Захворювання очей
Лікарі минулого встановили, що деякі рослини можуть надавати певну користь при захворюванні очей. У першу чергу це відноситься до рослин, що містять вітамін А: червоний перець, щавель, зелений лук, абрикоси, червоні помідори, жовта морква, картопля, горобина, обліпиха, просо, персики, гриби. Кріп покращує зір так само, як редька і петрушка 

Найбільш вивчено позитивну дію на зір плодів чорниці. Англійські льотчики під час другої світової війни перед польотами їли чорницю. Це значно підвищувало гостроту зору в сутінках і вночі, допомагало пристосуватися до темряви.

Вживання ягід у свіжому і консервованому вигляді рекомендується як профілактичний засіб для працівників, професії яких пов'язані з напругою зору.

Доведено лікувальну дію крайових квіток квіткових кошиків волошки синьої. Про це свідчать дані на рідного лікарського порадника 1885 Їх обскубують і сушать у затемненому теплому місці, розсипаючи тонким шаром. Настій: 10 г квіток запивають 1 склянкою окропу. Застосовують у вигляді примочок.

Для поліпшення зору в Китаї використовують аїр болотний. Його лікувальну властивість пояснюється тим, що аїр розслабляє очні м'язи і знижує всередині очний тиск. Відвар аїру: 15 г сухих подрібнених кореневищ заливають 1 / 2 л окропу настоюють до охолодження. Дорослі п'ють по 1 столовій ложці 3 - 4 рази на день протягом 3 - 5 тижнів.

елеутерокок колючий. Настоянку або екстракт з коріння рослини (аптечні) призначають по 30 - 40 крапель з метою поліпшення зору. З цією метою використовують плоди лимонника китайського. З 1942 р. препарати лимонника брали льотчики перед бойовими нічними вильотами. Пізніше далекосхідні вчені підтвердили, що спиртова настоянка насіння або плодів лимонника викликає значне підвищення світлової чутливості органу зору, прискорює звикання очей до темряви.

За своїми лікувальними властивостями дуже схожа на китайський лимонник левзея сафлоровидна.

Добре покращує зір свіжий сік червоного буряка - по 1 / 2 склянки з додаванням 2 столових ложок соку моркви. Приймають протягом 1 міс.

Підвищує зір терен. У десяти-літрову бутель засипають ягоди терну і додають 4 кг цукру. Як тільки з'явиться сік, його можна пити дітям у віці до 4 років по 2 - 3 столові ложки, старшим - до 1 / 3 склянки. У холодильник не ставити. Для курсу лікування слід випити сік, що утворився в 2 таких бутлях. 

Народні цілителі століттями становили збори для поліпшення зору, в які обов'язково вводили мати-й-мачуху звичайну.


Категорія: Дієтологія | Додав: fitoterapia (26.02.2011)
Переглядів: 1772 | Теги: Захворювання очей