Упаковка сировини

Прийняте від заготівельників сировину зберігають у чистих, сухих, добре провітрюваних приміщеннях, достатньо просторих і затемнених, щоб на сировину не потрапляли прямі промені сонця, під впливом яких воно швидко обезбарвлюється. 

Приміщення для зберігання повинні бути очищені від сміття, пилу, павутиння. Стіни та стелі необхідно побілити вапном, підлогу вимити, всі щілини ретельно закрити, а сторонні речі винести.
 
До упаковки кожен вид сировини необхідно зберігати в окремих приміщеннях, а при невеликих кількостях його - у різних місцях складу на брезенту, мішковині, в засіки, великих ящиках, кошиках або, в крайньому випадку, на чистому дерев'яній підлозі.
 
Більшість видів лікарської сировини без ущільнення і упаковки має великий обсяг і вимагає значних площ для зберігання. Крім того, неупаковані сировину легко зволожується, змінює колір, втрачає запах і смак. Тому в міру приймання його пакують.
 
Тара для пакування повинна бути чистою, не мати сторонніх запахів, а також цілою, щоб не було втрати сировини при транспортуванні.
 
У мішки з-під зерна або цукру пакують в основному плоди, насіння, нирки, ріжків (останню насипають у подвійні мішки). Сировина, яке не можна пресувати, - деякі кореневища (аїр), траву (буркун, чебрець), квітки (бузина), «шишки» (вільха) - пакують у довгасті тюки. Сировина, яке можна пресувати, складають у ящики (кубічні), тюки і стоси - це головним чином листя, трава, квіти і суцвіття, корені, кореневища. Для пресування такої сировини найбільш часто використовують сенние і утильним преси.
 
Найбільш лагідні види сировини (суцвіття ромашки, квітки конвалії, бруньки сосни) пакують у фанерні ящики, які попередньо вистилають щільною обгорткового папером, а в деяких випадках навіть полупергаментной або пергаментним.
 
Щоб завантажити рівномірно тару, сировину закладають або засипають невеликими порціями, і час від часу струшують. Для кожного виду сировини встановлено кількість його, яка повинна бути в одиниці тари.
 
Наповнені мішки і тюки зашивають суворими нитками або тонким шпагатом і по чотирьох сторонах роблять вушка, щоб можна було брати за них при перекладанні, навантаження або розвантаження. Стоси зашивають і обв'язують дротом або тонким смуговим залізом, а кришки ящиків забивають цвяхами і з двох сторін обв'язують дротом або оббивають смуговим залізом.
 
До кожного запакованому «місцем» (ящик, тюк, кипа, мішок) прикріплюють ярлик (бирку) зі шматка фанери або картону, на якій вказують назву сировини, вага брутто (чистий) і нетто (з тарою), назва та адреса відправника, номер квитанції.