Зберігання сировини 
 
На базах лікарську сировину зберігається іноді досить довго (навіть роки) до відправки його на хіміко-фармацевтичні заводи, галенової-фасувальні лабораторії, в аптеки та ін Тому на складах повинні бути створені умови, сприятливі для збереження якості сировини. Основними факторами, що впливає на якість сировини, є: повітря, опади, вологість, температура, освітлення та шкідники. 
 
Під час зберігання, що діють і інші речовини лікарської сировини окислюються киснем повітря. Наприклад, жири набувають особливого гіркий присмак і запах, дубильні речовини дають Темна продукти (флобофени) та ін При недостатньому доступі повітря тепло, що виділяється при окисленні, залишається в рослинній масі і може викликати її зігрівання. При цьому створюються умови, сприятливі для розвитку мікроорганізмів, що веде до псування сировини. Псує його і осідає з повітря пил. Тому складські приміщення повинні бути достатньо просторими, мати гарну вентиляцію, щоб до складеного сировини був забезпечений достатній доступ свіжого повітря.
 
Складські приміщення повинні мати справні, без щілин та дірок даху, стіни, стелі, підлоги (краще дерев'яні), вікна, двері, що забезпечує захист від попадання в них дощу, снігу, пилу, а також комах і гризунів.
 
Сухе лікарську сировину дуже гігроскопічна і швидко поглинає вологу, тому для його зберігання не придатні приміщення на знижених місцях, де підвищена вологість повітря і грунту, часті роси і тумани. Не годяться і сховища, які влітку сильно прогріваються сонцем. Тому склади під залізним дахом обов'язково повинні мати стелі. У приміщення не повинні потрапляти прямі сонячні промені, під впливом яких руйнується хлорофіл та інші пігменти, в результаті чого сировина обезбарвлюється (особливо трави, листя, квіти і суцвіття) або набуває темне забарвлення (плоди). Тому вікна, що виходять на південь і схід, необхідно на літо білити вапном. Однак складські приміщення не повинні бути і зовсім темними, тому що в темряві легше розмножуються шкідники.
 
Недосушений або відвологлі сировину не слід приймати на склад, оскільки це може призвести до псування та іншого сухої сировини.
 
Під час дощової погоди, туманів, танення снігу вологе повітря, потрапляючи в сховище, викликає відсиріванню сировини. Таке ж явище спостерігається при швидкому зниженні температури повітря, що часто буває восени. З огляду на це, у сиру погоду слід обмежувати до-ступ повітря в приміщення ззовні. У суху погоду, навпаки, посилення вентиляції сприяє припливу сухого зовнішнього повітря і видалення вологого, що веде до зменшення вологості в складських приміщеннях. Щоб прискорити обмін повітря, відкривають вікна і двері, особливо з протилежних сторін.
 
У складі сировину складають на відстані 10-15 см від підлоги на підтоварниках із сухих дощок, на дошках або брусках, очищених від кори. Це сприяє провітрювання сировини і-захищає від вологи. Між сировиною і стінами також має бути певна відстань.
 
Достатній ширини проходи залишають і між окремими групами сировини, щоб контролювати його стан. Кожен вид сировини складають в окремі штабелі, причому тюки і стоси заввишки в 4 ряду, ящики та мішки - у 6-8 рядів (крім ящиків і мішків з ягодами, які кладуть заввишки в 3-4 ряди).
 
Різні види сировини складають окремо по групах: отруйна (білена, горицвіт, дурман, конвалія, ріжки, чемериця та ін) в окремих приміщеннях або в відгороджених частинах складів під замком; запашне (валеріана, материнка, чебрець та ін), тому що запах такої сировини може передаватися іншим видам; плоди, особливо ягоди (бузина, глід, малина, смородина, чорниця, шипшина тощо), так як вони легко пошкоджуються шкідниками, і тому за такою сировиною повинен бути особливо ретельний догляд.
 
Останнє сировину складають у загальних приміщеннях. Шкідники лікарської сировини. Крім діючих речовин, в лікарську сировину знаходяться різні поживні речовини (крохмаль, цукри, білки, органічні кислоти тощо), які залучають різних шкідників: гризунів, комах, кліщів. Тому лікарську сировину при поганому зберіганні та контроль може бути легко пошкоджено та засмічене ними. Крім сировини, шкідники псують тару, стіни і підлоги складських приміщень. При значному пошкодженні шкідниками сировину бракують. Тому для запобігання його від псування необхідні різні заходи, що попереджають появу шкідників, а також заходи знищення тільки вони з'являться.
 
Специфічних шкідників лікарської сировини немає: всі вони є спільними шкідниками сільськогосподарських продуктів, що зберігаються на складах: з гризунів - це сіра пацюк і хатня миша; з комах - великий борошняної Хрущак, хлібний точильник, малий борошняної Хрущак, млинову вогнівку, мучна вогнівки, амбарний довгоносик ; з кліщів - амбарний кліщ.
 
Основне значення для захисту лікарської сировини від шкідників мають попереджувальні (профілактичні) заходи: перевірка сировини на наявність шкідників при прийманні і періодична перевірка при зберіганні; достатнє провітрювання складських приміщень для підтримки необхідної температури та вологості; систематична очищення приміщень від пилу, павутиння, відходів; закладення усіх дір і щілин, періодична побілка стін, стель і т. д. У разі виявлення шкідників у складах проводять дезінфекцію проти комах і кліщів, встановлюють пастки, капкани або розкладають отруйні приманки проти гризунів.