Віддалення старості
Ще в давні часи людей хвилювали проблеми старіння, запобігання старості та її проявів, продовження життя, виходу із затяжних, виснажливих захворювань. Ці проблеми хвилюють вчених і лікарів і в наші дні. Тривалий час причини старіння намагалися пояснити впливом на організм людини різних факторів зовнішнього середовища. 

Приписуючи деяким рослинам властивості продовжувати життя, запобігати настання старості, вчені та медики давнину велику увагу приділяли раціональному харчуванню. Цьому питанню присвячені роботи Гіппократа, Цельса, Авіценни, Галена. Деякі з них рекомендували вживати кукурудзу, горох, квасоля і не без підстав: до їх складу входять білки, мінеральні солі, вітаміни, зокрема групи В.

Лікарі минулого дуже рекомендували дягель лікарський. Дягель входив у колись секретну рецептуру знаменитих лікерів «Шартрез» і «Бенедиктин». Ось що писав про дягелі видатний російський лікар Н.М. Амбодик: «Жителі Ісландії, Фінляндії та інших північних країн з великою жадібністю їдять Млада Дягілєва нащадки сирими. Іноді ж, знявши верхню шкірку з коренів дягелю, варять їх у молоці або печуть у попелі і в такому вигляді вживають. А від однорічного Дягілєва кореня, всередину уживаного, лапландці собі обіцяють довгострокову життя ».

На початку XX ст. у зв'язку з пошуком шляхів продовження життя швачок царський професор Сезар Ру багато уваги приділив впливу летких виділень рослин на людський організм. Він намагався знайти витоки завидного довголіття горян і схильний був бачити їх у повітрі гір, насиченому ароматом альпійських квітів і трав. Вчений і лікар не без підстави припускав, що летючі речовини рослин, проникаючи через легені і шкіру в організм людини, бальзамують його сполучну тканину і перешкоджають настанню старечих змін в організмі.

Існує ряд природних засобів, благотворно впливають на стан здоров'я людини і тим самим сприяють довголіттю. До них відносяться мед з алое деревовидним, квітковий пилок - перга, багата азотистими речовинами, вуглеводу ми, вітамінами, ростовими гормонами, мінеральними солями.

Хвойний мед поліпшує діяльність всіх органів і систем, має загальнозміцнювальну, протимікробну дію.

У літньому віці, після важкої хвороби, операції народні цілителі радять «мертвих бджіл». Загиблих комах засипають у пляшку з темного скла на 2 / 3 і доливають горілкою, настоюють 10 - 12 днів у темному і теплому місці. Пляшка повинна бути добре закрита. Проціджують. П'ють по 10 крапель на 1 / 3 склянки теплої води 3 рази на день. Така рада дає лікар Л. Пастернак.

Здавна вживають висівки - в них більше поживних речовин, ніж у самій борошні, і вони дуже корисні літнім людям і дітям. Пшеничні або житні висівки варять протягом 3 / 4 ч. До відвару додають трохи меду і припиняють варити. Напій приймають по 1 / 4 склянки 2 рази на день. Цю рецептуру рекомендував німецький лікар Кнейппа, закінчуючи рекомендацію такими слова ми: «Дай Бог, щоб люди повернулися до простоти і природності».

Загально оздоровчий рецепт: в 4 год дня 3 столові ложки вівсяних пластівців «Геркулес» заливають теплою водою в банку ємністю 1 / 5 л. Настоюють 16 год Потім додають 3 волоських оре ха, подрібнивши їх, і 1 столову ложку родзинок або кураги, попередньо їх замочивши. У 8 годин ранку наступного дня воду від «Геркулеса» випивають, а гущу змішують з горіхами, родзинками, курагою, 3 чайними ложками кислого молока і 1 чайної лож кой меду. Суміш з'їдають, а наступний сніданок повинен бути через 2 ч. Курс лікування розрахований на 3 тижні. Повторюють курс через 1 - 1,5 міс. Останній курс бажано провести в березні.

Для підвищення загального тонусу організму ще земські лікарі рекомендували приймати болгарський перець. Ароматичні речовини, що містяться в ньому, сприяють виділенню гормону, який медики назвали «гормоном щастя», благотворно діє на центральну нервову систему. Кількість вживаного перцю - індивідуально. Своїм пацієнтам настійно раджу використовувати сезон дозрівання перцю.

Відновлює сили такий чай: 3 - 5 листків чорної смородини, 5 листків горобини звичайної, 3 - 4 молодих листків топінамбура, гілочки м'яти перцевої або меліси лікарської. Всі миють і закладають в керамічний посуд ємністю не менше 1 л. Заливають окропом. Можна додати 1 чайну ложку чаю і дати настоятися не менше 10 хв. Склянка такого чаю знімає втому, дарує енергію, фізичну силу, хороший настрій.

На Сході використовують відвар з кори і плодів кизилу: 1 столову ложку сировини заливають 1 склянкою води, кип'ятять на маленькому вогні 1 хв, настоюють 2 години, проціджують перед вживанням. Приймають по 1 / 2 склянки 3 рази на день за 20 - 30 хв до їди.

Радять додавати в чай кілька плодів кураги або ін жиру, тоді виходить склад, який на Сході називають «еліксиром здоров'я».

В Україні знахарі радять готувати спиртову настоянку із зелені вівса посівного (стебла) - 15 г (1 столова ложка) на 100 мл горілки. Через 7 днів настоянка готова до вживання. П'ють по 2 столові ложки 2 рази на день за 20 хв до їди. Цей напій можна заготовити на зимовий період.

Загальнозміцнюючим, оздоровлюючим властивістю володіє відвар кукурудзи. Беруть качани молочно-воскової стиглості, особливо білих сортів, які слід варити в лушпинні. Відвар приймають по 1 склянці 3 рази на день. Він попереджає настання старості.

Якщо згадати міфи, билини, казки, то в них яблука називали «молодильні». Англійці кажуть: «Де багато їдять яблук, там не потрібний лікар». У «яблучних» (дітей, дорослих, особливо літніх) людей рідше бувають вірусні та бактеріальні захворювання, легше протікають всі хвороби, швидше настає одужання.

Суміш насіння подорожника великого, петрушки кучерявої, коріандру, моркви посівної 41:1:1:1): 2 столові ложки суміші розтирають у ступці, заливають 1 склянкою окропу і тримають на водяній бані 30 хв, настоюють ніч. П'ють вранці по 1 / 2 склянки за 30 хв до їди, а ввечері 1 / 2 склянки вже в ліжку.

Таємничі огірки: є в них щось таке, що робить їх загадковими. Тисячоліття відомо, що вони володіють оздоровлюючим, омолоджуючий ефект для шкіри обличчя та рук. А як огірки діють на епітеліальні клітини, які захищають організм від всього шкідливого. Мабуть, не відкриті ще ті цілющі властивості огірка, які роблять більш молодими, життєрадісними і здоровими любителів огірків. Адже в них немає вітамінів, калорій. Прийде час, коли ми дізнаємося про досі не пізнаних властивостях огірків.

Категорія: Дієтологія | Додав: fitoterapia (09.01.2011)
Переглядів: 994