Розлади функції печінки
Печінка, жовчні протоки і жовчний міхур - одна з найскладніших і найважливіших систем організму. Добре працююча печінка - це, в кінцевому рахунку, здоров'я всього організму. Дві основні функції печінки - це очищення крові, що омиває кожну клітинку нашого організму, і участь у травленні їжі, яка дає енергію, необхідну для життя. Цікаво, що виконання цих двох функцій відбувається одночасно, а розподілено по часу доби таким чином, щоб організм дотримувався біологічний ритм, закладений природою. Вночі, коли ми спимо, організм відпочиває і всі системи працюють з мінімальною енергетичної навантаженням, печінка чистить кров, забираючи з неї шлаки, що накопичилися за день, і накопичує їх у нічний жовчі. Ось чому так важливо поснідати до 7 год ранку, бо є така «заслінка», іменована сфінктером Одді, яка готова відкритися і випустити нічну токсичну жовч навіть при попаданні в систему травлення невеликої кількості рідини. Цей процес відбувається з 5 до 7 год ранку. Таким першим сніданком може служити все, що легко приготувати, але краще, якщо це буде 1 / 2 - 2 / 3 склянки відвару шипшини, будь-якої трави, яку ви любите. Це може бути чашка чаю, кави і, нарешті, просто вода. Не варто забувати, що процес ранкового покидька жовчі вкрай важливий, тому що за його відсутності та жовч, яка вночі вбирає в себе токсини, залишається в нас весь світловий день і отруює організм. Виробивши в собі звичку снідати перший раз до 7 ранку, ми оберігає печінку, та й весь організм від таких захворювань, як гастрит, холангіт, дискінезія жовчовивідних шляхів, жовчнокам'яна хвороба, сечокислий діатез, запор, геморой. 

Другим найважливішим умовою нормальної роботи печінки є дробове (багаторазове) харчування. Це знову ж обумовлено біологічним ритмом роботи організму. Йому необхідно, що б кожні 2 год був покидьок жовчі, який відбувається в процесі травлення. Для цього достатньо з'їсти невеликий сухарик або кілька платівок сушених розмочених яблук, родзинки, горіх.

Метод такого дрібного харчування допомагає організму фізіологічно і безболісно «дробити» камені і виводити пісок з жовчовивідної системи печінки.

Семи, - восьми разове харчування позитивно впливає і на нормалізацію роботи гормональної системи, тому що ферментативна система, яка реагує на надходження їжі в організм, починаючи зі слинних залоз порожнини рота і закінчуючи кишковим соком тонкої і товстої кишок, тісно пов'язана з роботою залоз внутрішньої секреції.

Печінка - своєрідна комора поживних речовин організму (зокрема, глікоген, який використовується організмом в хвилини стресу, «прикриває» собою органи і системи від потужно го викиду адреналіну і норадреналіну). Печінка - хімічна фабрика, «вмонтована» між двома системами - травлення і кровообігу. Розбалансованість у дії цього складного механізму є причиною численних захворювань травного тракту, серцево-судинної системи, особливо серця. Існує найтісніший зв'язок системи травлення, печінки і кровообігу.

Правильна робота печінки дуже важлива. На підтвердження цьо го можна навести такий приклад. Часто причину набряків на ногах ми шукаємо в порушенні роботи серцево-судинної системи, хоча насправді до цього може привести поганий лімфовідтікання в печінці. Він сприяє скупченню газів в товстій кишці, відтісняючи печінку до грудної клітки і стискаючи нижню порожнисту вену, що і призводить до виражених набряків. І ось тут нам може допомогти кріп, а не термінова кардіограма. Адже при скупченні газів у маленьких дітей ми відразу даємо їм кропову воду. Так чому ж забуваємо про це, коли справа стосується нас самих?

Якщо довести будь-яке масло до кипіння, то воно перетвориться на отруту. «То чому ж ми ще живі?» - Так тільки тому, що є печінка. Вона в змозі боротися з усіма отрутами, що потрапляють в організм. Йоги називають печінка «роботягою», яка подібно робочого коня тягне свою ношу до кінця, до загибелі останньої клітини.

Поль Брегг писав: «На сковородах кипить наша смерть». Перевантаження дієти тваринними жирами при малій фізичному навантаженні веде до того, що кров'яне русло «закупорюється» воскоподібних частками холестерину, що відкладається на стінках артерій. Брегг вважав, що атеросклероз приходить до нас «не з віком, а з їжею».

Ще до того як порушення в роботі печінки змусять вас звернутися до лікаря, ви можете самі проаналізувати роботу клітин печінки за станом вашого стільця. Адже ще в старі часи земські лікарі не дозволяли пацієнтам знищувати вміст нічний вази до свого приходу. За консистенцією, кольором і жирності стільця можна судити про роботу печінкових клітин, яких в печінці мільярди. Кожна з них влаштована таким чином, що одна її частина «вбирає» в себе шлаки з крові, а інша «випускає» ці шлаки в жовчні ходи. У процесі травлення відбувається викид жовчі в дванадцятипалу кишку, де жовч активно бере участь у травленні їжі та освіті калових мас. Стілець повинен бути м'яким, сформованим і жирним. Відсутність такого показника, як жирність стільця, свідчить про те, що кількість жиру, що поступає в організм і здатне бути переробленим, перевищує допустиму норму. Той жир, що залишається непереробленому, або затримується в крові, сприяючи утворенню атеросклерозу судин, звужуючи їх просвіт, або накопичується в самій печінковій клітині, позбавляючи її здатності працювати.

Провісником серйозних захворювань печінки є таке функціональне порушення, як дискінезія жовчних проток. Її ознаки: відчуття тяжкості в правому підребер'ї після прийому їжі, нудить в проміжках між прийомами їжі, відсутність інтересу до улюблених страв, гіркота в роті, відрижка, поганий залах з рота при здорових зубах, порушення сну, що свідчить про збої в біоритм роботи печінки .

Всі ці симптоми посилюються після прийому смаженої, жир ної, консервованої, копченої їжі. Якщо вчасно не звернути на них увагу, то процеси ці можуть тривати роками, сприяючи утворенню піску, каменів, приводячи до запальних процесів в печінці (гепатит, холангіт) і, в підсумку, до цирозу печінки.

Якщо ви не носите тісне взуття, а у вас з'явилася мозоль під правим мізинцем, зверніть увагу на вашу печінку. Це, як правило, перша ознака неблагополуччя печінки. Він з'являється раніше, ніж ви відчуєте, з якого боку знаходиться печінка.


Категорія: Дієтологія | Додав: fitoterapia (13.01.2011)
Переглядів: 2084 | Теги: Розлади функції печінки