Рослинні антибіотики
Ряд рослин містить леткі речовини, які тисячоліттями люди використовували для зберігання їжі, для поліпшення повітря в кімнатах тяжкохворих людей. 

Під горіховим, тутових, кипарисовим деревами у дворах, садибах ставили альтанки, столи, лави для відпочинку. У Криму, де росте багато кипарисів, століттями лікували і лікують туберкульоз легенів. 

За часів епідемії холери вивішували зв'язки часнику перед входом в будинок. У багатьох українських будинках досі господині тримають зв'язки часнику, але вже на кухні. У багатьох слов'янських країнах поряд висить ще коса з цибулинами. Щоб не зіпсувалося м'ясо, риба навіть у найспекотніші дні їх перекладають травою кропиви, ялівцем, листям брусниці.

Рослинні антибіотики використовують для лікування простудних захворювань, ангіни, грипу, бронхіальної астми, пародонтозу.

Антимікробною властивістю володіють ялівець звичайний, сосна звичайна, ялина, кедр. У сосновому лісі добре відпочивати, там часто будують лікарні, будинки відпочинку, санаторії.

Від гілки черемхи звичайної, евкаліпта сіро-попелястого повітря в кімнаті стає стерильним.

Наші прабабусі перекладали постільна білизна квітками черемхи звичайної чи багна болотного. Говорили, що воно від цього стає «здоровим».

Любителям запашної черемхи радимо на кілька годин залишати в кімнаті букет з неї, а потім винести на балкон або залишити на кухонному вікні з відкритою кватиркою, інакше може з'явитися головний біль.

бузина чорна колись була улюбленою на сільських садибах. Особливо часто її висаджували біля господарських будівель, обори. Фітонциди виділяють листя, квіти, ягоди.

З кімнатних рослин герань, бегонія знижували вміст мікробів у повітрі на 45%, улюблена в Китаї і Японії махрова хризантема - на 65%. Тому в кімнаті породіллі ставили букети хризантем. Найвищим очисним властивістю володіють фіолетово-бузкові хризантеми.

З лікарських трав бактерицидної силою володіють шавлія лікарська, звіробій продірявлений. М'ята перцева, полин гіркий, золототисячник зонтичний, пижмо звичайне, лаванда колоскова, валеріана лікарська, розмарин лікарський. Добре мати їх в домашній аптечці на випадок будь-якого захворювання верхніх дихальних шляхів, шлунково-кишкових порушень.

Про цибулі ріпчастій часнику посівному, хроні звичайному ми вже багато писали. Я пам'ятаю, коли ще жила у бабусі в селі, що у відрі, з якого брали воду для пиття і приготування їжі, лежало кілька очищених невеликих корінців хрону. Така вода з хроном відома як «оздоровча вода» ще за старовинними травника. Слід сказати, що навіть антибіотики широкого спектру дії не мають такої універсальністю, як фітонциди часнику, цибулі, хрону, редьки. 

часникову настойку здавна вважають універсальним засобом при застуді, зубного болю, гіпертонічної хвороби, профілактики інфекційних захворювань. Способи її приготування самі різні.

Китайські знахарі наполягають часник в особливій колірній гамі: чорної, фіолетової і помаранчевої. Деякі цілителі вважають, що приготовлена таким способом часникова настоянка - прекрасне протиракове средство . 300 г дрібно порізаного часнику заливають 250 мл 95% етилового спирту і настоюють в пляшці зі світлого скла, яку обертають спочатку чорною тканиною і витримують 3 дні, потім фіолетовою - 3 дні і після цього помаранчевою - 8 днів. Можна використовувати й інші кольори веселки. Цілюща сила кошти від цього не втрачається. Якщо взяти всі сім кольорів веселки, то слід наполягати часник за 2 дні в кожному кольорі. 

Після того як настоянка готова, її проціджують і вживають щодня, починаючи з 6 крапель і поступово збільшуючи дозу по 1 краплі на день, доводячи до 25 крапель. Потім продовжують пити по 25 крапель настоянки на 50 мл молока, поки не випивають всю настоянку.


Категорія: Дієтологія | Додав: fitoterapia (23.02.2011)
Переглядів: 3512 | Теги: Рослинні антибіотики