Ревматизм
Це захворювання, що характеризується поширеним запаленням сполучної тканини з переважним залученням в запальний процес серця, суглобів, а також інших органів. 

Одну, столову ложку меду, 1 столову ложку солі (бажано великої) розчиняють на водяній бані. Втирають в уражені місця. На ніч можна зробити компрес. Втирання роблять 3 вечори поспіль, потім - 7 днів перерву і лікування повторюють ще 2 рази

У сезон дозрівання брусниці звичайної постарайтеся більше є цієї ягоди, а на зиму запасіть листя. Додавайте щодня їх в чай, який з медом або варенням пийте в другій половині дня.

вишня, листя чорної смородини сприяють виведенню надлишку сечової й щавлевої кислот з організму, в якому «оселилися» ревматизм, подагра, артрит.

Неймовірно корисний чай з м'яти перцевої. П'ють постійно. Результат відчуєте обов'язково.

Досить часто брак вітаміну D і кальцію викликає нестерпний, постійну, виснажливу біль у спині. Слід з жовтня по квітень приймати вітамін D і кальцій, а якщо це лікування провести 3 роки поспіль, то кістки стануть міцними, не буде переломів при падінні і болі в спині.

За старих часів біль у суглобах лікували вівсом посівним: 1 кг вівса варять у відрі води 8 - 10 год, охолоджують до температури 20 - 25 ° С. Ноги опускають у таз, поливають вівсом і розтирають утворилася слизом. Після цього ноги не миють. Бажано робити це на ніч. Обов'язково надягають шкарпетки, панчохи. Вранці ноги миють, а ввечері процедуру повторюють. Курс лікування - 7 - 9 процедур, 21 день перерву, а потім процедуру повторюють 2 - 3 рази

Народні цілителі для лікування ревматичного поліартриту використовують кропиву дводомну - жалять уражені місця. На наступний день ці місця натирають гасом. Суглоби можна натирати соком кропиви, а потім вже гасом. Тиждень лікування - тиждень перерву. Через 2 - 3 тижнів лікування повинен бути отриманий позитивний результат. Якщо полегшення не настало, то цей спосіб лікування не для вас.

Страждають на ревматизм, подагру можуть використовувати відвар з плодів і листя обліпихи крушиновидна. П'ють по 1 - 2 склянки протягом дня щодня.

Хороший лікувальний ефект при болю в суглобах (будь-якої етіології), особливо, якщо біль супроводжується набряком суглобів, дає відвар бруньок, листя берези бородавчастої. Листя кладуть на полотнинку товстим шаром і прив'язують до уражених суглобів на ніч чи день і тримають до тих пір, поки листя не стануть мляві ми. За день цю процедуру можна проробити кілька разів.

Бруньки берези злегка змочують теплою водою і проробляють з ними все те ж, що й з листям.

Кнейппа радив при ломота, хворобливості в суглобах пити на стій первоцвіту весняного (примули): 1 столову ложку листя або квіток заливають 1 склянкою окропу, настоюють до охолодження, проціджують. П'ють по 1 / 4 склянки 5 - 6 разів протягом дня.

При хронічному ревматизмі використовують кору в'яза: 2 столові ложки кори заливають 2 склянками окропу, доводять до кипіння, наполягають, проціджують. П'ють по 1 столовій ложці 4 рази на день через 20 хв після їди.

Сухі квіти бузково-фіолетової бузку змішують з рослинним маслом в рівних кількостях. М'яко, але до статочно довго отриману мазь втирають у суглоби. Це досить поширений метод лікування ревматизму в селах південних районів України.

селера пахучий бажано постійно вживати в салати. Взимку сушений селера у великій кількості додають у всі перші страви.

Для зняття ревматичного болю рекомендуємо сироп з дозрілих ягід горобини звичайної (на 1 кг ягід-600 г цукру).

маргаритка багаторічна (листя, квіти). Настій: 1 столову ложку сировини заливають 1 склянкою окропу, настоюють 8 год

П'ють по 1 / 4 склянки 4 - 5 разів на день. Напар: 6 столових ложок сировини заливають 1 склянкою крутого окропу, охолоджують до кімнатної температури і роблять компреси.

Стиглі ягоди горобини звичайної розминають і кладуть у скляний посуд, заливають підігрітим медом (1:1), настоюють 2 тижні. Потім проціджують і до отриманого настою додають таку ж кількість води. Приймають Медівка по 2 столові ложки 3 - 4 рази на день через 30 хв після прийому їжі. Замість меду можна використовувати цукор, а для тих, хто любить молоко, цей настій можна розводити не водою, а молоком. Це тривалий за часом лікування хронічного ревматизму.

Добре знімає біль у суглобах настоянка з квіток кульбаби лікарської. Сировина протягом 12 днів настоюють у горілці. Пляшку щільно заповнюють квітками, потім заливають вод кою, зберігають у темному місці. Отриманою рідиною змазують суглоби протягом 5 хв, поки вони не стануть гарячими. На ніч суглоби обмотують лляною тканиною, а потім вовняною хусткою.

Для зняття болю в суглобах готують настойку: медична жовч, гліцерин, нашатирний спирт, мед, 5% настоянка йоду (1:1:1:1). Всі з'єднують, збовтують. Роблять ком прес на уражені суглоби на 1 добу. Зникає біль, в суглобах з'являється «мастило», гнучкість і рухливість.

Лікування ревматизму, подагри, поліартриту настоєм з плодів каштану кінського звичайного. Коричневі плоди подрібнюють, заливають нашатирним спиртом (1:4), ставлять у темне місце на 10 днів. Щодня помішують. Змазують уражені суглоби.

Настоянка з квіток білої акації. У пляшку поміщають квітки білої акації і заливають їх горілкою або 96% етиловим спиртом. Наполягають 2 тижні неодмінно на сонці. Змазують суглоби, роблять компреси.

Старовинні кошти для лікування ревматизму:
в мурашник (лісові червоні великі мурашки) ставлять пляшку, на денце якої наливають на 3 см рідкого меду і 1 столову ложку яблучного оцту. Коли пляшка наповниться мурахами до половини (можна і трохи більше), її закривають кришкою. Будинки вміст пляшки заливають розігрітим до 70 - 80 ° С рослинним маслом, ставлять в темне місце на 12 днів. Потім проціджують. Змазують уражені суглоби, потім загортають вовняною хусткою;
хороший ефект дає обгортання суглобів висушеної плівкою внутрішнього свинячого сала (СДОР);
під час теплого літнього дощу збирають в банку ємністю 1 / 2 л ДОЩОВИХ ХРОБАКІВ, заливають горілкою, але краще спиртом-денатуратом. Закривають банку вощеного папером, щільно зав'язують і ставлять на сонце на кілька днів. Банку не слід закривати герметично. Не проціджувати. У уражені суглоби ліки втирають перед сном. Курс лікування - 10 днів, перерва -14 - 15 днів і курс лікування можна повторити ще раз;
восени, коли пожовтіє і зав'яне лопух великий, викопують корінь, миють, сушать, подрібнюють в порошок (білий, на поминає крохмаль). 1 столову ложку сировини розводять в 1 склянці холодної кип'яченої води. П'ють 2 рази на день за 30 хв до їди протягом 1 міс, 7 днів перерва. І так до одужання;
корінь репейнічка звичайного (дворічного рослини) розрізають навпіл і підвішують над плитою. Висушують, роблять порошок. Заварюють 5 столових ложок порошку 1 л окропу, настояти 1 год, потім кип'ятять на маленькому вогні 10 хв, дають охолонути, проціджують. Зберігають у холодильнику. П'ють по 1 / 3 склянки 3 рази на день за 30 хв до їжі. 

огуречнік лікарський знімає біль і зменшує запальні процеси при ревматизмі.

Настій: 1 столову ложку трави заливають 1 склянкою окропу, настоюють до охолодження, проціджують. Приймають по 1 / 4 склянки 3 - 4 рази на день після їди. Бажано використовувати свіжоприготований настій.

ісопу лікарський використовував ще Гіппократ для лікування ревматизму

Настій: 1 столову ложку трави заливають 1 склянкою окропу, настоюють 20 - 30 хв, проціджують. Приймають всередину по 1 / 3 склянки в теплому вигляді 3 рази на день. Можна робити зігрівальні компреси.

У селах поширена мазь з порошку бруньок тополі і свіжого вершкового масла (1:4). Все ретельно перемішують. Змазують уражені місця. Курс лікування - не менше 1 тижня.

Вода, настояна з хроном звичайним: 2 столові ложки натертого хрону заливають 1 склянкою холодної води, настоюють 2 - 3 години, проціджують і натирають болючі місця 

У районах, де росте журавлина, готують чай і відвари з листя журавлини, роблять ножні ванни. Бажано кожного вечора.

паслін солодко-гіркий. Настій: 2 столові ложки трави настоюють в 1 склянці окропу не менше 2 годин П'ють по 1 / 4 склянки 4 рази на день. Бажано з трави, яка залишилася після того, як настій процідили, робити компрес.

При захворюванні суглобів, ревматизмі готують відвар фіалки триколірної: 2 столові ложки сировини заливають 1 склянкою окропу, кип'ятять 1 хв на дуже маленькому вогні. Перед вживанням проціджують. П'ють по 1 / 3 склянки 3 - 4 рази на день до їди. Роблять ванни, компреси.

Одну столову ложку меду і стільки ж солі розтирають і розчиняють на водяній бані. Втирають в болючі місця, можна робити компреси. Як правило, полегшення настає пості трьох процедур.

При суглобовому ревматизмі використовують фізаліс звичайний: 2 столові ложки сировини заливають 1 / 2 літра окропу, 5 хв кип'ятять на маленькому вогні. П'ють по 1 / 2 склянки 4 рази на день через 20 хв після їди. Можна з'їдати по 5 - 10 квіток щодня або пити сік по 1 столовій ложці 3 - 4 рази на день.

Пов'язки (компреси) з відвару квіток бузини чорної і ромашки АПТЕЧНОЇ. Квітки запарюють окропом, дають охолонути і в гарячому вигляді роблять компреси.

Квітки картоплі. Банку місткістю 1 / 2 л повністю заповнюють квітками картоплі, заливають 96% етиловим спиртом або горілкою. На 10 днів банку закопують в землю, потім проціджують. Протирають хворобливі місця

Листя липи серцеподібної (25 - 30 штук) на 10 хв кладуть в окріп, після чого дають злегка охолонути і обкладають болючі місця, зверху листя накривають компресним папером або целофаном, загортають теплим шарфом або хусткою, компреси ставлять на ніч.

При набряку суглобів, болю корисна мазь з камфори і свинячого сала в рівних співвідношеннях. Розтирають болючі місця підігрітою сумішшю. Роблять це до стійкого поліпшення.

Хворим, які страждають на ревматизм, потрібно побільше вживати яблук, в яких сприятливе поєднання калію і дубильних речовин, що стримують випадання в осад солей сечової кисло ти, що є однією з причин подагри і сечокам'яної хвороби.



Категорія: Дієтологія | Додав: fitoterapia (02.02.2011)
Переглядів: 1413 | Теги: ревматизм