Лікування вірусного гепатиту
Інфекційне захворювання, при якому уражається переважно печінку. Якщо діагноз поставлений вчасно, і лікування проводиться в стаціонарі, то результат захворювання сприятливий. Однак особи, які перехворіли вірусним гепатитом, потребують щадному режимі і дієті. 

При гострому та хронічному гепатиті корисний виноград. Краще використовувати світлі сорти винограду в кількості 200 - 300 г через 30 - 40 хв після прийому їжі.

Після перенесеного вірусного гепатиту корисні каші, кулеші, голубці з пшоном. Пшоно заздалегідь прожарюють в духовці протягом 30 - 40 хвилин на дуже маленькому вогні, помішуючи.

Якщо зберігаються тяжкість або біль у правому підребер'ї, то допомагає кора верби. 60 г кори кип'ятять 10 хв в 1 л води. Настоюють протягом 1 доби, проціджують. Приймають по 2 / 3 склянки 3 рази на день перед їжею. Відвар тримати в холодильнику.

100 г кореневища пирію повзучого заливають 1 склянкою окропу і упарюють на маленькому вогні, поки не залишиться поло вина рідини. П'ють по 1 столовій ложці 4 рази на день перед їжею.

Відвар пирію повзучого (корінь), шипшини коричного, кропиви дводомної: 1 столову ложку суміші заливають 1 склянкою води, доводять до кипіння, охолоджують, проціджують. П'ють по 1 / 3 склянки 3 рази на день за 15 - 20 хв до їди.

30 г споришу, 50 г безсмертника піщаного затоки ють 2 склянками окропу і залишають на ніч. Вранці проціджують. П'ють замість води.

Кавун допомагає швидко відновити антитоксичну функцію печінки. Червону м'якоть кавуна з'їдають, білу частину кавуновій кірки вирізають і видавлюють з неї сік. Це сама цілюща частина кавуна, з неї можна робити варення, цукати, що теж можна використовувати для лікування печінки.

У Японії та Китаї вірусний гепатит лікують бузково-фіолетовими пелюстками айстр і хризантем. Свіжі пелюстки додають в усі овочеві та фруктові салати. 1 столову ложку свіжих або сухих пелюсток заливають 1 склянкою окропу, настоюють до охолодження, проціджують. Приймають по 1 / 3 склянки 3 рази на день через 20 - - 30 хв після їди. Курс лікування - період цвітіння айстр і хризантем.

Настоянка алое деревовидного. Трьох-, п'ятирічне рослина 2 тижнів не поливають. Перед тим як зрізати рослину, його протирають вологою ганчіркою. Потім кладуть в темне, вологе місце на 5 днів. 500 г листя пропускають через м'ясорубку, додають 500 г меду, підігрітого на водяній бані, 0,5 л натурального червоного вина і настоюють 5 днів. Приймають по 1 чайній ложці 3 рази на день за 1 год до їди.

Настоянка з чистотілу великого: 2 столові ложки свіжої трави разом з коренем (добре миють у холодній воді) дрібно нарізають, 2 - 3 год витримують у 0,5 л білого вина. Проціджують. П'ють маленькими ковтками кілька разів на день (I склянку).

Пройшовши лікування в стаціонарі, в домашніх умовах протягом 2 - 3 тижнів щодня випивають по 1 склянці кип'яченої води з 5 - 6 краплями соку лимона і 1 чайною ложкою магнезії. Цей метод запропонував земський лікар С. М. Аренский.

Він же запропонував лікування свинячий печінкою. Протягом дня з'їдають 100 - 200 г печінки в сирому вигляді, але можна злегка обсмажити її або відварити.

При вірусному гепатиті гарбуз звичайний просто незамінна. Кулінари кажуть, що з неї можна приготувати більше 500 страв. Вживаючи гарбуз, ми дуже полегшуємо роботу печінки.

У період одужання або при наявності контакту з хворим на вірусний гепатит для профілактики просто необхідні плоди фейхоа.

У період одужання допомагає відновити функції печінки хрін звичайний.

Настій: 250 г тертого хрону заливають 1 / 2 л води, настоюють 1 добу. Перед вживанням кожного разу настій проціджують. Приймають по 1 десертній ложці 3 рази на день за 20 хв до їди.

Настій: 1 кг коренів хрону пропускають через м'ясорубку, заливають 3 л окропу, настоюють протягом 1 вуст. У закритому посуді. Приймають по 1 / 2 склянки 3 рази на день перед їжею протягом 7 днів.

Використовують спиртову настоянку арніки гірської: 1 столову ложку квіткових кошиків (свіжих або сухих) заливають 100 мл горілки. Наполягають 7 днів. Приймають по 20 крапель 2 рази на день до їди.

Настій: 10 г квіток арніки гірської заливають 1 склянкою окропу, доводять до кипіння, швидко знімають і через 1 год проціджують. Приймають по 1 столовій ложці 3 рази на день за 20 - 30 хв до їди.

Печінкова дієта

Забезпечує хімічне щадіння печінки, сприяє жовчовиділенню і помірно підвищує функцію кишечника. Застосовують при відсутності частого проносу.

1-й день

1 стакан гречаної крупи (перебрати, можна підсмажити) заливають 3 склянками окропу, в киплячу воду додають 2 столові ложки рослинної олії і маленьку дрібно порізану цибулину.

2-й день

Вінегрет, бажано з відвареною квасолею, заправлений рослинним маслом. Добре додати 40 - 50 г морської капусти або кальмарів.

Салат з відвареного буряка: 500 - 600 г буряків, додають рослинне масло, 1 - 2 столові ложки родзинок, свіже яблуко, свіжу моркву 100 - 150 р.

Ікра з буряка: відварюють 500 г буряків, натирають на тертці. Змішують з пасеровані ріпчастою цибулею і свіжої морквою, додають кріп, петрушку, селеру. Тушкують у духовці з додаванням 50 г кип'яченої води.

3-й день

Вівсяна каша («Геркулес»). Бажано замочувати 1 склянка крупи з вечора. Вранці протягом 5 хв варити кашу, з додаванням сухих яблук і 1 столової ложки родзинок. Любителі гострих, пряних блюд можуть додати за 1 хв до готовності трохи кропу, петрушки, селери.

4-й день

500 г знежиреного сиру, 1 - 2 столові ложки розпареного родзинок, 5 - 8 волоських горіхів. Інший варіант: 500 г сиру, 100 г сметани або 0,5 л кислого молока або кефіру.

Сир можна, приготувати з 1 столовою ложкою рослинного масла, кропом, петрушкою, солодким перцем, часником.

5-й день

Квасолевий суп, приготований за вашим рецептом, тільки обов'язково потрібно додати велику кількість кропу.

Фасолевой пюре. Відварюють 1 - 2г склянки квасолі, додають сирої ріпчасту цибулю, попередньо дрібно нарізаний і на 2 - 3 хв залитий окропом.

Хто не любить квасоля, може замінити її зеленим горошком.

2 - 3 рази протягом дня робити омлет з одного яйця.

6-й день

Каша з 1 склянки рису, пшона або пшеничної крупи будь-якого помелу, манної крупи. У цей день можна випити до 1 л компоту (узвар) із сухофруктів, приготовленого заздалегідь (за 3 дні до вживання).

7-й день

Рагу з овочів у залежності від пори року. Набір продуктів найрізноманітніший: картопля, кабачки, патисони, баклажани, морква, болгарський перець, кольорова капуста, буряк, капуста свіжа, квашена, цибуля ріпчаста, зелений, горошок свіжий або консервований, кріп, петрушка, селера і трохи води. Тушкують у духовці до готовності.

8-й день

800 г картоплі ретельно миють, обсушують, злегка змащують рослинним маслом і запікають. Їдять з шкіркою і з шматочком сала (5 - 7 г).

Картопляне пюре з зеленню кропу, петрушки, селери і однієї свіжої тертої морквою. Влітку - молода відварна картопля, посипана великою кількістю кропу, петрушки.

9-й день

Один стакан гречаної крупи мелють на кавомолці і роблять млинці або оладки з додаванням кислого молока, 1 яйця, соди, погашеної оцтом. Бажано в цей день через 1 год після їжі пити узвар або відвар шипшини.

10-й день

Один кг яблук. Свіжими з'їдають 1 / 3 денного раціону; інші 2 / 3 запікають або роблять з них пюре (тушкують з невеликою кількістю води). Можна приготувати яблучний мус: яблука чистять і ріжуть, додають 2 - 3 столові ложки манної крупи, 2 столові ложки будь-якого варення або 1 десертну ложку меду. За тим додають воду і ставлять на середній вогонь у духовку на 15 хв.

11-й день

У залежності від пори року можна використовувати ягоди, фрукти, кабачки, патисони, гарбузи, болгарський перець. Салати з овочів з додаванням в них листового салату, що сприяє розсмоктуванню і виведенню каменів не тільки з печінки, а й з нирок і сечового міхура. До речі, вживати разом листовий салат і шпинат не рекомендується.

Після закінчення печінкової дієти, щоб постійно стимулювати нормальну роботу печінки і жовчного міхура, дотримуйтеся наступних рекомендацій у виборі страв,

буряк (краще біла, цукрова) для лікування печінки, а ще краще бадилля від білої або червоного буряка. Її можна додавати в салати, борщі, супи.

У салати можна додавати декілька редисок, дрібно нарізаних або натертих на тертці. Багато редису їсти не можна, тому що навесні підшлункова залоза насилу його приймає. А редис має особливу «спеціалізацію» - лікування печінки і жовчного міхура.

Терта редька посівна або її сік збуджує апетит, добре спорожняє жовчний міхур і сприяє видаленню надлишку рідини з організму. Розм'якшує каміння в нирках. Протипоказання до застосування редьки: хвороби шлунка і тонкої кишки в стадії загострення, підшлункової залози, гломерулонефрит, свіжий інфаркт. Якщо немає протипоказань, то редьку бажано їсти із зеленим горошком і свіжим огірком, які знижують подразнюючу дію редьки. Салат роблять зі сметаною або рослинним маслом. Редька не «любить» м'яса, яєць, алкоголю.

Хороший жовчогінний ефект дають яблука. 2 - 3 свіжих яблука, з'їдених за один раз, завдяки гарній сбалансованності у них аскорбінової кислоти, пектину і магнію сприяють хорошому відтоку жовчі з жовчного міхура та жовчних шляхів печінки.

Навесні можна використовувати сік з листя кульбаби лікарської. Листя ретельно миють, пропускають через м'ясорубку, віджимають сік і тримають у холодильнику. 2 столові ложки соку і 1 столова ложка меду - добова доза. Приймають по 1 чайній ложці за 20 хв до їди. Листя можна запарювати в термосі, додавши мед. Сік з листя кульбаби лікарської корисний при весняному авітамінозі.

Сік белокочанной капусти: 1 / 3 - 1 / 4 склянки соку, випитого перед їжею, знімає печінкові набряки. А розсіл квашеної капусти, випитий 2 - 3 рази на день по 1 / 3 склянки, посилює секрецію жовчі, стимулюючи роботу підшлункової залози.

При наявності піску і каменів у жовчному міхурі добре застосовувати сік буряка, моркви, свіжого огірка по 1 / 4 склянки кожного, бажано натщесерце або на останній прийом їжі.

Висушені стебла огірка: 1 столову ложку заливають 1 склянкою окропу, кип'ятять 15 хв, проціджують. Випивають протягом дня. Можна використовувати і перезріло огірок «жовтяк». Спочатку його ріжуть, потім заварюють. П'ють як чай по 1 склянці протягом дня в теплому вигляді.

З настанням сезону кабачків, патисонів, гарбуза необхідно вводити їх до раціону як можна в більшій кількості. З них можна робити ікру, оладки, запіканки, додавати їх в супи та борщі. Всі ці овочі мають жовчогінну властивістю, тому рекомендуємо додавати їх в будь-які салати в свіжому вигляді.

Молода буряк - дуже корисна для печінки і жовчного міхура. Жоден салат не повинен обходитися без маленької голівки буряків. Сильним жовчогінну властивістю володіє біла буряк, але при її відсутності можна використати червону. Вона володіє тим же жовчогінну властивістю, тільки брати її потрібно у великих пропорціях.

Поки буряк набирає силу, росте, використовуйте її бадилля. У ній міститься дуже багато для нашого організму. Не варто її викидати. Бадилля містить майже всі мікроелементи в потрібній компонуванні, вітаміни. А хіба можна без бадилля зварити смачний борщ, овочевий суп і рагу?

Болгарський перець незалежно від кольору - червоний, жовтий, зелений - це прекрасний регулятор роботи печінки і жовчного міхура. Достатньо з'їсти 1 перець протягом дня, і застою жовчі в жовчному міхурі не буде. Болгарський перець дуже корисний при захворюваннях серцево-судинної системи, селезінки.

Цмину піскового збільшує жовчовиділення, посилює тонус жовчного міхура, нормалізує секреторну функцію шлунка, підшлункової залози, збільшує діурез.

Настій: 1 чайну ложку подрібнених квіток заливають 0,5 л води, настоюють 8 ч. Не кип'ятити! Проціджують. Випивають протягом дня незалежно від прийому їжі.

Якщо в сезон дозрівання червоної смородини ви не встигли наїстися її вдосталь, то радимо насушити її листя. Зберігати їх потрібно в паперових пакетах. Додають 1 / 2 чайної ложки в чай. Можна заварювати самостійно: 2 столові ложки листя заливають 1 склянкою окропу, настоюють до охолодження, проціджують. П'ють протягом дня незалежно від прийому їжі.

Широко відомий шипшина коричний, багатий вітаміном С. Шипшина - відмінне жовчогінний засіб, якому важко знайти аналог у фармацевтичній промисловості. Добре з січня по квітень пити настій шипшини по 1 - 2 склянки на день. Це допоможе вам легко звільнятися від жовчі в жовчному міхурі та шляхи печінки. Крім того, він збагатить ваш організм вітаміном С.

Оливкова або кукурудзяна олія 1 / 2 склянки, 6 - 7 середніх лимонів. Увечері в 18 - 20 год вечеряють. На наступний день починають лікування з 8 або 9 год ранку. Лимони обдають гарячою водою, ріжуть на часточки в 2 - 3 см. Кладуть кожну часточку на марлю, добре видавлюють сік і зливають у півлітрову банку. Так віджимають всі лимони. У 9 год випивають 3 столові ложки олії і запивають соком лимона. Через 14 хв повторюють те ж саме. Всі випивають за 4 ч. Кожну порцію п'ють через 15 хв. Може з'явитися відчуття нудоти, слід тут же проковтнути трохи соку лимона.

Почне працювати шлунок, очищатися кишечник. Спочатку буде пронос, може з'явитися біль у шлунку і кишечнику. Стул 2 - 3 рази може бути коричневим, червоним, зеленуватим. Масло і сік лимона будуть розм'якшувати камені в жовчному міхурі. Якщо стане «не так, настане слабкість», можна лягти. До вечора, коли всі очиститься, буде сильна слабкість. Постарайтеся заснути.

На наступний день п'ють тільки чай з сухариками, на третій - їдять легку рідку кашу, суп з гречаної крупи, на четвертий - пісний овочевий суп або картопляне пюре.

Процедуру можна повторити через півроку або 1 рік.

Лаврове масло з успіхом застосовують при гепатиті, каменях і піску в жовчному міхурі і в жовчних шляхах, а також при каменях і піску в нирках.

Лаврове масло можна приготувати вдома: дрібно нарізають 30 г лаврового листа, заливають 1 склянкою соняшникової олії, настоюють 6 днів у теплому місці, проціджують.

Приймають по 1 десертній ложці 3 рази на день через 15-20 хв після прийому їжі. Курс лікування не більше 5 - 7 днів. Перерва 10 - 14 днів, після чого курс лікування можна повторити.

При каменях у жовчних протоках і жовчному міхурі слід спробувати вівсяне молоко. Чудово допомагає при всіх хворобах, пов'язаних із недостатньою роботою печінки, у тому числі і незапущених випадках алергічних захворювань, при цьому послаблюється свербіж, поліпшується загальний стан. Для дітей обов'язково роблять з молоком. Дорослим, хто не дуже любить і погано переносить молоко, робити на воді. На 1 склянку води (молока) беруть 1 / 2 склянки вівса. Ставлять у духовку на дуже маленький вогонь на 1,5 - 2 ч. Виходить молоко, збагачене цінними поживними речовинами.

П'ють по 1 / 4 склянки в теплому вигляді 3 рази на день через 20 - 30 хв після прийому їжі. Приймати молоко можна досить довго.

Шеститижневий курс лікування жовчнокам'яної хвороби соком чорної редьки. Досить широко використовують його народні цілителі для дроблення і виведення каменів з жовчного міхура, за винятком тих випадків, коли потрібна тільки операція.

Вранці натщесерце випивають 50 мл соку і 2 - 3 рази протягом дня, потім протягом 3 тижнів потроху збільшують дозу до 300 мл на день, наступні 3 тижні зменшують дозу і доводять до 50 мл на день.

При всіх захворюваннях печінки і жовчного міхура дуже корисний фізаліс звичайний. Він дає хороший жовчогінний ефект. Любителі-садівники можуть вирощувати на присадибних ділянках це корисна рослина.

Настій: 2 столові ложки сировини заливають 2 '/ 2 склянки окропу, настоюють 5 хв. П'ють по 1 / 4 склянки 5 - 6 разів на день у проміжках між прийомами їжі. Або п'ють свіжий сік по 1 столовій ложці 1 раз на день. Можна з'їдати щодня по 5 - 10 свіжих плодів.

При всіх захворюваннях печінки, при наявності піску, каменів у жовчних шляхах та жовчному міхурі, густої в'язкої «замазки» по жовчних шляхах слід спробувати квітки маргаритки багато річною.

15 г сухого або 2 столові ложки свіжого сировини заливають 1 склянкою окропу. Настоюють до охолодження. П'ють по 1 / 3 склянки 3 рази на день через 20 хв після їди.

Покращує роботу печінки бадилля редиски. Використовують її в тому випадку, якщо редис протипоказаний. Бадилля, молоде листя ретельно миють, залишають на 20 хв у підсоленій теплій воді, після чого додають в овочеві страви.

При болю в області печінки, коліках використовують пастернак посівний, який за запахом нагадує петрушку, а за смаком - морква. У старовинних куховарських книгах, поряд з петрушкою, кропом, майораном, пастернак займав почесне місце. Та й стародавні лечебник приділяли йому чимало уваги. І трава, і корінь вважаються надзвичайно корисними при загальному занепаді сил, у період одужання від тривалих, важких, виснажують хвороб. Приймають настій пастернаку. Намагайтеся вживати його у супах, овочевих стравах і в свіжому вигляді.

Категорія: Дієтологія | Додав: fitoterapia (13.01.2011)
Переглядів: 2157 | Теги: Лікування вірусного гепатиту