Лікування хвороб печінки
Захворювання печінки і жовчних шляхів відносяться до числа найпоширеніших. Навряд чи можна знайти людину, яка б не знала, з якого боку розташована печінка, і не відчував тяжкість в області правого підребер'я. Розрізняють захворювання печінки і захворювання жовчних шляхів, хоча ізольовано перебіг хронічних запальних процесів у них спостерігається вкрай рідко. При всіх захворюваннях печінки і жовчних шляхів просто необхідно домогтися такого стану, щоб жовч не застоювалася в печінці, жовчних ходах і в жовчному міхурі. Якщо цього досягти, то зникнуть багато симптомів, які погіршують стан організму. Можуть бути забуті біль, нудота і ін 

Пропонуємо вам досить великий вибір рослин, що ростуть на грядках, у лісі, в садах, щоб налагодити нормальне жовчовиділення в організмі. Слід зауважити, що всі кошти, що дають жовчогінний ефект, також володіють і сечогінною властивістю.

Кабачки, патисони, гарбуз звичайний, буряк звичайна (краще біла), її бадилля, солодкий перець, редис, редька посівна (призначення якої - лікувати хвороби печінки і жовчного міхура), огірки посівні, петрушка кучерява.

Червоний буряк - кілька штук ретельно миють, чистять, ріжуть і варять до тих пір, поки вода не стане, як густий сироп. П'ють по 3 / 4 склянки кілька разів на день у проміжках між прийомами їжі.

Сік буряка, моркви, солодкого перцю в співвідношенні 1:1:1 дає не тільки прекрасний жовчогінний ефект, але і сприяє дробленню і виведенню піску та каміння. П'ють по 1 / 3 склянки 3 рази на день через 20 хв після прийому їжі.

П.М. Курінний радить «досить довгий час» пити свіжий сік червоного буряка. Камені розчиняються досить довго, але виходять безболісно.

Ще Авіценна писав: «Буряк відкриває закупорку в печінці і селезінці».

Сік белокочанной капусти виводить надлишки рідини з клітин, підсилює виділення солей калію, стимулює і посилює секрецію жовчі. Ще більш сильний ефект відзначається при прийомі розсолу квашеної капусти. П'ють по 1 / 2 склянки в теплому вигляді 2 - 3 рази на день через 20 - 30 хв після прийому їжі.

Ягоди барбарису звичайного є гарним жовчогінним засобом, сприяють зміцненню печінки, травного тракту. Цими ж властивостями наділені і листя брусниці звичайної.

Жовчогінний ефект дає червона смородина.

Восени можна «почистити» печінку, звільнитися не тільки від надлишків холестерину, але й дрібних каменів і піску з допомогою дині. Не слід забувати, що диню ні з якою їжею поєднати не можна. Тому можна проводити розвантажувальні дні, вживаючи тільки диню.

Лимонний сік. Китайська народна медицина вважає, що кислий сік стимулює роботу печінки, а ефірні масла лимонного соку діють одночасно як жовчогінний і антисептичний засіб.

Очистити жовчні шляху від «замазки», піску допоможе полуниця, але не сама ягода, а хвостики полуниці: до 2 столових ложок хвостиків додають 1 / 2 столової ложки індійського чаю, заварюють як чай. П'ють систематично, без обмежень.

Щавель кислий дає чудовий жовчогінний ефект. Добре миють 1 столову ложку щавлю, подрібнюють, заливають 1 склянкою окропу. На дуже маленькому вогні проварюють

1 хв, охолоджують. П'ють по 1 / 3 склянки 3 рази на день за 30 хв до їди.

При запальних захворюваннях печінки як прекрасне жовчогінний засіб рекомендуємо груші. У сезон слід з'їдати щодня натщесерце по 2 груші. Можна також пити компот з груші лісової (дички), зварений без цукру. Про це лікувальному властивості груш вказувала і ясновидиця Вага.

Жовчогінною і сечогінною властивістю володіє відвар і настій квіток і листя коріандру посівного.

Відвар: 1 столову ложку сировини заливають 1 склянкою води, доводять до кипіння, наполягають до охолодження, проціджують. П'ють по 1 / 4 склянки 3 рази на день за 20 - 30 хв до їди.

Настій: 1 столову ложку сировини заливають 1 склянкою окропу, настоюють до охолодження, проціджують. П'ють по 1 / 4 - 1 / 2 склянки 3 рази на день за 30 хв до їди.

Листя кульбаби лікарської. Листя добре миють, злегка обсушують. Пропускають через м'ясорубку. Віджимають сік. Тримають у холодильнику. Приймають по 2 столові ложки за 20 хв до їди. Особливо корисно пити у весняний час.

Можна 2 столові ложки листя запарювати 1 склянкою окропу, додавши 1 чайну ложку меду.

Цмину піскового сильно збільшує жовчовиділення, посилює тонус жовчного міхура, секреторну функцію шлунка, підшлункової залози, збільшує діурез.

Настій: 3 - 5 г подрібнених квіток заливають 1 / 2 л холодної води. Наполягають 8 год, проціджують. Це добова доза. Випивають протягом дня.

Сосновий мед має не тільки жовчогінною і сечогінною властивостями, але добре «чистить» печінку, гарне вітамінний засіб. Готують його так: беруть 1 частина соснових бруньок і заливають 2 частинами холодної кип'яченої води. Кип'ятити 15 хв на невеликому вогні. Додають кип'ячену воду до початкового об'єму. Охолоджують. Додають 2 частини цукру. П'ють по 1 столовій ложці 3 - 5 разів на день, бажано до прийому їжі.

Одне з найкращих лікувальних засобів при всіх хворобах печінки і при застої жовчі - кукурудзяні рильця.

Настій: 2 - 3 столові ложки сировини заливають 1 склянкою окропу, настоюють до охолодження, проціджують. П'ють по 1 / 4 склянки 2 рази на день за 40 хв до їди.

Кукурудзяні рильця можна заварювати в термосі з вечора - 1 столову ложку заливають 1 склянкою окропу. П'ють по 1 / 4 склянки 2 - 3 рази на день за 1 год до їди.

Щоб легко вивести пісок і каміння з жовчного міхура, жовчних шляхів і печінки, радимо пити постійно чай з ромашки аптечної. Але, щоб отримувати ефект, його потрібно пити з вершками і додавати на кінчику чайної ложки вершкове масло.

Прекрасне жовчогінний і сечогінний засіб - це квітки черемхи звичайної.

Настій: 1 чайну ложку квіток заливають 1 / 2 склянки окропу. Готують настій у скляному посуді. Закутують у газети на 2,5 - 3 ч. Проціджують. П'ють по 1 / 2 склянки 3 рази на день у проміжках між прийомами їжі.

Виражений жовчогінний ефект дає розмарин лікарський.

Настій: 2 чайні ложки листя подрібнюють, заливають 1 склянкою окропу, настоюють до охолодження, проціджують перед прийомом. Приймають по 1 / 4 склянки 3 рази на день за 30 хв до їди. Норма - 1 склянку на день.

Жовчогінною і сечогінною властивостями володіє чебрець (чебрець).

Настій: 1 столову ложку сировини заливають 1 склянкою окропу, настоюють 2 год, перед вживанням проціджують. Приймають по 1 столовій ложці 3 рази на день через 20 хв після їди.

Настій квіток волошки синьої - ефективне жовчогінний засіб. Його п'ють при всіх захворюваннях печінки, жовчних шляхів і жовчного міхура, при жовтяниці.

Настій: 1 чайну ложку сировини заливають I склянкою окропу, настоюють 2 год, проціджують перед вживанням. Приймають по 1 / 4 склянки 3 рази на день за 20 хв до їди.

При прийомі всередину аїру болотного (кореневище, листя) поліпшується функція печінки, збільшується жовчовиділення. Корисний при всіх захворюваннях печінки і жовчного міхура.

Настій: 1 столову ложку сировини заливають 1 склянкою окропу, настоюють 30 хв, проціджують перед вживанням. Приймають по 1 столовій ложці 3 рази на день за 20 - 30 хв до їди.

При всіх захворюваннях печінки і жовчного міхура як протизапальний засіб, сечогінного, протиглистової (аскариди, гострики, солітер) використовують пижмо звичайну: 1 / 2 чайної ложки порошку з суцвіть заливають горя чий водою (1 / 3 - 1 / 2 склянки) на ніч . Отриманий настій випивають протягом дня.

Із старовинних рецептів П.М. Куреннова. При болях у правому підребер'ї, нудоту, відсутність апетиту, погану роботу травного тракту потрібно 1 добу. голодувати, пити тільки воду. На наступний ранок поставити клізму. Через 1 год випити 1 склянку свіжого соняшникової олії, яка запити будь-яким кислим соком, щоб запобігти нудоту, і краще лежати. Після повного очищення кишечника, якщо камені не виходять, процедуру повторити ще раз. Коли йдуть камені, може виникнути біль. Курінний радить терпіти і бути впевненим, що нічого серйозного статися не може.

Категорія: Дієтологія | Додав: fitoterapia (13.01.2011)
Переглядів: 2938 | Теги: Лікування хвороб печінки