Лікування гельмінтозу
Гельмінтози - хвороби людини, тварин і рослин, що викликаються паразитичними черв'яками гельмінтами (глистами). Гельмінти різних видів локалізуються в певних органах і тканинах, в залежності від чого гельмінтози протікають з переважним ураженням того чи іншого органу, будучи разом з тим хворобою всього організму. 

Дуже багато неприємностей доставляють нам результати аналізів калу на яйця глист. Та й без аналізів ми бачимо, що дитина блідий, погано їсть, у нього відсутній апетит, він швидко втомлюється, не може зосередитися, погано спить, ночами скрипить зубами, часто вередує, надмірно плаксивий. Його турбують біль у ділянці кишечника, свербіння в області промежини і заднього проходу.

Обов'язково привчите свою дитину мити руки, коли він приходить з вулиці, після ігор з коханою кішкою або собакою.

Багато чого з того, що ми рекомендуємо дітям, має відношення і до дорослих. І якщо раптом у вас виникла така неприємність, спробуйте позбавитися від неї засобами дієвими, доступні ми, провереннимі.Круглие глисти (аскариди, гострики)

С. Тальма пропонує приготувати кашку з 150 - 200 г очищених гарбузового насіння і 2 сирих жовтків курячих яєць. Вранці натщесерце потрібно з'їсти 20 г оселедця (кільки). Нічого не пити.

Полежати 2 години з грілкою на правому боці. Через кожні 30 хв з'їдати по 20 г оселедця (всього 4 прийому оселедця). Після цього з'їсти суміш з гарбузового насіння.

Цибулю і часник (по 5 г) добре розминають, розмішують в 300 мл кип'яченої води кімнатної температури. Роблять клізми вранці та ввечері 2 дні підряд.

Ягоди суниці лісової: 3 - 5 склянок ягід з'їдають за день і при цьому вранці і ввечері роблять клізми з часником і цибулею. Курс лікування - 3 дні.

Відвар з трави золототисячника зонтичного, підлоги ні гіркого - трави беруть по 25 р. Потім 1 столову ложку суміші заливають 1 склянкою окропу. 8 днів поспіль вранці і віче ром випивають по 1 склянці настою. На восьмий день ввечері випивають ще 2 склянки настою, що складається з пижма звичайного, кореня оману високого, сухих плодів чорниці - всього по 1 чайній ложці.

морквяний сік. Випивають вранці 1 / 2 склянки і продовжують пити через кожні 30 хв ще 4 рази по 1 / 3 склянки. Потім 2 год не пити і не їсти. Увечері ставлять очисну клізму.

Якщо вживати морквяний сік або терту моркву 7 - 9 днів протягом місяця, то у дитини ніколи не буде ніяких глистів.

Плоди чорниці дуже корисні при гостриках. Скандинавська школа гельмінтологія широко практикує лікування чорницею. Є її можна свіжу, з молоком, робити кисіль, компоти, сік. Вже через 24 годин після прийому чорниці разом з калом виходить велика кількість гостриків. Бажано за день з'їдати до 1 кг чорниці.

Цибуля ріпчаста особливо ефективний при гостриках і аскарид. У цих випадках їдять натщесерце по 2 - 3 цибулини середньої вели чини чи п'ють по 1 / 3 склянки цибульного настою протягом 3 - 4 днів.

мед по 1 / 2 чайної ложки 7 - 8 разів на день. Але більше нічого не їсти і не пити в цей день. Цю процедуру проводять під контролем батьків. На наступний день - будь-які овочеві страви. Відбувається масова загибель гельмінтів всіх видів.

горобина звичайна: дрібку квіток або 10 - 12 ягід заливають 2 склянками окропу. Наполягають не більше 1 год, проціджують. Приймають по кілька ковтків 5 - 7 разів протягом дня.

Для того, щоб позбавитися від круглих черв'яків, народні цілителі радять омелу білу: 0,5 г листя, 0,5 г її ягід, 1 г валеріани лікарської (можна сухою або свіжої) змішують. Приймають по 0,5 г 3 рази на день через 30 хв після їди. Курс лікування - 3 дні підряд. Порошок запивають водою і заїдають свіжої морквою, бажано натертої на тертці.

Якщо за наявності глистів відзначається нудота, зняти її можна випивши 1 / 2 склянки води з 1 чайною ложкою солі.

Плоскі глисти (стрічкові, ціп'яки і ін)

Кашка з насіння гарбуза звичайного з медом. Готують її так: насіння висушують (тільки не смажити), чистять, намагаючись не пошкодити тонку зелену оболонку. Невеликими порціями розтирають у ступці, додаючи по краплях воду. Отриману масу змішують з медом. Дорослій на один прийом до статочно 300 г насіння, 1 / 4 склянки води, 1 столову ложку меду. Всю цю суміш з'їдають натщесерце протягом 1 год по 1 чайній ложці. Через 3 год приймають проносне, а ще через 30 хв ставлять очисну клізму.

Дітям медово-гарбузову кашку роблять курсами (2 - 4 рази) з перервою 2 - 3 дні. Гельмінтологія рекомендують за 2 дні до лікування давати дитині протерту овочеву їжу. Напередодні лікування вечеря повинна бути легкою. Вранці натщесерце дитині дають медово-гарбузову кашку, а через 1,5 - 2 год ставлять очисну клізму. Як правило, досить 2 - 3 таких процедур.

Дитині у віці від 2 до 3 років дають - 50 г медово-гарбузової каші, від 4 до 5 років - 70 г, від 6 до 7 років - 90 г, від 8 до 9 років - 120 г, від 10 до 12 років - 150 г, від 13 до 15 років - 200 р.

Насіння гарбуза звичайного подрібнюють разом зі шкіркою на м'ясорубці, заливають водою у співвідношенні 1:2 і випарюють на водяній бані протягом 2 год Відвар проціджують, з поверхні знімають масляну плівку. Весь відвар вживають натще протягом 20 - 30 хв. Через 2 години після цього приймають сольове проносне. Дорослим відвар готують з 500 г насіння, дітям у віці до 5 років - 100 - 150 г, від 5 до 7 років - 200 г, до 11 років - 300 р.

Свіжі очищені гарбузове насіння (50 - 100 г) тол кут, розтирають з цукром (1 столова ложка). Приймають натщесерце за один прийом з водою або молоком. Після чого випивають касторове масло. Через день процедуру повторюють. Досить провести 4 курсу.

Висушені на повітрі гарбузове насіння очищають від твердої шкірки, залишаючи внутрішню зелену оболонку. Очищені насіння розтирають невеликими порціями в ступці, потім ступку промивають 1 / 2 склянки води і зливають її в розтерте насіння. 300 г насіння - доза для дорослого. Можна додати 50 - 100 г меду або будь-якого червоного варення без ягід. Ретельно все перемішують. Отриману суміш приймають натще, лежачи в ліжку. Їсти невеликими порціями. Через 3 год прийняти 20 - 30 г сольового проносного, а через 30 хв зробити клізму. Їсти можна тільки після стільця, викликаного клізмою.

Дітям у віці від 3 до 4 років дають 75 г суміші, від 5 до 7 років - 100 г, від 8 до 10 років - 150 г, від 10 до 15 років - 200 - 250 р.

Околоплодника зелених волоських горіхів успішно «женуть» глистів всіх видів. 100 г околоплодников дрібно нарізають, затоки ють 1 л окропу, настояти 1 год, укутавши в рушник. П'ють по 1 / 2 склянки через кожну годину після їжі. У цей день нічого, крім гарбузового насіння, не є. На ніч ставлять клізму. Через тиждень процедуру повторюють.

молоко (0,5 л) і головка часнику. Часник потовкти, залити кип'яченим молоком, влити в горщик. Коли молоко трохи охолоне, то посадити на горщик дитини. Цю процедуру повторити кілька разів на день. Щоб швидше і повністю позбутися від стрічкових гельмінтів, одночасно можна зробити мікроклізму з часниковим молоком. У цей день є картопляне пюре з оселедцем (кількою), а можна і поголодувати.

Для примхливих дітей можна спробувати такий метод: 1 чайну ложку дрібно нарізаного часнику заливають 1 / 2 склянки нежирного молока. Кип'ятять 1 - 2 хв на маленькому вогні, проціджують. П'ють натще. У цей день їдять тільки картопляне пюре.

Хризантема. Відвар: 1 столову ложку листя заливають 1 склянкою окропу, кип'ятять на маленькому вогні до тих пір, поки не залишиться 2 / 3 склянки рідини. Призначають дітям при будь-якій глистової інвазії. Лікування проводять протягом 3 днів 1 раз на місяць.

Французькі дієтологи в кінці минулого століття запропонували для лікування глистів кокосовий горіх, що дає відмінний результат. Глисти гинуть і виходять через 5 - 6 год або на наступний день мертвими. Не треба ніякої попередньої підготовки, проносних засобів, ніяких стриманість у їжі. Вранці натщесерце, розпилявши кокосовий горіх, випити молоко і з'їсти білу м'якоть. У цьому й полягає все лікування.

Листя пасльону чорного. 5 - 6 штук листя товчуть, затоки ють 1 склянкою окропу, дають охолонути, проціджують. П'ють по 1 столовій ложці 5 - 7 разів на день у проміжках між прийомами їжі.

Сік лимона радив у свій час Авіценна для позбавлення від стрічкових глистів, до цих пір його багато хто з успіхом використовують для цієї мети. Приймають по 1 / 4 склянки 4 рази на день через 1 - 1,5 год після прийому їжі.

Висушену кору стовбура, гілок, коріння граната використовують проти стрічкових глистів, крім карликового ціп'яка. Однак призначають препарати граната тільки тоді, коли протипоказане лікування найефективнішим протиглистовою засобом - чоловічим папороттю. Корінь папороті до цього часу вважається одним з кращих протиглистових коштів, особливо при солітері. Корінь миють, дрібно нарізають, висушують, перетворюють на муку. Приймають після кожного прийому їжі через 20 - 30 хв на кінчику чайної ложки.

материнка звичайна: 1 столову ложку наземної частини рослини заливають 1 склянкою окропу, настоюють 30 хв. Проціджують перед вживанням. Приймають по 1 / 3 - 1 / 2 склянки 3 рази на день за 20 хв до їди.

Категорія: Дієтологія | Додав: fitoterapia (11.01.2011)
Переглядів: 2155 | Теги: Лікування гельмінтозу