Лікування анемії
Це стан, що характеризується зниженням вмісту гемоглобіну в одиниці об'єму крові. Гемоглобін доставляє кожній клітині людського організму кисень. Причин, що викликають анемію, безліч. Вона з'являється після тривалих хвороб, після операцій, тривалих стресів, при виразці шлунка, а також при порушенні менструального циклу при анемії спостерігаються слабкість, швидка стомлюваність, блідість, поганий сон. Але природа допомогла нам боротися і з цією недугою, не вдаючись до лікарських препаратів. 

Курячі яйця завдяки оптимальному співвідношенню в них заліза, міді, кобальту з ненасиченими білками дозволяють позбавитися від аліментарного недокрів'я.

Сік чорної редьки посівної, сік сирої червоного буряка (можна ще додати сік граната) у рівних співвідношеннях. Всю суміш зливають в скляну банку, закривають фольгою, роблять у ній дірочку і ставлять у холодну духовку, потім запалюють її на 3 год, зробивши маленький вогонь. Дають охолонути, відкривають банку, проціджують і зливають в пляшку з темного скла, закривають пробкою, ставлять у холодильник. П'ють по 2 - 3 столові ложки за 30 хв до їди 2 рази на день. За 1 - 3 міс. картина крові повністю відновлюється.

Підвищують імунітет і нормалізують картину крові зелені волоські горіхи. Відбувається це завдяки тому, що в організм надходять необхідні ферменти та мікроелементи. Горіхи збирають до дня Івана Купала Пропускають їх через м'ясорубку, змішують з цукром або медом у рівних кількостях, складають у пляшку, закривають пробкою і ставлять на 1 міс. в темне місце. П'ють по 1 чайній ложці 3 рази на день за 30 хв до їди.

При анемії С. Тальма рекомендує: 3 г муміє розводять 2 л кип'яченої води. Не поспішаючи випивають 1 склянку протягом дня ковтками. Курс лікування - 10 днів. Підвищується рівень гемоглобіну. Муміє протипоказано після онкологічних операцій.

При лікуванні недокрів'я необхідно значну кількість вітаміну с, тоді залізо засвоюється в два-три рази швидше, ніж зазвичай. Дуже багато вітаміну С в свіжому листі кропиви дводомної. Можна приготувати сік чи зелене пюре. На день - 20 - 25 свіжого листя кропиви.

Для формування повноцінної крові необхідна морська капуста. У ній багато заліза, міді, марганцю, цинку, алюмінію.

«Залізні краплі» зі свіжих яблук. Яблука пронизують цвяхами, попередньо прокип'ятивши їх. Через кілька днів цвяхи виймають, яблука з'їдають або роблять сік. При цьому протипоказано пити чай і каву за 1 годину до і після прийому «залізних капель». Приймають по 10 - 20 крапель соку на 1 / 3 склянки води.

За 650 років до н.е. на глиняних табличках, знайдених в Єгипті, було написано: «Хвала барбарису за те, що він чистить і відновлює кров». Додавайте його в супи, каші, плов, голубці, начиняють пироги й налисники.

Анемію, лейкоз здавна лікували квітками, соломою, крупою гречки польовий. 1 чайну ложку подрібненої сировини заливають 1 склянкою окропу, настоюють до охолодження, проціджують. П'ють по 1 / 4 склянки за 20 - 30 хв до їди 2 - 3 рази на день. Дітям готують 1 / 2 дози. Курс лікування - 1 міс., Перерва 2 - 3 тижні. Наступні курси -17 - 21 день з перервою 2 - 3 тижнів.

Протромбін буде на нормальному рівні, якщо вживати листя мати-й-мачухи звичайної, краще в поєднанні з подорожником великим і оманом високим, всі в рівних кількостях. Беруть 1 столову ложку сировини (не має значення - свіже або сухе) і заливають 1 склянкою окропу, настоюють 20 хв. П'ють по 1 / 3 склянки 3 рази на день у проміжках між прийомами їжі.

У меню обов'язково включають такі овочі: баклажани, кабачки, патисони, гарбузи звичайну, морква посівну, помідори їстівні, солодкий перець, буряк звичайну.

Дуже корисні також фрукти: виноград культурний, абрикос звичайний, чорна смородина, диня, інжир, персики звичайні.

Дуже корисний сік з редьки, моркви, червоного буряка в рівних кількостях. Щодня вранці і ввечері корисно випивати 1 / 2 склянки такого збірного соку.

Мед - 1 столова ложка на 1 склянку молока. П'ють по 1 ста кану 2 рази на день, вранці - натщесерце, ввечері - на ніч.

Деякі цілителі радять на перший сніданок готувати вівсяне молоко. 2 столові ложки «Геркулеса» заливають 1 склянкою молока настоюють протягом ночі. Вранці додають по 1 столовій ложці подрібнених ядерець будь-яких горіхів, меду.

Одне з найбільш дієвих засобів боротьби з анемією, нормалізації формули крові - гриби. Цю рекомендацію потрібно виконувати дуже обережно. Гриби треба добре знати і під час їх збирання слід враховувати екологічну обстановку, вплив наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та інших факторів.

Ще Гіппократ радив лікувати недокрів'я горохом. На жаль, у нашому раціоні рідко зустрічаються страви з гороху: пюре, начинка для млинців і пирогів. Досить рідко готуємо гороховий суп із зеленню кропу.

Радимо запастися журавлиною на зимовий та весняний періоди і постійно додавати в усі салати, які готують в зимовий час. Особливо приваблює в журавлині її «вміння» нормалізувати формений склад крові. Меншими, але досить сильними лікувальними властивостями володіють листя журавлини. Їх слід додавати в будь-чаї та відвари.

Народні цілителі лікують багато хвороб крові, особливо анемію, шпинатом городнім. Додають його в салати. Готують зелений борщ, пюре, яке додають до всіх овочевих страв, особливо картоплі.

Корисно дітям і людям похилого віку систематично вживати банани культурні. Їх можна додавати не тільки в овочеві і фруктові салати, а й в сир, ряжанку, кефір.

Навесні, коли з'являється листовий салат, він повинен увійти у ваш раціон. Користь від нього превелика. Він корисний не тільки для серцево-судинної системи, нормалізації форменого складу крові, але і для нервової системи. Зникає занепокоєння, йде безсоння.

Настій чебрецю звичайного застосовують при недокрів'ї, серцебитті як судинорозширювальний засіб для зниження артеріального тиску.

Настій: 1 столову ложку сировини заливають 1 склянкою окропу, настоюють 2 години, проціджують перед вживанням. Приймають по 1 столовій ложці з медом (на кінчику чайної ложки) 3 рази на день через 20 - 30 хв після їди.

суниця лісова, полуниця, ожина сиза, агрус культурний, вишня звичайна (пліт і сік) застосовують не тільки для лікування недокрів'я, але, як правило, і лікування атеросклерозу, гіпертонічної хвороби як засіб для нормалізації обмінних процесів в організмі.

Настій плодів шипшини коричного приймають зазвичай з листопада-грудня до березня-квітня. Він багатий на вітаміни, розширює судини, знижує артеріальний тиск, підвищує еластичність стінок кровоносних судин при їх крихкості, стимулює кровотворення.

Особливої уваги заслуговує огірок посівної, який містить срібло, що робить його просто необхідним при анемії, оскільки він сприяє збільшенню вмісту гемоглобіну в крові. кавун звичайний, який багатий мікроелементами, необхідними для нормалізації процесів кровотворення, може замінити огірки.

Присутність в пивних дріжджах амінокислот і вітамінів, що беруть участь у кровотворенні, дозволило деяким вченим застосовувати їх при лікуванні окремих форм недокрів'я. Пивні дріжджі підвищують кількість білих і червоних клітин крові, сприяють відновленню апетиту, поліпшують загальний стан і зміцнюють імунну систему.

Добова доза дріжджів - 2 р. Перед вживанням обов'язково їх заливають окропом і розминають. Коли вода охолоне, її зливають, додають 1 столову ложку води і випивають. Вживають дріжджі без цукру. Цукор (вуглеводи) - головний ворог селену, який входить до складу дріжджів.

Настоянка трави полину гіркого, зібраної у травні: 100 г сировини заливають 1 / 2 л горілки, настоюють 21 день, проціджують. Приймають по 1 - 5 крапель, розведених в 2 столових ложках води, вранці, обов'язково натщесерце.

Корисним і лікувальним може бути настій головок лугової конюшини (бажано бузково-рожевого кольору).

Настій: 1 столову ложку квіткових головок заливають 1 склянкою окропу, настоюють 45 хв, проціджують. П'ють по 2 столові ложки 3 рази на день за 20 - 30 хв до їди.

Для лікування недокрів'я можна використовувати кору верби. Одну чайну ложку кори заливають 1 склянкою окропу, настоюють 10 хв, проціджують. П'ють ковтками протягом дня


Категорія: Дієтологія | Додав: fitoterapia (16.01.2011)
Переглядів: 1308 | Теги: Лікування анемії