Харчування при виразковій хворобі
Це захворювання, головним виявом якої є наявність виразки в шлунку або дванадцятипалої кишці. Зазвичай при цих захворюваннях лікарі рекомендують щадну дієту. Як правило, вона бідна вітамінами і мікроелементами - - це каші, овочі в протертому вигляді, молочні продукти. Від такої дієти стан хворого в більшості випадків поступово погіршується. Помилки в підборі дієти можуть привести до гострого запалення слизової оболонки шлунка (гастрити, виразкова утворенням в шлунку і дванадцятипалої кишці і навіть новоутворенням). 

Враховуючи вище викладене, необхідно прагнути до зміцнення всього організму, застосовуючи раціональне харчування, багате мінеральними речовинами, вітамінами, мікроелементами, що каталізує біохімічні процеси в організмі. Дієта перш за все повинна складатися з рослинних продуктів: сирі фруктові та овочеві соки, шпинат, овочеві супи, мед. На час лікування доцільно виключити з меню тваринні жири (крім свіжого вершкового масла в невеликій кількості), м'ясо, рибу.

Будь-які узагальнені дієти для лікування виразки автор не вирішується складати, бо вважає, що виразкова хвороба протікає у кожного по-своєму і завжди носить індивідуальний характер.

Розвиток хвороби залежить від багатьох факторів: пори року, характеру роботи, стосунків у сім'ї, статури і навіть виду транспорту, яким постійно користується хворий.

З рекомендацій, представлених нижче, можна вибрати найбільш приємні і легко здійсненні.

При загостренні захворювання або при кровоточить виразці існує перевірений спосіб лікування сирими білками курячих яєць: щодня вранці натщесерце за 1,5 год до їди необхідно випити 2 білки, відцідити їх від жовтків. Перед сном процедуру по вторити. Продовжувати лікування протягом 1 тижня. Через 1 тиж при дотриманні відповідної дієти (виключити з раціону гостре, солоне, кисле, копчене, пряне, смажене, алкоголь, нікотин) виразка перестане турбувати. А головне - не нервуйте.

Лікування гастриту з підвищеною кислотністю за допомогою картопляного соку, описане раніше, - хороший профілактичний засіб від виразки шлунка та дванадцятипалої кишки.

Лікують виразку і соком свіжої капусти білоголової, зі тримає вітамін U. Приймають його по 1 / 4 склянки за 20 - 30 хв до їди, поступово доводячи кількість соку до 1 склянки. Курс лікування - 1,5 - 2 міс.

Добре загоює виразку горіхове молоко, приготовлене з ядер горіхів ліщини звичайної і ядер волоських горіхів: 10 г ядер горіхів стовкти, додати 100 мл кип'яченої води, профільтрувати і додати 1 - 2 чайні ложки меду. Приймати по 1 десертній ложці 5 - 6 разів на день за 30 хв до їди.

Гояться виразки при використанні лактобактеріотерапіі, запропонованої професором М. А. Самсонова: щодня на ніч випивають 1 склянку свіжого кефіру, змішаного з 1 столовою лож кой рослинного масла. Лікування проводять протягом 1,5 - 2 міс.

Старовинний метод лікування виразкової хвороби в гострій стадії. сиру гречану крупу перебирають і злегка обсмажують. 3 - 4 столові ложки крупи з вечора запарюють 10 столовими ложками окропу (бажано в термосі). Курс лікування - від 1 тижня до 1,5 міс. в залежності від стану хворого і дотримання ним дієти.

Можна використовувати і такий старовинний спосіб лікування. Перебирають 2 столові ложки гречаної крупи, промивають її окропом. Заливають 1 / 2 склянки крутого окропу і ніч наполягають в печі (можна використовувати термос). Приймають по 1 / 2 - 1 столовій ложці вранці натщесерце, вдень перед прийомом їжі за 15 - 20 хв і перед сном.

Можна робити настій із зелених або висушених верхніх гілочок кущів ожини сизої, зірваних разом з листям. 10 г листя заварюють 2 склянками окропу звечора в термосі. Лікувальні властивості настою посиляться, якщо в нього додати трохи тонких корінців дерева вишні, пробиваються на поверхню грунту, і сушені листя сливи. П'ють по 1 / 4 склянки 4 - 5 разів на день за 30 хв до їди.

Загострення виразки та гастриту ефективно знімає рожеве масло, якщо його приймати по 1 чайній ложці 5 - 6 разів на день за 30 хв до їди.

Існує кілька способів приготування рожевого масла: 1) у бутель з оливковою олією кладуть пелюстки червоної троянди і ставлять на сонце. Коли пелюстки побіліють, їх замінюють свіжі ми. Так повторити 7 разів;

2) пелюстки червоної троянди подрібнюють і заливають водою. Потім вливають оливкова олія в пропорції води і масла 1:1. Ставлять на маленький вогонь і кип'ятять до тих пір, поки вода не випарується.

Рожеве масло можна використовувати для закапування у вухо при отиті, для полоскання рота при зубному болі, для змащування ран і висипу, для компресів на місця переломів. Рожеве масло приймають всередину по 1 чайній ложці 3 - 4 рази на день перед їжею для позбавлення від калових каменів. Змішане з яєчним білком рожеве масло є унікальним засобом лікування опіків, викликаних вогнем.

Лікування виразки шлунка та дванадцятипалої кишки насінням льону звичайного налічує століття. Насіння відварюють у воді до утворення рідкого киселю і приймають по 1 / 2 склянки 5 - 8 разів на день незалежно від прийому їжі. Біль іде після 2 - 3 прийомів. Бажано приймати насіння ще 2 - 4 дні, щоб не повторилися больові напади.

Лікування буде ефективним, якщо в 1 / 2 склянки киселю з насіння льону додати 5 - 7 крапель спиртового розчину прополісу (50 мл спирту і 5 г прополісу). Настоюють 14 днів у темному теп лом місці. Протягом дня кілька разів струшують, фільтрують, зливають в пляшку з темного скла. Зберігають у темному місці.

Можна використовувати для лікування відвар і настій нирок з молодих зелених листя берези бородавчастої. Зелені нирки (1 фунт = 453,6 г) висушують на сонці протягом 2 - 4 днів, потім складають у пляшку, заливають етиловим спиртом (4 фунти), закривають паперової пробкою і ставлять на 2 міс. на сонці. Проціджують через кілька шарів марлі. Виходить есенція. Приймають по 1 - 2 чайні ложки (на 1 / 3 склянки води) за 30 хв до їди кілька разів на день.

Одну столову ложку сухих нирок і листя заливають 1 склянкою окропу, настоюють до охолодження, проціджують. Приймають по 1 столовій ложці 4 - 5 разів на день за 15 - 20 хв до їди.

НЕ РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ відвар і настій бруньок берези при функціональній недостатності нирок і в період вагітності.

Чудовим засобом лікування виразки зі зниженою кислотністю, особливо при рясних кровотечах або прихованої крові в калі, є шипшина коричний. 30 ягід заварюють 1 склянкою окропу на ніч. Протягом дня п'ють ковтками. Курс лікування - до припинення кровотечі.

Продукти моря, особливо морська капуста, завдяки наявності в них брому, налагоджують нервову регуляцію шлунка і дванадцятипалої кишки. Краще використовувати суху морську капусту, приправляючи нею всі страви.

Настій з коріння та листя хамеріона вузьколистого (іван-чаю) використовують для лікування та сезонної профілактики виразки. Можна брати сухе або свіже сировину. 1 столову ложку сировини заливають 1У склянками окропу, настоюють 7 - 8 год, бажано в термосі. Приймають по 1 - 2 столові ложки 5 - 6 разів на день за 20 хв до їди. Для профілактики приймають по 1 столовій ложці 3 - 4 рази на день за 20 хв до їди. Курс лікування та профілактики - 27 днів.

Одну столову ложку суміші цвіту липи серцеподібної, ромашки аптечної і насіння фенхелю звичайно го, узятих в рівних кількостях, заливають 1 склянкою окропу, настоюють до охолодження. Приймають по 1 / 3 склянки 3 рази на день за 15 - 20 хв. до їжі. При систематичному прийомі цієї суміші земські лікарі гарантували повне зцілення від виразки шлунка за 3 тижні. Якщо проводити профілактичне лікування восени і вага ної 3 роки поспіль, то виразка зарубцюється.

При загостренні виразки шлунка або дванадцятипалої кишки добре допомагає відвар вівса посівного. Попередньо ретельно його промивають і висушують. Один стакан вівса перемелюють на кавомолці і всипають в 2,5 л киплячої води (вогонь збавляють). Періодично помішуючи, варять на маленькому вогні (то мят) 45 хв. Віджимають через кілька шарів марлі. Приймають в теплому вигляді по 1 / 2 склянки 2 - 3 рази на день за 15 - 20 хв до їди. Якщо біль зникла, відвар вівса можна пити після їжі. Тримати в холодильнику.

Один стакан свіжого листя подорожника великого заливають 2 склянками окропу, настоюють до охолодження, проціджують. Приймають по 1 / 4 склянки кілька разів на день за 30 хв до їди.

Свіже листя подорожника можна подрібнити на м'ясорубці. В отриману пасту додають рівну кількість кип'яченої води, перемішують, віджимають. Приймають по 1 / 3 склянки 3 - 4 рази на день. Паста з подорожника (без води) також володіє прекрасним вітамінним і лікувальними властивостями.

подорожник великий, як і всі лікарські рослини, слід збирати далеко від доріг - на галявинах.

Одну столову ложку свіжого або 1 чайну ложку сухого кореня лопуха великого заливають 1 склянкою окропу, настоюють ніч, вранці проціджують. Приймають кілька разів протягом дня в проміжках між прийомами їжі.

Відмінним лікувальним властивістю володіє настоянка з алое деревовидного. Особливо при тільки що виникла виразці або для профілактики і лікування хронічної виразки. Беруть 500 г листя або використовують весь 3 - 5-річний квітка, 2 тижнів не поливають. Перед тим як зрізати листя, їх добре витирають. На 5 днів листя кладуть в темне, прохолодне, добре провітрюване місце. Потім перекручують на м'ясорубці, додають 500 г меду, розігрітого на водяній бані до 50 - 60 º С, і 0,5 л натурального червоно го вина. Зливають всі в посуд з темного скла і щільно закривають. Настоюють у прохолодному місці 7 днів.

Режим прийому: 1-й тиждень - по 1 чайній ложці 3 рази на день за 1 год до їди; 2-й тиждень - по 1 столовій ложці, 3-й тиждень - по 2 столові ложки. Курс лікування - 3 тижні.

Одним з найдавніших способів є лікування виразки квітками календули лікарської. Одну столову ложку свіжих або сухих квіток заливають 1 склянкою окропу, настоюють до охолодження. Приймають за 30 хвилин до їжі 4 - 5 разів на день. Курс лікування - суворо індивідуальний.

Листя евкаліпта. Одну столову ложку листя заливають 0,5 л окропу, доводять до кипіння, охолоджують, проціджують. Приймають по 1 / 4 склянки 6 - 7 разів на день за 20 - 30 хв до їди.

Можна приготувати суміш з харчового желатину (1 столова ложка), цукру (3 столові ложки), молока (1 стакан) і вершкового масла (1 столова ложка). Суміш приймають по 1 чайній ложці кілька разів на день за 15 хв до їди. Желатин готують заздалегідь за наявною на упаковці інструкції.

Відвар трави живокости польовий. Одну столову ложку трави заливають 1 склянкою окропу. Наполягають як чай. Приймають в теплому вигляді по 1 столовій ложці 5 - 7 разів на день за 20 хв до їди.

Профілактику «мовчить» виразки шлунка або дванадцятипалої кишки добре провести соком кислої капусти біло кочанної. Пити по 1 / 4 - 1 / 3 склянки 3 рази на день за 1 год до їди. Курс лікування - 2 - 3 тижні.

Свіжий сік листового салату допомагає при хронічному гастриті, виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки. Не тільки покращує самопочуття, полегшує біль, знімаючи її, а й добре зарубцьовуються виразки. П'ють по 1 - 1 ч2 столової ложки перед кожним прийомом їжі за 20 - 25 хв 4 - 5 разів на день.

У Німеччині особливо широко застосовують суміш з листя малини звичайної і ожини сизої у співвідношенні 1:2. Коли листя злегка зів'януть, їх загортають у ганчірочку, попередньо сбризнув холодною кип'яченою водою. Залишають в теплому місці на 1 - 2 дні. У процесі ферментації з'являється своєрідний запах троянди. Листя після цього слід висушити, запах зникне, але виникне знову, коли чай заварюють (1 чайна ложка на 1 склянку окропу). Чай наполягають і тримають в щільно закритому посуді. Випивають протягом дня в теплому вигляді за 20 хв до прийому їжі.

Беруть досить високу каструлю, але невелику. На дно кладуть солому або коло з азбесту і поміщають туди банку з нарізаною травою звіробою звичайного, залитого оливковою олією так, щоб трава була покрита маслом. У каструлю наливають воду врівень з вмістом банки. Каструлю з банкою і водою поміщають у велику каструлю теж з водою і ставлять на вогонь. У міру википання води її додають до колишнього рівня. Через 6 год (при дотриманні всіх правил приготування) ліки готові. Проціджують і зберігають у прохолодному місці. Приймають при виразковій хворобі по 2 столові ложки за 30 хв до їди. При лікуванні необхідно дотримуватися режиму харчування і дієти.

Настій і відвар любистку лікарського застосовують не тільки при виразковій хворобі, але і при запорі, метеоризмі, запаленні печінки, жовчних проток і жовчного міхура.

Відвар кореня: 1 чайну ложку заливають 1 склянкою окропу. Кип'ятять 1 хв на маленькому вогні, настоюють 30 хв, проціджують перед вживанням. Приймають по 1 столовій ложці 3 рази на день за 20 - 30 хв до їди.

Настій: 1 столову ложку листя і кореня заливають 1 склянкою окропу, настоюють 30 хв, проціджують перед вживанням. Приймають в теплому вигляді по 2 столові ложки 3 рази на день за 20 - 30 хв до їди.

Кореневище аїру болотного застосовують у вигляді відвару при виразковій хворобі, кишкових кольках, метеоризмі, печії, для регуляції порушеною кислотності шлункового соку.

Відвар кореневища: 1 столову ложку подрібненого кореневища заливають 1 склянкою 40% етилового спирту, наполягають 1 тиждень у темному місці, проціджують. Приймають по 10 - 15 крапель з водою (1 / 4 склянки) через 15 - 20 хв після їди.

При виразці шлунка і дванадцятипалої кишки з підвищеною кислотністю рекомендується пити чай із суміші ягід шипшини коричного (50 г), трави звіробою звичайного, листя м'яти перцевої (по 15 г). Сировина змішують, заливають 1 л води, доводять до кипіння, настоюють 2 - 3 години, проціджують. Додають 1 столову ложку меду. Приймають по 1 / 4 склянки 2 - 3 рази на день.

При загостренні виразкової "хвороби необхідний відпочинок. Ніякої фізичної і психічної навантаження, спокій потрібен і душі, і тілу.

Категорія: Дієтологія | Додав: fitoterapia (11.01.2011)
Переглядів: 3078 | Теги: Харчування при виразковій хворобі