Юнацькі вугрі

Вугрі - це запалення сальних залоз і волосяних фолікулів, що розвивається на тлі себореї та зміни хімічних властивостей шкірного сала. Юнацькі вугрі з'являються в період статевого дозрівання.

Кілька разів на день обличчя ретельно протирають соком татарника звичайного. При цьому обов'язково сік приймають всередину по 1 столовій ложці 3 рази на день за 20 хв до їжі.

пивні дріжджі. Багате джерело вітамінів групи В і протеїну, знімає запалення шкіри, гнійникові запалення. П'ють по 1 столовій ложці 3 - 4 рази на день за 10 - 15 хв до їжі. Курс лікування -10 - 14 днів.

Відвар березового листя або нирок. Заварюють 1 столову ложку 1 / 2 склянки окропу Протирають шкіру обличчя кілька разів в день.

Настій з волошок синіх: 1 столову ложку сухих або свіжих квітів заливають 1 склянкою окропу П'ють по 1 / 4 склянки 3 рази на день за 20 хв до їди. Протирають настоєм волошок шкіру особи 3 - 5 разів на день.

Настій з листя і квіток малини звичайної: 2 столові ложки сировини заливають 1 склянкою окропу. Протирають шкіру обличчя 5 - 7 разів на день.

хрін звичайний з винним оцтом. Хрін ретельно миють, подрібнюють (краще натерти на тертці), пляшку заповнюють їм на 3 / 4 обсягу, доливають винний оцет і настоюють 10 днів. Проціджують і знову заливають у пляшку. Спочатку змочують ділянку вугруватої шкіри водою, потім настоєм. Обполіскують обличчя теплою, а потім прохолодною водою.

Спекти цибулину, розрізати її на невеликі шматочки і прикладати до вугрів. Можна робити кругові пов'язки на ніч на область вугрів.

хрін звичайний і сметану змішують в рівних кількостях і наносять на обличчя на 10 - 15 хв. Змивають маску теплою водою. Роблять процедуру 2 - 4 рази на день. Курс лікування про водять до тих пір, поки не зникне висип.

Мазь з прополісу: 70 г вазеліну, 20 г ланоліну ретельно розтирають, додають 10 г прополісу. Розігрівають, помішуючи скляною (дерев'яної) ложечкою протягом 10 хв на водячи ної лазні. Мазь прикладають на уражену шкіру двічі на день тонким шаром, прикриваючи бинтом.

Настоянка з пелюсток білої лілії - один з кращих засобів лікування вугруватої висипу і гнійних захворювань. У пляшку кладуть свіжі пелюстки білої лілії, заливають горілкою або 40% етиловим спиртом. Наполягають 2 тижнів, проціджують. Протирають шкіру обличчя перед сном.

Сік листя алое деревовидного сприяє усуненню роздратування шкіри, вугрів. Листя ретельно миють холодною кип'яченою водою, обсушують і 10 днів тримають у темному прохолодному місці. Потім листя подрібнюють і віджимають сік. Протирають шкіру свіжо приготованим соком.

При фурункулах використовують суміш: печена ріпчаста цибуля і світле господарське мило (2:1). Отриману суміш прикладають до ураженого місця, зміцнивши пластиром.

Відвар і сік трави любистку лікарського застосовують при шкірних захворюваннях. Роблять примочки, а також присипки з сухого листя, подрібнити їх в порошок. Приймають всередину настій: 1 столову ложку листя заливають 1 склянкою окропу, настоюють до охолодження, проціджують. П'ють по 1 / 3 склянки 3 рази на день у проміжках між прийомами їжі.

У народі є повір'я, що той, хто купається у відварі любистку, має ніжну гладку шкіру, а волосся від любистку стають м'якими, шовковистим, пишними і слухняними! Відваром миють голову і при наявності лупи.

Свіжі огірки, сік з них сприяє виділенню вугруватої висипу, веснянок і пігментних плям. Чистити огірки обов'язково.

При юнацьких вуграх корисно застосовувати маски з календули лікарської, звіробою звичайного, лопуха великого. Беруть 20 г трави звіробою (сухі квітки та листя), 10 г кореня лопуха і заливають 1 склянкою води. Кип'ятять 10 хв, охолоджують і проціджують. Роблять процедури 2 - 3 рази на тиждень. Необхідно при цьому проводити обтирання шкіри обличчя вранці і увечері 50% розчином настоянки календули.

Лосьйон: 1 столову ложку кори дуба звичайного заливають 1 склянкою окропу, настоюють близько 1 год, проціджують через марлю і додають 1 / 2 склянки горілки і сік 1 лимона. Протирають шкіру обличчя кілька разів в день.

Категорія: Дієтологія | Додав: fitoterapia (18.03.2011)
Переглядів: 2527 | Теги: Юнацькі вугрі