Ячмінь
Ячмінь - гостре гнійне запалення сальної залози краю повіки, яке проявляється обмеженою, болючою, червонуватою припухлістю, набряком шкіри та слизової оболонки століття. При розтині виділяється гнійний вміст. Видавлювати гній самостійно категорично забороняється, тому що при цьому інфекція може поширитися по кровоносних судинах і привести до серйозних ускладнень - зараження крові, запалення мозкової оболонки.

На початку захворювання треба зараз же почати прикладати до ока мокру гарячу серветку або ж накласти зігріваючи компрес із слабкого розчину ромашки аптечної. Це прискорює розсмоктування ячменю і виділення гною. Необхідно промивати і друге око, так як ячмінь може «перекинутися» на нього. 

Роблять примочки з ромашки аптечної: 2 столові ложки сировини заливають 1 / 2 склянки окропу, настоюють 5 хв, проціджують.

З'явився ячмінь потрібно лікувати холодними компресами з розчину борної кислоти, а пізніше робити гарячі компреси з лляного насіння.

Змащують уражене повіку часточкою сирого часнику, очищеного від лушпиння, кілька разів на день протягом 2 - 3 днів. 

Зрізують лист алое деревовидного, миють, віджимають сік і розводять його кип'яченою водою в співвідношенні 1:10. Розчин використовують для примочок. 

Один аркуш алое деревовидного середнього розміру (5 г) з дрібнішають, заливають 1 склянкою холодної кип'яченої води, настоюють 6 - 8 год, проціджують. Застосовують для примочок.

Беруть 10 - 15 сухих квіток календули лікарської, заливають 1 склянкою окропу, настоюють, укутавши, протягом 30 - 40 хв, проціджують. Використовують для примочок і компресів. З цією ж метою можна застосовувати настоянку календули (аптечну), розведену кип'яченою водою в співвідношенні 1:10.

софора японська - 10% водний настій - використовують для компресів.

Зварене круто яйце швидко очищають від шкаралупи і кладуть гарячим на листя подорожника великого, попередньо промиваючи їх у холодній воді. Серветку змочують у кислому і кладуть на неї подорожник з яйцем. Все це кладуть на уражене місце і прогрівають його, поки не охолоне яйце. Через 

2 год процедуру повторюють. За день процедуру повторюють кілька разів. Ячмінь швидко визріває і гній випливає разом зі стрижнем.

лляне насіння нагрівають на сковороді, насипають у носову хустку, зав'язують вузликом і прикладають до ураженого місця.

Листя бузку: 4 - 5 штук миють холодною кип'яченою водою, подрібнюють. Отриману кашку кладуть на цілий лист бузку і прикладають на 10 - 15 хв до ураженого місця. За день цю процедуру проробляють 7 - 8 разів.
Категорія: Дієтологія | Додав: fitoterapia (26.02.2011)
Переглядів: 1026 | Теги: Ячмінь