Гастрит зі зниженою кислотністю
При зниженій кислотності шлункового соку за 20 - 30 хв до їжі беруть 1 / 4 склянки теплої кип'яченої води з 1 / 2 чай ної ложки меду (медову воду) 3 рази на день. При нульовій кислотності в медову воду додають по 1 столовій ложці соку листя подорожника і відвару сухого листя малини звичайної (1 столова ложка на 1 склянку окропу настояти 1 год). Сік листя подорожника і відвар листя малини зберігають у холодильнику. 

Так само можна приймати напій з ягід обліпихи і шипшини коричного крушиновидна. Корисний також абрикос звичайний в натуральному і сушеному вигляді, а також абрикосовий сік. Приймають за 30 хвилин до їжі в режимі, оптимальному для підвищення кислотності.

З осені можна заготовити ягоди брусниці звичайної. Заливають їх холодною кип'яченою водою. П'ють цю воду всю зиму по 1 / 4 склянки за 20 - 30 хв до їди. Щодня воду треба доливати. А з квітня можна їсти самі ягоди по 1 чайній ложці перед їжею. Вітаміни і мікроелементи, що знаходяться в брусниці, - хороший засіб проти весняного авітамінозу.

Підвищити кислотність шлункового соку можна, вживаючи виноград культурний, особливо м'ясисті сорти. Для цього потрібно з'їдати по 100 - 150 г винограду за 20 хв до їди.

Помірно підвищує кислотність кашка із свіжих огірків посівних, а також страви, що включають розварену капусту білокачанну.

З метою підвищення кислотності при вживанні консервованих огірків, кабачків, патисонів при їх приготуванні харчової оцет можна замінити щавлем кислим.

Добре підвищує кислотність квасоля звичайна в усіх видах (пюре, начинка для пиріжків і вареників). Квасоля додають у супи, вінегрет, салати. З квасолі можна випекти прекрасний торт.

Восени і взимку готують пюре з тертої свіжої ріпи ого рідною з рослинним маслом.

Стойко і тривало підвищує кислотність м'ясна їжа.

Лимонник китайський підвищує знижену і знижує підвищену кислотність. На день достатньо 2 г порошку насіння лимонника. Можна приготувати сік з плодів і пити по 1 столовій ложці 3 рази на день через 20 хв після їди. Ефект настає через 40 хв, дія лимоннику триває 5 ч. Ягоди лимонника усувають біль в області шлунка.

Підвищує кислотність спиртова настоянка незрілих волоських горіхів. 10 - 15 незрілих плодів швидко нарізають тонкими брухт тиками, заливають 0,5 л горілки. Краще наполягати в скляній банці, щільно закритою кришкою, при кімнатній температурі протягом 14 днів. Проціджують. Настоянка темного кольору, має приємний запах, тривало зберігається.

Знімає біль у шлунку. Приймають по 1 столовій ложці на стійки (вливають в 1 / 2 склянки води) 3 рази на день після їди.

Нормалізувати кислотність шлункового соку можна при по потужності меду і вершкового масла, узятих в рівних співвідношеннях. Приймають по 1 столовій ложці 3 - 4 рази на день за 30 хв до їди.

Корисно до їжі пити сік моркви посівної - по 1 / 4 склянки.

Навесні, влітку і восени добре додавати в салати листя по дорожника великого, робити з них сік і пити по 1 столовій ложці 3 рази на день за 10 хв до їди.

Використовують також квашені листя подорожника. Якщо заквасити листя подорожника, то вони стають більш ніжними, набувають своєрідного смаку, зберігаючи всі лікувальні властивості. Листя добре миють, дрібно нарізають, розминають, готують розсіл. Він не повинен бути міцним: на 1 / 2 л води беруть 2 чайні ложки солі, лавровий лист, зубок часнику, запашний перець, хрін, хмелі-сунелі (усі за смаком). Можна додати 1 чайну ложку квашеної капусти або краще невеликий шматочок чорного хліба. Всі складають у скляну банку, заливають розсолом кімнатної температури (розсіл повинен покрити траву), накривають великим лист ком подорожника і залишають в темному місці на 2 доби., Потім ставлять у холодильник. Приймають по 1 чайній ложці вранці і ввечері за 20 хв до їди, перед обідом приймають 1 - 2 столові ложки.

Насіння подорожника великого: 10 г стовчених насіння подорожника заливають 1 / 2 склянки окропу, обов'язково проціджують. П'ють по 1 / 2 склянки 3 рази на день за 20 хв до їди.

Відвар листя і бруньок берези бородавчастої можна застосовувати при гастриті і катаральному запаленні шлунка.

Лікувальними властивостями володіють тільки молоді, клейкі листя берези. Якщо їх висушити, то вони зберігають свої властивості два роки.

Настій листя берези: 2 чайні ложки сировини заливають 1 склянкою окропу. Настоюють 30 хв. Приймають по 1 / 4 склянки 3 - 4 рази на день за 20 - 30 хв до їди.

Настій листя можна замінити відваром бруньок берези: 10 г або 1 / 2 столової ложки заливають 1 склянкою окропу, настоюють до охолодження. Приймають по 1 столовій ложці за 20 - 30 хв до прийому їжі 4 - 5 разів на день.

Відвар кореня лопуха великого: 1 чайну ложку сировини заливають 2 склянками окропу, настоюють ніч, проціджують. Приймають за 30 хвилин до прийому їжі 4 - 5 разів на день. Це добова доза.

При нульовій кислотності застосовують: 30 штук лимонів звичайних з'їдають без цукру за 30 днів. Зникає біль і нормалізується кислотність на тривалий термін.

Під час нападу болю перед їжею слід випити 1 склянку теплої води, попередньо 6 разів прокипяченной (коли вода скипить, її потрібно поставити в холодне місце, потім знову закип'ятити і так ще 5 разів).

Після прийому води постарайтеся кілька разів відригнути. З кожною відрижкою стан поліпшується. Через 5 хв вона помітно стає краще.

Настій квіток і листя мальви використовують для лікування гастриту, коліту, ентериту в якості супутньої терапії так само при виразках шлунка і дванадцятипалої кишки і навіть при стійких запорах. Необхідно врахувати, що квіти і листя не заливають, як зазвичай, окропом, а залишають їх на ніч наполягати в трохи теплій воді, щоб не зруйнувати цілющу рослинну слиз рослини.

Настій: 2 неповні чайні ложки сировини заливають 1 / 4 л теплої води і настоюють 8 - 10 год Проціджують. Приймають холодним або злегка підігрітим.

Відвар зерен вівса посівного: 20 г ретельно помитих зерен заливають 1 склянкою окропу. Наполягають як чай, укутавши в рушник. П'ють протягом дня не менше 2 склянок за 10 хв до їди.

Дуже часто біль і дискомфорт проходять після прийому чисто го, без цикорію, темного натуральної кави (тільки не розчинної) - 1 десертна ложка на 1 / 4 склянки окропу.

Настій листя журавлини стійко підвищує кислотність: 1 десертну ложку листя журавлини ретельно подрібнюють і заливають 1V2 склянки окропу, настоюють як чай. Приймають по 1 / 5 склянки перед кожним прийомом їжі за 20 хв.

При гастриті, особливо зі зниженою кислотністю, ентероколіт ще за часів Авіценни рекомендували для харчування та лікування базилік звичайний (лаяти). Беруть 1 - 2 чайні ложки висушеної трави і заливають 1 склянкою окропу, доводять до кипіння і на маленькому вогні кип'ятять ще 5 - 7 хв. Охолоджують, проціджують. Приймають по 1 / 4 склянки 3 - 4 рази на день за 15 - 20 хв до їди.

Пророщенне зерно жита, пшениці, відвар із зелених стебел, висівок або житнього хліба рекомендують при зниженій кислотності: 1 столову ложку сировини заливають 1 склянкою окропу і доводять до кипіння. Дають настоятися до охолодження, проціджують. Приймають по 1 - 2 столові ложки за 20 хв до їжі 5 - 6 разів на день.

На Сході рекомендують використовувати сезон дозрівання (жовтень-грудень) фейхоа для лікування гастриту зі зниженою кислотністю. Використовують в їжу м'які зрілі плоди світло-зеленого або світло-жовтого кольору, м'якоть яких містить багато насіння. На смак плоди фейхоа кисло-солодкі, що нагадують одночасно смак суниці і ананаса.

Свіжий сік тертого хрону звичайного, розведений водою, збільшує секрецію шлункового соку, покращує роботу кишечника. Його успішно застосовують при гастриті зі зниженою кислотністю. Оскільки свіжоприготований сік з хрону самий сильний збудник шлункової секреції, включати його в дієту або лікування можна лише з відома лікаря.

Складний сік: беруть по 50 мл соку буряка звичайної, брукви, картоплі, журавлини, додають за смаком мед. Ретельно розмішують, наполягають протягом 5 - 18 діб. в прохолодному місці. Приймають по 1 столовій ложці 3 рази на день за 20 хв до прийому їжі.

Можна використовувати журавлинний напій з картопляним соком. 200 г очищеної картоплі натирають на дрібній тертці, віджимають сік, який залишають на 1 - 2 год, щоб осел утворився крохмаль. Далі сік обережно зливають і змішують з віджатим сирим журавлинним соком (50 мл) або відваром, який отримують при варінні журавлинних вичавок. Можна додати 1 чайну ложку цукру. Такий напій приймають протягом 1 міс.

пивні дріжджі. Максимальна дія рідких пивних дріжджів настає через 45 - 60 хв після їх прийому. Вони є ефективним стимулятором секреторної функції шлунка, більш сильним, ніж житній хліб, варене м'ясо, молоко, м'ясний бульйон. Для лікування беруть 100 г пивних дріжджів за 30 - 35 хв до прийому їжі протягом 1 міс. У результаті поліпшується самопочуття, апетит, нормалізується маса тіла, збільшується кількість шлункового соку і нормалізується його кислотність. Не рекомендується цей метод лікування хворим з виразковою хворобою шлунка і дванадцятипалої кишки і при підвищеній кислотності.

Одним із старовинних способів лікування є сік з свіжого листя капусти білоголової. Приймають сік по 1 / 3 - 112 склянки за 20 хв до їди. Не слід забувати про свіжоприготованому соку моркви посівної - приймають так само, як і сік капусти білоголової.

Сирі салати з 5 - 7 листя настурції, приправлені 1 чайною ложкою тертого хрону звичайного, декількома краплями оливкової олії, 2 - 3 столовими ложками кисло го молока. Бажано такий салат вживати 2 - 3 рази на день.

Суміш соків із свіжого листя подорожника великого і кульбаби лікарської рекомендують при катарах шлунка зі зниженою кислотністю, а також при нормальній кислотності при виразці шлунка і дванадцятипалої кишки.

Категорія: Дієтологія | Додав: fitoterapia (09.01.2011)
Переглядів: 3592