Гастрит з підвищеною кислотністю
Гастрит - це запалення слизової оболонки шлунка. 

При підвищеній кислотності шлункового соку можна при міняти медову воду за 1 год до їжі в холодному вигляді (істотно знижує кислотність). Про медової воді див. у розділі «Гастрит зі зниженою кислотністю».

Найбільш поширена рецептура лікування соком картоплі: ретельно промитий картоплю натирають разом з шкіру рій, віджимають сік. Приймають по 1 / 4 склянки за 30 хв до їди 3 рази в день, поступово доводячи дозу до 2 / 3 склянки. Сік повинен бути свіжоприготований. Перед вживанням сік збовтують. Небажано випадання осаду. Курс лікування - 4 - 5 тижнів. При наявності виразки шлунка, дванадцятипалої кишки або постійного болю в області шлунка курс лікування становить 7 - 8 тижнів. Якщо складно приймати сік 3 рази на день, то обов'язково його пити вранці і ввечері.

Профілактичні курси лікування бажано проводити в жовтні - лютому.

Споконвіку для нормалізації кислотності використовують сирий білок курячого яйця. Приймають його за20 - 30 хв до їди злегка охолодженим.

Сухе листя і тонкі гілочки ожини сизої, м'яти перцевої, меліси лікарської додають в чай. Лікування ожиною згадується ще в травнику XI століття.

З серпня по жовтень можна провести лікування сливами або сливовим соком. Сорт сливи значення не має. За 20 - 30 хв до їди необхідно з'їдати 100 г слив або випивати по 1 / 3 склянки соку. Бажано не пропускати дні лікування. Курс - 27 днів.

Позбутися від печії можна не тільки з допомогою питної соди, а й порошку кореня аїру болотного: порошок беруть на кінчик чайної ложки, запивають теплою водою. Якщо печія відразу не зникає, то процедуру повторюють 2 - 3 рази через 20 - 30 хв.

М'яко нормалізує кислотність, знижуючи її до норми, суміш: цвіт липи серцеподібної, насіння льону звичайно го, листя м'яти перцевої, насіння фенхелю звичайного в рівних пропорціях. 1 столову ложку суміші заварюють 1 склянкою окропу. Настоюють до охолодження, проціджують. Приймають по 50 мл 2 рази на день до тих пір, поки не стане легше. Це лікування тривале.

Тим, хто страждає на гастрит, треба пам'ятати, що весна - це пора загострення захворювання. Гастрит «без стажу» (менше десяти років) добре лікувати сумішшю з 3 частин плодів і квіток горобини звичайної до 1 частини кореня аїру болотного. 1 столову ложку суміші заливають 1 склянкою холодної води, настоюють 1 годину, доводять до кипіння, охолоджують, проціджують. Приймають в теплому вигляді по 1 / 2 склянки 2 - 3 рази на день перед їжею.

Знизити кислотність до норми допоможе сік з буряка звичайної, салати зі свіжої буряків, а також відварна буряк.

Стародавнім і ефективним засобом для зменшення кислотності є каша з гарбуза звичайного, зварена з 1 частини молока і 2 частин води. Використовуйте доступність гарбуза і можливість тривалого її зберігання не тільки для профілактики, але і для лікування.

При «стрибків» кислотності, яка, як правило, викликана неврогенні, стресовими факторами, можна використовувати напій, складений з 1 частини соку буряка звичайної, 2 частин соку з яблук і 1 частини соку моркви посівної.

При загостренні гастриту з будь-якою кислотністю або на тлі перенесених інфаркту, інсульту та операцій на черевній порожнині можна готувати парові білкові омлети.

Земські лікарі лікували будь-яку кислотність зеленими яблуками. Яблука очищають від шкірки і серцевини, натирають їх на дрібній тертці і з'їдають, краще всього натщесерце. Після цього 3 - 5 год не їсти, не пити. На ніч є яблука не рекомендується, буде сильний метеоризм. Тривалість лікування: перший місяць - щодня, другий - 2 - 3 рази на тиждень, третій - яблука є 1 раз на тиждень.

Давно відомо, що лікувати гастрит з підвищеною кислотністю можна ядрами мигдалю звичайного. Слід до їжі з'їсти 10 штук в 3 прийоми. Приймають 3 дні поспіль, 4 дні перерва, на наступному тижні - 20 штук в 3 прийоми протягом 7 днів.

Можна приготувати мигдальне молоко: 30 г ядер потрібно розтовкти і змолоти на кавомолці, змішати з 1 / 2 склянки молока і 1 / 4 склянки вершків. Приймають вранці натщесерце, на ніч і вдень за 30 хв до прийому їжі.

Настоянка кори білої акації. 1 чайну ложку сировини наполягають на 1 / 2 склянки 40% етилового спирту протягом 1 тижня в теплому місці, потім проціджують. Приймають по 20 крапель з водою (1 / 4 склянки) через 20 - 30 хв після прийому їжі 3 рази на день. Добре також допомагає при виразковій хворобі.

Наземна частина кореневища півонії ухиляється: 1 чайну ложку сировини заливають 1 склянкою окропу, настояти 1 год, бажано в теплому місці, проціджують. Приймають по 1 столовій ложці 3 рази на день за 15 - 20 хв до їди.

Настоянка: 1 столову ложку сировини заливають 0,5 л 40% етилового спирту, настоюють 1 тиждень в теплому місці, потім проціджують. Приймають по 30 крапель, розбавивши водою, 3 рази на день за 20 хв до їди протягом 1 міс. Слід зробити перерву на 12 - 18 днів і курс повторити.

Категорія: Дієтологія | Додав: fitoterapia (11.01.2011)
Переглядів: 9009 | Теги: Гастрит з підвищеною кислотністю