Дерматит
Дерматит - запальні процеси на шкірі, що виникають від зовнішніх подразників - хімічних речовин, фізичних впливів, а також від рослин. 

1. Трава звіробою звичайного має дезінфікувальні і в'язким властивістю. У вигляді настою її використовують для лікування вугрової висипки і дерматитів. 
Настій: 1-2 ст. ложки трави настоюють годину і більш в склянці окропу і в теплому вигляді роблять примочки і зрошування.

2. Свіжоприготований сік картоплі рекомендується застосовувати як протизапальний і лікувальний засіб при гострих дерматитах, що розвилися після «лікування» рентгеном, для лікування опіків, екземи та трофічних виразок.
Приготування соку та його застосування: картопля обмивають, очищають від шкірки і перетирають через дрібну тертку. Отриману сметана образну масу накладають на складену в кілька шарів марлеву серветку товщиною 0,5-1 см і фіксують бинтом до ураженої ділянки шкіри. Через 1,5-2 години картопляну масу обережно знімають шпателем і замінюють новою. На ніч на це місце накладають 10%-ную прополисная мазь. 

3. Молоді (клейкі) листочки горіха волоського у вигляді настою використовують зовнішньо при дерматитах, туберкульозі шкіри, екземі та ін захворюваннях.
Настій: 1-2 ст. ложки листочків настоюють 1-2 години в склянці окропу і використовують для компресів.

4. Свежеістолченние листя подорожника великого використовують зовнішньо при абсцесах на шкірі, дерматитах, фурункулах і ін шкірних захворюваннях.

5. Свіжоприготований сік з коріння селери пахучого приймають всередину при дерматитах, кропивниці та ін захворюваннях.
Сік п'ють по 1-2 чайній ложки 3-4 рази на день до їди.

6. Плоди кмину звичайного у вигляді настою чи настоянки застосовують зовнішньо при гострих запальних захворюваннях шкіри: гострі дерматити, опіки, екземи та ін
Настій: 2 ч ложки подрібнених плодів настоюють 2 години в склянці окропу і в теплому вигляді використовують для зрошення і примочок.
Настоянка: 10-20%-ная на 40 град. спирті, використовують, як і настій.

7. Листя шавлії лікарського у вигляді настою застосовують зовнішньо при себорейному дерматиті, вугрової висипки і ін
Настій: ст. ложку листя настоюють годину і більш в склянці окропу і в теплому вигляді використовують для примочок або компресів.

8. Траву фіалки триколірної у вигляді настою приймають всередину і використовують зовнішньо як кровоочисний засіб при шкірних захворюваннях (дерматити, золотуха, скрофулеза, хронічні екземи та ін.)
Настій: 3 ст. ложки трави настоюють 1-2 години в 0,5 л окропу, фільтрують, і п'ють по 2/3-1 склянці теплого настою 3-5 раз на день до їди. Зовнішньо цим же настоєм роблять примочки.

9. Траву льнянки звичайної у вигляді настою застосовують зовнішньо при ураженні шкіри дерматитом, лишаями, висипом і ін недугами.
Настій: 2-3 ст. ложки трави настоюють 2 години в 0,5 л окропу і теплим настоєм роблять обмивання та примочки.

10. Околоплодника горіха волоського або маньчжурського у вигляді настою використовують зовнішньо для лікування дерматитів, туберкульозу шкіри, бородавчастого туберкульозу тощо шкірних захворюваннях.
Настій: ст. ложку подрібнених околоплодников настоюють годину в склянці окропу і в теплому вигляді використовують для компресів.



Категорія: Дієтологія | Додав: fitoterapia (08.03.2011)
Переглядів: 895 | Теги: дерматит