Артрит, поліартрит, артроз

Артрит (поліартрит), артроз - захворювання суглобів або навколо суглобових тканин. Першопричиною їх є найчастіше інфекція (бруцельоз, гонорея, дизентерія та ін), обмінна, дегенеративно-дистрофічні чи травматична захворювання. 

Засоби народної медицини:

1. Сік кропиви пекучої - 1 частина, мед натуральний - 1 частина; спирт 90-96% - 1 частина. Тільки що віджатий сік кропиви змішати зі спиртом. Додати туди мед. Всіх частин порівну. Добре розмішати. Поставити в холодильник вниз, настояти 2 тижні. Після цього приймати по 30 гр. тричі на день за 30 хвилин до їжі. Приймати 6 місяців, а при поліартриті пити поки не буде опадів в сечі і руху не будуть вільними і розкутими, зберігати в прохолодному місці. Цей настій застосовувати при ревматизмі, поліартриті, каменях у нирках та в сечовому міхурі.

2. Багно, трава - 2 частини; брусниця, лист - 1 частина; ялівець, ягоди - 1 частина; подорожник, лист - 2 частини, ромашка аптечна - 2 частини; череда, трава - 2 частини. Все подрібнити і добре змішати. 2 столові ложки збору на 500 гр. окропу, настояти укутавши 5-6 годин, процідити. Приймати по 1 / 2 склянки 3 рази на день перед їжею в теплому вигляді. Застосовується при обмінних поліартритах.

3. При ураженні всіх суглобів тіла артритами, артрозами, подагру і т.п. хворому слід приймати по 10 чайних ложечок яблучного оцту на склянку води 3-5 разів на день, краще до їжі. Велика концентрація цієї суміші сприяє швидкому зціленню організму, і це хворий відчує на собі, якщо буде регулярно приймати його протягом 2-3-4 тижнів. Болі в суглобах зовсім припиняться, як і болі в задній частині шиї і потилиці. 

У випадку, якщо у хворого порушена слизова шлунка (гастрити, виразки) і така суміш викликає болю, то концентрацію суміші можна трохи знизити (до 5 чайних ложок на склянку води), але це трохи подовжить час одужання.

4. Стовчене насіння вишні і її плодоніжки у вигляді відвару п'ють при сечокислий діатез, захворюваннях суглобів (артриті, поліартриті, подагрі).
Відвар: очищені від оболонки насіння в стовченому вигляді і плодоніжки їх 1:1. Ст. ложку цієї сировини варять 15-20 хвилин у склянці води, настоюють годину і п'ють по 2-3 ст. ложки відвару 3-5 разів на день до їди.

5. Траву фіалки триколірної у вигляді настою або чаю вживають при артриті, подагрі і суглобовому ревматизмі.
Настій: 2 ст. ложки трави настоюють 1-2 години в 2 склянках окропу і п'ють по 1 / 2 склянки теплого настою 3-5 раз на день за 30 хвилин до їжі, або травичку заварюють як чай і п'ють з медом за смаком без суворої дозування. Малим дітям настій більше склянки на день давати не можна!

6. Кореневища пирію повзучого у вигляді настою п'ють як сечогінний і відновлюючи обмін речовин засіб, а також при артритах, поліартритах, подагрі та ревматизмі. 
Настій: 3 ст. ложки кореневищ настоюють 12 годин на літрі теплої кип'яченої води. Іноді фільтрують, додаючи за смаком мед і п'ють по 1/2-2/3 склянки теплого настою 3-5 раз на день за годину до їжі.

7. Баклажани приймають в їжу без обмеження як лікувальне харчування при артритах, подагрі та ін подібних захворюваннях.

8. Плоди свіжі, варені або мочені брусниці звичайної приймають усередину, а з листя готують настій і п'ють при поліартриті, подагрі і ін захворюваннях.
Настій: ст. ложку листя настоюють 2 години з склянці окропу і п'ють по 1-2 ст. ложки настою 5-6 раз на день, краще до їжі. 

9. Траву остудника голого у вигляді настою приймають всередину при артритах, подагрі, ревматизмі і м'язових болях після важкої фізичної роботи.
Настій: 30-50 г трави настоюють годину в літрі окропу і п'ють по 1 / 2 склянки теплого настою 3-4 рази на день, краще до їжі. 

10. Мед відцентровий (натуральний) при регулярному прийомі показаний при  захворюваннях, в тому числі і артриті. Можна з'їдати по 100-150 г меду в день, розділивши на 3 порції, з теплим молоком, чаєм або перевареною водою.

Категорія: Дієтологія | Додав: fitoterapia (18.03.2011)
Переглядів: 2634 | Теги: артроз, поліартрит, Артрит