Аритмія

Аритмія - це будь-яке відхилення від нормального серцевого ритму (у нормі частота серцевих скорочень у спокої у дорослої людини 60-90 ударів на хвилину). 

Виникнення аритмій пов'язане з порушенням формування і проведення імпульсу збудження в серцевому м'язі.

Причини аритмій:

ураження серцевого м'яза (міокардити, кардіосклероз, інфаркт)
порушення електролітного балансу (зміна вмісту в крові кальцію, калію, магнію)
вплив токсичних речовин (бактерільние токсини, отруйні речовини)
недостатнє насичення крові киснем (серцева недостатність, хронічні захворювання легень)
розлади центральної нервової системи (стреси, неврози)
ураження центральної нервової системи (пухлини мозку, травми черепа, інсульт)
Діагностика аритмій включає в себе ЕКГ- дослідження, добове моніторування (холтерівське) ЕКГ, електрофізіологічні дослідження, проби з фізичним навантаженням 

Збільшення частоти пульсу більше 90 ударів на хвилину називається сінусова тахікардія. Урежение менше 60 ударів на хвилину - брадикардія. Пароксизмальна тахікардія - різке нападоподібне почастішання серцевого ритму (від 160 до 200 і більше ударів на хвилину). Екстрасистолія - позачергове скорочення серця. Миготлива аритмія - цілковита "безлад" в роботі серця і "різнобій" у кількості скорочень, визначених при вислуховуванні серця і підрахунку пульсу. Це найбільш часто зустрічаються порушення ритму серця, проте далеко не всі. 

Лікування аритмії
Як правило, при більшості аритмій, які не викликають порушення самопочуття, немає необхідності в лікуванні. Виняток становлять надшлуночкові і шлуночкові тахіаритмії у зв'язку з високим ризиком розвитку ускладнень.

У першу чергу необхідно лікування основного захворювання, що викликало аритмію, з виключенням факторів, що провокують порушення ритму.

Завдання фітотерапії аритмій: створення найбільш сприятливих умов для роботи серця, поліпшення його постачання кров'ю, киснем, іонами кальцію, калію, розвантаження за рахунок зниження артеріального тиску, вплив на механізми центральної нервової системи, що регулюють ритм і частоту серцевих скорочень.

Фітотерапія у лікуванні аритмій:

глід, валеріана, собача кропива, ромашка, сухоцвіт в пропорції 1:1
валеріана, звіробій, м'ята, розмарин, хміль - всього по 1 ч ложці
крушини кора, цвіт липи, м'ята, полин, кропу насіння, - по 1 ч ложці
перстач, ромашка, деревій, чистотіл - по 1 ч ложці
трава горицвіту, трава м'яти, трава пустирника, корінь лопуха, плоди горобини звичайної, лисиць мати-й-мачухи, корінь левзеї - порівну
квітки конюшини, квітки лабазніка, трава м'яти, трава деревію, корінь оману, лист малини, пагони багна, корінь левзеї - порівну
трава буркуну, квіти календули, трава м'яти, плоди шипшини, корінь цикорію, трава горицвіту - порівну
трава кропиви, трава м'яти, корінь кульбаби, корінь лопуха, трава материнки, трава горицвіту - порівну
квітки лабазніка, трава м'яти, плоди кропу, плоди шипшини, трава багна, трава горицвіту - порівну
плоди глоду, трава буркуну, трава горицвіту, трава м'яти, плоди кропу, корінь оману, лист берези, плоди коріандру - порівну
корінь валеріани, квітки конюшини, трава кропиви, трава деревію, плоди кропу, трава сухоцвіту - порівну
плоди глоду, корінь валеріани, трава горицвіту, корінь кульбаби, плоди шипшини, плоди горобини звичайної, лист малини, лист мати-й-мачухи, трава материнки - порівну
Для дітей рекомендують готувати настої і відвари в наступній добовій дозі сухого лікарського збору: до 1 року - 1 / 2 - 1 ч. ложка, від 1 до 3 років - 1 ч. ложка, від 3 до 6 років - 1 десертна ложка, від 6 до 10 років - 1 ст. ложка, старше 10 років і дорослим - 2 ст. ложки збору.

Приготування зборів: 2 столові ложки заздалегідь подрібненого (у кавомолці або м'ясорубці) збору залити 1 літром окропу, довести до кипіння, кип'ятити на повільному вогні 10 хвилин в закритому посуді, злити разом з травою в термос, наполягати ніч. Прийняти протягом дня по 100-150 мл за 30 хвилин до їжі. Для поліпшення смаку можна додати мед, цукор, варення. Курс лікування - 3-4 місяці. Після чого міняють збір і продовжують лікування без перерви. Зборами лікують 1,5-2 роки, після чого можна перейти на профілактичний прийом фітосборов навесні і восени по два місяці, а також за будь-яких інфекціях та застуді.

Збори трав можуть застосовуватися у поєднанні з іншими ліками.

Поліпшення при фітотерапії наступає через 2-3 тижні регулярного прийому трав. Проте стійкий ефект може бути досягнутий лише у разі тривалого і регулярного застосування трав (протягом 8-12 місяців і більше).

Категорія: Дієтологія | Додав: fitoterapia (18.03.2011)
Переглядів: 1982 | Теги: Аритмія