Алкоголізм

В даний час проблема лікування алкоголізму в Україні набула величезного соціально-економічне значення. Займалася цією проблемою і медицина минулого. Наприклад, в Московській державі була зроблена спроба знайти спосіб боротьби з алкоголізмом. З цією метою рекомендувався дуже простий, але результативний спосіб лікування. Щоб людина не пив ні пива, ні вина, «візьми губу осиковий (гриб, що росте на осиці) і березову кору, зітреш та змішай, дай йому пити ...» 

У «Повному цьому простонародному російською лечебнике», з даному в Москві в 1856 р., його укладач Лоєвський наводить кілька «рецептів» від хронічного алкоголізму. Ось один з них.

«Дуже корисно у всякому напої, які вживає запоєм питущий, порошок з кореня трави копитника, та потроху, щоб не нудило, а тільки нудило.

Або взяти внутрішньої кірки бузини порошку або жостеру або кореня белочемерічного два златники на штоф вина і настояти днів зо три чи чотири, після давати по чарці рази три чи чотири на добу.

Або взяти внутрішньої бузинової кірки або кореня копитних або кореня белочемерічного скільки треба, щоб зробити міцний чай і додавати цього чаю потроху у кожен напій остільки, щоб не нудило, а тільки нудило ».

Народна медицина рекомендує баранец звичайний. Збирають його восени, коли на верхівках гілок утворюються зимуючі бруньки. Трава містить алкалоїд, який володіє сильним блювотним властивістю, застосовують її у вигляді відвару для лікування алкоголізму і відвикання від куріння. Відвар баранца звичайного, прийнятий всередину, викликає загальне тяжке стан, сильну блювоту, слинотеча, пітливість, знижує артеріальний тиск. Нудота посилюється при прийомі алкоголю і куріння тютюну. Ці симптоми призводять до вироблення умовно рефлекторного відрази до алкоголю і нікотину.

У 1947 р. Фармакологічний комітет схвалив застосування трави чебрецю як засіб, що пригнічує патологічний потяг до алкоголю і пом'якшувальну синдром відміни.

При алкоголізмі чебрець готують наступним чином: 15 г трави заливають 1 склянкою води, кип'ятять протягом 15 хв, дають від вару відстоятися, потім фільтрують і доливають до обсягу 1 склянки кип'яченою водою. Приймають щодня протягом 2 тижнів. Лікування знімає тягу до алкоголю, усуває різні неврастенічні симптоми, зменшує дратівливість.

левзея сафлоровидна. Використовують для лікування хронічного алкоголізму. Три столові ложки кореневища заливають 1 л помірно гарячої води, настоюють 3 години, проціджують. П'ють по 1 столовій ложці 3 рази на день за 20 - 30 хв до їжі. 

Гриб гнойовик сірий. Збирають гриби тільки молоді в травні-вересні. Використовують свіжі як засіб, що викликає від обертання до алкоголю. Копрін, який міститься у грибах, зупиняє в організмі людини розкладання алкоголю до стадії, яка викликає отруєння, що проявляється в сильній блювоті, проносі, серцебитті, сильному почервонінні шкіри. Через кілька годин настає одужання. При повторному вживанні алкоголю навіть на наступний день настає рецидив отруєння з такими ж симптомами.

Гриби можна варити, смажити, тушкувати, тільки пам'ятати, що гриби і алкоголь абсолютно несумісні.

Гнойовик сірий здавна вживається в їжу в Чехії і Слова киї. Було відзначено, що гнойовик абсолютно нешкідливий для не п'ють, а викликає отруєння, блювоту, перебої в роботі серця толь до у людей, що вживають спиртні напої.

золототисячник малий. Використовують тільки траву, яку збирають на початку цвітіння. Зрізають стебло з листям, сушать у добре провітрюваному приміщенні. Термін зберігання трави 2 року. Траву можна купити в аптеці. Золототисячник стимулює секрецію залоз травного тракту, посилює перистальтику кишечника, викликає сильну нудоту, блювоту, слабкість, запаморочення. Використовують суміш: золототисячник малий і полин звичайний (4:1). Одну столову ложку суміші заливають 1 склянкою окропу. П'ють по 1 столовій ложці 3 рази на день через 20 - 30 хв після прийому їжі.

копитень європейський. Для лікування використовують кореневище, корінь, листя. Листя збирають під час цвітіння, кореневище - восени. Сушать у тіні в добре провітрюваному приміщень. рослина отруйна. Термін зберігання - 1 рік.

Особливо вираженими блювотними властивостями володіють корінь і свіже листя. Сухе листя менш дієві, вони викликають тільки понос.

Одну столову ложку відвару кореня (5 г на 1 / 2 склянки окропу) змішують з 1 / 2 склянки горілки. Дають випити. Що станеться? Блювота до спазмів кишечника, понос протягом декількох годин. Курс лікування - кілька днів. До появи стійкого відрази до випивки.

копитень європейський: по 1 / 4 чайної ложки порошку кореня додають до 1 чашці кави по-турецьки.

піон вузьколистий - зникаюче рослина. Можна вирощувати на присадибній ділянці. Настій: 1 чайну ложку заливають 2 склянками окропу. П'ють по 1 / 4 склянки за 30 хв до їди 3 рази в день.

солодка гола. Використовують корінь, зібраний навесні або восени, коли починає в'янути надземна частина рослини. Для лікування хронічного алкоголізму готують суміш з кореня зі човни і хвоща польового в рівних кількостях: 100 г суміші заливають 3 л окропу, настоюють до охолодження, проціджують. П'ють по 1 склянці 3 рази на день за 10 - 15 хв до їди. 

Знахарі алкоголізм лікують сумішшю полину звичайної і чебрецю в рівних кількостях. Настій: 1 чайну ложку збору заливають 1 склянкою окропу, настоюють до охолодження, проціджують. П'ють по 1 столовій ложці 3 - 4 рази на день за 30 хв до їжі протягом 2 - 3 міс. 

На наступний день після надмірного вживання спиртного буває досить погане стан: болить голова, нудить. У таких випадках використовують м'ятний спирт: 20 крапель на 1 склянку холодної води. Полегшення, як правило, настає миттєво.

Або можна випити вранці  1 склянку теплого молока. 

Для лікування алкоголізму рекомендували вживати варену капусту білокачанну з насінням.

розмарин лікарський: 3 столові ложки сировини заливають 1 / 2 л води, кип'ятять 10 - 15 хв на маленькому вогні, проціджують. Випивають протягом дня.

чабрець і материнка звичайна: беруть по 2 столові ложки кожної рослини, заливають 1 / 2 л окропу. Поки людина ще знаходиться в стані сп'яніння, йому дають випити 1 склянку на стоячи, а через 2ч-решта.

Додають по 2 - 3 краплі настоянки стручкового червоно го перцю гіркого (20 г порошку, настояного на 1 / 2 л 60% етилового спирту) на кожен літр вина, призначеного для вживання. Це старовинне французьке засіб, що знижує тягу до спиртного. Допомагає при початкових стадіях алкоголізму.

50 г листя капусти білоголової і 60 г плодів петрушки кучерявої заливають 1 л окропу, настоюють 15 хв. П'ють по 3 склянки на день протягом 2 - 3 днів.

Заливають 1 / 2 л окропу 2 столові ложки трави деревію звичайного та 1 столову ложку листя полину гіркого. П'ють по 1 V, склянки 3 рази на день за 1 год до їди. Через кожні 3 дні процедуру повторюють протягом 2 - 3 днів.

Трава шавлії лікарського, чебрецю, листя м'яти перцевої і розмарину лікарського, квітки фіалки запашної - всі трави беруть по 20 г (4 столові ложки), заливають 1 / 2 л горілки, настояти 1 добу. Коли хворий за хоче випити горілки, йому дають 1 стакан мінеральної води, додавши в неї 20 крапель цієї настойки. У початковій стадії алкоголізм лікують так: з 1-го по 10-й день дають по 20 крапель, з 11-го по 20-й день - по 15, з 21-го по 30-й день - по 10 крапель.

При хронічному алкоголізмі використовують такий рецепт: беруть по 50 г листя шавлії лікарського, м'яти перцевої і розмарину лікарського, по 30 г трави підлоги ні гіркої, чебрецю: 10 г суміші (2 столові ложки) заливають 1 л окропу і кип'ятити 1 хв. Коли відвар охолоне, його зливають у пляшку. П'ють по 112 склянки 3 рази на день до і після їжі. Залишок випивають протягом дня замість води: 4 рази по 1 / 2 склянки, додаючи щоразу по 20 крапель настоянки (див. попередню рецептуру), потім кількість настойки треба поступово зменшувати до 10 крапель і на цій дозі зупиняються до кінця лікування.

Беруть по 30 г трави звіробою звичайного, чебрецю, листя м'яти перцевої, коренів кульбаби лікарської, по 15 г листя полину гіркого, суцвіть пижма звичайного і трави деревію звичайного, по 10 г золототисячника малого, коренів дягелю лікарського і плодів ялівцю звичайного: 3 столові ложки суміші заливають 1 / 3 л окропу, настоюють 30 хв. П'ють по 1 - 2 столові ложки 8 - 10 разів на день. Курс лікування - до 2 міс.

Зрозуміло, будь-яке окремо взяте засіб для лікування алкоголізму не має самостійного значення і не забезпечує лікування від цієї важкої недуги. Лише комплексний підхід до лікування з урахуванням особи хворого, динаміки його хвороби дасть позитивні результати. 
 

Категорія: Дієтологія | Додав: fitoterapia (18.03.2011)
Переглядів: 3076 | Теги: алкоголізм