Алергія

Алергія - підвищена чутливість організму до якого-небудь речовини - алергену (одному або декільком). Алергія лежить в основі алергічних хвороб (наприклад, бронхіальна астма, сінна лихоманка, алергодерматози та ін.) 

Рецепти народної медицини застосовуються при алергії:

1. Алергія на пил, в тому числі на книжкову: Золототисячник - 5 столових ложок, звіробій - 4 столових ложки; кульбаба, корінь - 3 столових ложки; хвощ польовий - 2 столові ложки; кукурудзяні рильця - 1 столова ложка, ромашка аптечна - 1 столова ложка, шипшина, плоди товчені - 2 столових ложки. Шипшина і коріння кульбаби потовкти в ступі або провернути через м'ясорубку. Весь збір добре змішати.

Столову ложку збору на 1 1 / 4 склянки води, можна зробити відразу на 2-3 дні. В емальованій каструлі залити цей збір холодною водою ввечері і дати настояти ніч. Вранці поставити на вогонь, довести до кипіння (не кип'ятити). Укутати на 4 години, процідити. Приймати 1 стакан протягом дня в 3 прийоми до їжі (тобто по 1 / 3 склянки на прийом). Зберігати в холодильнику. Алергія почне виходити. На початку будуть затвердіння в носі, потім на підборідді, на руках, нижче до ніг з сильним свербінням. Змащувати анестезувальною рідиною "меновазін". Через місяць почнеться одужання. Лікуватися 6 місяців. Спиртного не приймати. Цей збір гарний і для дітей, коли у них алергія як би йде всередину і діти стають сильно перезбуджуватися. Буває ця алергія від порушення обміну речовин, через неправильне харчування. 

2. Кропива глуха (глуха кропива), квіти. 1 столову ложку квітів сухих або свіжих на склянку окропу. Настояти укутати 30 хвилин, процідити. Приймати по 1 / 2 склянки 4-5 разів на день або по одній склянці 3 рази на день, в теплому вигляді. Застосовується при алергічної висипки, кропивниці, фурункульозі, екземі, висипах, золотусі, як хороше кровоочисний засіб.

3. Селера пахуча. Віджати сік зі свіжого кореня. Приймати по 1 / 2 чайні ложки 3 рази на день за 30 хвилин до їжі. Іноді можна приймати настій, 2 столових ложки подрібнених коренів настоюють 2 години в склянці холодної води, проціджують. Приймати по 1 / 3 склянки 3 рази на день до їжі. Селера (сік і настій) застосовується при захворюваннях нирок, подагрі, алергічної кропивниці, дерматитах, як сечогінний, легке проносне. 

4.При алергії, діатезі допомагає чай, що складається з рівних частин вероніки, низки, фіалки. По 1 чайної ложки кожної рослини заварити склянкою окропу.

5. Проти алергічний: 3-4 рази на день після їжі приймати кашку з однієї часточки часнику, розбавлену 1-2 ложками кип'яченої води. 

6. Медові соти (або кришечки від рамок з медом) тривало жують як проти алергічний засіб. Цілющими властивостями при цьому володіє віск стільників, з яких відкачали мед. Краще жувати стільниковий мед, але якщо дістати його неможливо, позитивні результати можуть бути отримані при вживанні за кожною їжею ложки меду на десерт. 

7. Квіткові кошики ромашки аптечної у вигляді настою п'ють як проти алергічний засіб і засіб, що прискорює процеси регенерації. Настій або чай: 15 г або 2-3 ст. ложки квіток настоюють годину в літрі окропу. Фільтрують, додають за смаком мед або цукор і п'ють без обмеження - як чай. 

8. Трава череди трехраздельной у вигляді настою має проти алергічні властивості, її п'ють при порушенні обміну речовин, хвороби крові, шкірних та багато інших. інших захворюваннях. Настій: 4-5 ст. ложок наполягають на ніч у літрі окропу, іноді кип'ятять 10 хвилин і п'ють по 1/2-2/3 склянки теплого настою 3-4 рази на день, краще до їди. 

9. Екзема, алергія, кропивниця в дітей. Користуватися тільки дитячим милом при купанні. Застосувати:

1. Настій: листя кропиви дводомної, трава материнки звичайної, череди трехраздельной, квітки ромашки аптечної, коріння валеріани лікарської, коріння солодки голої. Змішати рослини в рівних пропорціях (1 столову ложку суміші залити склянкою окропу, витримати 15 хвилин на водяній бані, настояти 45 хвилин, процідити. Давати дітям до року - по 1 чайній ложці 3-4 рази на день, до 3-х років - по 1 десертній ложці 3 рази на день, старше - по 1 столовій ложці 3 рази на день. Приймати за 30 хвилин до їжі.

2. Ванни (обов'язково) трава череди трехраздельной, чистотілу великого, звіробою звичайного, шавлії лікарського, квітки ромашки аптечної, корінь валеріани лікарської. Рослини змішати в рівних кількостях (наприклад, по 10 ложок). Беремо 5 столових ложок суміші на літр води у ванні. Заливаємо 1 літром холодної води, доводимо до кипіння, кип'ятимо 10 хвилин, наполягаємо 30 хвилин, проціджують і додаємо у ванну з водою (її температура повинна бути не вище 36-38С). Робити через день 2-3 тижні по 5-10 хвилин.
 

Категорія: Дієтологія | Додав: fitoterapia (08.03.2011)
Переглядів: 1617 | Теги: Алергія