Алергія
Алергія - неадекватна реакція організму на продукти харчування і навколишнє середовище. З харчовою алергією пов'язані не тільки захворювання травного тракту, але і бронхіальна астма, риніть, кон'юнктивіт, стоматит, екзема, артрит, головний біль. Для того щоб успішно лікувати алергію, необхідно для початку про вести чищення печінки. Найпростіше, що можна зробити, - це відмовитися хоча б на 10 днів від будь-якої м'ясної і жирної їжі, в тому числі і від вершкового масла. У меню включати тільки овочі, каші, супи на воді, заправлені овочами. Протягом цього часу не рекомендується проводити проти алергічну лікування. 

Про широке поширення алергічних захворювань у дітей не тільки в нашій країні, але і в інших країнах, відомо давно. Це пов'язано з нераціональним харчуванням дітей грудного та раннього віку (штучне вигодовування, використання консервованих продуктів). В Україні, крім цього, у населення спостерігаються зміни в імунній системі, пов'язані з чорнобильськими подіями.

На жаль, харчова алергія - це стартовий майданчик, яка може викликати таку загальну алергію, коли безсилі і лікарі, і народні цілителі.

Професори О. В. Тяжко і Лутай досліджували 92 дитини у віці від 1 року до 14 років, у яких була харчова алергія. Захворювання проявилося у вигляді тяжких та середньо важких алергодерматозів (нейродерміт, екзема); респіраторних алергозів (ринофарингіт, ларинготрахеїт, астматичний бронхіт). У всіх дітей спостерігалася гіпертрофія мигдалин, розростання аденоїдів; у частини дітей були алергічні захворювання травного тракту (алергічний гастрит, гастродуоденіт, ентероколіт). Стаціонарно лікувалися 56 дітей, амбулаторно - 36.

Діти основної та контрольної груп отримували традиційне лікування. Дітям основної групи давали багатокомпонентні суміші ЕСО по 10 - 15 - 20 г, залежно від віку в 150 - 200 мл кефіру або не освітленого яблучного соку на сніданок і вечерю протягом 3 тижнів.

Медикаментозне лікування дітям основної групи, які перебували у стаціонарі, скасували через 5 - 12 днів від початку лікування. Діти, які лікувалися вдома, ліків взагалі не отримували.

При скасуванні медикаментів у дітей контрольної групи клінічна картина погіршилася: збільшилася площа висипань, посилився свербіння; утруднене дихання, посилився кашель; блювота і рідкий стілець турбували частіше. 

Застосування продуктів ЕСО сприяло високій ефективності лікування. Особливо гарні результати відзначалися при алергічних дерматитах і алергії травного тракту.

У дітей, яким призначали продукти ЕСО, погіршення загального стану або яких-небудь побічних явищ не спостерігалося. Через 3 міс після лікування тільки у 7 дітей контрольної групи відзначалися незначні прояви алергічних реакцій. Їм був призначений повторний чотиритижневий курс прийому продуктів
ЕСО. А тим, у кого було все в нормі, - двотижневий курс з метою профілактики алергічного захворювання.

Зернятка кісточок абрикосів, персиків (прибрати коричневу тоненьку оболонку) підсушують, розтирають в борошно і раз водять її водою. Отриманим розчином змащують висипання або протирають тіло. Корисно вживати борошно по 1 / 4 чайної ложки 2 - 3 рази на день за 20 - 30 хв до прийому їжі. 

Побільше вводити в щоденне меню влітку і восени кабачків, патисонів, гарбуза - це не тільки лікування, але і профілактика алергії.

При не запущеної, тільки що з'явилася алергії корисний кисіль або відвар з вівса посівного. За день приймають 1 ч - 2 склянки киселю.

Добре вимите куряче яйце відварюють круто, дають охолонути, знімають шкаралупу, висушують її на повітрі або на батареї парового опалення і мелють у кавомолці; 1 / 4 чайної ложки борошна розчиняють в 1 столовій ложці свіжо приготованого лимонного соку, змішують. Тримають у скляному посуді з закритою кришкою і обов'язково в холодильнику. П'ють по 1 - 2 чайні ложки 3 - 4 рази на день. Лікування проводити від 1 до 3 міс. Побічних явищ не буває. 

При лікуванні алергії у дітей добре допомагає такий засіб: свіже куряче яйце (тільки біле) ретельно миють, вміст виливають. Шкаралупу висушують, товчуть у порошок і ділять його на 10 частин. Кожен день приймають 1 / 10, запиваючи 1 чайною ложкою кип'яченої води з 1 - 2 кристаликами лимонної кис лоти. Під час цього лікування виключають молочну їжу. 

Дорослим для лікування потрібна шкаралупа 3 яєць, яку теж ділять на 10 частин, 1 / 10 всипають в 3 чайні ложки води з 5 - 6 кристаликами лимонної кислоти. П'ють 2 - 3 рази на день за 30 хв до їжі. 

Під час лікування їжу варять на воді, додаючи в 1 л води раз мелену в борошно шкаралупу 1 яйця.

При шкірному гуде зубок часнику дрібно ріжуть, всипають у 1 столову ложку рослинного масла 3 - 5 хв кип'ятять на водяній бані, дають охолонути, проціджують. Змазують уражені місця.

Земські лікарі радили приймати ванни (температура води повинна бути 37 - 38 ° С). Перед ванною обов'язково випивають 1 склянку води, після - ще 2 - 3 склянки. Можна випити молоко з медом. Лягти в ліжко. Протирати обов'язково, щоб він не вбирався в шкіру і не висихав на ній. Перший тиждень ванну приймають 2 дні, потім по 1 разу на тиждень. Одне «але»: у день прийому таку ванну необхідно приймати 6 - 7 разів на день. 

низка трироздільна є однією з найефективніших трав у лікуванні алергії. Одну столову ложку подрібненої трави заливають 1 склянкою окропу, доводять до кипіння, дають охолонути, проціджують. П'ють по 1 / 4 склянки вранці і на ніч. 

Один стакан дрібно нарізаної трави заливають 1 л окропу, на маленькому вогні кип'ятять 3 хв, 30 хв наполягають, проціджують, виливають у ванночку, де купають дитину. Зникає свербіння, шкіра стає чистою. Курс лікування - 2 - 3 тижні. 

чистотіл великий: 1 столову ложку сухої трави заливають 2 склянками окропу, настоюють 4 год П'ють по 1 / 4 склянки вранці, вдень і ввечері через 20 - 30 хв після
їжі.

календула лікарська: 1 столову ложку сухих пелюсток заливають 1 / 2 склянки окропу, настоюють 2 год П'ють по 1 столовій ложці 2 - 3 рази на день за 20 хв до
їжі.

аптечна ромашка: 1 столову ложку сухого листя заливають 1 склянкою окропу, настоюють до охолодження, проціджують. П'ють по 1 / 4 склянки 4 рази на день за 30 хв до
їжі.

Листя, нирки берези: 1 чайну ложку сировини заливають 1 / 2 склянки окропу, настоюють 30 хв. П'ють по 2 столові ложки в проміжках між прийомами їжі.

Для лікування алергії у дітей використовують квітки калини звичайної (обов'язково засушити на зиму). 1 столову ложку квіток заливають 1 склянкою окропу, настоюють 2 години, проціджують. П'ють по 1 чайній ложці 5 - 6 разів на день за 30 хв до їжі. 

При свербінні, почервонінні шкіри, особливо в області очей, і набряку століття, готують відвар з квіток малини звичайної (засушити на зиму). Одну столову ложку сировини заливають 1 склянкою окропу, бажано робити це в термосі. Відвар витримують не менше 2 год, проціджують. Умивають дитини роблять примочки, компреси. Відвар з листя червоної смородини: 10 свіжих листя (1 столова ложка сухих) заливають 1 склянкою окропу, витримують у термосі до 3 год, проціджують. Роблять дітям ванночки, дають пити по 1 столовій ложці 5 - 6 разів на день. 

Сік з листя і квіток конюшини лугового. Можна робити примочки, компреси. Одну столову ложку соку додають в 1 / 2 склянки окропу, настоюють 30 хв. П'ють по 1 столовій ложці 4 - 6 разів на день за 20 хв до їжі. 

Вівсяні пластівці «геркулес», овес, толокно подрібнюють на борошно (зерно вівса миють, висушують). Одну столову ложку сировини заливають 1 склянкою окропу (краще в термосі), витримують в ньому до 5 ч. П'ють по 1 - 1,5 столової ложки 6 - 7 разів на день за 20 хв до
їжі. Курс лікування - 2 - 3 тижнів, стільки ж перерву і все можна повторити.

багно болотне: 1 чайну ложку подрібненої сировини заливають 2 склянками окропу, настоюють 30 хв, проціджують. П'ють по 1 столовій ложці 3 рази на день у проміжках між прийомами їжі.

м'ята перцева: 10 г сухої подрібненої трави заливають 1 / 2 склянки окропу, настоюють 20 - 30 хв. П'ють по 1 столовій ложці 3 - 5 разів на день протягом дня.

полин гіркий (аптечна настоянка). Приймають по 10 крапель 3 рази на день до їжі. Настій: 1 чайну ложку сухої подрібненої трави заливають 1 / 2 склянки окропу, настоюють 2 - 3 ч. П'ють по 1 / 4 склянки 3 рази на день за 30 хв до
їжі

хвощ польовий: 20 г сухої подрібненої трави заливають 1 склянкою окропу, настоюють 20 хв. П'ють по 1 / 2 - 2 / 3 склянки 3 рази на день після їжі. 

подорожник великий. Сік (аптечний препарат) приймають по 1 столовій ложці 2 рази на день за 20 хв до їжі. Свіжий сік приймають так само. Настій: 10 г сухих подрібнених листків заливають 1 склянкою окропу, настоюють 30 хв. П'ють по 1 / 3 - 1 / 2 склянки 3 рази на день за 20 хв до їжі. 

Хворим на алергію готувати їжу бажано на воді, яка добу настоювалась на яєчній шкаралупі. Бажано все готувати без жиру.

Алергію у дітей можна лікувати збиранням трав: звіробій продірявлений, репейнічек звичайний, череда трироздільна, календула лікарська - все беруть у рівних кількостях, мелють у порошок; 1 столову ложку сировини заливають 1 склянкою окропу, настоюють ніч. Поділяють на стій на 3 частини. П'ють по 1 частини за 40 хв до
їжі. На ніч уражені місця протирають яблучним оцтом.

Збір трав для лікування алергії у дітей: квітки і ягоди калини звичайної, корінь цикорію звичайного, кореневище пирію повзучого, плоди шипшини коричного у співвідношенні 2:2:4:3. Дві столові ложки суміші
заливають 1 склянкою окропу, кип'ятять на маленькому вогні 10 хв, настоюють 4 год Дітям у віці від 1 року до 3 років дають по 1 / 2 - 1 чайній ложці 3 - 4 рази на день; від 4 до 6 років - по 1 десертній ложці; від 9 до 12 років - по 1 столовій ложці. Дорослим - 50 - 70 мл 3 - 4 рази на день за 30 хв до їжі. 

черемха звичайна: заварюють квітки і промивають багаторазово протягом дня очі при сльозотечі, викликаною алергією. Враховуйте одна обставина: квітки черемхи збирають, коли вони вже починають обсипатися. Сушать їх у добре провітрюваному місці. 

Народні цілителі при алергічних дерматитах рекомендують цибульні ванни. Сік однієї великої цибулини - на відро води. Курс лікування - 20 - 25 ванн, беруть їх щодня.

При харчовій алергії, особливо якщо відзначається нудота можна готувати настій: 1 столову ложку надземної частини деревію звичайного заливають 1 склянкою окропу, настоюють 3 хв, проціджують перед вживанням. Приймають по 1 / 2 склянки в теплому вигляді 3 рази на день за 30 хв до
їжі.

настої польовий гвоздики: 3 столові ложки сировини подрібнюють, заливають 1 / 2 л окропу, доводять до кипіння, настоюють 4 години, проціджують. П'ють у теплому вигляді по 1 столовій ложці 3 рази на день у проміжках між прийомами їжі.

Є спостереження про лікувальну дію кори дуба звичайного в поєднанні з іншими лікарськими рослинами при дитячій екземі, ексудативному діатезі, захворюваннях, які в сільській місцевості об'єднуються загальною назвою «золотуха».

Для цього беруть 100 г кори дуба звичайного, 10 г трави материнки звичайної, 10 г кореня лепехи болотного, 20 г трави череди трехраздельной, 10 г квіток деревію звичайного, 20 г соснових гілок з голками, 20 г триколірної фіалки, 500 г пшеничних висівок, 500 г зерен пророщеною жита і 500 г листя чорної смородини (або верхівок рослини). Всі компоненти змішують, поміщають в матер'яний мішок, кладуть його у велику каструлю з водою і кип'ятять протягом 30 хв. Отриманий відвар можна використовувати дорослим для ванн. Дітям у віці до 10 років дозу збору трав слід зменшити наполовину, розбавляючи теплою водою.


Категорія: Дієтологія | Додав: fitoterapia (26.02.2011)
Переглядів: 2151 | Теги: Алергія