00:19
Робінія ложноакація
Робінія ложноакація (біла акація) - Robinia pseudoacacia L. Українська назва - біла акація, робінія звичайна; народна назва - колюча акація. 
Сімейство бобові - Leguminosae. 
З лікувальною метою використовують квітки. 
Зустрічається в культурі майже по всій Україні, проте на Поліссі це досить рідкісна рослина, а в середньому високогір'ї Карпат відсутня. Росте в парках, у дворах, на вулицях, узбіччях доріг, лісосмугах, лісах, особливо на схилах балок, річкових долин і на пісках. У лісостепових і, особливо, степових районах нерідко є основною культурою в лісосмугах, придорожніх насадженнях. 
Запаси сировини дуже великі. 
Акація біла - дерево висотою до 30 ж з прямостоячим гіллястим стовбуром і розлогою кроною негустий. Стара кора сіра, уздовж тріщинуватих, на молодих гілках зеленувата або червонувата. Листки чергові, довжиною 18-30 см, складні, непарноперисті, з 4-10 парами бокових листочків. Прилистки у вигляді прямих або трохи зігнутих колючок довжиною до 2 см. Квітки в пазушних, негусто, прямостоячих або никнуть кистях. Віночок метеликовий, білий або рідше блідо-рожевий. Плоди - видовжено-лінійні боби довжиною 4-8 см з коричневими або темно-бурими Ниркоподібна насінням. Цвіте в травні - червні. Плоди дозрівають у вересні - жовтні. Іноді після літньої посухи в серпні спостерігається вторинне цвітіння. 
Заготовляють квіти на початку цвітіння. Для цього зривають руками або зрізують ножами, секатором цілі суцвіття, з яких обривають квітки і пухко складають їх у кошики. 
Сушать на горищах під залізним дахом або під навісами з доброю вентиляцією, розстилаючи тонким шаром (2-3 см) на папері або тканини. 
Сировина складається з окремих квіток з квітконіжках. Віночок жовтувато-білий, чашечка і квітконіжки зелені. Запах медовий. Смак солодкувато-слизовий. 
Пакують у фанерні ящики, викладені щільним папером. Зберігають у сухих, прохолодних приміщеннях з хорошою вентиляцією на підтоварник. 
У квітках міститься глікозид Робін, ефірну олію. Застосовуються при захворюваннях нирок, сечового міхура і нирково-кам'яної хвороби.

Переглядів: 1036 | Додав: fitoterapia | Теги: біла акація, Робиния ложноакация, белая акация, Робінія ложноакація | Рейтинг: 1.5/2