22:55
Барвінок малий

Барвінок малий (рос. барвинок малый) — Vinca minor L.

У дикому стані розповсюджений по усій помірній смузі колишнього СРСР. Використовують стебла, листя, квітки. Заготовляють навесні і на початку літа.

Дія: седативна, загально зміцнювальна, гіпотензивна, активуюча зсідання крові. При підвищеному протромбіні в крові, а також гіпотонікам препарати барвінку без лікаря вживати не рекомендується.

Виготовляють препарат, який є сумою алколоїдів — вінкапан. При статевій слабкості 20 г трави з квітками варять на малому полум'ї у 250 мл горілки і вживають по 8 крапель двічі на день, уранці, натщесерце, і перед сном протягом 4-х днів. Потім роблять дводенну перерву і лікування повторюють.

При гіпертонії — 1 столову ложку листків варять в 1 склянці води 20 хвилин, приймають по 1 ложці відвару кілька разів на день.

Зовнішньо відвар застосовують для полоскання, при запаленнях слизових оболонок, при кровотечах, цинзі, як примочки при запаленнях шкіри, висипах, свербінні.

Барвінок рожевий (Vinca rosea L.), що вирощують у нас в хатніх умовах, містить алкалоїди, які виявили протипухлинну активність при лімфогрануломатозі (запалення лімфатичних вузлів, викликане фільтруючим вірусом і передаване в основному статевим шляхом) та при двох формах лейкемії (стійке збільшення лейкоцитів у крові).

Барвінок малий (рос. барвинок малый) — Vinca minor L.

Категорія: Дикоростучі їстівні рослини | Переглядів: 1278 | Додав: fitoterapia | Теги: Барвинок малый, Барвінок малий | Рейтинг: 5.0/1