Туберкульоз легень
Це інфекційне захворювання, що характеризується утворенням у різних органах, головним чином у легенях, специфічних запальних змін. Збудники туберкульозу - мікобактерії туберкульозу - були відкриті в 1882 р. німецьким вченим Кохом. 

На жаль, в даний час чисельність хворих, хворих на туберкульоз, з кожним днем зростає. Бажання допомогти людям, які зіткнулися з цією недугою, змусило звернутися до рекомендацій стародавніх рецептур, до досвіду земської медицини, забутим лікувальних засобів.

Восени слід використовувати сезон кавунів і щодня з'їдати по 300 - 400 г м'якоті (біла і червона частина кавуна), бажано у вечірній час. Це старовинне засіб лікування туберкульозу.

Бузково-фіолетові квітки айстри особливо корисні при наявності гнійного мокротиння. Готують відвар коріння і квіток: 15 г сировини заливають 1 склянкою окропу, настоюють 30 хв, проціджують. П'ють по 1 / 4 склянки 3 рази на день за 30 хв до їди.

Гарну дію надає довгаста, особливо при кровохаркання. Настій: 10 г сухих або свіжих плодів заливають 1 / 2 склянки окропу, настоюють 30 хв, проціджують перед вживанням. П'ють у теплому вигляді по 1 десертній ложці 6 - 8 разів на день.

бузина чорна володіє дезинфицирующем властивістю, зупиняє кровохаркання. З плодів готують сік і п'ють по 1 чайній ложці 4 - 6 разів на день у проміжках між прийомами їжі. Бажано в сік додати трохи меду.

Настій: 1 столову ложку квіток або листя бузини заливають 1 1 / 2 склянки окропу наполягають до охолодження. П'ють по 1 столовій ложці 4 - 5 разів на день через 30 - 40 хв після прийому їжі.

горіхи бука лісового збирають в період повного їх дозрівання, висушують, мелють на борошно. Приймають 1 столову ложку протягом дня. Курс лікування - півтора місяці, перерва - 3 - 4 тижні і курс лікування повторюють.

У початковій стадії туберкульозу, при кровохарканні можна застосовувати виноград. Курс віноградолеченія тривалий - від 1 до 1 1 / 2 міс. Норма споживання винограду в день - 2 кг. У період лікування рекомендується лише легка їжа, без включення в дієту інших фруктів, квасу мінеральних вод, сирого молока і спиртних напоїв.

Лікування виноградом протипоказано при цукровому діабеті, виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, серцевої недостатності, посиленому бродінні в кишечнику, при уражених зубах.

дуб звичайний (кора): 1 чайну ложку сировини затоки ють 1 склянкою окропу, настоюють до охолодження, проціджують. П'ють по 1 столовій ложці 4 - 5 разів на день. Бажано додати трохи цукру або меду.

Ягоди журавлини, калини звичайної бажано якомога довше вводити в раціон. Можна використовувати сік - по 1 / 3 склянки 2 - 3 рази на день.

капуста білокачанна містить у собі фітонциди, які є згубними для паличок Коха. Бажано використовувати капусту в свіжому вигляді (салати).

Настій квіток і листя кизилу в народній медицині використовують як жарознижуючий, бактерицидний засіб при лікуванні туберкульозу.

Настій: 1 столову ложку сировини заливають 1 склянкою окропу, настоюють 30 хв, проціджують. П'ють по 2 столові ложки 5 - 6 разів на день.

Настій кукурудзяних рилець з медом приймають при легеневих захворюваннях, туберкульозі легенів, кровотечах, крупозної пневмонії. Це хороший кровоспинний засіб.

Настій: 1 столову ложку сировини заливають 1 склянкою окропу, настоюють 30 хв, проціджують перед вживанням. Приймають щоранку натще по 1 склянці в теплому вигляді, додавши 1 чайну ложку меду. П'ють досить довго.

У минулому з настанням весни і осені туберкульоз і запалення легень «збирали» свої жертви. Знахарі рекомендували засіб, зване кальцуміт: 10 лимонів, 7 курячих яєць, 300 г меду (бажано липового), 3 / 4 склянки коньяку. Яйця обов'язково повинні бути свіжими і тільки з білою шкаралупою. Складають їх у банку і заливають віджатим соком 10 лимонів. Банку накривають марлею, обгортають темної щільним папером і ставлять у сухе темне місце, досить прохолодне. Але не в холодильник! Тримають там до розчинення яєчної шкаралупи, що зазвичай настає через 6 - 8 днів. Потім мед підігрівають до стану плинності. Не доводити до кипіння! Остуджують і додають у попередню суміш з яєць і лимонного соку, потім вливають коньяк. Ліки перемішують і зливають в темну бутель, зберігають обов'язково в сухому темному прохолодному місці. Приймають по 1 десертній ложці 3 рази на день відразу ж після їжі. Кальцуміт псується через 3 тижні. Готуйте лише з розрахунку тритижневого курсу лікування. Курс лікування досить довгий.

Інший спосіб приготування кальцуміта: 10 курячих яєць з білою шкаралупою (свіжих), 10 нарізаних лимонів складають у банку з темного скла з широким горлом, щоб легше було знімати цвіль, і ставлять у темне і тепле місце. Через 10 - 12 днів яйця перетворяться на напіврідку масу. Періодично необхідно знімати цвіль і суміш перемішувати (лише дерев'яною лож кою або паличкою). У однорідну масу з яєць вливають пляшку коньяку. Маса має бродити ще 3 тижні. Після припинення за явища цвілі вміст перемішують і переливають у пляшку. Зберігають у прохолодному місці. Приймають по 1 десертній ложці 3 рази на день відразу після їжі.

Старовинна рецептура: мед, бажано липовий, - 420 г, дрібно нарубані листя алое деревовидного - 1 / 3 склянки, вершкове масло-60 г, березові бруньки-50 г, липовий цвіт-1 м. Промиті холодною кип'яченою водою і загорнуті в темну папір листя алое на 10 днів кладуть у холодильник. Мед розпускають і додають подрібнені листя алое. Окремо в 2 склянках води заварюють березові бруньки і липовий цвіт, кип'ятять 1 - 2 хв. Проціджений і віджатий відвар заливають у мед, добре розмішують і розливають в 2 пляшки, тільки недоливу жують до країв, щоб долити зверху рослинне масло. Зберігають у прохолодному місці. Приймають по 1 столовій ложці 3 рази на день. Перед вживанням збовтують. При пневмонії і тривалому кашлі приймають по 1 чайній ложці 3 рази на день після їжі через 30 хв.

лимони ріжуть шматками, пересипають цукром і перекладають у банки, на дно яких кладуть справжню перламутрову гудзик (плі кілька натуральних перлин).

кульбаба лікарський (тільки знахарями не забуте лікування туберкульозу): 1 столову ложку молодого листя, квітів заливають 1 склянкою окропу настоюють до 4 год, проціджують. П'ють у теплому вигляді по 1 / 4 склянки через 30 хвилин після прийому їжі. Курс лікування - 2 - 3 міс.

При кровохарканні, підвищеної пітливості, особливо вночі, приймають настій листя волоського горіха, а також товчені ядра горіха з медом: 1 столову ложку листя заливають 1 склянкою окропу, щільно закривають, настоюють 30 хв, проціджують. П'ють ковтками протягом дня. Ядра горіха їдять по 1 чайній ложці 5 - 6 разів на день.

В Україні знахарі лікують туберкульоз квітками маргаритки багаторічної (сухими або свіжими).

Настій: 1 столову ложку сировини заливають 1 склянкою окропу. Не варити! Краще на ніч запити в термос. Вранці проціджують. Знову переливають в термос. П'ють по 1 / 3 склянки 3 - 4 рази на день у проміжках між прийомами їжі.

Не менш відомий метод лікування туберкульозу листям, кореня ми суниці лісової.

Відвар: 1 столову ложку сировини заливають 1 склянкою води, кип'ятять на маленькому вогні 1 хв, настоюють 30 хв. Перед вживанням проціджують. П'ють по 1 / 3 склянки 4 - 5 разів на день бажано за 30 хв до їди.

Настій: 1 - 1 / 2 столової ложки сировини заливають 1 склянкою окропу, настоюють 30 хв. П'ють по 1 / 2 склянки 3 рази на день за 20 - 30 хв до їди.

«Повний цілюще травник» (Санкт-Петербург, 1871) рекомендує звіробій продірявлений при туберкульозі, кровохаркання. Для відвару беруть підлогу унції (унція - 31,1 г) квіток, заливають шістьма унціями гарячої води і п'ють замість чаю щодня.

Або: 1 частина квіток варять у трьох фунтах (фунт - 400 г) білого вина до тих пір, поки залишиться 2 фунта рідини, яку проціджують. П'ють вранці і ввечері по 3 унції щодня.

Селяни квітки звіробою (2 - 3 жмені) наполягають на вині (1 пляшка). П'ють настойку по 1 чашці. Добре допомагає від ударів нутрощів, туберкульозі. Можна пити у вигляді гарячої наливки замість чаю.

У Болгарії туберкульоз лікують пустирником п'яти лопатевим.

Настій трави: 1 столову ложку сировини заливають 1 склянкою окропу, настоюють до охолодження, проціджують. П'ють по 1 столовій ложці 5 - 6 разів на день, бажано в проміжках між прийомами їжі.

Настоєм ялиці сибірської століттями лікували туберкульоз.

Настій: 30 г пагонів заливали 1 л окропу, настоюють 10 хв, проціджували перед прийомом. Пили, 11 /, склянки 3 рази на день за 30 хв до їди.

Народні цілителі після тривалих, що послаблюють організм захворювань, які призводять до втрати ваги і забирають життєві сили, особливо при туберкульозі легень, застосовують пажитник сінної. Мелені насіння (1 або 2 чайні ложки) трохи присолюють і з'їдають протягом дня в 3 прийоми.

Одну чайну ложку насіння заливають 1 склянкою окропу і на дуже маленькому вогні кип'ятять 10 хв, дають охолонути, проціджують. П'ють по 1 столовій ложці 3 рази на день через 30 хв після прийому їжі.

При бронхіальній астмі й туберкульозі легень можна використовувати настій пасльону солодко-гіркого: 1 чайну ложку сировини (надземну частину рослини) заливають 1 склянкою окропу, настоюють 2 години, проціджують. Приймають по 1 чайній ложці 4 рази на день через 30 - 40 хв після прийому їжі.

ревенем тангутский багато років цілителі лікували недокрів'я і туберкульоз легень: 1 столову ложку сировини заливають 1V, склянки окропу, настоюють 30 хвилин в теплому місці. П'ють теплим 3 - 4 рази за 20 - 30 хв до прийому їжі.

Сік горобини звичайної корисний при туберкульозі легенів. П'ють по 1 / 3 склянки 3 - 4 рази на день у проміжках між прийомами їжі.

Або: 2 столові ложки подрібнених молодих гілочок затоки ють 2 склянками окропу, кип'ятять 5 хв. П'ють по 1 / 4 склянки 4 - S разів на день у проміжках між прийомами їжі. П'ють довго.

При кровохарканні добре допомагає сік чорної редьки. П'ють ковтками, багаторазово протягом дня. Бажано додавати трохи меду.

дощові черв'яки. Збирають 1 склянка хробаків, обполіскують їх водою, заливають 1 / 2 л горілки, настояти 1 нед. Потім фільтрують. При туберкульозі легенів п'ють по 1 столовій ложці 2 рази на день за 30 хвилин до їжі, при раку легенів - по 1 столовій ложці 3 рази на день.

Настій листя черемхи звичайної: 1 чайну ложку сировини заливають 1 склянкою окропу, настоюють 30 хв, проціджують. Приймають по 1 столовій ложці 3 рази на день за 20 - 30 хв до їди. Для лікування використовують травень-червень. Сухе листя високими лікувальними властивостями не володіють.

чистотіл великий: 1 чайну ложку сировини заливають 1 склянкою окропу, кип'ятять 30 хв до кольору світлої соломи, проціджують перед вживанням. Приймають по 1 / 4 склянки 3 рази на день за 30 хв до їди.

Відвар вівса посівного з медом. Використовують для відновлення сил після тривалих захворювань, операцій, всіх легеневих захворювань, при туберкульозі легенів. 1 стакан вівса ретельно промивають, заливають 5 склянками води, літають під кришкою на повільному вогні 4 год, можна і в духовій шафі. Розпарений овес і лушпиння пропускають через м'ясорубку, змішують з відваром і проціджують. Врахуйте, що оболонка вівса настільки тверда, що молоти її на м'ясорубці досить складно. Відвар вівса п'ють у будь-який час дня по 1 склянці. Можна випити за 3 - 4 прийоми. Відвар чудово поєднується з медом. Зберігають у холодильнику не більше 2 діб. Перед вживанням слід додати трохи гарячої кип'яченої води, бо пити відвар треба в теплому вигляді.

Подібний відвар можна приготувати з «Геркулеса». Пластівці заварюють окропом на 3 - 4 год у звичайній пропорції 1:4. Рідину зливають, варять, поки відвар не стане киселеподібний.

Якщо при туберкульозі легенів відзначають нічний піт, слабкість, слід використовувати шавлія лікарський: 1 столову ложку шавлії заливають 1 склянкою окропу. П'ють як чай. За день випивають не менше 2 - 27 склянки П'ють теплим.

цикорій звичайний. Відвар: 1 столову ложку коріння або 2 столові ложки трави заливають 1 склянкою окропу, кип'ятять 1 хв, настоюють 2 години, проціджують перед прийомом. П'ють по 1 / 3 склянки 3 рази на день за 20 хв до їди. Перед вживанням відвару слід з'їсти або розчинити у відварі 1 / 2 чайні ложки меду.

Куріння

овес посівної, ячмінь звичайний, жито, просо беруть по 100 г, кип'ятять в 1 л води 10 хв. Витримують 1 добу. в термосі, проціджують. Приймають по 100 мл 4 - 5 разів на день до їжі, поки не з'явиться відраза до куріння.

Одну столову ложку змелених вівсяних зерен з вечора заливають 2 склянками теплої кип'яченої води. Вранці кип'ятять 5 - 10 хв. П'ють як чай (пригнічує пристрасть до тютюну і опію).



Категорія: Дієтологія | Додав: fitoterapia (23.01.2011)
Переглядів: 1361 | Теги: Туберкульоз легень