Сечокам'яна хвороба
Камені в нирках і сечовому міхурі поширені досить широко. Зазначимо, що наявність піску і каменів у нирках свідчить про такі ж процеси в печінці (це пов'язано зі спільністю функцій цих двох очисників крові). Тому займаючись лікуванням одного з цих органів, ми покращуємо роботу іншого. 

Для попередження утворення каменів необхідно вживати в їжу достатню кількість квасолі звичайної (попередньо квасоля замочують і знімають з неї прозору оболонку).

Сік чорної редьки посівної розм'якшує каміння, а вся редька, що вживається в їжу, попереджає сечокам'яну хворобу і атеросклероз. Сік чорної редьки потрібно починати пити в сезон її зростання з 1 / 2 склянки на день, доводячи протягом місяця до 1 склянки Лікування соком проводять 1 - 2 рази на рік по 1 міс.

Зерна калини звичайної, насіння моркви посівної запарюють окропом у співвідношенні 1:10 і п'ють по 1 столовій ложці 4 - 5 разів на день через 20 - 25 хв після прийому їжі. Це сприяє "м'якому" дроблення каменів і виведенню піску.

Земські лікарі для цієї ж мети рекомендували пити чай і каву з додаванням 1 - 2 столових ложок молока.

Відвар-кисіль з вівса посівного виводить камені і пісок не тільки з нирок, але і з печінки. Рідкий кисіль бажано пити теплим по 1 / 2 склянки 5 - 8 разів на день (натщесерце) і обов'язково на ніч випити останню порцію.

Для виведення піску з нирок можна використовувати такий рецепт: 100 г свіжої петрушки кучерявої з корінням, 50 г кореня селери пахучого дрібно нарізають, змішують з 100 г бджолиного меду і 100 г води. Цю суміш, помішуючи, доводять до кипіння на повільному вогні, наполягають 3 дні. Потім додають ще 100 г води і доводять до кипіння, проціджують, не даючи суміші охолонути. Отриманий сироп приймають по 3 столові ложки за 20 - 30 хв до їди 3 - 5 разів на день. Якщо лікування буде ефективно, то наступну порцію готують, збільшивши масу складових частин у десять разів.

Для виведення піску, а також при уповільненому пієлонефриті можна спробувати 7 - 8 днів поспіль випивати по 2 л рідини (крім пива, лимонаду і мінеральної газованої води) до 18 ч. Перерва - 3 - 4 дні. Повторюють лікування протягом 6 - 7 днів. Можуть з'явитися набряки на обличчі, ногах, які незабаром зникнуть. У дні лікування необхідно їсти соковиті овочі, фрукти, повністю виключити перші і другі страви, м'ясо, рибу.

Для дроблення каменів беруть 3 л молока, топлять його на мед новленому вогні. В охолоджене пряжене молоко додають 100 г сметани і ставлять для скисання в тепле місце. Сир відокремлюють, а в сироватку додають 3 свіжих яйця (не розбивають) ставлять на 10 днів у тепле місце. Періодично знімають верхній шар цвілі. Через 10 днів обережно яйця дістають, проколюють їх і виливають в окремий посуд. Стоншену шкаралупу викидають. У яйця додають 300 г меду, розмішують і суміш виливають у сироватку, ставлять у холодильник. П'ють по 1 / 2 склянки натще і на ніч, поки вся суміш не закінчиться.

Існує досить трудомісткий, вимагає терпіння й часу, але досить ефективний спосіб дроблення і виведення каменів з нирок, сечового і жовчного міхурів.

1-й день - голодування на воді.

2-й і 3-й дні - в 8,10,12, 14,16, 18,20 год п'ють по 1 / 2 склянки свіжоприготованого яблучного соку Щовечора, протягом перших 3 днів роблять клізму.

4-й день - о 8 год ранку випивають 2 склянки яблучного соку, а через 30 хв 200 г оливкової (прованського) або кукурудзяної олії і запивають його ще 1 склянкою яблучного соку. Якщо з'явиться відчуття нудоти, можна використовувати шматочок лимона або зубок часнику Цей день потрібно провести в ліжку. У 13 год випивають ще 100 г масла і запивають склянкою яблучного соку Сік п'ють весь день.

5-й день - можна їсти легку овочеву їжу. Починаючи з 15 год 5-го дня можна простежити у себе процес відходження каменів. Вони будуть виходити розм'якшеними, нагадувати медузу і плавати різнокольоровими м'ячиками. У остиглої сечі вони опустяться на дно.

При ниркових коліках добре знімають біль бояришні ком криваво-червоним. Плоди заварюють як чай. Спиртову настоянку приймають по 25 - 30 крапель на 1 склянку води 4 - 6 разів на день між прийомами їжі.

Безболісного дроблення і виведення каменів можна досягти за допомогою такого способу: в 1 склянку холодної кип'яченої води додають сік 1 / 3 лимона середньої величини. Цю кількість розділяють на три частини. П'ють вранці натщесерце, в обід і ввечері після їжі. Повторюють процедуру протягом 10 днів. У наступні 10 днів випивають по 1 склянці холодної кип'яченої води, але з соком вже 1 / 2 лимона на день. Крім цього, 2 рази на тиждень (на приклад, у вівторок і в п'ятницю) протягом всього курсу 1 раз на день приймають суміш з 60 г рослинної олії і соку 1 / 2 лимона. На 18 - 20-а доба розпалися камені починають виходити.

Капуста білокачанна корисна при сечокам'яній хворобі. Для * дроблення каменів використовують качани. Для цього потрібно спекти кілька качанів, а утворену золу приймати по 1 / 4 чайної ложки, запиваючи теплою водою, 4 - 5 разів на день.

Від каменів у сечовому міхурі можна спробувати позбутися наступним чином: 1 столову ложку тертого хрону звичайного заливають 2 склянками окропу, настоюють протягом 1 ч. П'ють по 1 / 4 склянки 4 рази на день у проміжках між прийомами їжі.

Валеріана лікарська - для безболісного «м'якого» дроблення численних і невеликих за розміром каменів:

а) можна використовувати готову настойку - по 20 - 25 крапель на 1 / 2 склянки води 2 рази на день, бажано після 14 год через 20 - 30 хв після прийому їжі;

б) відвар: 2 чайні ложки сухого подрібненого кореня валеріани заливають 1 склянкою окропу, кип'ятять 5 хв на повільному вогні, настоюють 20 хв. П'ють по 1 столовій ложці 2 - 3 рази на день, знову-таки в другій половині дня, через 20 - 30 хв після прийому їжі.

Корінь аїру болотного: 1 столову ложку подрібненої сировини заливають 1 склянкою окропу в термосі з вечора наполягають до ранку, проціджують. Приймають по 1 столовій ложці 2 - 3 рази на день за 30 хв до прийому їжі.

Можна скористатися порадою земських лікарів: 3 - 4 дні повинна бути тільки овочева дієта, потім 3 дні голодування. У день випивати до 12 склянок гарячої води, в кожну склянку додаючи по 1 / 4 лимона (сік). Для лікування необхідно 3 лимона. Дуже м'яко і безболісно виходять камені.

кукурудзяні рильця. 1 столову ложку сухого або свіжого сировини заливають 1 склянкою окропу, настоюють 2 години, проціджують. Приймають по 1 столовій ложці за 20 хв до їжі 5 - 6 разів на день.

Плоди шипшини коричного (сухі або свіжі): 10 - 12 ягід заливають 2 склянками окропу, кип'ятять 10 хв на маленькому вогні, наполягають близько 3 ч. П'ють по 1 / 4 склянки 3 - 4 рази на день за 20 - 30 хв до їди.

Прискорює розсмоктування і безболісне виведення каменів і піску шкірка плодів шипшини коричного (видалити насіння): 1 десертну ложку сировини заливають 2 / 3 склянки окропу і настоюють 10 хв. П'ють вранці натщесерце.

Насіння льону звичайного. Вранці та ввечері 1 столову ложку насіння заливають 1 склянкою води або молока. Увечері заливають, щоб випити вранці, а вранці - для вечірнього прийому. Перед тим як випити, добре перемішують. П'ють з насінням.

Колір липи серцеподібної. 2 столові ложки свіжого або сухого сировини заливають 2 склянками окропу, настоюють 30 хв. П'ють у теплому вигляді по 1 / 2 склянки в проміжках між прийому ми їжі 5 - 6 разів на день.

Настоянка евкаліпта кулястого аптечного виготовлення: беруть 15 - 20 крапель на 1 / 3 склянки гарячої або теплої води і випивають за 30 хв до їди 3 - 4 рази на день.

Суцвіття пижма звичайного: 1 чайну ложку сировини заливають 1 л окропу, настоюють 30 хв, укутавши в ковдру. Приймають по 1 столовій ложці за 30 хв до їжі 5 - 6 разів на день.

Коріння і трава кульбаби лікарської: 1 чайну ложку подрібненого сухого або 1 столову ложку свіжого сировини заливають 1 склянкою окропу, на повільному вогні кип'ятять 10 хв, настоюють 30 хв, проціджують. Приймають no 1 столовій ложці 3 рази на день за 20 - 30 хв до їди.

Листя брусниці звичайної (сухі або свіжі) руйнують і м'яко, безболісно виводять каміння та пісок з нирок і сечового міхура. 1 столову ложку листя заливають 1 склянкою окропу, настоюють 20 хв, укутавши в ковдру. Приймають по 1 / 3 склянки 6 - 8 разів на день, бажано теплим або гарячим, через 20 - 30 хв після їди.

Компот із дички (лісовий груші). На 1 л води беруть 20 - 25 плодів. П'ють компот теплим, 8 - 10 разів на день. Дробляться камені, безболісно виходять.

Чай з листя чорної смородини. П'ють протягом дня до 3 склянок. Виводить камені з сечового міхура.

магній запобігає утворенню каменів і сприяє їх розчиненню: 300 мг магнію і 10 мг вітаміну В6. Рецепт отримати у свого дільничного лікаря

Майже таке ж поєднання магнію і вітаміну В6 можна знайти в какао, ліщини, сої, інжир, персиках, ягодах червоної та чорноплідної горобини, яблуках, баклажанах, пастернаку, перці, петрушці, помідорах, ревені, ріпі, салаті, буряках, селері, насінні соняшнику, гарбузі, хроні, кропі, шпинаті. Не забувайте використовувати ці продукти у своєму меню.

Корінь кропиви дводомної: 1 / 2 чайної ложки сировини заливають 1 / 2 склянки окропу, додають 1 / 2 чайної ложки цукру. Настоювати 15 хв. Приймають по 1 столовій ложці за 20 хв до їжі 5 - 6 разів на день.

оселедець (70 - 100 г), бажано не дуже солона. Чистять, вибирають кісточки, дрібно нарізають. З 6 - 7 картоплин середньої величини роблять пюре без солі, в нього додають оселедець і з'їдають все за 7 - 8 прийомів протягом дня. І більше - нічого. Відчуватиметься легкий біль в ділянці нирок. Вдаватися до цього способу лікування можна 2 - 3 рази на місяць. Дробляться і виходять камені і пісок. Жінки легше переносять такий спосіб лікування.

Корінь лопуха великого. Одну чайну ложку подрібненого кореня (сухого або свіжого) заливають 2 склянками окропу, залишають під кришкою на ніч, проціджують. Це денна норма. П'ють 5 - 7 разів протягом дня в проміжках між прийомами їжі. Дробляться камені в нирках і сечовому міхурі, виходять вони, як правило, безболісно.

Корінь півонії ухиляється добре миють, подрібнюють, висушують. Половину чайної ложки кореня заварюють 1 склянкою окропу П'ють по 2 столові ложки 6 - 7 разів на день незалежно від прийому їжі.

Зняти з кавуна звичайного зовнішню зелену оболонку гострим ножем. Висушити. Зберігати в картонній коробці. Вживати по 1 чайній ложці подрібненої шкірки кавунів 3 рази на день за 30 хвилин до їжі. Запивати 1 / 3 склянки медової води. Засіб досить результативне. Курс лікування - 4 дні, починайте його з четверга, якщо ви працюєте. Тиждень - перерва і повторюйте до тих пір, поки не позбудетеся від каменів.

Камені щавлевої кислоти можна роздробити і вивести таким відваром: спориш 120 г, чистотіл великий-20 г, деревій звичайний-20 г; 6 столових ложок суміші з

«Верхи» заливають 6 склянками теплої води на ніч. Вранці підігрівають, не доводячи до кипіння, настоюють 15 хв, проціджують. Приймають по 1 столовій ложці 2 - 3 рази на день за 30 хв до їди. У сечі спочатку з'явиться велика кількість осаду і тільки з 6 - 8-го дня почнуть виходити камені і пісок. Курс лікування - 10 днів.

Камені вуглекислі і фосфорнокислиє (карбонати і фосфати) можна роздробити і вивести, якщо приготувати такий збір: трьох кольорова фіалка - 30 г, польовий хвощ - 30 г, спориш, звіробій продірявлений, корінь живокосту полі вої-по 25 г. Одну столову ложку суміші запивають 1 склянкою води, кип'ятять на маленькому вогні 10 - 15 хв, знімають з вогню, наполягають ще 30 хв, проціджують. П'ють по 2 столові ложки 5 - 6 разів на день через 20 хв після прийому їжі.

Камені сечової кислоти можна розчинити лимонним соком. Протягом дня, не поспішаючи, випивають сік з 6 лимонів. Цей день провести в ліжку, бажано з грілкою в ногах, сховавшись теплою ковдрою або пледом.

Можна використовувати сік червоної смородини. Випивають по 1 / 2 склянки соку або з'їдають 1 склянка ягід 3 рази на день.

У дні, коли ви намагаєтеся позбутися від піску та каміння, бажано харчуватися овочами або збірними кашами. Таку кашу готують з 3 - 4 видів різної крупи (по 1 / 3 - 1 / 4 склянки). Перекладають крупи тертою морквою, ріпчастою цибулею, зеленню кропу, петрушки, заливають 3 склянками злегка підсоленої води, додають 2 - 3 столові ложки рослинної олії, ставлять у духовку і доводять до готовності.

На превеликий жаль, лікувальні властивості листя клена гостролистого використовують лише в народній медицині Німеччини, Польщі і в Західній Україні. Листя клена дають протизапальний, антисептичний, знеболюючий, сечо-і жовчогінний ефект. Можна пити свіжий сік з листя - по 1 / 4 склянки 1 раз в першій половині дня, 2-й раз - ближче до вечора.

Настоянка: 20 г листя клена заливають 100 мл 96% спирту етилового. Наполягають 7 днів, проціджують. П'ють по 20 - 30 крапель 3 рази на день за 20 хв до їди.

Настій: 20 г листя клена (свіжих або сухих) заливають 1 склянкою окропу, настоюють до охолодження, проціджують перед прийомом. П'ють по 1 столовій ложці 4 - 5 разів на день за 20 хв до їди.

Можна використовувати полуголод: у день слід випивати по 0,5 л картопляного відвару і чай до 0,5 л з кропивою дводомної і польовим хвощем.

Земські лікарі радили включати в раціон вівсяний кисіль. Овес посівної в лушпинні ретельно миють, засипають в глиняний горщик і ставлять в піч. Можна використовувати термос: залити зерна окропом на 8 - 10 год Розпарений овес у теплому вигляді протирають через сито або марлю, накинуту на друшляк. Вийде клейка маса Вживають її вранці на сніданок без солі і цукру Курс лікування - 3 - 4 дні. Протягом дня можна їсти тільки овочі, фрукти, соки свіжоприготовлені, горіхи.

Можна використовувати солому вівса посівного. 1 кг соло ми кип'ятять 10 хв в 2 л води. Виливають у ванну, температура якої сягає 37 ° С. Приймають її на ніч протягом 10 - 15 хв. Курс лікування - 5 - 7 ванн через день.

У селах вміло дробили і гнали пісок і камені відваром смажених бобів. Боби дрібно подрібнюють, потім 1 столову ложку подрібнених бобів заливають I склянкою окропу Приймають протягом дня.

Можна приготувати лаврове масло і використовувати його для розчинення, дроблення, виведення каменів і піску в нирках, печінці, жовчному і сечовому міхурі.

Масло готують так: 30 г дрібно нарізаного лаврового листа заливають 1 склянкою рослинного масла і наполягають 7 днів, проціджують. Приймають по 3 - 4 краплі на шматочку чорного хліба 3 - 4 рази на день через 30 хв після прийому їжі.

Народними цілителями запропонований наступний метод очищення нирок. Збір трави і квіток материнки звичайної, споришу, шавлії лікарського, звіробою звичайного - по 50 г. Суміш добре перемішують. 2 столові ложки суміші заливають 1 склянкою окропу, настоюють до 10 хв. П'ють як чай по 1 / 3 - 1 / 2 склянки з 1 / 3 чайної ложки меду 3 рази на день, бажано між прийомами їжі.

Курс лікування - 7 днів. Щодня випивають 1 / 7 частину збору. Щодня в 1 / 2 склянки охолодженого настою додають 3 краплі пихтового масла, розмішують і випивають через соломинку, так як ялицеве масло руйнує емаль зубів. Пісок і камені, «склеєні» пихтовим маслом, в згустках бурого або темно-червоного кольору випадають в осад, тому сеча каламутна.

Народні цілителі радять тим, хто народився під знаком Терези, для виведення і розчинення каменів таку рецептуру: 1 склянку горілки, 1 склянку оливкової олії, 1 склянка меду, 1 склянка лимонного соку. Все змішують, наполягають в темному місці 10 днів. Зливають в пляшку з темного скла і зберігають у темному місці. Перед вживанням добре збовтують. П'ють по 1 столовій ложці 3 рази на день. Курс лікування - 10 днів, тиждень перерва і курс повторити. Приймають в такому режимі, поки не використовують всі ліки.


Категорія: Дієтологія | Додав: fitoterapia (19.01.2011)
Переглядів: 3434 | Теги: Сечокам'яна хвороба