Нежить
Це запалення слизової оболонки носа. 

Сік буряка. Натирають буряк, віджимають сік, доводять його до кипіння. Дітям закапують по 5 крапель у кожну ніздрю, дорослим - по цілій піпетці.

гірчичники. 2 гірчичника змочують теплою водою, складають сторонами, покритими гірчицею, один до одного, прикладають до п'ят, прибинтовують, вдягають теплі шкарпетки, панчохи (бажано вовняні). Тримають гірчичники до 2 год, потім знімають, вдягають теплі шкарпетки і швидко ходять по кімнаті 10 хв. Найкраще це робити перед сном. Нерідко вже до світанку нежить минає.

алое деревовидне: до 5 крапель капають в обидві ніздрі через кожні 2 години протягом 2 - 3 доби. За цей час всі ознаки застуди проходять.

ріпчасту цибулю і часник натирають і змішують. Дві столові ложки суміші кладуть на дно чистого сухого склянки. Склянку ставлять у кухоль з гарячою водою і накривають воронкою з цупкого паперу. Вузький кінець її прикладають до носа і вдихають випари кожною ніздрею по 10 хв. У день процедуру повторюють 3 - 4 рази. Фітонциди, проникаючи в порожнину носа, в додаткові пазухи, слухові труби, надають лікувальну дію.

НЕ МОЖНА закладати в ніздрі шматочки цибулі або часнику. По-перше, відбувається подразнення слизової оболонки і стан здоров'я буде погіршуватися. По-друге, отоларингологів часто доводиться надавати екстрену медичну допомогу по вилученню цих шматочків.

Суміш: часникова вода (2 зубки часнику розминають, заливають теплою кип'яченою водою, повинно добре пощипувати мова), сік алое деревовидного, МВС у рівних пропорціях. Закапувати по 1 - 2 піпетки в кожну ніздрю 4 - 6 разів на день. Сумішшю можна промивати гайморові порожнини і горло.

Для дітей можна використовувати наступну рецептуру. Розім'яту часточку часнику заливають 2 столовими ложками кип'яченої води, настоюють 40 хв у щільно закритій банці, потім проціджують і відразу швидко закапують у ніздрі. Нежить швидко зникає.

У вузенький мішечок з лляної тканини кладуть теплу розсипчасту пшеничну кашу (можна будь-яку). Розміщують мішечок так, щоб він потрапляв на гайморові пазухи. Тримають мішечок до тих пір, поки зберігається тепло. Застосовують при затяжному нежиті.

При відсутності яких би то не було лікарських засобів змазують обидві ніздрі тампоном, змоченим в мильній воді.

Розчин кухонної солі (1 чайну ложку заливають 1 склянкою окропу) втягують через ніс як можна частіше протягом дня.

Мазь з трави звіробою звичайного: 50 г сухої сировини заливають 0,5 л рослинного масла, додають 5 крапель соку чистотілу великого, зливають у пляшку. Перед вживанням 3 - 4 хв струшують до стану емульсії. Закапувати по 2 краплі в обидві ніздрі 3 - 4 рази на день.

Мазь: сік з коренеплоду цикламена, сік ріпчастої цибулі, мед, сік алое деревовидного або каланхоеперістого, мазь вишнівського - все по 1 чайній ложці. Суміш збивають до однорідного стану - отримання мазі. Турундочкі з маззю вкладають в обидві ніздрі на 30 хв. Після 20 днів лікування гайморові порожнини очищаються.

Земські лікарі при нежиті, особливо хронічному, рекомендували відмовитися від вживання молока і молочних продуктів. При хронічному неалергічної нежиті рекомендували застосовувати «соус» з натертого хрону звичайного, змішаного з 2 - 3 лимонами. Приймають по 1 / 2 чайні ложки 3 рази на день, після прийому ліків протягом 30 хв не пити, не їсти. Протягом 1-го тижня ліки викликає сильне сльозотеча. У подальшому, з припиненням сльозотечі і ви ділення з носа припиняться. Хрін повинен бути свіжим, зібраний не раніше 1 тижня до лікування. Приготований засіб може зберігатися в холодильнику досить довго.

Суміш з 1 чайної ложки меду і 2 столових ложок теплої кип'яченої води. На сірник намотують ватку, змочують її в цій суміші і вкладають у ніс на 3 - 5 хв багаторазово протягом 1 ч.

Сік зі свіжого листя пасльону чорного. По 1 - 2 краплі сік закапують у кожну ніздрю 2 - 3 рази на день при хронічному нежитю. Курс лікування - 7 - 9 днів. Сік можна застосовувати як потогінний при простудних захворюваннях, як заспокійливий і протисудомну.

Закапувати ніс можна соком з листя свіжої білокачанної капусти. Розводять його кип'яченою водою.

Краплі в ніс зі свіжого соку буряка і моркви (1:1). Протягом дня капають багато разів по 1 краплі в кожну ніздрю. До кінця 1-го дня хвороби відзначається значне поліпшення.

При нежиті і катарі верхніх дихальних шляхів дуже корисні гарячі ванни для ніг і рук. Вони зменшують набухання, набряк слизової оболонки носа, покращують носове дихання.

Так звана гримуча суміш: мед, молоко, сік цибулі, терте господарське мило - все по 1 чайній ложці, ретельно перемішують і розчиняють на водяній бані. Змочені сумішшю турундочкі вкладають в обидві ніздрі 2 - 3 рази на день при гаймориті, фронтите.

Суміш: 50 мл рослинного масла, 1 / 2 цибулини і 1 / 2 головки часнику. Всі розтирають, дають настоятися 2 ч. Капають в ніс кілька разів на день. Бажано укутати горло теплим шарфом і надіти теплий светр. Застосовують суміш при гаймориті.

Народні цілителі радять промивати ніс настоєм манжетки звичайної: 1 столову ложку сировини заливають 1 склянкою окропу. Це не тільки лікує нежить, особливо алергічний, але і зупиняє носові кровотечі.

Сік білої ріпи: 500 г ріпи миють і нарізають маленькими шматочками. Кладуть в марлю, віджимають сік, додають трохи цукру. Вкладають у ніс тампони, змочені в соку, і п'ють сік по кілька столових ложок 3 - 4 рази на день при носових кровотечах.

Зупиняють носова кровотеча листя вишні, дрібно нарізані, злегка пом'яті, вкладені в марлю вставляють у носові ходи.

Для зупинки носової кровотечі можна використовувати кору верби (верби). Товчену кору втягують носом. Деякі раді ють використовувати сік з кори верби, закопувати його в ніс. Результат настає досить швидко.

Зупиняє носова кровотеча лимонний сік-по кілька крапель капають в кожну ніздрю.

Кілька разів тугіше перетягніть ниткою середній палець лівої руки (по нижньому краю нігтя) і носова кровотеча зупиниться. Згідно східній медицині, саме тут знаходиться активна точка каналу кровообігу, яка регулює роботу судин і серця

На 100 мл соняшникової або оливкової олії беруть 1 столову ложку з верхом подрібненої багна болотного. Настоюють 21 день в темному місці, щодня збовтуючи. Проціджують, віджимають. У перший раз закапують по 2 - 3 краплі в кожну ніздрю, потім - по 1 краплі 3 - 4 рази на день. Курс лікування - не більше 1 тижня. Нежить зазвичай проходить через кілька днів.

пшеничний (житній) сухар або шматок сухого хліба кладуть на гарячу сковороду. Коли сухар (хліб) почне підгоряти, вогонь вимикають і поступово вдихають дим через ніс протягом 2 - 3 хв. Процедуру можна повторити кілька разів на день, носові ходи бажано змащувати вазеліном.

У народній медицині синусит - запалення однієї або декількох внутріносових пазух. Кращим лікуванням є лікування хріном звичайним. Для цього корінь ретельно мили, знімали верхній шар, натирали на тертці, 1 / 3 склянки маси змішували з соком 2 - 3 лимонів. Виходила досить густа суміш консистенції сметани, яку приймали щодня по 1 / 2 чайної ложки вранці через 20 - 25 хв після їди. Курс лікування - 3 - 4 міс. Після двотижневої перерви проводили повторний курс. Як правило, після цього насту впало значне поліпшення. Проте лікування треба повторювати 2 рази на рік - навесні і восени, не чекаючи загострення хвороби. Через 2 роки лікування напади припиняються.
Категорія: Дієтологія | Додав: fitoterapia (23.01.2011)
Переглядів: 1295 | Теги: Нежить