Лікування тромбоцитопенії
Це знижений вміст тромбоцитів (кров'яних пластинок) у периферичній крові. 

Основні ознаки: підвищення проникності капілярів, погана згортання крові. Зниження здатності крові до згортання - це, як правило, наслідок нестачі в організмі вітаміну Р. 

Наростання крихкості і підвищення проникності капілярів - це недолік в організмі вітамінів групи Р.

Оман високий, горець пташиний, вишню, первоцвіт весняний застосовують при захворюваннях крові. Одну столову ложку суміші (всі в рівних співвідношеннях) заливають 1 склянкою окропу, настоюють до охолодження. Перед вживанням проціджують. П'ють ковтками протягом дня в проміжках між прийомами їжі.

Вважається, що кропива жалка і часник ведмежий виліковують багато хвороб крові. Кропиву додають у салати, готують перші страви (перед вживанням попередньо обдають її окропом). Часник ведмежий додають у салати, в кисло молочні продукти.

Відомо, що шовковиця «породжує» хорошу кров. Корисна як чорна, так і біла. Але чорна все-таки переважніше.

Черемха звичайна (плоди), чорниця, шафран поліпшують склад крові, зміцнюють капіляри. Плоди черемхи і чорниці можна використовувати і у вигляді соків, але їх слід розводити водою в рівних співвідношеннях.

Шафран додають по щіпці в салати, перші і овочеві страви, молочні продукти.

Недолік в організмі вітаміну Р, крім дрібних шкірних крововиливів, іноді ще призводить до болю в нирках, печінці, слабкості та підвищеної стомлюваності. Вітаміном Р багаті: перець болгарський, шкірка лимона та інших цитрусових, виноградна лоза (коріння, стебла, ягоди, вино), чорна смородина, плоди шипшини коричної, плоди аронії чорноплідної (чорноплідної горобини), листя чорниці, брусниці звичайної, верби, баклажани, вишня, горох, гречка посівна, плоди груші, насіння мигдалю звичайного, інжир, черешня, шовковиця, авокадо.

Вітамін К потрапляє в організм з їжею, а також виробляється кишковою флорою. Він міститься в печінці, буряках, капусті, кропиві горосі свіжому, авокадо, барбарису звичайного, глоду, ожині сизої, смородині білої та червоної, петрушці, гарбузі. Незважаючи на такий широкий діапазон містять вітамін К продуктів, його дефіцит в організмі зустрічається досить часто.

Слід враховувати, що в крові людини постійно присутні кремнієві сполуки, зменшення кількості яких призводить до підвищеної проникності капілярів. В організм кремнієві сполуки надходять з хвощем польовим, черешнею, обліпихою крушиновидная, солодким перцем, виноградом, горохом капустою, калиною звичайної, агрусом.

В основному трактаті тибетської медицини «Чжуд Ши» написано: «шавлія лікує всі запалення і порушення в крові».
Категорія: Дієтологія | Додав: fitoterapia (16.01.2011)
Переглядів: 1573 | Теги: Лікування тромбоцитопенії