Лікування цукрового діабету
Цукровий діабет - ендокринне захворювання, при якому внаслідок нестачі в організмі гормону підшлункової залози інсуліну розвиваються порушення всіх видів обміну речовин. Цукровий діабет ще носить назву цукрова хвороба або цукрове мочеизнурение. 

Відомо, що хворим на цукровий діабет необхідні ін'єкції інсуліну або прийом спеціальних таблеток. Спробуємо розібратися, для чого організму необхідний додатковий інсулін. У нашому організмі інсулін відповідальний за регулювання кількості вуглеводів в крові. І, природно, існує межа його можливостей. А коли ми завантажуємо організм такою кількістю вуглеводів, з яким не в силах уже впоратися наш власний інсулін, ось тут необхідна допомога ззовні.

Оскільки схильність до цукрового діабету передається у спадок, можна припустити, яких ситуацій в житті потрібно уникати дитині, якщо ви чи ваші батьки страждали яким-небудь ендокринним захворюванням.

Надмірне годування дитини цукерками, тортами, здобними булочками закладає основи порушення вуглеводно-жирового обміну і може принести гіркі плоди.

До захворювання на цукровий діабет призводить порушення функцій підшлункової залози, яка в рівній мірі з іншими залозами внутрішньої секреції (щитовидна, гіпофіз, наднирники, яєчники, яєчка і передміхурової залози) відповідає за благополучне емоційний стан людини. Адже не дарма кажуть, що ми живемо у вік стресів, і більшість захворювань виникає на цьому грунті. Ендокринна система бере на себе ті навантаження, які виникають при стресах. Вона виступає в якості бар'єру, який оберігає наш організм від емоційно-психологічного навантаження. Саме на неї припадає перший і самий сильний удар, коли до вашого сина приходить перша, не завжди взаємна, любов. Якщо вам вдасться заздалегідь підготувати дитину до таких ситуацій, тобто виробити певну систему життєвих цінностей з правильною розстановкою акцентів, ви зумієте уберегти його від юнацького діабету, який часто виникає саме в період становлення гормональної системи.

У районах, екологічно постраждалих від аварії на ЧАЕС, де діти вже отримали «удар» по щитовидній залозі, особливо небезпечно перегодовування їх солодким.

Необхідно також приділяти увагу емоційного стану дитини. Наприклад, у 1993 р. за допомогою звернулася пацієнтка, у дванадцятирічної доньки якої виявили цукровий діабет. Після бесіди з батьками і самої дівчинкою з'ясувалося, що вона, з дитинства звикла бути першою, найкращою, раптом відчула, що вчитися їй стало важче, знизилися оцінки. Ця ситу ація так сильно вплинула на дівчинку, що перед кожною контрольною роботою вона стала нервувати, іноді у неї піднімалася температура. І оскільки щитовидна залоза вже була слабкою ланкою в ланцюзі ендокринної системи (дівчинка-киянка), то це стан тривалого стресу викликало дисфункцію підшлункової залози і як наслідок - юнацький діабет.

При лікуванні дитини необхідно враховувати той факт, що немає двох хворих на діабет, які мають однаково б протікало це захворювання. Тому при однотипному медикаментозному лікуванні організм не завжди дає позитивну реакцію, не досягається потрібний ефект. А при лікуванні продуктами харчування організм, який влаштований так само мудро, як і все, що створила Природа, сам вибирає для себе ті речовини і в такій кількості, які необхідні для відновлення порушених функцій.

Важко піддається лікуванню від цукрового діабету той організм, який відчуває гостру нестачу таких життєво важливих мікроелементів, як цинк і хром, активно беруть участь в вуглеводно-жировому обміні. Для поповнення організму цими елементами необхідно вживати в їжу хліб з борошна грубого помелу, рибу, курячі яйця, печінка, нирки, бобові, крупи (гречану, пшеничну, пшоно).

Будь-яке захворювання не береться з нізвідки і не виникає раптово. Воно має ту стадію розвитку, на якій його ще неможливо діагностувати, але за дрібними ознаками можна здогадатися про наявність в організмі схильності до нього.

Так званий стан перед діабету може проявляти себе таким чином:
зайва сухість шкіри і слизових оболонок, що тягне за собою спрагу і надмірне вживання кремів для змазування шкіри;
непомірна тяга до солодкого, яка впадає в очі близьким.

Помітивши в себе подібні ознаки, постарайтеся пригадати, чи не чи почалися вони після якої-небудь стресовій ситуації, яку ви перенесли особливо важко.

При наявності одного або двох цих ознак ви можете з успіхом використовувати наведені нижче рецептури і дієти, щоб уникнути розвитку цукрового діабету.

Наші дієтологічні рекомендації призначені для тих, у кого вже встановлений діагноз цукрового діабету, але вони ще не приймали інсулін або таблетки. Ті, хто вже приймає медикаменти, можуть допомогти собі за допомогою описаних дієт, поступово знижуючи на тлі дієти кількість уживаних ліків.

Якщо пацієнт давно використовує інсулін, то скасувати його можна після тривалого спостереження досвідченого лікаря-дієтолога, поступово знижуючи за допомогою дієти дозу введеного інсуліну, примушуючи підшлункову залозу виробляти більше свого власного.
Категорія: Дієтологія | Додав: fitoterapia (14.01.2011)
Переглядів: 1804 | Теги: Лікування цукрового діабету