Головний біль
Біль - специфічна захисна реакція живого організму на вплив, що ушкоджує. Характер і якість больових відчуттів надзвичайно різноманітно. 

Поява болю - свого роду свідчення того, що в організмі не все гаразд. Ми самі можемо визначити першопричину болю. При надмірній, сильного болю може наступити навіть шок.

Особливо важко переносять біль люди з низьким больовим порогом.

Один з основних постулатів давньої медицини: біль не можна терпіти. З'ясуйте з лікарем причин турбуватися вас болю і поряд з його порадами скористайтеся рекомендаціями народної медицини.

Тривала, вона не минає біль не тільки виснажує морально і фізично, але здатна викликати загострення багатьох хронічних процесів, до цього мирно «дрімали» в організмі.
Головний біль

Причиною головного болю нерідко можуть бути психічний (емоційний) стомлення, склероз судин головного мозку, мігрень, мікроінсульт; часто головний біль викликають поганий струм жовчі, забруднення товстої кишки або відсутність гармонії в інтимному житті. Не поспішайте при головному болі приймати таблетки.

Головний біль часто виникає і від клопотів, переживань, від безлічі стресових впливів, що обрушуються на людину щодня, щогодини. Якщо говорити про головний біль, то варто розділити її по механізму походження.

Так звана органічна головний біль виникає у людини при різного роду ураженнях нервової системи, починаючи від черепну-мозкових травм, нейроінфекцій і закінчуючи пухлинами головного мозку 

«Астенічний» головний біль розвивається в основному при перевтомі. Типова астенічна головний біль виникає до вечора і має сдавливающий характер, майже всім знайоме це відчуття «надітій важкої каски».

«Псіхалгія» - це головний біль, що виникає в основному при емоційному, психічній напрузі. Після якихось сильних перенапруження, особливо конфліктних ситуацій або іспитів людина відчуває відчуття тяжкості, печіння, пульсації або тиску в голові.

«Судинна» головний біль може виникати як при гіпертонічній хворобі, так і при гіпотонії, найчастіше - при різких перепадах артеріального тиску, а також при атеросклерозі і інших судинних захворюваннях. Така головний біль найчастіше носить пульсуючий характер, іноді виникає відчуття печіння, хворобливого «поколювання» в голові.

Іноді головний біль може виникнути і від впливу навколишніх предметів. Випромінювання, що виходить від предметів, вчені називають неоенергіей. Дані про вплив енергії предметів на людину підтвердили електронщики. Наші предки інтуїтивно уникали меблів з гострими кутами. Якщо вас без видимих причин мучить головний біль і безсоння, ви дратує через дрібниці, - це може бути ознакою того, що у квартирі є предмети з гострими кутами.

Овальної і яйцеподібної форми предмети заспокоюють нервову систему, покращують обмін речовин. Перш ніж купувати нові меблі, скульптури, картини, необхідно спочатку доторкнутися до них рукою, закрити очі, постояти хвилину і перевірити, як ви себе почуваєте, які відчуття з'являються: спокій, благодушність або нервова напруженість.

Круглої і овальної форми предмети роблять людину прихильнішими і м'якше, а предмети з гострими кутами - жорсткіше і дратівливим.

Якщо у вас часто болить голова, не викидайте використаний чай (китайський або цейлонський), а висушити. Коли набереться півлітрова баночка цього чаю, пересипте його в матерчатий мішечок, який треба зашити і прикладати до лоба, коли болить голова.

Головний біль може полегшити компрес з картопляних очищень. Їх треба зварити, гарячими покласти в чисту тканину і прикладати до лоба.

3 чайні ложки яблучного оцту змішують з 1 склянкою меду. Приймають по 2 чайні ложки на ніч. Якщо все ж таки ви прокинулися вночі, то з'їжте ще 1 чайну ложку суміші.

При тривалій безсонні переважно мати постільну білизну чорного кольору.

Протягом 30 хвилин за 3 - 4 прийоми випивають 1 склянку ключок венного соку.

Протягом 20 - 30 хв з'їдають 2 - 3 зубки часнику в 3 прийоми.

капустяне листя забинтовують до чола, попередньо зім'явши їх. 

До хворої ділянки голови прикладають свіже листя бузку. Людям, страждаючим мігренню, слід на зиму сушити листя і квіти бузку. Листя кладуть в чай, а із квіток роблять настоянку і під час нападів змащують нею віскі, потилицю.

При мігренеподібного болю готують 10% спиртову настоянку з квіток бузку (квітки тільки фіолетово-бузкового кольору). Баночку з вузьким горлечком заповнюють на 2 / 3 об'єму квітками і заливають доверху спиртом, настоюють у темному місці. 1 столову ложку настоянки розводять у 1 / 2 склянки холодної кип'яченої води, змочують у ній бавовняну серветку і роблять компрес на голову.

Старовинний спосіб зняття головного болю: зменшують освітлення в кімнаті, випивають солодкий гарячий міцний чай. Голову перетягують червоним, бажано вовняною, хусткою так, щоб вузол перебував у місці, де відчувається найгостріша біль.

Мігренеподібні біль при патології в жовчному міхурі можна зняти за допомогою натискання на точку проекції жовчного міхура під гудиною. 

Беруть свіжу лимонну кірку, видаляють біла речовина, прикладають до скроні вологою стороною і тримають до тих пір, поки не утвориться червона пляма, що буде викликати сильне відчуття печіння і свербіти. Через деякий час біль вщухне.

Іноді причиною головного болю буває спазм мозкових судин, який у свою чергу виникає через те, що в кишечнику утворюється велика кількість газів, вони тиснуть на діафрагму, піднімають її, здавлюючи при цьому великі кровоносні судини. У таких випадках незамінним буде ефірне лавандова олія. Приймають по 5 крапель на 1 столову ложку холодної кип'яченої води 2 рази на день через 20 - 30 хв після прийому їжі.

кропова вода, яку можна легко приготувати в домашніх умовах: 1 столову ложку свіжого або 1 чайну ложку сухого кропу заливають 1 склянкою окропу, настоюють до охолодження. Приймають по 2 столові ложки 5 - 6 разів на день через 20 хв після їжі. 

Знімає головний біль любисток лікарський. Де гавкають компрес на область лоба, скронь, потилиці зі свіжого листя любистку, попередньо зім'явши їх. Можна 2 столові ложки сухого листя залити 1 / 4 склянки окропу, а отриману кашку покласти на бавовняну серветку і зробити компрес. 

Головний біль можна зняти або значно зменшити соком:

калини звичайної. П'ють по 1 / 4 склянки 4 - 5 разів на день через 1 - 1ч год;

картоплі. Щодня, якщо навіть немає головного болю, вранці і на ніч п'ють по 1 / 4 склянки свіжоприготованого соку Картопля попередньо добре миють, натирають разом зі шкіркою на тертці і віджимають сік. Курс лікування - 14 днів;

полуниці. У літній сезон (2 - 3 тижні) вживайте більше полуниці, а також радимо випивати по 1 / 2 склянки соку за 30 - 40 хв до їди 2 рази на день;

чорної смородини. Вживають по 1 / 4 - 1 / 2 склянки соку 5 - 6 разів на день.

бурштин не шліфований прикладають до тих місць на голові, де найбільше відчутна біль.

При метеозалежності і підвищеному реагуванні на магнітні бурі можна використовувати бурштинову настоянку: 1 г сірого бурштину (подрібніше) розтирають, заливають 50 мл 96% етилового спирту, наполягають на сонці 14 днів. Приймають по 3 - 5 крапель при головному болю, якщо біль не проходить, через 15 хв прийом настоянки повторюють.

Будь-яку біль, особливо пов'язану із запаленням трійчастого нерва, можна спробувати зняти лепехою болотним (корінь, листя): 1 столову ложку свіжого або сухого сировини заливають 1 склянкою крутого окропу, настоюють, закутавшись в рушник, 10 хв, проціджують. П'ють по 1 / 4 склянки 5 - 7 разів на день незалежно від прийому їжі. П'ють відвар аїру звичайно 8 - 9 днів, і біль зникає або стає більш терпимою. 

Головний біль може зняти неміцно звареної кави, приготований з медом (на 112 склянки кави -1 / 4 чайної ложки меду). П'ють по 1 / 2 склянки 3 - 4 рази на день, кава повинна бути гарячим.

Нетрадиційні способи позбавлення від головного болю:

дуб звичайний, березу бородавчасту обіймають руками кілька хвилин і вони підживлюють людину своєю енергією. Краще всього спілкуватися з тим деревом, яке відповідає вашій датою народження за гороскопом друїдів. У зимовий час кілька гілочок вашого улюбленого дерева допоможуть зняти головний біль, якщо притиснути їх до чола або до скронь, потримати в руках;
постояти, притулившись лобом до шибки, не скільки хвилин. Скло нейтралізує електричний заряд, що накопичився на шкірі, біль стихає.

В. І. Даль писав: «Коли болять ноги (зводить їх), то кладуть осі нове поліно в ноги, а від головних болів - в голову». Після такої процедури потрібно відновити сили від іншого живить вас дерева. І тоді знову повернеться «бадьорість». Але треба бути обережним. Принцип «чим більше, тим краще» тут не годиться. Хати точна доза, та ще й у поєднанні з деякими захворюваннями, може лише нашкодити.

Гілочку верби розминають і прикладають до лоба. Голову пов'язують хусткою. Дуже скоро біль відступає, повертається ясність думки.

Настій кориці: 2 г сировини заливають 2 / 3 склянки не дуже крутого окропу і підсолоджують медом або цукром. Настоюють 30 хв. П'ють по 2 ковтки через кожні 20 - 30 хв. Одночасно змочену настоєм марлю прикладають до лоба і скронь.

Знахарі радять зварене круто куряче яйце розрізати навпіл і половинки прикласти до місця, де найбільше відчувається біль.

Стародавній спосіб лікування: скроневі області змащують соком свіжо натертого хрону звичайного на 1 - 3 хв. Можна з'їсти шматочок житнього хліба з невеликою кількістю тертого хрону.

Головний біль можна зняти настоєм з сухих квіток пижма звичайного: 5 г сировини заливають 1 склянкою гарячої води. П'ють по 1 / 3 склянки 3 - 4 рази на день.

ромашка аптечна - ще Гіппократ і Діоскорид застосовували її при головному болю. Зараз дуже популярний чай з ромашки. Його п'ють з медом або вершками. Сухі квіти (5 г) затоки ють 1-2 склянки окропу, настоюють 15 хв. Якщо чай пити не тільки при головному болю, але і на ніч, буде прекрасний спокійний сон.

Щоб позбавитися від головного болю, необхідно вимити голову теплим відваром материнки звичайної, а потім обов'язково пов'язати її хусткою. Відвар готують так: 4 столові ложки сировини з верхом насипають в посуд місткістю 1 1 / 2 л, краще глиняну, заливають 1 л сирої води, розмішують, накривають кришкою і залишають на ніч при кімнатній температурі. Вранці суміш ставлять на вогонь і кип'ятять 5 - 7 хв, знімають з вогню, залишають відкритою на 1 / 2 год, потім проціджують. Зберігають у прохолодному місці, при необхідності підігрівають.

Категорія: Дієтологія | Додав: fitoterapia (27.01.2011)
Переглядів: 1462 | Теги: Головний біль