Зубний біль
Зубний біль виникає при хімічному, механічному, термічному впливі на нервовий апарат зубощелепної системи внаслідок змін твердих тканин зуба, околозубних тканин, запальних захворювань окістя, щелеп чи м'яких тканин, які оточують щелепу, а також невралгії трійчастого нерва. 

Як не болісна зубний біль, але не завжди є можливість відразу звернутися за допомогою до лікаря. У таких випадках можна використовувати засоби, що містять вітаміни С і Р, дефіцит яких веде до кровоточивості, набряклості, рихлості і хворобливості ясен. До них відносяться шипшина коричний, чорна смородина, горобина звичайна, хвоя сосни. Досить заварювати і пити відвар шипшини, смородиновий чай.

Один із способів усунення гострого зубного болю - аплікації. Для них використовують настої лікарських трав, обліпихова та інші олії. Змочену в лікарську речовину марлю або вату накладають на слизову оболонку порожнини рота. Тривалість процедури 20 - 30 хв. Процедуру повторюють 1 - 3 рази на день. З цією ж метою застосовують масляний розчин квіток звіробою звичайного: 20 г квіток заливають 200 мл будь-якого рослинного масла і настоюють 3 тижні.

шипшина коричний вживають у вигляді відварів і настоїв: 1 / 2 склянки подрібнених плодів заливають 1 л окропу в термосі і настоюють 7 год Приймають по 1 / 2 склянки 3 рази на день після їди.

Один стакан плодів чорної смородини або горобини звичайної заливають 1 склянкою окропу і настоюють 1 - 2 ч. Приймають по 1 / 2 склянки 3 рази на день.

Настій хвої роблять з кінчиків гілок, зібраних навесні. Помиту в холодній воді хвою (4 склянки) рубають і розтирають у ступці, заливають 1 / 2 л кип'яченої води кімнатної температури і додають 2 чайні ложки яблучного оцту. Настоюють 3 дні в темному місці при кімнатній температурі, проціджують. Приймають по 1 / 4 склянки 3 рази на день після їди.

Настій з листя кропиви дводомної: 1 столову ложку сухої або 2 столові ложки свіжої кропиви заливають окропом і настоюють не менше 30 хв. Приймають по 1 / 2 склянки на день. Настій можна використовувати також для полоскання ротової порожнини при набряклих і кровоточать яснах. Полоскати кілька разів на день.

Як кровоспинний засіб корисний настій деревію звичайного. Однак він протипоказаний при підвищеної згортання крові.

Аптечну спиртову настоянку розмарину лікарського можна використовувати для ванн (настоянку тримають у роті кілька хвилин). Для ванночок можливо використовувати також настої і відвари з ромашки аптечної, звіробою звичайного, чистотілу великою. Шавлії лікарського, календули лікарської та інших трав, а також кору дуба звичайною та вільхи сірої. Готують їх так: рослина й кору дрібно нарізують і заливають окропом з розрахунку 1 столова ложка трави або кори на 1 склянку води, потім ставлять на водяну баню на 30 хв. Ванночки роблять відразу ж, тому що при тривалому зберіганні дубильні властивості втрачаються. Тривалість процедури 10 - 12 хв (набирають настій для полоскання в роті 5 - 6 разів). Робити 3 рази на день. 

Нарізані листя малини звичайної, м'яти перцевої і 30 мл винного або яблучного оцту наполягають в скляному посуді 3 дні. Проціджують і цим настоєм полощуть порожнину рота.

При гострій зубного болю жують свіжо викопаний корінь цикорію звичайною.

Для невідкладної допомоги можна рекомендувати: в отвір каріозного зуба поміщають ватку, змочену сумішшю настоїв валеріани лікарської і календули лікарської, взятих у рівних пропорціях.

Настоєм шавлії лікарського полощуть рот до 5 разів протягом 30 хв. Остиглий настій обов'язково міняють.

Настій шавлії лікарського і меліси лікарської (1; 1): 1 столову ложку суміші заливають 1 склянкою окропу, настоюють 1 год Полощуть рот через кожні 10 - 15 хв. Тривалість одного полоскання до 5 хв.

Знахарі радять при цьому про себе промовляти: «Біль-болюшка, скоромінувшая, йди за водою, стелити за травою, обминають старого, обминають малого та вселися в диявола. Нехай диявол зо своєю дияволка в сповнений звалиться. Амінь ». 

Якщо болить зуб, зап'ястя з внутрішньої сторони натирають часником. Потім дрібно нарізаний часник, загорнутий у серветку з тканини, прикладають до пульсу. Руку туго забинтовують, щоб часник щільніше прилягав до зап'ястя, де частіше за все визначають пульс. Коли зубний біль відчувається з правого боку, часник прикладають до зап'ястя лівої руки і навпаки.

При пародонтозі народні цілителі радять багаторазово протягом дня полоскати рот настоєм листя волоського горіха. Листя для цих цілей рекомендують збирати в червні. 1 - 2 чайні ложки сировини заварюють 1 склянкою окропу Полощуть рот тільки теплим настоєм.

При пародонтозі позитивний ефект спостерігається при застосуванні соку каланхое периста. Сік каланхое продається в аптеках і досить широко використовується в стоматології.

Скибочка сирого свинячого сала (якщо солоне, то очистити його від солі), кладуть на хворе місце між яснами і щокою. Тримати скибочку 15 - 20 хв, якщо не настало полегшення, то шматочок сала міняють. Іноді доводиться міняти скибочку 5 - 6 разів, поки біль не стихне

Одну столову ложку шавлії лікарського заливають 1 склянкою окропу, витримують 10 хв, проціджують. Полощуть рот через кожні 5 - 7 хв. Біль повинна швидко вщухнути. 

Якщо з'явився флюс те, щоб він швидко дозрів, потрібно: на дно широкої низької каструльки на 1,5 см наливають мед, в нього кладуть старий, дуже іржавий, розпечений до червоного цвях. Навколо цвяха утворюється чорна речовина у вигляді дьогтю. Акуратно зберіть його кінчиком чайної ложки. Цією речовиною змазують ясна на ніч - нарив швидко прорве.

У вухо на тій стороні, де уражений зуб, вставляють корінці подорожника великого.

Зріз осики або тополі чорного товщиною 1 см, діаметром 3 - 5 см прикладають до тієї щоці, де болить зуб, на 2 - 3 хв (до 3 - 7 разів).

Якщо зуб болить зліва, то на правий великий палець біля нігтя кладуть розрізану цибулину або часточку часнику (або кашку з часнику), загорнену в тканину, міцно прив'язують. Якщо зуб болить праворуч, то все це виконати на великому пальці лівої руки.

Зберіть пальці (вказівний, великий, середній) в пучку і тисніть на віскі до відчуття болю протягом 1 хв. Повторити 3 - 5 разів, біль майже зникне.

Полоскати порожнину рота через 5 - 7 хв відваром барвінку малою. 1 столову ложку сухих або дрібно нарізаних свіжих листя і квітів заливають 1 склянкою окропу, настоюють 10 хв, проціджують. Полощуть рот до тих пір, поки не стихне біль.

Суміш з лимона звичайного та шавлії лікарського в рівних кількостях: 1 столову ложку суміші заливають 1 склянкою окропу, настояти 1 год, проціджують. Полощуть рот кожні 30 хв. Процедура полоскання повинна тривати близько 5 хв.

Листя брусниці звичайної: 1 столову ложку подрібненого листя заливають 1 склянкою крутого окропу, настоюють 30 хв, проціджують. Полощуть рот 7 - 10 разів на день.

муміє (крихту величиною з сірникову головку) розчиняють в 1 склянці окропу, дають настоятися 10 - 15 хв. Ні в якому разі не цідити! Полощуть рот через кожні 15 хв до тих пір, поки біль не вщухне.


Категорія: Дієтологія | Додав: fitoterapia (27.01.2011)
Переглядів: 1325 | Теги: Зубний біль