Зморшки і хвороби

Зморшки на обличчі - це не тільки ознаки віку, але ще й показники стану здоров'я. Це було відомо і лікарям давнину, особливо Стародавнього Китаю, де користувалися акупунктурою для косметичних і медичних цілей. Китайські цілителі приділяли багато уваги зморшок, намагалися зрозуміти, чому вони виникають, оскільки вважали, що кожна частина обличчя людини як-то пов'язана з певними внутрішніми органами. 

Якщо зморшки сильно виражені під бровами - ваше серце в небезпеці.

«Розумна» зморшка, що йде паралельно брови на лобі, - свідоцтво стресів, внутрішньої напруги.

Зморшки «невдоволення», розташовані на лобі між бровами, - слабкий сечовий міхур; можуть бути гайморит, синусит

Діагональні зморшки, що йдуть від внутрішнього кута ока до зовнішнього кута нижньої щелепи або від зовнішнього кута носа до нижньої щелепи, - хворі нирки. Потрібно звернутися до лікаря.

Серповидна зморшка по середній лінії нижньої щелепи - недостатній кровообіг обох ніг.

Зморшки «індик», розташовані одна над іншою на бічній поверхні шиї, - порушення в підшкірній клітковині, діяльності залоз внутрішньої секреції.

Зморшки сміху, розташовані у зовнішнього кута губ праворуч, - слабкий шлунок.

Зморшки Юпітера, горизонтально розташовані під нижньою губою, - можливі проблеми з печінкою.

Зморшки сміху, розташовані у зовнішнього кута губ зліва, - шлунок потребує лікування. Часто - порушення функції центральної нервової системи.

Зморшки над верхньою губою - спазми в товстій і тонкій кишках.

Зморшки над очима - порушення роботи нирок, із залученням до процесу серцево-судинної системи.

«Лисички», дрібні зморшки в куточках очей - як правило, свідоцтво слабкого шлунка.

Індійські косметологи кажуть, що «краса приходить вночі», тому маски треба робити ввечері, за ніч шкіра «візьме», що їй треба. Складнощі придбання хорошого крему не повинні засмучувати вас. Пропонуємо кілька простих рецептур, і ви зможете робити самостійно маски, креми, а краса і свіжість обличчя будуть найкращою нагородою вашим трудам.

Якщо у вас в запасі тільки 1 год часу, а треба мати «свіжий» вигляд, шкіра повинна бути гладкою, без набряків, змовчіть марлю наступною сумішшю: 1 сирий яєчний жовток, 1 столова ложка рослинної олії, густий запара ромашки аптечної (2 столові ложки на 1 / 3 склянки окропу). Все добре перемішати. На попередньо вимите обличчя робити компрес на 20 - 30 хв. 

Авіценна пропонує рецептуру, поліпшує колір обличчя. Готують суміш з натертого цибулі ріпчастої, редьки чорної посівної, капусти білокачанної, кропу городнього, часнику посівного. Всі беруть у рівних кількостях. Маску накладають на чисте обличчя на 20 - 30 хв, змивають маску прохолодною кип'яченою водою.

Санкт-Петербурзький інститут краси своїм пацієнтам рекомендує рецептуру для боротьби з дрібними зморшками, млявою, сухий, швидко старіючої шкірою. Беруть по 1 столовій ложці яблучного оцту, горілки, солі «екстра», 1 стакан кип'яченої води, все добре змішують. Роблять компреси на обличчя, починаючи з 10 хв і доводять процедуру до 20 хв, щодня додають по 1 хв. Бавовняну серветку змочують в приготовленої суміші, накладають на обличчя і фіксують еластичним бинтом.

Тонізуюча маска з кавунового соку запобігає старінню шкіри. На чисте обличчя кладуть бавовняну серветку, змочену спочатку в гарячій воді (добре віджати), а потім в соку кавуна.

Тонізуюча і стимулююча маска з настою гвоздики (пряність): 5 - 6 штук гвоздики заливають на 10 - 15 хв 1 / 2 склянки окропу, змішують з 1 столовою ложкою «Геркулеса» і 1 столовою ложкою свіжого молока або натертої гарбуза.

Охороняє від дрібних зморшок і прибирає їх розмарин лікарський: 1 столову ложку листя, стебла, квіток кип'ятять в 1 склянці води. Використовують цей відвар для вмивання. Можна заморозити відвар і вмивати обличчя кубиками льоду. Особа не витирати!

В'яла, пориста, зморшкувата шкіра добре піддається лікуванню масками з хрону звичайного та яблук, їх натирають на тертці в однакових пропорціях, додають 1 столову ложку рослинного масла, добре перемішують. Наносять на обличчя на 10 - 15 хв. Змивають теплою кип'яченою водою.

Якщо ви досягли сорокарічного віку, приготуйте суміш: 1 чайна ложка оливкової або іншої рослинної олії, 1 чайна ложка яблучного оцту або декілька кристаликів лимонної кислоти. Увечері втирайте в шкіру обличчя. Застосовувати щодня до тих пір, поки не використовуєте весь склад. Перерва - 10 - 15 днів, потім курс повторити.

Якщо від вітру, яскравого сонця або морозу з'являється роздратування, почервоніння шкіри, можна використовувати суміш з соняшникової і касторової олій у рівних кількостях. Перед виходом на вулицю змащувати шкіру обличчя. На ніч обов'язково роблять те ж саме.

Якщо шкіра обличчя жирна, то один з кращих засобів для догляду за шкірою - сироватка з кислого молока. Щодня на шкіру обличчя на 2 год накладають марлю, складену в три шари, рясно просочену сироваткою. Потім обличчя обполіскують відваром календули (1 столова ложка квіток на 1 склянку окропу, настоюють до охолодження).

хрін звичайний: 100 г подрібнюють, додають 1 склянку яблучного оцту, 1 склянка вермуту, настоюють 5 днів. Змазують шкіру обличчя вранці і ввечері.

Післяпологові плями на обличчі. На середній Волзі з цим явищем борються так: 3 частини свіжого молока і 1 частина горілки змішують. Втирають в шкіру обличчя на ніч.

Німецькі аптекарі радили суміш: 1 / 4 склянки спирту етилового, 2 краплі нашатирного спирту, 1 / 4 склянки перекису водню. Робили компреси, змащували плями, і вони зникали через 8 - 10 днів.

В Україні використовують сік солодкого зеленого перцю та моркви посівної. Змазують шкіру обличчя вранці і ввечері. Не умиватися!

Модна зараз кріотерапія. Суху, шкіру, що в'яне вона освіжає, жирну - очищує, тонізує, пом'якшує, стягує. Для сухої шкіри: по 1 столовій ложці ромашки аптечної, шавлії лікарського, деревію звичайного та 1 склянку води. Для жирної і нормальної шкіри: 1 столова ложка календули лікарської і 1 стакан води. Готують відвар, дають охолонути, проціджують, переливають у форму для льоду і ставлять в морозильник. Шматочок льоду беруть серветкою (особа попередньо миють, змащують жирним кремом) і протягом 10 хв шматочком льоду ковзають по шкірних лініях обличчя Кожен рух справи ють 3 - 4 рази Процедуру повторюють щовечора протягом 8 - 9 днів.

Лід можна готувати з капустяного соку, соку інших овочів і фруктів - ефект буде той самий.

Удари особи можуть мати важкі наслідки, аж до пухлин. Щоб виключити будь-які наслідки, слід тримати в будинку настоянку, якою протирають місця ударів: 1 / 2 л яблучного оцту, 2 середні головки часнику посівного (крейда до нарізають), змішують, наполягають в темному місці 1 добу, проціджують. Зберігають суміш у холодильнику. Натирають забиті місця круговими рухами протягом 10 - 15 хв.

Забої обличчя можна лікувати напаром гіркого полину: 1 столову ложку зелені заливають 1 склянкою окропу, настоюють 30 хв, проціджують. Роблять компреси.

Щоб усунути зморшки на шкірі обличчя, іноді використовують мазь, до складу якої входять в рівних частинах цибуля ріпчаста, мед, віск, сік білої лілії. Суміш нагрівають у глиняному посуді на водяній бані 15 - 20 хв, охолоджують. Тонким шаром на носять на шкіру особи ввечері.

При шкірі, що в'яне готують туалетне «молоко»: 2 столові ложки зерен пшениці заливають 1 склянкою окропу, настоюють 3 - 5 діб, проціджують, додають жовток курячого яйця, ретельно перемішують. Цим «молоком» очищають шкіру обличчя вранці і ввечері. Це хороша поживна суміш.

При старіючої шкіри можна використовувати «хлібну» маску: 1 столову ложку борошна (пшеничне або житнє) розводять водою, молоком, сироваткою, кислим молоком або міцним чаєм до консистенції сметани. Додають 1 жовток курячого яйця. Наносять на шкіру обличчя на 15 - 20 хв, змивають маску теплою водою, потім обличчя обполіскують злегка підкисленою живильним кремом.

При сухій шкірі можна використовувати вівсяні пластівці «геркулес». Варять їх 15 хв на воді або молоці на дуже маленькому вогні. Коли суміш злегка охолоне, додають 1 столову ложку меду і теплою наносять на обличчя на 20 хв. Змивають маску водою кімнатної температури. Шкіру обличчя не витирати, а промокати.

При жирній шкірі можна використовувати настій з квіток волошок синіх: 50 г свіжих квітів заливають 0,5 л окропу, настоюють 1 год Протирають шкіру обличчя вранці і ввечері. При можливості роблять цю процедуру ще й днем.

Від пігментних плям, нерівною шкіри, дрібних зморшок можна позбутися. Особа миють теплою водою і тонким шаром накладають дрібно нарізану диню на 10 - 15 хв (краще використовувати диню з гладкою поверхнею і круглої форми). Змивають маску теплою водою. Особа просушують м'яким рушником чи серветкою, змащують живильним кремом.

Живить, тонізує, вітамінізує, пом'якшує шкіру, робить її гладкою маска з м'якоті кавуна. Соком червоної частини кавуна змочують марлю, складену в 5 - 6 шарів, і на 10 - 12 хв накладають на обличчя і шию. Змивають маску теплою водою. Особа промокають бавовняної серветкою, змащують живильним кремом. Ця маска також покращує колір обличчя.

При в'ялої шкірі народні цілителі радять: гілочку верби гостролистий розім'яти в долонях, вологі долоні прикладати до обличчя. На долонях залишилася цілюща волога, яка розгладжує зморшки. Робити процедуру бажано кілька разів на тиждень.

Лікарями Санкт-Петербурга запропонований корисний рецепт для в'янучої шкіри шиї. Відварюють 2 картоплини, очищають їх від шкірки, розминають, додають 1 чайну ложку вершкового масла і гліцерину. Цю суміш накладають на марлеву серветку і прикладають до шиї, зверху марлю покривають щільною тканиною і прибинтовують. Через 15 - 20 хв компрес знімають, обполіскують шию теплою водою, протирають тампоном, змоченим настоєм липового цвіту і накладають жирний крем на 30 - 40 хв.

При пігментних плямах добре діє маска з пшеничного і рисової муки, меду та яблучного оцту. Її роблять у такий спосіб: беруть 2 чайні ложки оцту, 1 чайну ложку меду і борошна, перемішують, готують м'яку пасту. Маску накладають на обличчя тонким рівним шаром. Через 15 - 20 хв її знімають ватним тампоном і обмивають обличчя водою.

Лікування пігментних плям слід проводити під наглядом лікаря. Застосування сильнодіючих засобів неприпустимо: подразнюючи шкіру, вони можуть сприяти її більш стійкому потемнінню.

Порушення нормального салоотделения несприятливо відбивається на шкірі. Вона стає шорсткою, менш еластичною, різкіше виражений її малюнок, з'являються тріщини, збільшується чутливість до дії сонячних променів, вітру, високих і низьких температур. Шкіра починає лущитися, легко дратується і покривається червоними плямами.

Для очищення сухої шкіри можна використовувати лосьйон з квіток бузини чорної. Жменя квітів заливають 1 склянкою окропу і настоюють 10 хв, охолоджують, проціджують. Замість бузини вживають також аптечну ромашку, липовий цвіт, шавлія лікарська. Настій цих рослин пом'якшує та очищує шкіру, знімає роздратування.

Вечірні процедури є основними у догляді за сухою шкірою. Не можна лягати спати з залишками косметики. Для очищення, і пом'якшення шкіри можна рекомендувати жовтково-сливовий крем. Курячий жовток і свіжі або заварені окропом сливи змішують з теплим оливковим маслом до отримання пасти. На носять на зволожену суху шкіру на 10 - 15 хв.

При багатьох шкірних захворюваннях у дітей, пов'язаних з діатезом, прийом настою арніки гірської всередину тривалий час дає хороші результати. Можна виготовити мазь з коріння цього цілющого рослини: 100 г сухого коріння подрібнюють на порошок, змішують з S00 г свинячого внутрішнього сала і на водяній бані на маленькому вогні нагрівають протягом 3 год, постійно помішуючи, охолоджують. При інфікованих тріщинах у куточках рота спочатку промивають ділянки шкіри та слизової оболонки настоєм арніки гірської, а потім змащують маззю 5 - б раз на день. При діатезі мазь наносять на шкіру 2 рази на день.

Шкіра на руках часто тріскається. Слід використовувати олійно-медово-трав'яний крем: 1 столову ложку суміші ромашки аптечної, низки трьохроздільною, подорожника великого, календули лікарської (у рівних кількостях) заливають 1 склянкою окропу. Наполягають 8 год в емальованому посуді, проціджують. Змішують 1 чайну ложку настою трав з 50 г вершкового масла або свіжого смальцю і 1 чайною ложкою меду. Добре розтирають і змащують руки після теплих ванночок. Робити процедуру щодня, поки шкіра на руках не стане гладкою.

Категорія: Дієтологія | Додав: fitoterapia (18.03.2011)
Переглядів: 2503 | Теги: Зморшки і хвороби