Застуда
3 - 4 столові ложки горілки, 2 столові ложки малиною-го варення (можна замінити вишневим, кизиловим, з інжиру) і 1 / 2 склянки свіжозавареного міцного чаю. Все перемішують. Випивають на ніч. До ранку температура спаде, стан помітно покращиться. Процедуру можна повторити на наступну ніч. 

Одна столова ложка малинового варення, 1 столова ложка меду, 1 столова ложка вершкового масла, 2 столові ложки коньяку (горілки), 1 / 2 чайної ложки питної соди. Все перемішують. Випивають на ніч. Дітям готують без спиртного.

Конюшина лучна замість аспірину. При застуді, високій температурі заварюють 1 столову ложку свіжого (сухого) конюшини (квітки, листя, стебло) заливають 1 склянкою окропу, настоюють 30 - 40 хв. У відвар додають трохи меду або цукру. Настає сильне потовиділення, протягом 1 добу знижується найвища температура. П'ють по 1 / 4 склянки 5 - б раз на день не залежно від прийому їжі.

Жарознижуючий ефект дає свіжа, сушена, консервована вишня, вона цілком може замінити аспірин: 2 столові ложки вишні заливають 1 / 2 склянки окропу на 5 хв. Ягоду з'їдають, воду випивають. Проробляють це 5 - 7 разів на день через кожні 1 - 1,5 ч. Результат настає протягом дня.

Можна подихати над парою кілька разів протягом 2 - 3 ч. Для цього у воді розчиняють 3 - 5 таблеток аскорбінової кислоти. Результат очевидний.

При застуді, головного болю через кожну годину п'ють зелений чай з відваром шипшини коричного (1:1) по 1 / 2 - 2 / 3 склянки. Суміш повинна бути гарячою.

При застуді можна використовувати ванну з холодною водою. Ноги опускають у воду на 1 хв, вона повинна доходити до кісточок. Якщо нерухомо стояти важко, то можна «перебирати» ногами. Ноги витирають насухо, вдягають теплі вовняні шкарпетки і рівно 15 хв ходять по квартирі. Після цього слід лягти в тепле ліжко. Якщо одужання не настало, то ввечері процедуру повторюють.

Шматочки перцевого пластиру на ніч наклеюють на лоб (горизонтально) і на перенісся так, щоб захопити гайморові пазухи (під очницями).

При застуді, якщо температура тіла не перевищує 37,5 ° С, людям, що займаються спортом, ввечері (18 - 20 год) слід робити зарядку з навантаженням на м'язи верхньої частини спини і куп ної клітини для підвищення в них кровообігу. Тепло одягнутися. Випити 2 склянки гарячого чаю, 1 год не лягати спати, потім зарядку повторити.

Якщо ви змерзнули, застудилися, слід зробити салат зі свіжого буряка з цибулею і часником. А потім можна використовувати будь-який відповідний метод лікування в цьому випадку.

Найкраща профілактика грипу та застуди в лютому-березні-обліпиховий сік. За день випивають до 2 / 3 склянки соку.

Хвою сосни нарізають, розтирають, заливають холодною кип'яченою водою з розрахунку 1:5, настоюють 4 години, проціджують. Додають сік лимона. П'ють по 1 / 3 склянки 2 - 3 рази на день, бажано додати трохи меду

Якщо застуда лікуванню не піддається, можна використовувати таку суміш: до 4 волоських горіхів (стовкти) додають 1 столову ложку сухих квіток бузини чорної і 1 чайну ложку меду. У суміш вливають 1 / 2 л води, добре перемішують і ставлять на 15 - 20 хв на слабкий вогонь. Охолоджують, проціджують. Приймають по 2 столові ложки кілька разів на день.

При застуді, бронхіті, кашлі, запаленні легень можна лікуватися суцвіттями білої акації. 1 столову ложку сировини заливають 172 склянки окропу, настояти 1 год, проціджують перед вживанням. П'ють по 1 - 2 столові ложки 5 - 7 разів на день.

Можна лікувати застуду (задишку, нежить, туберкульоз, бронхіт) відваром, настоєм, настойкою бузку звичайної. Лікувальними властивостями володіють тільки бузково-фіолетові квіти.

Настій квіток: 1 столову ложку сировини заливають 1 склянкою окропу, настоюють 30 хв, проціджують. П'ють по 1 / 4 - 1 / 2 склянки 3 рази на день за 20 - 30 хв до їди.

Настоянка квіток: заповнюють нещільно пляшку квітками, наполягають на 40% етиловому спирті 2 тижні в темному місці, проціджують. Приймають щодня по 25 - 30 крапель 2 рази на день, запиваючи водою. Бажано пити після їжі через 30 - 40 хв.

Як високовітамінні, що володіє вираженими протизапальну, жарознижувальну властивостями використовують варення з кизилу. П'ють не тільки чай з варенням, але і з'їдають по 1 чайній ложці кілька разів на день, запиваючи теплою водою.

Дієвим засобом при застуді, грипі, кашлі, бронхи ті є сік хрону звичайного. Сік розводять у співвідношенні 1:15 кип'яченою водою. П'ють ковтками і полощуть горло кілька разів в день.

При застуді, особливо якщо вона супроводжується болем у горлі, використовують бруньки, листя, молоді пагони ожини сизої.

Настій: 2 столові ложки сировини запивають 11 / 2 склянки окропу, настоюють 30 хв. Перед вживанням проціджують. П'ють в теплому вигляді з додаванням меду по 2 - 3 ковтки протягом дня.

Підігрівають 1 / 2 л сирого молока, змішують зі свіжим курячим яйцем, додають 1 чайну ложку меду і стільки ж вершкового масла. Ретельно все перемішують і випивають на ніч. До ранку настає значне поліпшення і, як правило, зникають кашель і нежить.

березове листя, соснові бруньки, ромашку аптечну, квіти бузини чорної, календулу лікарську змішують в рівних частинах. 2 столові ложки суміші заливають 1 / 2 л гарячої води, закривають кришкою і на повільний ном вогні кип'ятять 15 хв, потім настоюють 45 хв, проціджують. П'ють часто протягом дня. Це денна норма.

Ягоди (листя) журавлини. Можна часто і потроху пити чай, додаючи в нього мед.

Якщо температура тіла перевищує 38 ° С, то полегшити стан можна так: 2 лляних рушники (кухонних) змочують у про хладно воді, обгортають ноги від щиколоток до коліна. Зверху кладуть сухе рушник, а поверх нього - махровий або вовняну хустку. Обгортання тримати 20 хв. За цей час рушник, як правило, висихає. Потім процедуру повторюють одночасно на обох ногах. Якщо температура тіла впаде до 38 ° С, обгортання можна припинити.

Перед початком обгортання ноги повинні бути теплими! Ні коли не застосовувати холодну воду на охолоджені ділянки тіла.

Більш простою формою обгортання є вологі шкарпетки (панчохи). Бавовняні або вовняні панчохи занурюють у про хладною воду і добре віджимають. Потім надягають їх на ноги, а поверх - пару великих за розміром сухих шкарпеток (панчіх). Після того як вони перестануть бути прохолодними, їх знову знімають і вологе обгортання повторюють.

При починається застуді можна приготувати 1 - 2 склянки свіжоприготованого соку червоного буряка або моркви. У морквяний сік слід додати трохи вершків і рослинного масла. Випивають за 2 - 3 прийоми протягом 1 ч.

При починається застуді можна використовувати мазь вишнівського. Турундочкі з маззю вкладають у вуха, потім через кожні 2 год процедуру повторюють.

Якщо ви промерзли, промокли або контактували з хворим, - приготуйте грог. Цей напій одночасно знімає біль, особливо в області серця, позбавляє від слабкості, кілька тонізує організм.

На 1 склянку окропу беруть 1 - 2 гвоздики, трохи кориці, кип'ятять 2 - 3 хв на маленькому вогні у закритому посуді. Потім додають 1 / 2 лимона з шкіркою, краще його дрібно порізати. Настоюють 20 - 30 хв. Після чого слід додати 1 столову ложку меду. Проціджують. Випивають за 2 - 3 рази.

Якщо грог готують як профілактичний чи лікувальний засіб, то краще брати мед липовий, гречаний або кіпрейний. Для цих цілей не підходить мед з акації і з соняшнику. Мед з акації, що має високий вміст вільної глюкози, слід додавати в грог, який допомагає зняти серцевий біль.

Для профілактики простудних захворювань у дітей можна використовувати лавандова, евкаліптова ефірні масла. Біля ліжка ставлять посуд з гарячою водою, додають в неї 1 краплю олії. Для дорослих з цією ж метою можна примі нитка гвоздична, майорановой, м'ятна. розмаринове, соснове ефірні масла. Їх можна використовувати по одному або по 2 - 3 одночасно. Разом з водою ефірні олії будуть випаровуватися, забезпечуючи лікувальний і профілактичний ефект. Ці масла, як правило, не викликають алергічних реакції.

Велику цибулину натирають і додають велику сіль, перемішують і ставлять компрес на грудну клітку. Дітям до 20 хв, дорослим - від 40 хв до 1 год Температура знижується, кашель зменшується.

При простудних захворюваннях допомагає собача кропива і корінь цикорію звичайного у співвідношенні 1:1. Заварюють сировину крутим окропом. Наполягають до теплого стану. Перед вживанням проціджують. П'ють час то ковтками.

При застуді у дітей беруть лляне рушник, занурюють його в тепле соняшникова олія, нагріте на водяній бані, і обгорнули груди і спину дитини так, щоб область серця залишилася вільною. Зверху рушники кладуть компресорну папір. Ні в якому разі не використовуйте поліетиленову плівку! Дитину закутують у старий вовняний хустку або шарф, потім надягають светр і вкладають у ліжко. Вранці компрес знімають, шкіру витирають насухо і надягають свіже сухе чисту білизну. Однієї такої процедури буває достатньо.

мазь: 4 - 5 повних столових ложок меленого червоного перцю розмішують в рослинному маслі до отримання однорідної маси. Потім додають ще трохи рослинного масла (всього близько 1 склянки). Знову добре перемішують. Каструлю ставлять на водяну баню на 1 / 4 ч. Щоб мазь не пригоріла, її помішують, дають охолонути. Мазь готова. На ніч груди і спинку дитини розтирають маззю, добре укутують м'яким легким вовняним шарфом, дають гарячий чай з малиною або липовим цвітом і вкладають у ліжко.

Як профілактичний засіб під час епідемії грипу і в якості лікування рекомендується за обідом кожен день є дрібно нарізану цибулю зі сметаною: 1 столова ложка цибулі і 1 столова ложка сметани.


Категорія: Дієтологія | Додав: fitoterapia (21.01.2011)
Переглядів: 1747 | Теги: Застуда