Захворювання органів дихання
Без їжі людина може прожити трохи більше 60 днів, без води - вісім-десять, а без повітря - через 5 хв зупиняються всі процеси в організмі. 

Легкі, а також ведуть до них трахея і бронхи - одна з великих систем організму здійснює процес дихання, але легкі також є великим органом у системі кровообігу. Легені - своєрідний «обмінник» між внутрішніми органами людини і навколишнім середовищем.

По-перше, в них потрапляє кисень з вдихуваного повітря, який дає енергію всім процесам організму. По-друге, тканини легенів «забирають» з крові вуглекислий газ, що утворюється в результаті обмінних процесів, і виводять його назовні. І чим чистіше повітря, яке ми вдихаємо, тим менше отруйних речовин потрапляє у всі тканини людського організму. Адже не випадково стільки довгожителів серед мешканців високогір'я і набагато рідше зустрічаються легеневі захворювання серед жителів сільської місцевості, ніж серед мешканців індустріальних міст.

Альвеоли, що становлять основну масу легенів, - це повітряне  мереживо, в якому відбувається тонкий, потаємний процес збагачення крові киснем. Дуже небажано, коли там починає застоюватися кров, виникають запальні процеси. Коли альвеоли змикаються, то легені виконують свої функції рівно на стільки відсотків, скільки залишилося відкритих альвеол. А отже, організм недоотримають велику частину належного йому кисню. Це тягне за собою розбалансованість роботи абсолютно всіх систем і органів. 

Чистота і наповненість повітрям легенів в значній мірі впливають на роботу одного з найпрацьовитіших органів - серця. Легкі і серце так міцно пов'язані між собою, що сучасним медикам часом буває важко визначити походження задишки - легенева вона або серцева. Земські лікарі відрізняли легеневу задишку по охриплий, «сів» голосу, і негайно приймалися розвантажувати мале коло кровообігу за допомогою гарячої ножний ванночки.

І незважаючи на все сказане, людина чомусь відноситься до своєї дихальній системі дуже зневажливо. Тим і підступні легеневі захворювання, що 80% з них ми переносимо «на ногах», упевнені в тому, що нежить і кашель скоро пройдуть. І ми про них забудемо. Але справа в тому, що організм про це не забуває ніколи.

Легка застуда може обернутися на ангіну, ларингіти, трахеїти, бронхітом, пневмонією, бронхоектатичної хворобою, бронхіальною астмою, які непомітно переростають у хронічні. І тоді наш нічний столик заповнюється не тільки життєвий але важливими, але аж ніяк не найбільш дешевими ліками.

Але цього можна уникнути в досить більшою мірою, якщо на що починається сухий кашель, першіння в горлі, нежить, озноб підняти арсенал народної медицини, перевірений століттями.

Категорія: Дієтологія | Додав: fitoterapia (21.01.2011)
Переглядів: 952 | Теги: Захворювання органів дихання