Простатит
Це запалення передміхурової залози (простати). 

Передміхурова залоза є однієї з залоз статевої системи чоловічого організму. Розташована в ніжнепередней третини малого тазу, під сечовим міхуром, між лобовим зчленуванням і прямою кишкою. Являє собою непарне, що має форму каштана освіту. Розташоване у місці, де у чоловіка з'єднуються статеві і сечові шляхи.

Величина передміхурової залози коливається в досить значних межах залежно від віку та індивідуальних особливостей організму. Роль цієї залози для нормальної діяльності чоловічих статевих органів дуже значна. Не дарма простату називають «другим серцем чоловіка». А серце, як відомо, треба берегти. Передміхурова залоза має дві раз особисті за своєю функціональною значущості частини: мозкову частину, або внутрішню залозу, яка знаходиться під впливом жіночих статевих гормонів, і кортикальну, або «чоловічу», функція якої - активізація сперматозоїдів і збільшення обсягу сперми.

З функцією «жіночої» частини передміхурової залози не все ще ясно, мабуть, вона відповідальна за утворення естрогенів у чоловічому організмі. А ось до моменту настання клімактеричного періоду у чоловіків, коли відбувається зсув у бік переважання «жіночих» гормонів і зменшення «чоловічих», то відбуваються зміни в характері, поведінці чоловіка, навіть змінюється фігура в бік збільшення маси тіла. Не специфічний простатит займає одне з перших місць серед генітальної патології чоловіків. В останні 20 - 25 років частота захворюваності простатитом помітно зросла.

При гострому простатиті головними симптомами є біль в області передміхурової залози, озноб, підвищення температури тіла, патологічні зміни в сечі. У клініці первинного хронічного простатиту переважають функціональні порушення-імпотенція, неяскраво виражений больовий синдром і невроз. Це призводить до сімейної дисгармонії, розлучення, бездітним шлюбів.

Тисячоліття народна медицина відбирала, покращувала вже наявні знахідки в лікуванні простатиту з усього зростаючого, квітучого і плодоносного на землі. Вибирайте, знаходите в книзі те, що вам буде корисним у лікуванні простатиту, щоб уникнути хірургічного втручання.

Добре допомагає при простатиті сік моркви посівної, буряка звичайної, огірків посівних в рівних пропорціях. За день бажано випивати 1 склянку такого збірного соку.

ріпчаста цибуля. У всі салати, перші страви додавати ріпчаста цибуля. Якщо ви погано переносите цибулю, дрібно поріжте його і на 1 - 2 хв залийте окропом. Потім воду злийте, а в лук додайте яблуко, зелень кропу, петрушки, селери. Виходить смачний салат.

Листя базиліка звичайного, кінзи, петрушки кучерявої, любистку лікарського, кропиви дводомної, пастернаку посівного, меліси лікарської. З них приготувати салат з ніжною назвою «Улюбленому». Салат можна заправити сметаною, майонезом, рослинним маслом, що більш прийнятно.

Суміш з насіння подорожника великого, цибулі ріпчастої, петрушки кучерявої, коріандру, моркви посівної - всі в рівних частинах. Дві столові ложки суміші розтирають в ступі, заливають 0,5 л окропу і тримають на водяній бані 30 хв, настоюють ніч, проціджують. Вранці п'ють 1 / 2 склянки натще за 30 хв до їди. Увечері 1 склянку випивають вже лежачи в ліжку, зігрітої грілкою, - це необхідна умова для лікування.

Корінь болотного. 50 г свіжої сировини або 100 г сухо го дрібно нарізають, заливають 0,5 л горілки, настоюють у темному місці 14 днів, проціджують. П'ють у другій половині дня по 2 столові ложки 2 - 3 рази за 30 хв до їди.

Зола з липового дерева: 7 днів поспіль з неї роблять напій - 1 десертну ложку золи заливають 1 / 2 склянки окропу, настоюють 3 - 5 хв, проціджують і випивають. Тільки вранці.

Простатит і аденома передміхурової залози піддаються лікуванню коренем лопуха великого. Корінь добре миють, дрібно нарізають. Одну столову ложку кореня варять в 0,5 л води на маленькому вогні 10 хв, проціджують. П'ють по 1 / 2 склянки 4 рази на день за 20 - 30 хв до їди.

Проста і ефективна рекомендація для лікування простатиту. Мочитися тільки сидячи! Ця рекомендація застосовується лише в разі, якщо є зручний, добре обладнаний туалет. Перебувати в туалеті слід кілька хвилин, так як секрет передміхурової залози в'язкий і виділяється повільно.

Рецептура, яку приписують тибетським цілителів.

Корінь родіоли рожевої заливають 150 мл окропу і настоюють 14 днів; 10 т елеутерококу колючого заливають 100 мл горілки і настоюють 20 днів; 10 г коренів аралії маньчжурської заливають 100 мл горілки і настоюють 14 днів. Всі проціджують через кілька шарів марлі. 3 г квіток календули лікарської заливають 100 мл окропу і настоюють протягом 1 год, потім проціджують. Отримані настої змішують, додають 3 столові ложки меду, збовтують до повного розчинення. Зберігають у холодильнику або темному прохолодному місці. Приймають по 30 крапель 3 рази на день перед їдою протягом 1 міс. Через 2 - 3 тижні перерви курс лікування можна повторити. Бажано цей спосіб лікування поєднувати з курсом лікування офіційної медицини.

С. Кнейгш пропонував свій спосіб лікування. Дрібно наколоти 300 - 400 г льоду, загорнути його в бавовняну ганчірочку, прикладати на 1 хв у місця з'єднання черепа і хребта, потім на ребра навпроти серця теж 1 хв і останній раз в області лона на такий же час. Бажано виконати таку процедуру 3 - 5 разів на день. Кілька днів поспіль. Потім тиждень перерви і ще 3 - 4 дні лікування повторюють.

При простатиті можна використовувати східний збір: китайський лимонник женьшень, родіола рожева (золотий корінь), елеутерокок колючий, заманиха, медунка лікарська - всі в однакових кількостях. 10 г сухого збору заливають 1 склянкою окропу, настоюють 30 хв. П'ють по 1 столовій ложці 3 рази на день.

Примула (первоцвіт весняний): 2 столові ложки квіток заварюють 0,5 л окропу, настоюють ніч. П'ють по 1 склянці за 30 хв до їди.

Корінь любистку лікарського тонізує, стимулює кровонаповнення органів тазу, попереджає передчасне відділення сперми. Корінь беруть лише садово-городнього рослини. Коріння ретельно миють, висушують. Але ще краще використовувати насіння

100 г подрібненого кореня (насіння) заливають 300 мл міцної (60%) горілки, настоюють 15 днів. Вживають по 1 столовій ложці 3 рази на день за 30 хв до їди. Не випивають відразу, а смакують, залучаючи до процесу задоволення слизову оболонку порожнини рота.

Тополя чорна. Для лікування використовують нирки і листя. Народні цілителі запевняють, що тополя відтягує негативну енергію з хворих органів. Цілителі радять лікувати не тільки простатит, а й аденому передміхурової залози.

Настій: 2 столові ложки листя (нирок) подрібнюють, затоки ють 1 '/ 2 склянки окропу, настоюють 15 хв, проціджують. П'ють по 1 / 3 склянки 4 - 5 разів протягом дня.

Верес звичайний. Народні цілителі вважають його містичним, найчудовішим квіткою. Використовують надземну частину рослини, зібрану під час цвітіння.

Настій: 2 чайні ложки трави вересу заварюють як чай 1,5 склянки окропу. П'ють протягом дня. Перед в

живанням проціджують.

Відвар: 1 десертну ложку трави заливають 1 склянкою окропу. На маленькому вогні кип'ятять 1 хв. П'ють по 1 / 3 склянки через 30 хвилин після прийому їжі 3 рази на день.


Категорія: Дієтологія | Додав: fitoterapia (19.01.2011)
Переглядів: 1304 | Теги: простатит