Профілактика інфаркту міокарда
Попередження та лікування інфаркту міокарда бояришні ком криваво-червоним. Для лікування захворювань серцево судинної системи та нормалізації її роботи використовують колір, плоди, листя і кору гілочок. Це одне з найкращих рослин, при ться при лікуванні серцево-судинної недостатності, початкової форми гіпертонічної хвороби, тахікардії, безсоння і болі в серці, при ревматичних пороках серця. Глід посилює кровообіг в серці і мозку, знижує рівень холестерину в крові. Особливо глід корисний при лікуванні атеросклерозу і для його профілактики. 

Настій: 1 столову ложку квіток (плодів) настоюють 2 години в 1 склянці окропу в закритому посуді на гарячій плиті (працює духовка), але не доводити до кипіння, проціджують. П'ють по 1 / 4 склянки 3 - 4 рази на день до їди.

Настоянка: 1 столову ложку квіток або плодів наполягають 7 діб. в 1 склянці горілки в закритому посуді, проціджують. Приймають по 20 крапель з водою 3 - 4 рази на день, бажано до їди.

Протипоказань до застосування глоду не помічено, але серцевим хворим краще починати приймати настій з 1 чайної ложки. Якщо протягом декількох днів відчуваються біль, поколювання в серці, лікування глодом слід припинити.

Чорноплідна горобина. Завдяки тому що в ній багато речовин, що володіють Р-вітамінною активністю, і вітаміну К, вона сприяє нормалізації системи згортання крові, перешкоджає утворенню і сприяє розсмоктуванню тромбів, що робить просто незамінною чорноплідну горобину в лікуванні і профілактиці інфаркту міокарда та інсульту.

Кілька подрібненого листя пастернаку посівного, доданих в будь-яку заварку чаю, допомагають долати наслідки інфаркту міокарда, інсульту, особливо в тих випадках, якщо є паралічі та парези.

Молоді пагони миють, поливають рослинним маслом і їдять як салат. Додають пастернак в будь-який салат. З бульб (сирих або сухих) можна варити компот і пити по 1 / 3 склянки 3 - 4 рази на день. Корисно додати трохи меду. Варять до готовності. Вживання відвару сприяє зниженню артеріального тиску.

Одну столову ложку настоянки валеріани лікарської перемішують з 3 столовими ложками цукру в 200 г води (цукор розчиняють повністю). П'ють повільно протягом 15 хв. Стільки ж хвилин не рухаються, сидять.

При інфаркті міокарда, інсульті, атеросклерозі, міокардиті, стенокардії, пиелите, нефриті, подагрі незамінна соя. Боби сої до варіння замочують на ніч (краще в кип'яченій холодній воді), а потім варять 5 - 6 год у каструлі або 2 год у скороварці.

соєве молоко: 1 / 2 чайної ложки соєвого борошна розчиняють в 1 / 2 склянки води. Якщо молоко готують з бобів, то беруть 1 чайну ложку бобів (борошна) на 5 частин води.

Після перенесеного інфаркту міокарда рекомендуємо скористатися сезоном, коли багато хурми і з'їдати 2 - 3 штуки на день у проміжках між прийомами їжі.

Тим, хто переніс інфаркт міокарда, необхідно відмовитися від редису, так як він сприяє утворенню тромбів, закупорки судин, особливо в легенях, печінці, кишечнику. Слід пам'ятати, що в цих органах також бувають інфаркти. Редис протипоказаний при вегето-судинній дистонії і інсульті.

Також слід пам'ятати, що при лікуванні інфаркту міокарда в жодному разі не можна вживати капустяний сік.

Дієта при інфаркті Міокарда 


Це гостре захворювання, обумовлене розвитком одного або кількох вогнищ омертвіння в м'язі серця і проявляється різними порушеннями серцевої діяльності.

Перш за все при цьому захворюванні треба обмежити споживання тваринних жирів, більше вводити в раціон соняшникової, кукурудзяної, оливкової, соєвої олії, маргарину, а також скоротити вживання продуктів, багатих на холестерин (яєчний жовток, печінка, нирки, мізки). Рекомендуються нежирні сорти м'яса, риби, птиці (без шкіри), молочні продукти - пахта, знежирений сир, нежирні сорти сиру, а також овочі та фрукти. Необхідно різко скоротити споживання таких продуктів, як грудинка, корейка, свинячі сосиски і сардельки, копчені та напівкопчені ковбаси, хлібобулочні та кондитерські вироби. Не слід захоплюватися і медом, хіба тільки частково замінюючи їм цукор.

Тим, хто любить смажені страви, можна зрідка готувати їх на маргарині або рослинному маслі. Але краще і м'ясо, і рибу варити або тушкувати.

При надлишковій масі тіла треба обмежити енергетичну цінність добового раціону і в першу чергу за рахунок зменшення вживання жирів і легкозасвоюваних вуглеводів - цукру, кондитерських виробів.

Молочна розвантаження: протягом дня випивають 7 - 8 разів по 1 / 2 склянки теплого молока;

5 - 6 разів на день по 2 / 3 склянки нежирного кефіру.

Овочева або фруктова розвантаження: 2 кг свіжих огірків або 1,5 кг свіжих яблук (частина спекти до м'якості), або 500 г розмоченої кураги. Оскільки до вечора людина відчуває голод, а це може спровокувати напад стенокардії, за 2 год до сну разу вирішується з'їсти 100 г сиру або 50 г відвареного м'яса.

При наявності задишки, набряків їжу готують без солі і злегка присолюють при подачі на стіл (1 / 2 чайної ложки або 1 чайна ложка без верху на день). Виключають з раціону соління, копченості та інші продукти, що містять багато солі. Одночасно обмежують рідину до 1,3 - 1,5 л на добу.

Після перенесеного інфаркту міокарда, при роботі, пов'язаний ної зі стресами, нервовою напругою (сильний гнів може за одну мить «спалити» дотла всі запаси вітаміну С), при ревматизмі, гіпертонічній хворобі, супроводжуваної болем в області серця, необхідно використовувати дієту зі збільшеним вмістом вітаміну С, тому що при нагріванні він руйнується. Запаси вітаміну С в організмі дуже мізерні. Мультивітамінний засобами є шипшина коричний, петрушка кучерява, болгарський перець, материнка звичайна.

Абрикос звичайний, урюк курага - дуже корисні при інфаркті міокарда. У сезон абрикосів і персиків по намагайтеся їсти їх більше.

З вечора 2 - 3 штуки кураги (урюку) заливають 1 / 3 склянки окропу. Вранці натщесерце воду випивають, а фрукти з'їдають через 10 - 20 хв.

Білкові омлети (тільки одні білки). Готують їх 2 - 3 рази на тиждень у другій половині дня.

Чорниця. Містить оксикумарини, що знижують згортання крові та запобіжні утворення тромбів, виникнення інфаркту міокарда. Не пропустіть сезон чорниці. Можна за готувати сік з чорниці і пити по 1 чайній ложці 3 - 4 рази на день у проміжках між прийомами їжі. Корисно варення з чорниці, якщо в 1 / 2 склянки води розвести 1 столову ложку варення.

Молодий часник посівної. Дуже корисний для тих, хто переніс інфаркт міокарда, інсульт, тромбофлебіт. Починають лікування з одного листка, щодня додаючи потроху, але не більше 5 - 6 листків (у великій кількості вони негативно впливають на травний тракт, печінку і підшлункову залозу). Як тільки часник утворює цибулину, листя втрачає свої лікувальні властивості.

Знахарі, народні цілителі стверджують, що якщо носити мішечок з бавовняної тканини з насінням гірчиці в області серця, то ніколи не буде інфаркту міокарда. Не нехтуйте перевіреним засобом.

Рецепт з давньої книги черниці фон Бінген, яка жила в 1098 - 1179 рр.. Вона залишила масу корисних рецептів, їх помістив в свою книгу доктор Готфрід Чейгзка «Так лікує бог». «Сердечне вино»: 10 гілочок петрушки кучерявої разом з листям затоки ють 1 л виноградного вина, додавши 1 - 2 столові ложки винного або яблучного оцту, і проварюють всі 10 хв. Зілля «шумить», тому варити її потрібно обережно у високій каструлі. Потім додають 300 г натурального меду і ще варять 4 хв. Відразу проціджують. Коли вино охолоне, його розливають у пляшки і закупорюють. П'ють вино по 2 - 3 столові ложки щодня через 20 - 30 хв після їди.

Мигдаль звичайний - вживають по 1 зернятку щодня. Стимулює, підтримує нормальне напруження в кровоносних судинах, є профілактичним засобом від повторного інфаркту.

Барвінок малий - квітки, стебло, листя застосовують при спазмах мозкових судин після інсульту. Це найдавніше засіб лікування інфаркту міокарда. Одну столову ложку свіжого або сухого сировини заливають 1 склянкою окропу, настоюють як чай. П'ють по 1 столовій ложці до 10 разів на день у проміжках між їжею.

У червоній і білій смородині виявлені оксикумарини - речовини, що знижують згортання крові в тих випадках, коли вона підвищена. У силу цього при систематичному вживанні соку білої і червоної смородини можна попередити розвиток тромбозу судин. Ця рекомендація особливо важлива для тих, у кого вже є ця патологія.

Таким же дією на організм має інжир садовий. У ньому є фіцін, який нормалізує згортання крові і є профілактичним засобом виникнення і розвитку інфаркту міокарда.

Категорія: Дієтологія | Додав: fitoterapia (15.01.2011)
Переглядів: 3317 | Теги: Дієта при інфаркті Міокарда, Профілактика інфаркту міокарда