Отит (запалення вуха)
Старовинний спосіб лікування: шматочок лляної тканини просочують розплавленим воском, згортають воронкою, вставляють вузьким кінцем у хворе вухо, а широкий кінець запалюють, попередньо забравши волосся. Коли тканина догорить майже до вуха, залишки палаючої тканини швидко прибирають. Бруд, гній будуть витягнуті з вуха. Замість тканини можна використовувати церковну свічку На голову надягають хустку, щоб сховати волосся. Коли залишиться близько 10 см палаючої свічки, її виймають з вуха, яке прочищають ваткою, накручену на сірник. Проробити те ж саме з іншим вухом. 

При запаленні вуха, що супроводжується прострілами, нагрівають камінь, щільно загортають його в тканину, щоб уникнути опіків, і прикладають на 2 год до хворого вуха. При цьому необхідно, щоб хворий рясно потів, випивши попередньо яке-небудь потогінний зілля (малиновий, калиновий, липовий чай, тепле молоко з медом).

На вогні кип'ятять 1 чайну ложку рослинної олії. Роблять турунди з вати, змочують їх в олії і вкладають у хворе вухо. Зверху кладуть сухий компрес. До ранку біль вщухне.

Один грам муміє розчиняють в 1 столовій ложці кип'яченої води. Капають по 4 краплі у вуха на ніч або роблять турунди. І обов'язково ставлять сухий компрес. Курс лікування - 7 днів.

У вухо вкладають лист герані (попередньо його миють). Через 10 - 15 хв біль вщухає.

Якщо хвороба зайшла далеко, то можна зробити аплікацію та який коржі: пшеничне, житнє борошно, толокно, вівсянку замішують на камфорного спирту. Спирт попередньо розводять подвійною кількістю води (1:2), додають збите куряче яйце, 1 чайну ложку рослинної олії. Роблять коржик, в середині її - отвір і кладуть на вухо, зверху - компресний папір і зав'язують хусткою. Отит проходить, як правило, після однієї процедури.

Якщо з вуха з'являються виділення без болю або в ньому з'являється шум і сіпання, можна використовувати такий засіб: у верхній частині цибулини вирізують кубик, у поглиблення всипають 1 чайну ложку кмину звичайного, отвір закривають кубиком, цибулину печуть у духовці на маленькому вогні. З гарячої цибулини вичавлюють сік і теплим закапують у вухо. Вухо закривають ваткою. Проробляють цю процедуру 2 рази протягом дня. Одужання настає на наступний день.

Отит добре піддається лікуванню іван-чаєм. Можна робити компреси з квіток і листя, а можна видавити сік, злегка підігрів його в чайній ложці, і по 2 - 3 краплі закапувати у вухо 2 - 4 рази на день, після чого робити зігрівальні компреси.

Сік цибулі. Піпетку зігрівають в окропі й відразу в неї набирають сік цибулі. Обережно, по стінці вушної раковини з легким натиском ввести в вушний канал 3 - 4 краплі соку цибулі, потім зробити компрес. Якщо немає піпетки, то в вухо можна вставити турундочкі, просочити їх цибульним соком. Процедуру повторюють кілька разів на день 3 - 4 дні поспіль. 

Парові ванни з напарів трав кропиви дводомної або деревію звичайного. У чисте відро наливають 2 / 3 об'єму води, кладуть велику жменю трав, кип'ятять, знімають з вогню, накривають кришкою. Приймають зручну позу і повільно починають процедуру. Голову накривають чистою бавовняною або вовняною білою тканиною, щоб не розсіювався пар. Тримати вухо над парою до 10 хв. Пар повинен бути гарячим. Щоб не обпектися, треба регулювати положення тіла над відром. Після цього у вухо закапують сік цибулі. 

При гнійному отиті використовують сік хрону звичайного: закопують у вухо 1 - 2 краплі або вставляють турунду, попередньо накрапав на неї 1 - 2 краплі соку. Зверху кладуть сухий компрес. 

При гнійному отиті у дітей проводять таку процедуру: в емальовану каструлю наливають 1 склянку води, опускають туди 5 лаврових листів, доводять до кипіння. Каструлю щільно загортають рушником і ставлять під подушку на 2 - 3 ч. У вуха закопують по 8 - 10 крапель отриманого розчину, 2 - 3 столові ложки теплого розчину випивають протягом дня. Процедуру повторюють 2 - 3 рази.

масло з лаврового листа: 30 г дрібно подрібненого листя заливають 1 склянкою рослинного масла, наполягають в теп лом місці 7 днів, проціджують. Зберігають у прохолодному місці. По 1 краплі підігрітої олії капають в кожне вухо. Проробляють процедуру кілька разів на день.

Можна так само приготувати звіробійне масло і провести лікування, подібне вище запропонованого.

При течі з вух, запаленні середнього вуха можна використовувати борошно з гілочок в'яза. У травні зрізують дворічні пагони, очищають верхню кору і обережно знімають світло-зелену шкірку, яку дрібно нарізують і висушують. Отриману сировину мелють на кавомолці. Роблять турундочкі, змочують їх в кип'яченій воді, обвалюють у борошні в'язово і вставляють у вухо. Роблять зігріваючи компрес. 

При запаленні середнього вуха для лікування використовують масло з квіток ромашки аптечної: 2 столові ложки квіток ромашки заливають 1 / 2 склянки оливкової або іншої рослинного масла, на 1 добу. ставлять у тепле місце. Натирають теплим маслом в області вуха і закопують 2 - 3 краплі в кожне вухо. Можна робити обігріваючи компрес. 

Зниження слуху може відбуватися в різні періоди життя і з різних причин, але воно більш характерно для осіб літнього і похилого віку. Ця недуга можна усунути, приймаючи лікарські рослини, що сприяють підвищенню слуху. Відомості про них зберегли цілі покоління лікарів і представите лей народної медицини.

лимонник китайський. З лікувальною метою використовують ягоди і насіння. При розтиранні молодого листя і квіток з'являється характерний запах лимона. Препарати лимонника - таблетки, настоянка - володіють стимулюючим і тонізуючим властивостями. Використовують їх при фізичній і розумовій втомі. Вчені Далекого Сходу ще в 50-х роках встановили, що препарати лимонника надають стимулюючу дію на органи чуття, зокрема, під їх впливом зменшується туговухість та поліпшується тональність слуху. Аптечну настоянку застосовують по 20 - 30 крапель 2 - 3 рази на день. При підвищеному кров'яному тиску, стенокардії препарати лимонника небажані.

Позитивний вплив на органи слуху надають препарати женьшеню звичайного, Родіон рожевої (золотого кореня).

Аїр болотний. Володіє дуже приємним ароматом. Давно відомо, що ароматичні речовини вибірково стимулюють органи чуття - загострюють слух, зір, дотик і пам'ять. Лікарі Індії та Китаю використовують корінь аїру для поліпшення слуху. Для цього висушені подрібнені кореневища (1 столова ложка) заливають 1 / 2 л кип'яченої води і ставлять на водяну баню на 30 хв, настоюють 10 хв, проціджують. Після охолодження приймають по 1 столовій ложці 3 рази на день перед їжею протягом 1,7 - 2 міс.

За даними лікаря Яхве Тхесопа, наведеним у його книзі «Лікарські рослини» (переклад з корейського), аїр для поліпшення слуху потрібно використовувати так: корінь висушують в тіні протягом 10 днів, розтирають в порошок і приймають по 1 чайній ложці 1 раз на день , запиваючи водою, протягом декількох місяців.

При отиті, не виключаючи використання аптечних лікарських препаратів, проводять лікування такими лікарськими травами:
збір трав: череда трироздільна, деревій звичайний, квітки календули лікарської, листя евкаліпта (4:2:4:3). Все змішують. Одну чайну або 1 столову ложку суміші заливають 1 склянкою окропу, настоюють 30 хв. Випивають в теплому вигляді протягом дня. Курс лікування 2 - 4 тижнів;
можна застосовувати використану заварку від чаю. Підігрівають її до 40 ° С і роблять компрес на область вуха на 15 - 20 хв щодня протягом 5 - 7 днів;
народна медицина рекомендує:
- 10% настоянку листя меліси лікарської по 6 - 8 крапель у вуха 2 рази на день;
- 5% настоянку чистотілу великого на 40% етиловому спирті - по 5 крапель у вуха протягом 10 днів;
- Спиртову настоянку махорки (1: 10) - по 6 крапель у вуха 2 рази на день;
- 10% настоянку околоплодников горіха волоського - по 5 крапель у вуха 2 рази на день.


Категорія: Дієтологія | Додав: fitoterapia (27.01.2011)
Переглядів: 3709 | Теги: Отит (запалення вуха)