Очищення організму
Останні роки досить часто вживають це словосполучення. Багато рецептур очищення організму можна знайти в популя ної літературі. «Чистять» окремо нирки, печінка, кишечник, кров. Методи іноді бувають настільки «сильними», що вимагають присутності лікаря або домочадців, які, при необхідності, змогли б викликати швидку допомогу. 

Насилу віриться, що можна окремо очистити якусь одну систему, не зачіпаючи, не завантажуючи всі інші.

Ми не претендуємо своїми порадами замінити те, що ви вже знаєте і вмієте, але скористайтеся і ними. Вони допомагали людям привести організм в потрібний порядок, спокійно вийти з важких хронічних, інфекційних захворювань, не вдаючись до хімічних, штучним лікувальних препаратів. І ще одне пре майно наших рекомендацій - вони доступні всім.

Слов'янський спосіб очищення організму. Для цього потрібно приготувати збір: по 100 г ромашки аптечної, звіробою звичайного, цмину піскового, березових бруньок. Все перемішують, зсипають у банку, щільно закривають кришкою. Увечері 1 столову ложку суміші заливають 1 / 2 л окропу дають настоятися 20 хв. Проціджують через 4 шари марлі. Випивають 1 склянку через 20 - 30 хв після їди. Після цього ні чого більше не п'ють і не їдять. Половину настою залишають на ранок, додають 1 чайну ложку меду, випивають натщесерце за 20 хв до сніданку. П'ють, поки не закінчиться вся трава в банку. Повторити курс можна через рік-півтора

Цей спосіб прекрасно очищає організм, нормалізує роботу серцево-судинної системи, незамінний для тих, хто переніс інфаркт міокарда, у кого склероз судин мозку, гіпертонічна хвороба. Якщо у вас у роду були ці захворювання, щорічно проводите очищення організму цим збором. Вас обов'язково поминатимуть хвороби, з якими стикалися ваші близькі родичі.

Авіценна вважав інжир еліксиром молодості. Він усуває тромби, попереджує їх утворення. 2 - 3 плоди інжиру ретельно миють, заливають 1 / 2 склянки киплячого молока. Готують суміш з ранку, а на ніч з'їдають інжир і випивають молоко.

Таким же еліксиром вважають персики і абрикоси, які містять альфа-токоферол, який не дає розвиватися процесам старіння.

Збір з трав іван-да-марья, братки, трьох кольорова фіалка - все беруть у рівних кількостях. Пучку сухої трави заливають 1 склянкою окропу, настоюють близько 1 год, випивають за Один-два прийоми. Це «царський еліксир», таємницю його виготовлення ретельно зберігали ченці, передаючи його з уст в уста, не записуючи в книги. «Царський еліксир» очищає кров, нормалізує роботу гормональної системи, налагоджує обмінні процеси, особливо добре чистить дрібні кровоносні судини, що допомагає зберегти ясність думки.

У України еліксиром молодості можна вважати терен (листя, квіти, ягоди). Весь холодний період року (пізня осінь, зима, рання весна) запарювали листя, квітки в невеликій кількості води (приблизно 1 склянка). Цей склянку додавали в узвар, коли він вже був майже готовий. Набір сухофруктів може бути будь-яким (яблука, терен, вишні, груші, особливо лісові - дички, сливи), але яблука та терен повинні бути обов'язково. Узвар п'ють лише то після того, як він настоїться 2 - 3 дні. Хотілося б, щоб замість чаю, кави, води ми вживали узвар. Від цього ми стали б тільки здоровіше.

чорниця - чудодійна ягода - омолоджує, очищає організм, має маловивчені субстанції, які знищують пухлинні клітини. Французькі вчені більше, ніж ягоду, радять вживати листя, додаючи їх у салати, чай з листя (1 столову ложку дрібно порізати і залити 1 '/ 2 склянки окропу).

Весняний чай для очищення крові. Готують суміш з листя берези бородавчастої, кропиви дводомної, квіток чорної бузини. Всього беруть порівну, 1 столову ложку суміші заливають 1 склянкою окропу, настоюють у термосі, проціджують. П'ють теплим, маленькими ковтками з медом (1 / 2 чайної ложки), натщесерце вранці і на ніч.

Старовинний простий спосіб налагодити роботу легеневої та серцево-судинної системи, перенести весну без ускладнень, наявних захворювань: 6 - 8 листків бузини чорної (або 1 столову ложку квіток) подрібнюють, заливають 172 склянки окропу (робити це краще в термосі, раніше наполягали в печі ). Вранці проціджують, випивають натщесерце, додавши 1 чайну ложку меду.

Очищення кишечника, печінки, серцево-судинної системи. Насіння лимона висушують і готують настоянку: 15 - 17 насіння заливають 1 / 2 склянки 96% етилового спирту або 1 склянкою горілки. Насіння бажано подрібнити. Наполягають 7 днів у темному місці при кімнатній температурі. Приймають 1 столову ложку в 19 - 20 год після їжі. Цю настоянку потрібно вживати, враховуючи вік. Чим більше років пацієнтові, тим довше її треба пити.

Загальнозміцнюючий збір: 1 склянку чаги, по 1 / 2 склянки деревію звичайного, шипшини коричного, соснових бруньок, 1 столова ложка полину гіркого. Усі заливають 3 л води, настоюють 3 години, потім доводять до кипіння і на дуже слабкому вогні кип'ятять 3 ч. закутується на 8 - 10 год Додають по 1 склянці соку алое деревовидного, коньяку, меду. Ємність щільно закривають і ставлять на 4 дні в тепле місце. Після цього суміш перекладають у банку і тримають у холодильнику. Приймають по 1 столовій ложці 5 - 6 разів на день за 1 год до їди, до тих пір, поки не з'їдають всю суміш.

При різкому занепаді сил, після перенесених операцій, тривалих хронічних захворювань радимо наступні рецепти.
Редька посівна. Добре миють, зрізують верхівку, вибирають на 1 / 3 середину, засипають її цукром або заливають медом. Весь день у такий спосіб можна отримувати сік з однієї редьки. Приймають сік по 4 столові ложки кілька разів на день. Обов'язково запивають 1 / 4 склянки води;
каші, кулеші, начинка для пирогів, голубці з пшоном. Ніщо так не відновлює сили. Перед вживанням пшоно потрібно обов'язково прожарити в духовці.

«Еліксир здоров'я» - це збір з листя кропиви дводомної, кореня валеріани лікарської, мати-й-мачухи, квіток конвалії травневої, м'яти перцевої, листя волоського горіха (по 1 столовій ложці), липи серцеподібної, материнки звичайної (по 1 чайній ложці) . Сировину подрібнюють, змішують, 3 столові ложки суміші заливають 1 склянкою окропу, настоюють 30 хв, проціджують. Додають 1 столову ложку меду або цукру поділяють отриманий настій на 6 частин і п'ють 6 разів на день. Випивають за 20 хв до їди. Якщо ви працюєте і 6 прийомів не виходить, то ділите все на 3 частини.

Джон Армстронг у своїй книзі «Лікарська дію літа чих солей урини» радить 9 днів пити вранці власну сечу, промивати нею очі і вуха. Відчиняються закупорки, очищається кров, дробляться камені, «йде» пісок, посилюється сечовипускання. Бажано, перед тим як очистити себе уриною, 1 - 2 дні поголодувати або є тільки каші або овочі. Від м'яса відмовитися за 7 днів до початку лікування. Краще всього 1 тиждень попити компот з сухих груш - сеча буде без запаху і смаку.
алое деревовидне - (див. у розділі «Виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки»).
прополіс - див у тому ж розділі.

З жовтня по квітень радимо пити чай з листя сливи, вишні, обліпихи крушиновидная, шипшини коричного, яблуні. Наші предки любили заготовлювати такі чаї-збори і багато їх пили.

Категорія: Дієтологія | Додав: fitoterapia (09.01.2011)
Переглядів: 1917