Народна медицина і лікування цукрового діабету
Сік капусти білоголової (свіжої, квашеною) приймають по 1 / 3 склянки 4 - 5 разів на день за 25 - 30 хв до їжі. Бажано пізньої осені, взимку, навесні. 

Баклажани. Знижують і нормалізують рівень цукру в крові. Побільше вживати їх в сезон і засушити на зиму. 

Сирний хліб. Його готують так: збивають у піну 2 білки, жовтки перемішують з 40 г тертого сиру. Змішують. Отриману масу викладають на пергамент, змащений 2 г вершкового масла, і запікають у духовці.

Геркулесова каша без солі, цукру та вершкового масла. Бажано їсти щоранку натщесерце на перший сніданок. 

2 свіжих яблука, з'їдених на ніч, регулюють і знижують рівень цукру в крові. Але краще їх злегка запекти або зробити пюре.

Гречана крупа (5 частин) і горіхи волоські (1 частина), очищені, сухі, мелють на борошно. Змішують. З вечора 1 1 / 2 столової ложки цієї муки заливають кефіром, шар якого має підніматися над борошном на 2 см. Вранці суміш з'їдають, потім відразу - 1 натерте яблуко. Протягом дня за 30 хв до їжі приймати 1 столову ложку борошна-суміші. Курс лікування - 5 міс. 

Суміш готують у таких пропорціях:

1 кг крупи - 200 г горіхів, 2 кг крупи - 400 г горіхів, 3 кг крупи - 600 г горіхів: 4 кг крупи - 800 г горіхів.

Листя і ягоди шовковиці білої 20 г, листя чорниці 5 г заливають 1 склянкою окропу, настоюють 30 - 40 хв. Випивають протягом дня в проміжках між прийомом їжі. Ягоди і листя шовковиці можна сушити і лікуватися круглий рік.

Стручки квасолі звичайної. 2 - 3 склянки висушених стручків заливають 3 - 4 склянками окропу, варять 10 - 15 хв. Приймають по 1 / 2 склянки 4 рази на день через 30 хв після їжі. 

Можна готувати сік із стручкової квасолі звичайної-дуже ефективний лікувальний засіб. Сік готують із зелених або пожовклих стручків. Вживають сік в суміші з морквяним і капустяним соком в співвідношенні 1:3:1 - всього 1 склянку. Морквяний сік готують безпосередньо перед кожним прийомом, решта - заготовлюють на день. П'ють по 1 / 4 склянки 4 рази на день у проміжках між прийомами їжі.

Стручки квасолі звичайної, листя або корінь лопуха великого беруть у рівних пропорціях. Використовують сухе або свіжа сировина, подрібнюють, 1 столову ложку суміші заливають 2 склянками окропу, загортають і настоюють 20 - 30 хв, проціджують. П'ють по 1 / 3 склянки 6 - 7 разів на день за 20 хв до їжі. 

Насіння сорго. 1 / 4 склянки насіння запарюють 2 / 3 склянками окропу в термосі на ніч. П'ють по 1 / 3 склянки 5 - 6 разів на день через 20 - 30 хв після їжі. Курс лікування мінімум 3 міс. 

Перегородки горіха волоського. 40 г перегородок томлять на дуже маленькому вогні в 0,5 л окропу 1 ч. П'ють по 15 г 3 рази на день. Постійно вживають чай з листя горіха.

Настій з свіжої ріпчастої цибулі. Його готують так: беруть 4 - 5 середньої величини цибулин, знімають лушпиння, дрібно ріжуть, вкладають в банку ємкістю 2 л і заливають холодною кип'яченою водою. П'ють по 1 / 3 склянки 3 рази на день за 20 хв до їди, щоденно доливаючи в банку 1 стакан кип'яченої води. Настій краще зберігати при кімнатній температурі. Курс лікування -17 днів. Цей настій вживати тільки один раз на рік! 

Збір з листя ожини сизої, польового хвоща, листя ясена, кореня валеріани лікарської. Всі змішують в рівних пропорціях. 6 - 8 г суміші (неповна столова ложка) заварюють 0,7 л окропу, настоюють 30 хв у термосі. П'ють у холодному або теплому вигляді по 1 / 3 склянки 5 - 7 разів протягом дня.

Для стабільної роботи бета-клітин, які відповідальні за вироблення інсуліну, вкрай необхідні мікроелементи кобальт і нікель. Найбільше цих елементів знаходиться в морській капусті. Вживати її потрібно постійно, додаючи до всіх страв. Можна використовувати суху морську капусту. Вона нормалізує роботу кишечнику. 

Настій із суміші листя волоського горіха, зібраних у липні, листя шовковиці білої, чорниці, кропиви дводомної, зібраних у квітні-травні до цвітіння, стручків квасолі звичайної - всі в рівних частинах. Одну столову ложку суміші заливають 1 склянкою окропу, кип'ятять на маленькому вогні 20 хв, проціджують. П'ють по 1 / 2 склянки з ранку і ввечері перед сном. 

Настій бруньок бузку звичайної, які збирають навесні при набуханні. Для лікування підходять нирки тільки бузково-фіолетової бузку. Нирки сушать у тіні. Одну столову ложку бруньок заварюють 1 л окропу, настоюють 6 - 7 год, краще робити це з вечора, проціджують. Настій тримають у холодильнику. П'ють по 1 столовій ложці за 20 - 30 хв до їди 3 - 4 рази на день.

Андрій Миколайович Заровецкій, травник, запропонував для лікування цукрового діабету лавровий лист. 2 середніх листика заварюють 1 склянкою окропу, 10 листя - 1 л, 20 листів - 2 л, 30 листів - 3 л. Готують відвар відразу з 2 - 3 л, довівши до кипіння. Потім на 15 днів відвар ставлять в прохолодне темне місце. Потім ще раз доводять до кипіння, постійно помішуючи. Кип'ятять 5 хв, дають охолонути, проціджують, тримають у прохолодному темному місці. При рівні цукру 10 - 12 ммоль / л п'ють по 1 / 2 склянки вранці за 40 хв до їжі. Якщо показник більше 12 ммоль / л, п'ють 1 стакан. Курс лікування - 2 - 3 міс. Через 2 - 3 тижнів рівень цукру повинен знизитися. Курс можна повторити через 2 - 3 міс. 

Щодня вживати буряк звичайну. З неї можна готувати салати або сік, 150 - 200 г салату або соку вживати 5 разів на день у проміжках між прийомами їжі. Салат обов'язково заправляти рослинною олією.

Картопляний сік. П'ють вранці і ввечері за 30 хв до їжі по 1 / 2 склянки. Сік краще допомагає жінкам, а не чоловікам. 

Чай з листя волоського горіха знижує рівень глюкози в крові. Листя можна додавати в чаї. Пити горіховий чай слід в прохолодне, холодну пору року. Дві столові ложки подрібненого листя заливають 1 1 / 2 склянки окропу, настоюють як чай. П'ють у проміжках між прийомами їжі 5 - 7 разів на день. 

Давно відомо, що добре знижує рівень глюкози в крові сушена груша. Для цієї мети краще всього підходить груша лісова (дичка). Її можна товкти в борошно і випікати коржики, печиво. 

Сік подорожника великого. Свіже листя подрібнюють на м'ясорубці. В отриману масу додають стільки ж холод ної кип'яченої води, потім віджимають сік. П'ють по 1 / 4 склянки в проміжках між їжею 5 - 6 разів на день. Денна доза - 1-2 склянки соку.

З 10 - 12 листя подорожника роблять зелену пасту. Її можна додавати в різні салати або вживати як самостійне блюдо. Курс лікування - 15 днів, стільки ж днів перерва. За літо-осінь проведіть кілька таких курсів.

У європейських країнах, особливо в Італії, Австрії, Німеччини, широко використовують для лікування цукрового діабету бульби жоржин. Вони містять полісахарид інулін, який в організмі перетворює цукор на фруктозу. Корінь ретельно миють, висушують, натирають на тертці, 1 чайну ложку сировини заварюють 1 склянкою окропу. П'ють як чай по 1 / 4 склянки в проміжках між прийомами їжі 5 - 6 разів. Курс лікування - 10 днів, 20 днів - перерва. Такі курси проводять 2 рази в сезон. За 1 рік - вісім курсів.

Оман високий - одне з найдавніших рослин. З архівних документів відомо, що рослина як цілющого засобу використовували при лікуванні царя Михайла Федоровича Романова.

Найбільш цілющими властивостями володіє корінь оману, в якому виявлено інулін. Для лікування використовують коріння, які збирають у вересні або в березні. Готують спиртові настій ки, відвари. Одну столову ложку подрібненого кореня заливають 0,5 л горілки, настоюють 14 днів у темному місці. П'ють по 1 чайній ложці за 20 хв до їди 3 рази в день.

Дві столові ложки кореня заливають 1 / 5 склянками холодної кип'яченої води з вечора. Вранці ставлять на маленький вогонь, доводять до кипіння, дають охолонути, проціджують. П'ють по 1 / 4 склянки за 20 - 30 хв до їди 6 - 7 разів на день.

Кульбаба лікарський, в корінні якого є до 24% інсуліну - інсуліноподібного речовини, чим і пояснюється його цукрознижувальний ефект. Коріння заготовляють у серпні-вересні, сушать підвішеними 4 - 5 діб., Потім досушують у духовці. Застосовують у вигляді відвару: 3 столові ложки подрібненого кореня заливають 2 склянками окропу, кип'ятять 15 хв, проціджують. П'ють по 1 склянці 2 рази на день за 30 хв до їжі. 

Відвар має також жовчогінну властивістю, підвищуючи секрецію шлункового соку і в зв'язку з цим збуджуючи апетит.

Кропива дводомна (пекучий). Використовують листя, зібрані під час цвітіння. Настій з листя кропиви знижує вміст цукру в крові, підвищує її згортання, сприяє збільшенню вмісту гемоглобіну, підвищує тонус кишечнику, серцево-судинної системи, перешкоджає розвитку атеросклерозу, має сечогінну властивість. Настій кропиви готують так: 2 столові ложки свіжого чи 1 ложку сушеного листя кропиви заливають 1 склянкою киплячої води, настоюють 10 хв, проціджують і охолоджують. Приймають по 1 столовій ложці 3 рази на день за 30 хв до їжі. 

Свіже листя кропиви можна використовувати як дієтичний продукт: приготувати зелені щи (з додаванням лободи, шпинату), а більш старі листи заквасити, як капусту. У Грузії листя кропиви додають до прянощів, а в Румунії та Молдові з кропиви готують плов.

Відвар із збору стулок квасолі звичайної, листя чорниці, кореня кульбаби лікарської, листя кропиви дводомної - беруть всі в рівних пропорціях. 2 столові ложки суміші заливають 2 склянками окропу, кип'ятять на маленькому вогні 10 - 15 хв, проціджують. Приймають по 1 / 2 склянки 3 рази на день перед їжею.

Козлятник лікарський - багаторічна трав'яниста рослина. З лікарською метою використовують надземну частину рослини, яку збирають до цвітіння, а також зрілі насіння. Володіє, подібно до інсуліну, цукорознижувальними властивістю, завдяки його застосуванню знижують дози інсуліну, особливо на початку захворювання і при легкій формі цукрового діабету. 

Настій готують наступним способом: 1 столову ложку сухого сировини чи 2 ложки свіжого заливають 2 склянками окропу, настоюють до охолодження, проціджують. П'ють по 2 столові ложки 4 рази на день за 20 хв до їди. 

У травні-червні можна лікуватися салатом посівним. У сала ті є сірка, яка входить до складу інсуліну, сприяє регулярному освіти і надходженню їх у кров протягом дня. Необхідно щоденне вживання до 50 - 100 г салату.

Бажано застосування наступних прянощів, трав: базилік звичайний, ваніль, гвоздика, імбир, медом, любисток лікарський, майоран садовий, меліса лікарська, мускатний горіх, петрушка кучерява, селера пахуча, чебрець, кріп, шал феї лікарський, естрагон. Ці прянощі і трави додають у салати, м'ясні страви, сир. 

Дуже корисно восени, взимку і влітку пити чай з листя брусниці звичайної, бузини чорної, вишні звичайної, ожини сизої, чорниці, шипшини коричного (використовують листя і ягоди).

Топінамбур, або земляну грушу, називають "дивом землі». Бульби топінамбура добре зимують у землі, не бояться сильних морозів. Містять більше, ніж картопля, солей і заліза, а так само в 2 рази більше вітамінів С та В.

Топінамбур допомагає в роботі серцево-судинної системи, очищає нирки, дробить камені. Застосовують його при циститі, простатиті, запальних захворюваннях жіночих статевих органів.

Перед вживанням топінамбур ретельно миють.

Можна готувати салат з топінамбуром і морквою, а також салат «Осінь»: топінамбур, яблука, квашена капуста і рослинне масло.

Топінамбур можна додавати у вінегрет, смажити, як картопля. Можна солити: 1V, - 2 столові ложки солі на 1 склянку кип'яченої води, 1 кг топінамбура ретельно миють, чистять, ріжуть кружалами і ставлять у тепле місце на 2 - 3 доби. Потім переносять в прохолодне місце, обов'язково поклавши гніт. Через 15 - 20 днів топінамбур готовий. Солоний топінамбур можна додавати в салати, вінегрети, вживати як гарнір. 

Земляну грушу можна сушити. Для цього спочатку її ретельно миють, чистять, нарізують соломкою. «Сухарики» готові, коли вони не гнуться, а ламаються. Їх можна пити з молоком, кава, додавати в компоти. Сушений топінамбур можна змолоти на кавомолці і використовувати як кава. 

Століттями топінамбур застосовували для лікування цукрового діабету.

Для зниження рівня цукру та приведення його до норми потрібно постійно і протягом тривалого часу застосовувати топінамбур. Перемелений топінамбур застосовують щодня, додаючи в салати, п'ють з молоком і чаєм (1 столову ложку на 5 - 6 прийомів на день).

У багатьох регіонах, в тому числі і в Росії, земляна груша є основним рослинним лікарським засобом для лікування цукрового діабету.

Вранці і ввечері за 30 хв до їди випивають 2 / 3 склянки кефіру, додавши в нього 1 - 2 столові ложки розмолотої гречаної крупи. Ретельно перемішують.

Ванта при початковій формі цукрового діабету у дітей радила вживати квітки білої шовковиці. Свіжі або сухі квітки: 1 столову ложку сировини заливають 1 склянкою окропу і кип'ятять 1 хв, настоюють до охолодження. Випивають 1 склянку протягом дня, процідити перед прийомом. Дуже добре щодня перед сном обливати тіло дитини цим настоєм. 

Дуже корисно перед сном з'їдати корочку сірого або чорного хліба, можна 1 сухар.

На ніч корисно випити 1 / 2 склянки молока, ряжанки і томатного соку.

У зимовий сезон, коли в достатній кількості є журавлина, не обходьте її увагою. Додавайте її до салатів, вінегрет, робіть муси, компоти, киселі.

Жменя нарізаною соломи вівса посівного заливають 1 л окропу, кип'ятять 1 хв, настоюють 10 хв. П'ють ковтками по 2 склянки протягом дня.

Хрін, кисле молоко (1:10). Приймають по 1 столовій ложці 3 рази на день до їди за 20 - 30 хв.

При легкій формі цукрового діабету корисні квітки або плоди черемхи звичайної: 10 г сухих плодів заливають 1 / 2 склянки окропу в скляному посуді. Закутують на 2 - 3 години, проціджують. П'ють по 1 / 2 склянки перед їдою 3 рази на день.

Одну чайну ложку квіток черемхи заливають 2 / 3 склянки окропу, настоюють до охолодження. П'ють по 1 / 4 склянки 3 - 4 рази на день за 30 хв до їди.

Портулак городній. Знахарі століття вживають настій листя і стебла портулаку при «солодкої» хвороби. Вчені також встановили, що при прийомі портулаку в організмі посилюється утворення інсуліну. Використовують портулак в перші і другі страви, а також у салати.

Не слід забувати, що портулак протипоказаний при гіпертензії!

шпинат городній можна додавати в салати, в картопляне пюре, попередньо відварити і протерти його через сито. Точно також його можна додавати в овочеве рагу або суп. 

Молоде листя і коріння лопуха великого. Листя трохи гірчать, але до цієї гіркоти можна звикнути. Коріння їдять сири ми, вареними, печеними, смаженими. Можна додавати в супи замість картоплі, в котлети, млинці. У лопусі є великий набір біологічно активних речовин (інулін, ефірну олію, дубильні речовини, вітаміни).

Листя використовують як приправу, їх можна квасити, солити, маринувати.

Крім цибульної настоянки цибульний сік, який благотворно діє при цукровому діабеті, знижуючи рівень глюкози (цукру) в крові. З цибулі виділено антидіабетичний засіб - маніт, який використовують у медичній практиці. 

П'ють сік по 1 столовій ложці 3 - 4 рази на день через 20 хв після їди.

Пивні дріжджі. Ще в 1943 р. професор П. М. Клінков застосовував сухі дріжджі при лікуванні цукрового діабету і встановив, що 10 - 15 г їх можуть замінити 7 - 10 ОД інсуліну.

Дріжджі володіють специфічним запахом і своєрідним гіркуватим смаком, що іноді ускладнює їх вживання. Що б віддалити запах, а також полегшити всмоктування дріжджів в травному тракті, дріжджі піддають тепловій обробці. До 1 кг дріжджів додають 20 - 25 г солі, поміщають в каструлю з товстим дном і розмішують. Ставлять на вогонь і при постійному помішуванні випарюють суміш до 40 - 60% початкової кількості. Отримані після обробки дріжджі додають до перших-других страв (30 - 50 мл на один раз), до салатів, солодких страв, напоїв. 

Сік груші надає цукрознижувальну дію. Сік п'ють цілісним або розведеним в пропорції 1:1 кип'яченою холодною водою. П'ють по 1 / 4 - 1 / 3 склянки кілька разів на день за 30 хв до їжі.
Категорія: Дієтологія | Додав: fitoterapia (14.01.2011)
Переглядів: 4080 | Теги: Лікування цукрового діабету