Мігренеподібна біль
У людей, які страждають на мігрень, напади провокує підвищена чутливість до світла і звуку. Приблизно за 30 хвилин до початку нападу можуть проявитися часткова або повна втрата зору, відчуття оніміння кінцівок, утруднення при письмі і розмові, іноді непритомність. Багато дослідників вважають це наслідком звуження кровоносних судин, що тягне за собою недостатнє надходження крові в головний мозок. 

У будь-якому випадку біль починається поступово - від тупої до ритмічного пульсування у скроні і зазвичай супроводжується розладом шлунка. Багато хто не може приймати ліки через рот, оскільки їх мучить нудота. Без прийому медикаментів напади часто більш сильні й тривалі. Єдине, що може робити хворий під час нападу, - це лежати в темряві і сподіватися на полегшення. Як правило, приступи тривають від 6 до 8 год, хоча можуть тривати значно більше. При зменшенні болю людина зазвичай засинає, при пробудженні він більше не відчуває її, але почуття пригніченості та байдужості до навколишнього зберігається до кінця дня. Мігрень має одну особливість - болить тільки половина голови.

На мігрень в кінці тижня скаржаться люди інтенсивного способу життя, що звикли працювати на межі сил. Вільний час, яке мало б принести полегшення, викликає, навпаки, почуття незадоволеності, навіть тривоги. Організм виснажений, не відновлюється і вимагає відпочинку.

В основному на мігрень страждають жінки. І передається вона у спадок по жіночій лінії. Навіть у тих рідкісних випадках, коли мігрень страждають чоловіки.

А оскільки багато в чому провокують мігрень гормональні чинники, то у більшості жінок мігренеподібного напади розвиваються з настанням менструацій. Зате після настання клімаксу вони нерідко припиняються зовсім без будь-якого спеціального лікування.

Важливо знати, що спровокувати напад мігрені може перегрівання чи переохолодження, недосипання, тривале перебування в задушливому приміщенні, перевтома, різного роду стреси.

Кращі ліки в таких випадках - систематичний відпочинок, хоча б ненадовго, але протягом всього тижня, коротка перерва в роботі. Але ... увага! У суботу та неділю слід уникати пізнього вставання: чим довше ніжитися в ліжку, тим швидше буде спровокований напад хвороби.

Інтенсивність і тривалість хвороби може знизити солі дієта - такий висновок зробили експерти медичного факультету університету Міннесоти, провівши спеціальне дослідження. У 95% випробовуваних напади мігрені стали значно легше завдяки дієті з пониженим вмістом солі. Крім того, з раціону були повністю виключені молочні продукти і м'ясні страви.

Ось сім продуктів харчування, які широко відомі як викликають головний біль: молоко, шоколад, яйця, борошно, земляні горіхи, цитрусові, свинина.

Пара часточок часнику посівного полегшує і навіть знімає головний біль при мігрені.

Яку користь приносить мігрень? Сама постановка питання видається абсурдною. Ось свідчення відомого австралійського дослідника проблеми болю Ланга: «Мігрень є нервово-судинна реакція організму, яку можна інтерпретувати як надзвичайно чуйний механізм, що захищає мозок від занадто різких змін внутрішніх і зовнішніх подразників». І це не все. Мігрень з'являється тоді, коли організм потребує відпочинку.

Мігрень змушує нас страждати і в той же час завдяки їй знаходять вихід найсильніші емоційні переживання. Вона служить і добру службу, охороняючи наш організм від надлишкового тиску і драматизму життєвих обставин.

Категорія: Дієтологія | Додав: fitoterapia (27.01.2011)
Переглядів: 772 | Теги: Мігренеподібна біль