Лікування запору
Серед порушень роботи травного тракту особливе місце займає запор. Це - патологічний стан, що характеризується затримкою калових мас в організмі понад 2 діб .. Найбільш часто зустрічається запор атонічний або спастичний. Атонічний запор розвивається при ослабленні загального тонусу організму, спастичний викликається тривалими спазмами м'язів кишечника. Багато людей, страждаючих запором, практично не відчувають ніякого дискомфорту протягом тривалого часу. По цьому вони не звертають на це уваги. Адже під час запору відбувається самоотруєння організму відходами його життєдіяльності. При запорі процеси гниття, які властиві і навіть потрібні нашому організму, посилюються і сприяють більш швидкому і непередбачуваного за своїми наслідками «зношування» слизової оболонки кишечника, яка необхідна для нормального функціонування кишкової флори. При запорі розвивається дисбактеріоз кишечника. 

Крім відсутності щоденного спорожнення кишечника за пір може проявити себе незрозумілою головним болем, землисто-сірим кольором обличчя, задишкою, не пов'язаної із захворюваннями серцево-судинної системи, слабкістю, сонливістю, невмотивованої втомою, втратою інтересу до раніше улюбленим стравам. Зміни регулярності стільця, його консистенції, кольору, оформленості, поява неприємного, різкого запаху вже свідчать про функціональні та органічні зміни в роботі кишечника. А оскільки він є найбільш об'ємною системою в організмі, то больові відчуття, що виникають на кожній окремій ділянці, дають знати про себе на тон стадії захворювання, коли з запором вже важко боротися.

Східна медицина стверджує, що на стінках кишечника, як і на стопі, і на поверхні вушної раковини є проекції всіх життєво важливих органів. Уявіть собі, що протягом тривалого часу вам ніяк не вдається позбутися від гаймориту ні народними, ні традиційними методами, а насправді на проекцію носоглотки в кишечнику «ліг» і зручно там влаштувався каловий камінь.

Якщо у вас з'явилося бажання прихопити з собою в туалет журнал чи книжку, то це свідчить про схильність до закрепів.

«Ледача» робота залізисто-слизового апарату травного тракту формується з раннього дитинства звичкою дитини подовгу сидіти за столом, не приступаючи до їжі. Оптимальна тривалість прийому їжі не повинна перевищувати 15 хв. Подовгу трапезуючи, ми привчаємо свій кишечник до млявою роботі. Повторюючи подібне щодня, ми змушуємо свій організм у цілому переходити на менш інтенсивний енергетичний обмін.

При атонії кишечника, слабкою його роботі, коли здається, що їжа лежить «каменем», нам не тільки не хочеться їсти, але і втрачається інтерес до їжі. «Важкість» відчутна настільки, що може з'явитися слабкість, піднятися не тільки артеріальний тиск, але і температура тіла. Якщо цей стан стає звичним, то день-два очікування стільця змінюється спробами у що б то не стало його добитися. З кожним місяцем треба боротися наполегливіше, тому що швидко перестають допомагати дієві до цього засобу. До відомого вам арсеналу засобів радимо додати нижченаведені.

Салат «мітелка». На великій тертці натерти моркву посівну, буряк звичайну, яблуко - все в сирому вигляді. Заправляють салат рослинною олією або сметаною. Їдять салат 2 - 3 рази на день по 70 - 100 г. Салат обов'язково їдять вранці натщесерце і на ніч за 2 - 3 год до відходу до сну. Дуже добре допомагає салат після одноденного голодування.

При атонії кишечника та хронічному коліті корисний чай з гілочок вишні. Лікувальним властивістю володіють ті гілочки, які самостійно падають на землю після цвітіння. Гілочки збирають, добре миють, намагаючись зберегти колір, потім висушують. Зберігають у паперових пакетах. Ще раз нагадуємо: гілочки не рвуть, а збирають із землі. Заварюють як чай: 1 столову ложку дрібно наламаних гілочок заливають 2 / 3 склянки окропу. П'ють тільки свіжозаварений чай протягом дня.

Якщо ви не встигли зібрати гілочки під час цвітіння, то можна їх зібрати, коли дозріє вишня. Найбільш вираженим лікувальним властивістю володіють гілочки найтемнішої за забарвленням вишні.

У сезон дині потрібно їсти її побільше. Треба пам'ятати, що диня не сумісна ні з якою їжею. Вона індивідуалістка і не пере носить в кишечнику товариства інших продуктів. Організм віддячить вам за це лікування - віддасть всі або майже всі калові завали в кишечнику.

Дуже корисна для кишечника зливу. Порадуйте себе в сезон: протягом декількох днів будете її якомога більше. Найбільш корисна і лікувальна зливу, в якій легко відділяється кісточка.

Німецькі аптекарі ще за часів Петра I пропонували настій кави (не кип'ятити), який чудово впливає на перистальтику кишечника: беруть 1 чайну ложку кави на 1 / 2 склянки окропу. Заварюють як чай. П'ють тільки теплим. Настій кави корисно пити вранці і 1 - 2 рази протягом дня.

Не слід забувати, що часник посівної заспокоює і знімає біль, вбиває непотрібну і відновлює необхідну для кишечника бактеріальну середу. Якщо ваш організм добре переносить часник, то протягом дня треба з'їсти один зубок, або натерти їм скоринку житнього хліба, або з маленьким шматочком сала (8 - 10 г). У такій кількості сало дає прекрасний жовчогінний ефект, що також сприяє нормальній перистальтиці кишечника.

Підсилює роботу кишечника бадилля буряка звичайної і редиски. Беруть 1 - 1 1 / 2, столові ложки сухого або свіжого сировини і заварюють 1 склянкою окропу. П'ють по 1 / 4 склянки замість чаю 5 - 6 разів на день.

На осінь, зиму і весну можна засушити корінь ревеню тангутського. Приймають за 20 хв до їди (на кінчику чайної ложки) до тих пір, поки робота кишечника не нормалізується.

дубові жолуді очищають від лушпиння, розрізають на 3 - 5 частин, висушують у духовці, мелють у кавомолці. П'ють з молоком. Зникне важкість у шлунку та кишечнику, спорожнення кишечника стане систематичним.

Європейські лікарі ще кілька століть тому в якості лікувального засобу при млявою роботі кишечнику запропонуй чи що ... пиво. Тільки не слід ним захоплюватися - це лише лікування. П'ють по 1 / 4 склянки 4 - 5 разів на день за 20 - 30 хв до їди.

Дуже добре регулює роботу травного тракту ромашка аптечна: 1 столову ложку сировини заливають 3 склянками окропу, настоюють не більше 1 години, проціджують. Приймають без обмеження як чай.

Горобина звичайна, знята після перших заморозків: 10 - 12 ягід розм'якшують, заливають 1 склянкою окропу, настоюють до охолодження. Випивають в 4 - 5 прийомів протягом дня.

Якщо внутрішня частина обох стоп має зроговіння, мозолі, натоптиші, то це показник того, що моторика кишечнику змінена в бік атонії. Можливий запор, який поки не дуже турбує, проте в кишечнику вже є звуження.

Як уважно ми лікуємо серце і як мало приділяємо уваги кишечнику, цьому щоденного, щомиті трудівникові, проробляють дуже важливу, чорнову, невдячну, на перший погляд, роботу. За підрахунками американських вчених, ми витрачаємо всього 5 - 7 хв на добу на ту роботу, яка служить гармонізації обмінних процесів в організмі. Необхідно пам'ятати про його потреби в клітковині, яка міститься в буряку, моркві, капусті, яблуках, чорносливі та інших кисло-солодких фруктах. Чим налагоджені працює очисна система будь-якого організму, тим менше ймовірність виникнення в ньому неполадок.

Щоб запобігти запору і налагодити роботу кишечника, необхідно дотримуватись таких рекомендацій.

Для щадного режиму роботи кишечника не переїдати, приймати їжу, якщо не через 2 год, то хоча б щодня в один і той же час доби. У боротьбі з запором дуже важливо використовувати сезонність: з липня по жовтень - плодоносне час, коли можна виправити не тільки вже наявні недоліки в роботі кишечнику, але і «підстьобнути» його до стабільної роботи під час зимово-весняного періоду. Дотримуючись нижченаведених дієт і рекомендацій, ви зможете в цьому легко переконатися.

Під час дієти бажано пити по 1 / 3 склянки за 30 хв до їди відвар наступних семи трав: м'ята перцева, ромашка аптечна, звіробій продірявлений, деревій звичайний, лист сени, кора крушини ольховідной, насіння кропу (достатньо і п'яти трав, тільки їх теж треба брати в рівному співвідношенні). 1 столову ложку суміші заварюють з вечора в термосі 0,5 л окропу. Приймають вранці натщесерце і на ніч, а якщо результатів немає, то 1 / 2 склянки відвару беруть ще й днем.

1-й день

Салат зі свіжої капусти, до якої додають свіжу моркву, яблука, зелень, 50 - 60 г свіжого буряка, рослинне масло.

2-й день

Каша з вівсяних пластівців «Геркулес»: 1 склянка пластівців затоки ють 3 склянками води, додають свіжі або розмочені сухі яблука. Восени і взимку бажано додавати ягоди калини.

3-й день

500 г нежирного сиру, 1 - 2 свіжих яблука, 15 - 20 штук чорносливу.

Інший варіант - до сиру додають 1 столову ложку рослинного масла, зелень кропу, петрушки, селери, Iзубок часнику, 1 болгарський перець.

4-й день

Яблука. Бажано більшу частину яблук спекти, зробити мус, желе. Для цього яблука чистять, ріжуть, додають 3 столові ложки манної крупи, будь варення або трохи цукру, води, щоб покрити яблука, і ставлять на 15 хв в духовку на маленький вогонь.

5-й день

Каша з гречаної крупи: 1 склянка крупи на 3 склянки води. Під час варіння додати 2 столові ложки рослинної олії і дрібно нарізану маленьку цибулину. Влітку - зелень кропу, петрушки.

6-й день

Квасоля або зелений горошок (1 - 1 год склянки). Відварюють, додають більше зелені кропу, петрушки. Можна зробити запіканку, додавши 2 яйця і листя хрону.

7-й день

Голубці. Бажано з овочевим фаршем (цибуля, морква, зелень і пшоно, рис, гречана крупа). Підливу готують по своєму смаку. Можливий варіант - «ліниві» голубці. З капусти можна зробити котлети або шніцелі.

8-й день

Вермішель з м'ясом (по-флотськи), більш переважно з сиром або бринзою, а також зеленню (кріп, петрушка, селера).

9-й день

Червоний дієтичний борщ з квасолею або холодний борщ. Готувати за звичною і улюбленою рецептурою.

10-й день

Каша з пшеничної крупи або пшона (2 / 3 склянки крупи на 2,5 склянки води), а також компот зі свіжих ягід і фруктів або узвар, приготований за 3 дні до вживання.

Як варіант для розвантажувального дня - 1 - 2 кг абрикосів, персиків (влітку). Взимку і восени це може бути 1 л березового, сливового, абрикосового, аличевого, кизилового соку, до якого додають 1 / 3 склянки бурякового або морквяного соку.

Кілька рекомендацій з нетрадиційних методів лікування запору

Свіжоприготований сік ріпчастої цибулі (1 чайна ложка) приймають 3 - 4 рази на день перед їжею. Курс лікування - 3 тижні, потім 3 тижні перерва, після чого лікування повторити.

В 1 / 2 склянки кефіру додати 1 столову ложку рослинної олії. Перемішати. Запити 1 / 2 склянки кефіру. Приймати щодня перед сном. Курс лікування - 2 - 3 міс.

Чай з бадилля моркви. Влітку використовують свіжу бадилля, а взимку заварюють висушену. Можна пити по 1 - 3 склянки на день. Лікування проводити у вересні - листопаді.

Взимку і навесні використовують моркву так. Вранці морква добре миють, заливають холодною водою і залишають до вечора. За тим натирають на тертці. З'їдають її перед сном, ретельно пережовував.

Лляне насіння потовкти. Приймають по 1 столовій ложці 2 рази на день за 20 - 30 хв до їди, або запиваючи водою, або розмішавши в 1 / 3 склянки води. Курс лікування - 1 - 2 міс.

Кисіль з лляного насіння. Варять протягом 10 хв 1 стакан киселю, відстоюють. Слиз зливають, щоб не потрапили насіння, додають будь-який сік або мед для смаку. Приймають по 1 / 2 склянки натще та перед сном.

При хронічному запорі: 1 чайну ложку лляного насіння заливають 1 склянкою окропу, загортають на 6 - 7 год Настій випивають увечері в один прийом разом з насінням.

Можна використовувати і такий рецепт: 1 столову ложку лляного насіння заливають 1 склянкою окропу (бажано насіння льону змолоти в кавомолці). П'ють теплим по 1 / 3 склянки через 20 хвилин після прийому їжі. У травному тракті насіння набухають і відбувається подразнення слизової оболонки кишечника, в результаті чого перистальтика посилюється і його вміст швидко просувається.

Плоди кмину звичайного-10 г, шкірка апельсина солодкого - 10 г, кора крушини ольховідной - 80 г. Одну столову ложку суміші заливають 1 склянкою окропу і томят 10 хв на маленькому вогні. Приймають вранці і ввечері по 1 ста кану. Курс лікування - - 2 - 4 міс.

Подрібнене насіння кмину звичайного (5 г) кип'ятять у 2 склянках води протягом 5 хв. Проціджують. Приймають по 1 / 2 склянки 3 рази на день до їди.

Кора крушини ольховідной-60 г, плоди анісу звичайного - 10 г, плоди фенхелю (насіння кропу аптечного) -10 г, корінь солодки голої - 20 г. 2 столові ложки суміші заливають 2 склянками окропу, закутують у газети на 3 - 5 ч.

Приймають по 1 склянці вранці і ввечері протягом 2 тижнів, 1 тиждень - перерва. Курс лікування настоєм повторюють 3 - 5 разів.

НЕ ЗАСТОСОВУЮТЬ свіжозібрану кору крушини. Вона подразнює слизову оболонку шлунку, викликає нудоту, біль у кішечніке.Кора крушини стає придатною для вживання тільки після зберігання не менше 1 року. Глікозиди крушини під впливом травних ферментів руйнуються зі звільненням діючих речовин: емодін і хрізофеновой кислоти, вона-то і сприяє посиленню перистальтики товстої кишки, не дратуючи при цьому слизову оболонку інших відділів травного каналу.

Кора крушини - м'яко чинне проносний засіб, близьке за своїми властивостями до властивостей олександрійського листа і ревеню.

Можна використовувати суміш: кора крушини ольховідной, плоди коріандру, корінь алтея лікарського - 4:1:1. Одну столову ложку суміші настоюють у холодній воді протягом 1 год, потім доводять до кипіння і варять на маленькому вогні 5 хв, проціджують. П'ють у гарячому вигляді.

Подорожник великий. Настій насіння - 1 столову ложку насіння заливають 1 / 2 склянки окропу і настоюють до охолодження. Випивають разом з насінням вранці. Дія настає через 5 - 12 ч. Протипоказань немає.

Настій листя подорожника: 3 столові ложки листя заливають 2 склянками окропу і настоюють 30 хв, проціджують. Приймають по 1 / 2 склянки 3 рази на день за 30 хв до їди. Курс лікування - 1 - 1,5 міс.

Кора дуба звичайного - 30 г, лляне насіння - 30 г, квіти ромашки аптечної - 40 г заливають 0,5 л окропу. Настій приймають по 1 / 2 склянки вранці і на ніч. Курс лікування - 3 - 4 тижні.

Засіб від спастичного запору: 500 г гарбуза звичайного, 1ч2 склянки води, 60 г крупи, 50 г вершкового масла. М'якоть гарбуза ріжуть маленькими шматочками і злегка припускають у вершковому маслі. Додають манну крупу або пшоно, яке попередньо прожарюють в духовці і розпарюють, багаторазово обдавши окропом, сіль за смаком. Страву готують 2 - 4 рази на тиждень протягом 1 міс., І як результат - зникнення неприємною болю.

При хронічному запорі корисно пити гарбузовий сік по 1 / 3 склянки 3 рази на день. Курс лікування - не менше 1 - 1,5 міс.

Запори у літніх людей. Натирають на тертці 1 - 2 яблука, додають 1 / 3 склянки молока, 1 / 2 чайної ложки меду. Рекомендується з'їдати на перший сніданок протягом декількох місяців.

Метод І. П. Бородіна: емальований посуд з 0,5 - 0,8 л кислого молока ставлять у велику за обсягом посуд з киплячою водою. Коли спливе сир, у ньому роблять «ополонку» і всипають туди подрібнені овочі, а також свіжі або сухі трави, взяті в будь-якій кількості. Спочатку цибулю і часник на 5 - 10 хв, потім капусту, кропиву, петрушку, селеру, подорожник, м'яту, бадилля буряка, редис (ще на 5 хв). Потім сир відціджують (він виходить набагато смачніше від звичайного), а сироватку проціджують. П'ють її натщесерце по 1 склянці. Це ефективний і нешкідливий проносне, «глушник» гнильної флори у верхній і середній «поверсі» травного тракту.

Спрощений спосіб приготування сироватки за методом І.П. Бородіна. У банку місткістю 1 л з 0,5 л кислого молока (кефіру) засипають подрібнені овочі і трави. Доливають окріп. Через 5 - 10 хв верхній шар рідини випивають, знову доливають 300 г окропу, розмішують і проціджують. Сироватку випивають, а отриману суміш з'їдають в проміжках між прийомами їжі.

Лікування висівками. 1-й цикл-10 - 12 днів. Одну чайну ложку висівок заварюють 1 / 3 склянки окропу. Після охолодження проціджують. Що залишився м'якуш з'їдають за 3 рази протягом дня (під час сніданку, обіду і вечері). 2-й цикл - 2 тижні. Дві столові ложки висівок заливають 1 / 2 склянки окропу. Після охолодження проціджують і з'їдають м'якуш також у 3 прийоми. 3-й цикл - 2 міс. Дві чайні ложки сухих висівок приймають під час їди 2 - 3 рази на день.

Протипоказання: запальний процес у будь-якій ділянці травного каналу. У таких випадках краще приймати хліб грубого помелу.

Рецепт С. Тальма: кілька столових ложок вівса перебирають. Добре промивають, висушують, дрібно подрібнюють. Приймають 1 раз на день як добавки до якого-небудь блюда. Спочатку порошок беруть на кінчику чайної ложки, поступово збільшують дозу і кількість прийомів (до 1 / 2 чайної ложки 3 рази на день). Приймають до отримання позитивного ефекту - щодня го стільця. Якщо немає результату і в животі триває біль, спостерігається метеоризм і здуття кишечника, то через 1 - 2 тижнів прийому дозу збільшують до 1 чайної ложки 3 рази на день.

Лікувальні клізми з настоєм насіння льону - 1 столову ложку заливають 1 склянкою окропу. Наполягають 2 - 3 ч. На 1 клізму беруть 50 мл злегка підігрітого настою. При різкому роздратуванні прямої кишки обсяг добавки настою зменшують до 20 - 30 мл і вводять не один, а три-чотири рази на день. Дає хороший результат і при геморої.

Влітку заварюють чай із свіжого листя чорної смородини. Протягом дня випивають 0,5 л.

Стародавнім засобом, застосовуваним при лікуванні запору, є ягода червоної смородини. Земські лікарі радили її вживати за 20 - 30 хв після їжі (весь сезон, поки є ягода).

Улітку при хронічному запорі добре застосовувати агрус. Протягом 3 - 4 тижні щодня потрібно з'їдати 300 - 500 г свіжих ягід, а ще краще варити з них компот.

Одним з найдавніших засобів при запорі є картопля. З ретельно вимитих неочищених бульб готують сік. Не слід готувати про запас. Пити по 1 / 3 склянки 3 рази на день - натщесерце, вдень і перед сном.

Сік можна приготувати й так: 1 кг картоплі добре миють, пропускають через м'ясорубку і віджимають сік. Кип'ятять його, поки він не стане клейким, додають 50 г меду і ще раз кип'ятять до загусання маси, дають охолонути. Зберігають у холодильнику. Приймають по I чайній ложці 2 рази на день: вранці перед їжею і ввечері перед сном.

звіробій продірявлений використовують у свіжому або сушеному вигляді: 1 столову ложку сировини заливають 1 склянкою окропу. Заварюють як чай. Приймають по 1 / 4 склянки за 30 хв до їди 3 рази в день.

Гарним і корисним засобом від запору є солодкий перець з рослинним маслом. Приймають 3 - 4 рази на день по 1 столовій ложці дрібно нарізаного перцю натщесерце, вдень і на ніч.

Можна приготувати сік з солодкого перцю і моркви, узятих в рівних кількостях. Приймають натще. Дуже корисно при захворюваннях товстої кишки.

Добре розслабляє кишечник солодка, особливо біла, слива.

Обліпиха крушиновидна. Використовують насіння, їх добре миють, висушують і зберігають у паперовому пакеті. При необхідності насіння потрібно змолоти на кавомолці і з'їсти 1 столову ложку отриманого борошна протягом дня (потроху перед кожним прийомом їжі). Насіння обліпихи крушиновидная можна заварювати як чай (1 столова ложка на 1 склянку окропу). Вживають в теплому вигляді.

Незаслужено забуті у нас квіти та ягоди терну. Їх збирають і сушать. Земські лікарі рекомендували пучку сухих або свіжих квіток заливати 1 склянкою окропу і настоювати до охолодження. Вживати по 1 / 2 склянки 3 - 4 рази на день через 20 - 30 хв після їди. Результат з'являється після 2 - 4 дні лікування.

Німецький лікар Кнейппа призначав квітки і ягоди бузини чорної як проносний засіб. Беруть 1 столову ложку сировини, заливають 1,5 склянки окропу, настоюють до охолодження. Приймають протягом дня.

Він же запропонував і наступний рецепт: 1 столову ложку квіток бузини чорної, 1 аркуш алое, 1 чайну ложку плодів або зелені фенхеля звичайного ввечері треба залити 2 склянками окропу, настояти 10 - 12 год, процідити і пити 2 дні підряд по 1 склянці. Спорожнення кишечника настає через 12 - 30 год Воно, як правило, рясне, безболісне, без розслаблення кишечника.

Радимо приготувати варення з ягід бузини чорної. Ягоди добре промивають, дають стекти воді. Варять з додаванням 1 склянки води в 3 - 4 прийоми, поки ягоди не зваряться. Потім суміш протирають через сито або друшляк, додають цукор з розрахунку 1:1. Хворі на цукровий діабет можуть вживати це варення, але без цукру. Приймають по 1 / 2 чайної ложки 5 - 6 разів на день через 15 - 20 хв після прийому їжі.

Квітки маргаритки багаторічної також є ефективним лікувальним засобом. Одну столову ложку сухих або 2 столові ложки свіжих квіток заливають 1 склянкою окропу, настоюють до охолодження, проціджують. Приймають потроху через 30 хв після їди.

ріпа біла володіє не тільки відмінними смаковими якостями, але й лікувальними властивостями. Натирають 100 г ріпи, віджимають сік, додають до нього 50 г меду. Випивають за один прийом, краще всього натщесерце, до 6.30 - 6.40 ранку. Через 15 - 20 хв про зійде повне звільнення кишечнику. Щоб домогтися щоденної роботи кишечника, необхідно провести лікувальний курс - 1 тиждень.

Старовинний український рецепт: протягом 1 міс. в солоній воді витримують огірки. Потім розсіл проціджують і ставлять у холодильник. П'ють по десертній ложці через 20 - 30 хв після кожного прийому їжі. Огірки викидають.

Навесні для лікування запору можна використовувати редис. Бадилля добре миють, дають стекти воді, дрібно подрібнюють. 1 столову ложку бадилля заливають 1 склянкою окропу, на 10 - 15 хв укутують кухонним рушником. П'ють замість чаю через 20 хв після їжі протягом дня.

Прекрасним проносним властивістю володіють дозрілі ягоди горобини звичайної. З них роблять сік або щодня після їжі з'їдають 10 - 15 ягід. Для дітей і людей пожіло го віку на зиму та весну заготовляють горобиновий сироп: з 2 кг ягід готують сік. Варять у 3 прийоми з 1 кг цукру, щоразу доводячи до кипіння і даючи охолонути. Приймають по 1 чайній ложці 4 - 5 разів на день після їди. Коли робота кишечника відновиться, приймають по 1 чайній ложці 1 - 2 рази на день через 20 хв після їди.

Одним із засобів лікування запору є ревінь тангутский. Навесні і восени його додають в овочеві та фруктові салати, варять з нього киселі і варення, готують запіканки, начинки для пирогів і налисників, заготовляють сік.

Ще за 2700 років до н.е. в Китаї використовували ревінь як проносне. Доза 0,5 - 1 г кореня викликає посилену перистальтику кишечника, в результаті чого через 8 - 10 год настає його випорожнення. Але як проносний засіб ревінь більш корисний для дітей і осіб молодого віку. Літнім людям зі схильністю до хронічного запору, геморою з кровотечею він протипоказаний. Треба пам'ятати, що тривале вживання ревеню знижує його ефективність.

Налагодити роботу кишечника допомагає розсипчаста гречана каша. За відсутності бажаного результату на наступний день можна зварити гречаний суп, заправивши його цибулею і морквою.

С. М. Аренський запропонував доступний рецепт лікування запору. Це салат зі свіжих яблук, квашеної капусти білоголової і дрібно порізаного білого хліба, заправлений 1 столовою ложкою рослинного масла. З'їдають такий салат натщесерце. Салат дуже корисний і при геморої.

Мікроклізми (30 мл):
з меліси лікарської: 3 г сировини заливають 1 склянкою окропу, настоюють 15 хв;
з відвару буряка звичайної;
з насіння вівса посівного або ячменю звичайного: 5 - 7 г суміші кип'ятять в 1 л води. Вводять в підігрітому вигляді;
з продуктів есо (ячмінь, овес), отриманих шляхом теплової обробки з пробуджених насіння.

Настій квіток примули (первоцвіт): 20 г сировини заливають 1 л води або 50 г цілої рослини - 1 л води, настоюють кілька годин, доводять до кипіння, охолоджують, проціджують. Приймають по 1 склянці 2 рази на день.

Настій шавлії лікарського краще заварювати як чай: 1 чайну ложку заливають 1 склянкою окропу, настоюють. Приймають по 1 / 3 склянки 3 - 4 рази на день, бажано в другій половині дня через 20 - 30 хв після їди.

Одне з перевірених і досить старих засобів боротьби з запором: шкірка від 3 - 4 середньої величини картоплин. Бульби ретельно миють і варять 3 - 4 хв у 2 склянках води, дають охолонути, проціджують. П'ють ковтками протягом дня.

Забуте в містах і добре відоме в селах засіб - горох. Спекти горох і змолоти в порошок. Щодня з'їдати по 1 чайній ложці. У жінок, які вдаються до цього засобу, зникають на обличчі жовті плями.

Не часто практикуємо ми в своєму меню топінамбур. А він просто необхідний при захворюваннях печінки, серцево-судинної системи, при цукровому діабеті і дуже корисний при хронічному запорі. Звичайно, краще додавати його в будь-які салати в свіжому вигляді і бажано заправляти такі салати рослинним (під сонячним, оливковою або кукурудзяною) маслом.

фізаліс звичайний можна використовувати як лікувальний засіб при хронічному тривалому запорі. Краще всього його вживати у свіжому вигляді - є плоди або додавати їх в салати.

Дієтологи Індії і Японії вважають, що систематичне вживання винограду, абрикосів, родзинок, бананів, фініків запобігають розвитку запору.

До теперішнього часу одним з ефективних засобів позбавлення від запору є буряк звичайний. Краще її спекти, ніж відварити, і приймати по 150 - 200 г у поєднанні зі свіжою морквою, а на ніч обов'язково зробити клізму.

Слід щодня їсти квашену капусту. За один раз з'їдати стільки, скільки можна взяти на виделку, кілька разів на день, кожного разу запиваючи ковтком настою шавлії лікарського -

1 чайна ложка на 2 / 3 склянки окропу. Настоюють до охолодження.

Століттями використовують нирки і листя тополі чорної - 2 столові ложки подрібнюють і заливають 1 чт склянки окропу. Настоюють 15 хв, проціджують. Випивають в 4 - 5 прийомів. Можна приготувати настоянку: 2 чайні ложки (квітки, бруньки тополі чорного) заливають 100 г горілки. Наполягають 7 днів, проціджують. Приймають по 20 крапель 3 рази на день через 20 - 30 хв після їди.

Відвар зерен вівса посівного. Беруть 20 г зерен, заливають 1 склянкою окропу. П'ють як чай протягом дня не менше 2 склянок.

Суху і свіжу шкірку мандарина японського використовують при атонії кишечника, особливо якщо вона супроводжується почуттям нудоти. Цей рецепт особливо допомагає вагітним. 1 столову ложку шкірки заливають 2 склянками окропу, настоюють до охолодження, проціджують. Випивають за 2 - 3 рази в проміжках між прийомами їжі. Якщо докучає нудота, то п'ють 5 - 6 разів на день між прийомами їжі. Мандаринова шкірка тонка, цедру заготовлювати складно.

шпинат городній французи називають «мітлою» шлунка. У листі міститься речовина, подібне секретин, який знаходиться в слизовій оболонці шлунка і дванадцятипалої кишки. З лікувальною метою листя краще всього використовувати в липні.

Ягоди ожини сизої регулюють травлення, покращують апетит, посилюють перистальтику кишечника, корисні при захворюваннях шлунка, шлункових кровотечах, захворюваннях печінки, жовчного міхура.

Масажисти і фахівці з мануальної терапії радять вставати вранці з ліжка тільки з правої ноги. Підтягти праву ногу до живота і дати своєму кишечнику команду: працюй! Адже страждаючи запором, людина одночасно страждає і головним болем і дратівливістю. Якщо зробите так, то збережете добрий настрій, дасте поштовх до збалансованої роботі травного тракту.

Слід пам'ятати всім, що за кілька років до перших при знаків «збою» в роботі кишечнику з'являються мозолі: зроговіння на внутрішній частині обох стоп.


Категорія: Дієтологія | Додав: fitoterapia (11.01.2011)
Переглядів: 5887 | Теги: Лікування запору