Лікування стенокардії
Головний прояв цієї хвороби, в основі якої лежить погіршення кровообігу в м'язі серця, - раптові напади стискаючого, що давить біль у грудях. 

Даукарин, препарат, що знімає біль в області серця, зміцнює судини м'язи серця Його багато в моркві посівної, яку відносять до рослинних спазмолитикам, особливо корисним при хронічній коронарній недостатності. Протягом дня можна приймати або стакан свіжоприготованого соку або 2 - 4 натертих моркви з додаванням сметани.

Хрін звичайний. До 1 чайній ложці свеженатертого хрону додають стільки ж меду. З'їдають цю суміш натщесерце за

1 год до сніданку Курс лікування - 30 днів. При неприємних відчуттях від прийому хрону потрібно зменшити дозу та поступово довести знову до 1 чайної ложки. Повторити курс можна через 2 міс. Під час лікування необхідний строгий режим: не вживати алкоголь, не палити, не втомлюватися, не переохолоджуватися. Слід провести 5 - 6 курсів протягом 3 років.

Кропива глуха (не пекуча). Бажано збирати на стадії цвітіння, хоча можна з весни до морозів збирати листя і стебла. Сушать кропиву в темному місці. Для лікування можна застосовувати суху і свіжу кропиву: 50 - 70 г поміщають в емальований посуд, наливають 450 г води. Через 30 хв ставлять на вогонь, кип'ятять у відкритому посуді на маленькому вогні 10 хв, дають охолонути, проціджують. Відвар тримають у холодильнику, перед вживанням підігрівають до кімнатної температури. Отриманої кількості достатньо на 2 дні. Курс лікування - 3 періоди по 5 днів,

2 періоди - по 2 - 3 дні. П'ють по 1 / 2 склянки 3 рази на день. Біль в серці має зникнути.

Коріння шовковиці (тутовника). Ефективне протибольову засіб при стенокардії. 200 г свіжих коренів миють, з дрібнішають, складають в емальовану каструлю, заливають 0,75 л води, залишають на 1 год, потім ставлять на маленький вогонь на 15 хв, дають охолонути, проціджують. Ставлять у холодильник. П'ють по 1 / 2 склянки протягом 5 днів 3 рази на день. Перерва 2 - 3 дні. Курс повторюють 2 - 3 рази.

Знахарі багато століть тому знали, що якщо «у кого в грудях біль», то слід взяти 1 склянку збираного молока, 1 склянка води, по одній пучку квіток ромашки аптечної, липового цвіту і квіток бузини. Все змішують, кип'ятять, проціджують, дають охолонути. Суміш повинна нагадувати парне молоко. П'ють замість чаю.

При всіх захворюваннях серцево-судинної системи і особливо при стенокардії корисний пастернак посівний. Всі його частини слід вживати в їжу. Можна насушити на зиму і заварювати як чай. П'ють протягом дня по кілька глотков.Прі стенокардії з задишкою добре допомагає часник посівної з медом і лимоном: 1 л меду, 10 лимонів, 5 головок (а не часточок!) Часнику Часник і лимони пропускають через м'ясорубку. Все змішують, накривають кришкою і зберігають у прохолодному місці 1 нед. Приймають по 4 чайні ложки 1 раз на день. Між прийомами кожної ложечки витримують приблизно 1 хв.

Соя корисна при стенокардії, атеросклерозі, міокардиті, подагрі, нефриті та пиелите. Боби сої замочують до варіння на ніч, краще в кип'яченій воді, а потім варять 5 - 6 ч. Вживають 100 - 150 г бобів на день.

Соєве молоко: 1 чайну ложку соєвої муки розчиняють в 1 / 2 склянки води. Якщо молоко готують з бобів сої, беруть 1 чашку бобів та 5 чашок води. Приймають 1 - 1,5 склянки на день.

Настійно радимо пити апельсиновий сік по 1 / 2 склянки 3 - 4 рази на день. Бажано на цей час перейти на вегетаріанство.
Категорія: Дієтологія | Додав: fitoterapia (16.01.2011)
Переглядів: 945 | Теги: Лікування стенокардії