Лікування панкреатиту
Панкреатитом, або запаленням підшлункової залози, частіше за все страждають жінки у віці 20 - 40 років, особливо повні. Легку форму панкреатиту діагностувати складно, а важка становить загрозу для життя хворого і характеризується серйозними клінічними проявами. На жаль, такі хворі виявляються пацієнтами хірургічних відділень. 

Найбільш частою причиною виникнення панкреатиту є жовчнокам'яна хвороба, переїдання, гельмінтоз, іноді виразкова хвороба дванадцятипалої кишки. В даний час велике значення набуває алергічний чинник, ураження судин, зокрема атеросклероз. Серед інших причин захворювання виділяють також спадковий чинник.

Для хворих панкреатитом характерні відсутність апетиту, спрага, нудота, метеоризм, рідкий стілець, дисбактеріоз. З'являється дратівливість, безсоння, головний біль, запаморочення, неглибокі непритомність, зрідка судоми, незначна жовтяниця, що проходить через 7 - 10 днів.

У дітей любов до солодощів призводить до порушення вуглеводного обміну і як результат може виникнути панкреатит.

Ця хвороба - породження нашого гарячкового, повного стресів, століття, тому у цілителів минулого не було «секретів» лікування панкреатиту.

Пропонуємо кілька рецептів лікування панкреатиту.

Листя і квітки чорниці, висушені в тіні, стулки фа солі звичайної, листя та квіти суниці лісової, квітки репейнічка (лопуха великого), квітки волошки синьої. Всі беруть у рівних пропорціях і ретельно перемішують. Заварюють 1 столову ложку суміші 1 склянкою окропу, настоюють ніч. Приймають по 1 / 3 склянки 3 - 4 рази на день до їди. Під час лікування виключають молочні продукти. Замість цукру вживають мед.

Настій календули лікарської: 1 столову ложку квіток заливають 1 склянкою окропу на всю ніч. Приймають по 1 / 3 склянки (або ж 30 крапель спиртової настоянки) 3 рази на день за 30 хв до їди від 40 днів до 2 міс. Цукор на час лікування замінюють медом.

Гарбуз звичайна. З'їдають на вечерю, можна в два прийоми (17 або 18 год і 19 або 20 год) кашу, приготовану таким чином: 1 / 2 склянки пшеничного крупи варять в 1 л води до повного розварювання, натирають на тертці 200 г сирого гарбуза, додають її в пшеничну кашу і варять ще 20 хв. Трохи підсолюють і додають 1 чайну ложку рослинної олії. Курс лікування - 20 днів.

Квасоля звичайна. Сушені стулки стручків фа солі (3 - 4 столові ложки) подрібнюють, наполягають в 0,5 л окропу в термосі не менше 5 ч. Приймають по 1 / 2 склянки 3 рази на день за 30 хв до їди. Курс лікування - 27 днів.

Розсіл квашеної капусти п'ють по 1 / 3 склянки 2 - 3 рази протягом дня. Розсіл п'ють теплим. Курс лікування - 1 тиждень, потім перерва 1 тиждень і курс повторюють ще 2 - 4 рази залежно від самопочуття.

У мережі абрикосів потрібно більше їсти цих смачних фруктів, а взимку і навесні додавати курагу, урюк в сир, буряк. По можливості страви з сушеними абрикосами готують 3 - 4 рази на тиждень.

Квітки календули лікарської, листя барбарису звичайного, квітки безсмертника піщаного, низка трехраздельная беруть у рівних кількостях, висушують, перетирають. Китайські фітотерапевти вважають, що кращий лікувальний ефект досягається при застосуванні цієї суміші у вигляді порошку. Для виготовлення порошку можна використовувати кавомолку.

Дітям у віці до 10 років 1 столову ложку суміші заливають 1 склянкою окропу і настоюють ніч. Дають пити по 1 / 3 склянки за 1 год до їжі 1 раз на день. Для осіб всіх інших вікових груп:

2 столові ложки суміші заливають 0,5 л окропу. Приймають по 3 / 4 склянки за 20 - 30 хв до їди 3 рази в день.

Компрес з теплої кислого молока. Накладають компреси на область живота на ніч. Для компресу використовують лляну серветку шириною 7 - 8 см, яку змочують кислим, на неї кладуть компресний папір, потім обмотують теплим плат кім. Курс лікування - 4 тижні.

Редька чорна посівна. Коренеплоди ретельно миють, але не чистять, натирають на тертці. Віджимають сік, додають 50 г меду або цукру на 1 склянку соку. Приймають по 1 / 4 склянки 3 рази на день за 30 хв до їди. Курс лікування - 40 днів.

Хвощ польовий. 3 столові ложки трави варять в 2 склянках води 10 хв, настоюють 10 хв. Приймають по 1 - 3 столові ложки 3 - 4 рази на день за 20 - 30 хв до їди. Добре знімає набряки.

Листя і квітки чорниці бажано сушити в тіні. 1 столову ложку сировини заливають 1 склянкою окропу, настоюють 1 - 1,5 год, дають охолонути, проціджують. Приймають по 1 / 3 склянки 3 - 4 рази на день за 20 хв до їди.

Квітки лісової суниці, корінь цикорію звичайного, листя і квітки журавлини, кукурудзяні рильця беруть у рівних частинах, ретельно перемішують. Повну 1 столову ложку суміші заливають 1 склянкою окропу, настоюють ніч. Приймають по 1 / 3 склянки на день за 20 - 30 хв до їди. У період лікування молочні продукти виключають.

При недостатності функції підшлункової залози корисний корінь барбарису звичайного (2 столові ложки) і корінь солодки голої (1 столова ложка). Заливають 0,5 л окропу, настоюють ніч. Вранці кип'ятять 5 хв на маленькому вогні, проціджують. Приймають по 1 / 2 склянки 3 рази на день через 15 - 20 хв після їди.

Дуже добре стимулюють роботу підшлункової залози ягоди журавлини. Вони зберігаються всю зиму і весну. Бажано з'їдати по 172 - 2 столові ложки, розтерши їх з невеликою кількістю меду.

Народні цілителі вважають, що кульбаба лікарський створений природою для лікування та нормалізації роботи під шлункової залози. Цінність його виняткова. Природа наділила кульбаба вітамінами, мінеральними речовинами, дубильними складними сполуками, інулін. У кульбабі цінне все: корінь, листя, квіти. Жовті квіти солодкі та ніжні, а листя гіркуваті. Для усунення гіркоти їх вимочують у холодній воді 30 хв або обдають окропом.

Смачний і корисний салат з квіток кульбаби з огірками і майонезом.

Прикореневі розетки кульбаб ранньою весною піднімаються над землею на 3 - 5 см разом з квітковою ниркою. Розетки зрізають, ретельно миють, вимочують у солоній воді 1 - 2 год, щоб не було гіркоти. Воду зливають і засолюють у 10% розчині солі. Так роблять заготівлі на зиму.

Квіткові розетки можна маринувати. Їх промивають і перебирають, укладають у каструлю, заливають гарячим маринадом, доводять до кипіння і витримують на слабкому вогні ще 10 - 15 хв. Маринад: 1 л 6% харчового оцту, 50 г цукру, 50 г солі, перець, лавровий лист. На 500 г квіткових розеток беруть 0,5 л маринаду.

Качани кукурудзи молочно-воскової стиглості, особливо білі сорти, варять разом з обгортками, приймочками. Відвар приймають по 1 - 2 склянки 3 рази на день при панкреатиті, порушенні про обмін речовин, захворюваннях, пов'язаних з розладами нервової системи, психозах.
Категорія: Дієтологія | Додав: fitoterapia (13.01.2011)
Переглядів: 2320 | Теги: Лікування панкреатиту