Лікування нефриту
Це запальне захворювання нирок, що характеризується переважним ураженням судин ниркових клубочків. 

При нефриті бажано обмежити вживання в їжу овочів, пофарбованих у зелений колір, плодів з дрібними кісточками (агрус, виноград синього кольору). Не слід вживати смажену і навіть свіжий, особливо зелений, цибуля. Але при цьому дуже корисно пити зелений чай.

Хороший сечогінний ефект дають баклажани, кабачки, патисони, гарбуз звичайний, салат листовий, настій лушпиння квасолі звичайної (як свіжих, так і Сухих), картопля, запечена або відварений «в мундирі», горобина звичайна, «прихоплена морозом», відвар і сік абрикосів звичайних. Регулярне вживання зазначених продуктів дає певний водовиводящій ефект.

Не тільки нефрит, але і пієлонефрит, а також цистит можна лікувати за допомогою оригінального рецепту.

0,5 л білого портвейну наливають в пляшку, додають туди 10 г сухої камфори. Пляшку щільно закупорюють дерев'яною пробкою, зверху замазують тестом, поміщають в керамічний посуд, засипають доверху піском, щоб її не було видно, і ставлять на 2 год у добре протоплену російську піч, потім виймають і дають охолонути. Якщо рідина стане каламутною, то ліки приготовано правильно, а якщо вона залишилася світлою, це означає, що неправильно укупоріть пляшку або погано протопила піч. П'ють по 50 г 3 рази на день за 20 - 30 хв до їди. Іноді на курс йде до десяти пляшок.

Для сезонного лікування гострого та хронічного нефриту можна рекомендувати висмоктувати сік з ягід синього винограду, Особливо добре для цієї мети використовувати сорт «Ізабелла». Можна вживати до 2 кг на день.

Виноград синього кольору сприяє утворенню жирової тканини в ділянці нирок, що просто необхідно для того, щоб вони не провисали, не опускалися. На жаль, маса тіла не завжди ра дує. Але краще бути повним з відносно непогано працюють нирками, ніж бути тоненьким і користуватися багатим арсеналом лікарських засобів для підтримки нирок.

Влітку постарайтеся з'їсти якомога більше білої смородини. Ця ягода створена самою природою як ліки для лікування всіх захворювань нирок. Корисний сік з білої смородини. Якщо не вдалося влітку поїсти ягід, то запасіться листям і насушити їх, щоб додавати в чай.

Чорниця - хороша для лікування всіх захворювань нирок, особливо пієлонефриту Листя чорниці більш корисні, ніж ягоди, оскільки в них міститься арбутин, який є і в листі брусниці звичайної. Одну столову ложку свіжого або сухого листя заливають 1 склянкою холодної води і настоюють 8 год (краще це робити з вечора), вранці доводять до кипіння, дають охолонути, проціджують. П'ють по 1 / 4 склянки 3 - 4 рази на день у проміжках між їжею.

У сезон малини звичайної поїжте всмак цієї запашної ягоди. Чай готують з 2 столових ложок ягід (малина добре піддається сушінню), гілочок або листя. Суміш заливають 1 склянкою окропу і доводять до кипіння, наполягають 1 ч. П'ють по 1 / 2 склянки 3 рази на день за 20 хв до їди.

Корінь ожини сизої. Великий корінь ожини ретельно миють, дрібно рубають, варять в 5 л води, поки не залишиться половина рідини. Зберігають у холодильнику. П'ють по 1 / 2 склянки 3 рази на день за 30 хв до їди. Курс лікування - 27 днів. Потім 1 нед перерви і знову курс повторюють. Протягом року можна провести 3 - 5 курсів.

Чай з листя і кори молодих гілочок терну незаслужено викинутий з арсеналу рослинних ліків. Чай - прекрасний засіб для лікування захворювань нирок. Заварюють його в спеціальному заварювальному чайнику - I столову ложку листя, кори або їх суміш у 1-2 склянки окропу, настоюють 10 хв. П'ють по 1 / 2 склянки 3 - 5 разів на день у проміжках між їжею.

Волошка синя корисний при нефриті. Одну столову ложку сухих або свіжих листя заливають 0,5 л окропу, настоюють до охолодження, проціджують. П'ють протягом дня в проміжках між прийомами їжі. Не підігрівати!

Якщо захворювання нирок передували удари або удари нирок, то в таких випадках добре допомагає бадан товстолистий. Про це писав ще Авіценна. Готують відвар або настій коренів: 1 столову ложку заливають 1 склянкою окропу, доводять до кипіння, але не кип'ятять! Дають охолонути, проціджують. П'ють по 1 столовій ложці 4 рази на день через 20 - 30 хв після їди. Таким про разом ми лікуємо першопричину захворювання, а не його наслідки. Забута і дуже необхідна рекомендація.

З Китаю та Японії прийшло до Європи лікування хвороб нирок бузково-фіолетовими пелюстками айстри. У свіжому вигляді їх можна додавати в овочеві та фруктові салати. Пелюстки сушать і заварюють як чай: 1 чайна ложка на 1 склянку окропу. П'ють по 2 столові ложки 6 - 7 разів на день через 30 хв після їди.

Можна приготувати відвар з листя, квіток звіробою звичайного, насіння льону звичайного, кореня живокосту високою - 40 г, кореня калгану - 20 г, квіток пижма звичайного - 10 г. 1 столову ложку суміші вранці заливають 1 склянкою холодної кип'яченої води, ввечері доводять до кипіння , але не кип'ятять, проціджують. П'ють гарячим перед сном.

При нефриті НЕ РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ:
зловживати молочними продуктами, так як в них багато білка і солей; краще використовувати овочі, каші, щоб не дратувати тканина нирок;
пити мінеральну воду (крім спеціальних з «ниркових» джерел), так як вона шкідлива з-за великого вмісту солей натрію;
купатися у природних водоймах (море, річка, ставок, озеро) при температурі нижче +23 ... +24 ° С;
без дозволу лікаря приймати мономіцин, канаміцин, неоміцин, оскільки від їх прийому активізується процес у нирках і погіршується загальний стан.
Категорія: Дієтологія | Додав: fitoterapia (19.01.2011)
Переглядів: 1015 | Теги: Лікування нефриту