Лікування набряків
Позбутися від зайвої рідини в організмі допомагають сухоцвіт болотна, материнка звичайна, відвар плодоніжок вишні, відвар або сік свіжих груш, плоди калини звичайної, базилік звичайний, майоран садовий, настій молодого листя бузини чорної, свіжі або сухі квіти гарбуза звичайного і огірки посівні, чай з м'яти перцевої. 

При прихованих і явних набряках потрібно вживати якомога більше яблук в будь-якому вигляді. Вони сприяють виведенню зайвої рідини, насичуючи організм калієм. Сухі та печені яблука - прекрасний сечогінний засіб, що допомагає при виражених набряках на ногах. Висушена шкірка яблук корисна при лікуванні сечокам'яної хвороби.

Широко відомі сечогінні властивості кисломолочних продуктів: ряжанки, кислого молока кефіру, кислого молока. Незбиране молоко має менш сильним сечогінним властивістю. Але якщо незбиране молоко при гарній переносимості використовувати наведеним нижче способом, воно дасть сильний ефект. За день потрібно ви пити 1,5 л молока таким чином: вранці натщесерце у 8 - 9 год ви пити 1 стакан, потім протягом 1 год випити ще 1 склянку молока. Зробити перерву на 1 год і через кожну годину пити по 1 склянці. Випивши протягом дня 6 - 7 склянок молока, можна швидко позбутися від набряків. Цим методом лікування краще користуватися у вихідні.

Молоде листя і тоненькі гілочки берези бородавчастої сприяють зникненню набряків і задишки. 6 - 8 г листя берези заливають 1 склянки окропу і тримають на маленькому вогні 15 - 20 хв, проціджують. П'ють протягом дня.

Старовинне засіб для зняття набряків ниркового походження: хворого садять в порожню ванну і засипають до плечей листям берези, наливають теплу або гарячу (за бажанням) воду, періодично додаючи гарячу воду, щоб процедура була приємною. Ванну приймають ввечері протягом 2 - 3 год, через день. У дні Лікування дієта повинна бути рослинною (овочева, фруктова). Рецепт запропонований земським лікарем С. М. Аренский.

Зовнішня зелена шкірка кавуна звичайного - прекрасний сечогінний засіб. З помитий кірки кавуна зрізають верхній зовнішній шар, висушують і зберігають у картонній коробці. Перед вживанням кірки пропускають через кавомолку і приймають по 1 - 1 / 2 столових ложки 3 рази на день за 20 - 30 хв до їди, запиваючи медової водою. Точно так само можна вживати цедру лимона У кавуні абсолютно всі володіє сечогінною властивістю, починаючи від кірки і закінчуючи насінням. Якщо до 1 частини розтертих насіння кавуна додати 10 частин води, 1 / 2 чайної ложки меду, трохи (до 50 г) соку кавуна, то вийде ефективний сечогінний «молоко».

Можна приготувати кавунове «молоко» з насіння і зеленої кірки. Насіння розтирають в порошок. Використовують свіже чи сухе сировину. Беруть 1 частину насіння і кірок і 10 частин води, 1 столову ложку меду, 1 склянка будь-якого фруктового соку п'ють по 1 / 2 склянки 3 - 4 рази на день за 30 хв до їди.

Ягоди чорної смородини в свіжому і сушеному вигляді так само, як і чай з свіжих і сухих листя, добре допомагають при затримці сечі, навіть якщо вона викликана простатітом.Черная смородина (ягоди, листя, молоді тоненькі гілочки) є також одним з найдавніших способів лікування набряків ниркового походження. Цей засіб може стати діагностичним. Якщо від прийому лікарських форм із сировини чорної смородини набряки зникають, це означає, що причина їх визначена - нирки. Слід запастися сухими листям, гілочками, щоб щодня їх додавати в чай. Але можна заварювати окремо тільки листя і гілочки: 2 столові ложки заливають 1Щ склянки окропу, настоюють як чай. П'ють 7 - 8 разів на день по 2 - 3 столові ложки.

Якщо відзначаються набряки обличчя, рук, порушення кровообігу, про що свідчать задишка, сиплий, «осів» голос, дуже добре допоможе розмарин лікарський. Для лікування можна використовувати квіти, листя, стебло. Бажано засушити цю цілющу траву на зиму, так як розмарином найкраще лікуватися в холодну пору року. Заварювати як чай: 1 столова ложка трави на 1V, склянки окропу. Траву заливають холодною кип'яченою водою з вечора, вранці доводять до кипіння. Не кип'ятять! Коли чай охолоне, проціджують. П'ють по 1 / 4 склянки 5 - 6 разів на день незалежно від прийому їжі.

Бажано, щоб петрушка не зникала з вашого столу круглий рік. Вживайте її стільки, скільки хочете. Тільки не змішуйте петрушку з кропом, оскільки така суміш - задоволення, а не лікування. Якщо з'явилися явні і приховані набряки, необхідно томити на маленькому вогні корінь петрушки в молоці (100 г кореня на 0,5 л молока) протягом 2,5 або 3 ч. Суміш остудити. Не проціджувати! Тримати в холодильнику. Пити по 2 столові ложки 7 - 8 разів на день за 30 хв до їди.

конюшина лучна корисний при ниркових та серцевих набряках. Це м'яке лікувальний засіб. Але для лікувальних цілей можна використовувати листя, стебло, квітки тільки червоно-бузкового конюшини Білий конюшина для лікування набряків не підходить. Одну столову ложку сировини заливають 1 склянкою окропу, настоюють як чай. П'ють протягом дня ковтками незалежно від прийому їжі. Пити можна довго, поки не зникнуть набряки.

У старі часи знахарі лікували набряки ожиною сизою, в якій однаково цілющі корінь, кора, листя, гілочки, ягоди. Одну столову ложку дрібно порізаного кореня або наламаних гілочок заливають 1 склянкою холодної кип'яченої води з вечора. Вранці відвар доводять до кипіння, кип'ятять 1 хв, настоюють 2 години, проціджують. П'ють по 1 столовій ложці 6 - 8 разів на день у проміжках між прийомами їжі.

Радимо мати в будинку прянощі - гвоздику, імбир, лавровий лист, мускат, петрушку, селеру, кріп, пастернак, чес нок, які додадуть страв новий смак, а вам допоможуть зменшити кількість уживаної солі. При цьому зникають набряки, зменшується задишка. Прянощі стимулюють роботу серцево судинної і центральної нервової системи, що опосередковано сприятливо позначається на роботі нирок.

Чотири чайні ложки насіння льону звичайного заливають 1 л води. Дають закипіти. Каструлю знімають з вогню, загортають у теплу ковдру і дають настоятися кілька годин, проціджують. Для смаку додають сік лимона. Приймають по 1 / 2 склянки 6 разів на день, приблизно кожні 2 - 2,5 год Засіб дуже результативне. Про успіх лікування можна говорити через 1 - 2 тижні. Відвар п'ють теплим.

Свіже листя подорожника великого, з'їдені після сухарів (тільки не білих!) І без всякого пиття, виліковують, як кажуть знахарі, навіть важкі форми набряків.

У травниках XVIII ст. нерідко даються рецепти по застосуванню цибулі ріпчастої при лікуванні «водянки, особливо великий». Нарізані цибулини заливали кислим квасом з додаванням меду, розварюються і, процідивши, додавали до смаку сіль. Отриманий відвар приймали по 1 столовій ложці 5 разів на день, заливаючи відваром ягід ялівцю звичайного.

Засоби, що дають сечогінний ефект

Ягоди агрусу (бажано червонувато-рожевого кольору) щодня з'їдати по 1 склянці. Курс лікування 3 - 4 тижні. Можна використовувати смарагдове «царське» варення: 1 столову ложку варення додати склянку холодної кип'яченої води.

«Царське» варення: 5 склянок не зовсім дозрілих ягід агрусу однакового розміру очищають від насіння. Потім обома руками беруть повну жменю свіжозірваних вишневих листків, заливають їх холодною кип'яченою водою і дають закипіти і киплячої вишневою водою заливають агрус. Дають охолонути. На ніч ставлять у холодильник. Вранці 7 склянок цукрового піску заливають 2 склянками утворився соку (процідженого, без ягід і листя) і доводять до кипіння. У сироп кладуть вийняті ягоди і кип'ятять близько 15 хв (не довше), поки ягоди не стануть прозорими. За 2 - 3 хв до кінця варіння додають 10 свіжих вимитих вишневих листків, які залишають в варення.

Сік чорної редьки - сечогінний засіб. Редьку миють, зрізують верхівку і вибирають з неї половину маси. Засипають у «чашечку» цукор або мед і накривають зрізаною верхівкою. Че рез кілька годин з'являється сік. Сік випивають і процедуру повторюють 3 рази протягом дня. Лікування проводять курсом: 7 днів п'ють сік (стільки, скільки його утворюється), 3 дні - перерва і ще 7 днів п'ють сік.

Лимон звичайний. Збільшує діурез і змушує працювати самі «ліниві» нирки. З лимона знімають шкірку, висушують, зберігають у картонній коробці. Приймають по 1 / 2 чайної ложки цедри 3 рази на день за 20 - 30 хв до їди, запиваючи 1 / 2 склянки медової води.

Насіння винограду культурного - ефективний сечогінний засіб. З вечора 1 частина насіння заливають 10 частинами холодної кип'яченої води, вранці воду доводять до кипіння. Але не кип'ятити! П'ють по 1 / 4 склянки 4 рази на день за 30 хв до їди.

Відвар плодоніжок вишні - поширене сечогінний засіб знахарів Україні. Але збирати потрібно тільки опале з дерева плодоніжки, оскільки тільки вони мають сечогінну властивість. Плодоніжки миють і висушують, заварюють і п'ють як чай протягом дня без обмежень.

Лісові груші (дички) дають сечогінний ефект. Їх збирають у лісі, сушать, спочатку в гарячій духовці, потім досушують зверху на душовому шафі. А в сезон груш побільше вживайте їх у свіжому вигляді.

Калина звичайна - ефективний сечогінний засіб. Протягом дня необхідно з'їдати до 20 ягід разом з кіс точками.

Інжир. 2 - 3 ягоди сухого або свіжого інжиру попередньо миють, заливають 1 склянкою гарячого молока. П'ють по 1 / 4 склянки 4 рази на день у проміжках між прийомами їжі. Це не тільки хороший сечогінний засіб, воно також знімає запальні процеси в нирках і сечовивідних шляхах.

Базилік звичайний століттями вважають одним з кращих сечогінних засобів. Його можна додавати в усі страви: салати, перші страви, м'ясо, рибу, сир або заварювати самостійно: 1 столову ложку базиліка заливають 1 склянкою окропу, настоюють до охолодження, проціджують. П'ють по 1 - 2 ковтки 6 - 7 разів на день у проміжках між прийомами їжі.

Як сечогінний засіб широко використовують молоді листя бузини чорної. Готують настій з розрахунку 1 столова ложка на 1 склянку окропу. П'ють по 2 столові ложки 7 - 8 разів на день через кожну годину, починаючи з 7 - 8 годин ранку.

Квітки гарбуза звичайного, кабачків, патисонів, огірків посівних сушать і зберігають у паперовому пакеті. 9 - 10 квіток заливають 1 склянкою окропу, краще всього для цієї мети використовувати термос. Заварюють з вечора і настоюють ніч. П'ють по 1 / 2 склянки 4 - 5 разів протягом дня. Курс лікування - 27 днів, перерва 1 тижня, потім проводять ще 1 - 2 курси.

Чай з перцевої м'яти володіє не тільки заспокійливим, але і м'яким, сечогінну властивість.

При поганому отхождении сечі і наявності сечокам'яної хвороби корисні листя клена (свіжі або сухі). Листя збирають у травні, дрібно їх ріжуть, додають в будь-які салати (10 штук на день). Восени збирають багряні, однотонні листя, сушать, перетирають їх в порошок, зберігають у скляній банці. Одну столову ложку листя заварюють 1 склянкою окропу. Краще використовувати для цієї мети термос. Готують питво з вечора. Вранці проціджують і випивають натщесерце.

Існує старовинний рецепт, який допомагає при захворюваннях нирок, рецепт запропонували і широко використовували земські лікарі. У відрі холодної води розчиняють 1 кг кам'яної кухонної солі. У цьому розчині змочують махровий рушник, дуже добре віджимають, прикладають до попереку. Рушник тримають на попереку 2 - 3 хв. Проробляють цю процедуру 10 разів поспіль. Ноги в цей час повинні бути у вовняних шкарпетках і на гарячій грілці. Відбувається сильне відділення сечі, сходять набряки.

Корінь лопуха великого. Корінь викопують, коли лопух цвіте. Добре миють, дрібно ріжуть, сушать, зберігають у скляній банці з щільною кришкою. Одну столову ложку сухого або 2 столові ложки свіжого кореня заливають 1 склянкою окропу. Готують у термосі з вечора, вранці проціджують і п'ють натщесерце. Це одне з кращих сечогінних засобів.

В Україні і в Росії знахарі сторіччями успішно лікували застійні явища в нирках і сечовому міхурі соком або сиропом з дозрілих ягід горобини звичайної. На 1 л соку горобини додають 600 г цукру, проварюють 1 хв. Приймають по 1 столовій ложці 7 - 8 разів на день незалежно від прийому їжі.

Тополя, як відзначають знахарі, полегшує страждання при сильного болю і запальний процес у нирках, тому що має властивість відтягувати «хворобливу» енергію. Тому корисно гуляти в тополевих алеях.

Тополя має виражені сечогінну, антисептичну, потогінну властивостями, допомагає при всіх запальних захворюваннях сечостатевої системи, при нетриманні сечі, хворобливому сечовипусканні, простатиті, аденомі передміхурової залози.

Настій: 2 столові ложки подрібненого листя або нирок (збирають нирки в березні-квітні до появи листя) заливають 1 склянки окропу, настоюють 15 хв, проціджують. Випивають за 1 день у 4 - 5 прийомів.

Настоянка: подрібнюють 2 чайні ложки нирок або квіток, заливають 100 г горілки, наполягають 7 днів. П'ють по 20 крапель 3 рази на день через 30 хв після прийому їжі.

Сосна звичайна. Нирки, хвоя, живиця, продукти їх переробки широко використовують у лікуванні всіх захворювань сечостатевої системи: як дезінфікуючий, сечогінний засіб, при сечокам'яній хворобі і набряках.

Для лікування готують сосновий мед: 1 частина молодих зелених бруньок заливають 2 частинами холодної кип'яченої води, доводять до кипіння і кип'ятять на маленькому вогні 15 хв. Дають охолонути і доливають холодну кип'ячену воду до початкового об'єму. Додають

2 частини цукру, ще раз доводять до кипіння. П'ють по 1 столовій ложці 4 - 6 разів на день через 20 хв після прийому їжі.

Топінамбур (земляна груша) дає прекрасний сечогінний ефект і робить при цьому протизапальну дію. Дрібно нарізані коріння (20 г) топінамбура заливають 1 склянкою окропу. Відвар випивають протягом дня.

Кора в'яза хороший сечогінний засіб. Використовують при захворюваннях нирок, простатиті. У травні зрізають дворічні пагони, очищають верхню кору, обережно знімають світло-зелену оболонку, ріжуть її і висушують. Заварюють як чай - 1 столову ложку на 1 / 2 склянки окропу. Випивають протягом дня.

Настоянка: 20 золотників кори (1 золотник = 4,266 г) заливають 0,5 л горілки, настояти 1 нед, проціджують. Зберігають у прохолодному місці. П'ють по 15 крапель 2 - 3 рази на день.

Як сечогінний засіб можна використовувати в квітні-травні щавель. 1 столову ложку заварюють 1 склянкою окропу, 1 хв проварюють на повільному вогні. П'ють по 1 / 3 склянки

3 рази на день за 30 хв до їди.

У садівників і городників у великій пошані фізаліс звичайний за його унікальні лікувальні властивості. Його використовують як антисептик для лікування майже всіх захворювань нирок і сечового міхура і як ефективний сечогінний. Фізаліс можна вживати самостійно, додавати в салати і компоти, маринувати, солити.

Кульбаба лікарський володіє хорошим сечогінним властивістю. Бажано вживати його в їжу у свіжому вигляді (салати, сік).

Лимони, грейпфрути володіють сильним сечогінним властивістю. Тому сік цих плодів корисний при захворюваннях нирок.

Літнім людям при поганому сечовиділенні рекомендували натирати цибульним соком пах і промежину, класти на живіт теплий компрес із настою ромашки аптечної. Такі ж процедури можна проробляти при аденомі передміхурової залози.

У листовому салаті міститься сприятливе для людського організму поєднання натрію і калію, що робить його необхідним для регуляції водно-сольового обміну. Потрібно використовувати сезон листового салату і побільше вживати його в їжу.

Фіалка триколірна має виражену сечогінну властивість. Її рекомендують при захворюваннях нирок, запаленні сечового міхура і сечовивідних шляхів, при сечокам'яній хворобі.

Одну столову ложку наземної частини рослини заливають 1 склянкою окропу, настоюють 2 години в теплому місці, проціджують перед вживанням. Приймають по 1 / 2 склянки 3 рази на день за 30 хв до їди.

При набряках на ногах, запальних захворюваннях нирок і сечового міхура, при затримці сечовипускання корисний любисток лікарський. Жують корінь любистку по 5 - 7 г протягом дня.

Відвар, настій всієї рослини аїру болотного використовують як сечогінний, протизапальний, дезінфікуючий засіб при захворюваннях нирок, сечового міхура, набряках, сечокам'яної хвороби.

Відвар: 1 столову ложку сировини заливають 1 склянкою води, кип'ятять 1 хв на маленькому вогні, настояти 1 год Перед вживанням проціджують. П'ють по 1 столовій ложці 3 рази на день у проміжках між прийомами їжі.

Настоянка: 1 столову ложку сировини заливають 1 склянкою 40% етилового спирту. Настоюють у темному місці 1 нед., Проціджують. Приймають по 10 - 15 крапель з водою 3 рази на день через 30 хв після прийому їжі.

Гарне сечогінну дію при набряках і запальних захворюваннях нирок і сечового міхура надає пижмо звичайна. Настій: 1 чайну ложку заливають 1 склянкою окропу, настоюють 30 хв, бажано в термосі, проціджують. П'ють по 1 / 5 склянки 5 - 6 разів на день у проміжках між прийомами їжі.
Категорія: Дієтологія | Додав: fitoterapia (19.01.2011)
Переглядів: 2575 | Теги: Лікування набряків