Лікування хвороб сечостатевої системи
Чому ми відчуваємо особливий страх, коли нам ставлять діагноз якого-небудь захворювання нирок? Ймовірно, тому, що наш організм підсвідомо відчуває, як важко йому доведеться відновлювати унікальність процесів, що відбуваються в цій чудовій біохімічної лабораторії - в нирках. При відносно невеликих розмірах і масі в порівнянні з такими органами, як печінка і кишечник, нирки здорової людини примудряються профільтрувати через свої клубочки 200 л крові за одну добу. При цьому 198,5 л всмоктується назад в кровотік і повертається в циркулюючої крові. Решта 1,5 л крові являють собою різні речовини, закономірно утворюються в процесі життєдіяльності і підлягають виведенню з організму. «Висмоктування» цих речовин з крові безперервно відбувається в звивистих канальцях нирок, виробляється хімічно точно, у незбагненному ритмі, з автоматизмом, нез'ясовним сучасної хімією. Навіть апарат штучної нирки, створений генієм вчених, не в змозі ідеально відтворити всі функції, що їх нирками, створеними Природою. 

При частковому порушенні хоча б однієї з численних функцій нирок відбувається неповне очищення крові. Внаслідок цього в організмі виникають недуги, які ми рідко пов'язуємо із захворюваннями нирок: слабкість, довго не проходить головний біль, незрозуміле підвищення артеріального тиску при відносно здоровою серцево-судинній системі, іноді буває свербіж шкірного покриву і поява сіруватого відтінку кольору шкіри; виражена набряклість по вранці на обличчі і на ногах. Причому пери од «прихованих», «німих» симптомів патології нирок часто триває роками, не привертаючи до себе особливої уваги. За цей час у результаті циркуляції не до кінця очищеної крові можуть залучатися в патологічний процес інші органи і системи.

Щоб запобігти подібним явищам, при виявленні у себе декількох з перерахованих вище симптомів порушення функції нирок необхідно різко скоротити прийом в їжу страв з м'яса, риби, сиру, щоб загальна їх кількість становила не більше 200 - 300 г на тиждень. З білкових продуктів допускається з'їдати в день не більше одного яйця та випивати не більше однієї склянки молока.

При зміні роботи нирок необхідно встановити п'яти-, шести разове харчування.

Якщо ви хочете подовше зберегти свої нирки здоровими, то найкраще для них - це скоротити до мінімуму або зовсім виключити вживання кухонної солі.

Деякі вчені вважають, що при лікуванні захворювань по чек необхідно, як ніколи, враховувати індивідуальні особливості організму людини. Оскільки автор цієї книги повністю поділяє цю точку зору, то він не бере на себе сміливість давати конкретні поради і рекомендації з лікування таких захворювань, як гломерулонефрит, пієлонефрит, гостра і хронічна не достатність нирок.

Наведені рекомендації застосовують звичайно вже після того, як людина пройшла обстеження і в нього виявлені порушення функції нирок. Самому діагностувати ці зміни вкрай складно, зважаючи на тривалої «прихованості» початкових стадій захворювань. При наявності в сім'ї схильності до ниркової патології необхідно пройти ретельне обстеження у фахівців в ранньому віці.

Наведені рекомендації щодо використання продуктів харчування для усунення порушень роботи нирок м'яко і фізіологічно вписуються в обмінні процеси організму, не завдаючи хімічного насильства над нирками. Тому вони не можуть завдати шкоди цьому тонкому і чуйному утворенню в організмі.

Ці рекомендації перевірені століттями і можуть виявитися істотною підмогою в боротьбі з нирковими недугами.
Категорія: Дієтологія | Додав: fitoterapia (19.01.2011)
Переглядів: 1121 | Теги: Лікування хвороб сечостатевої систе