Лікування дисбактеріозу
Це симптомокомплекс, що свідчить про порушення рівноваги між мікроорганізмами і організмом людини, коли відбувається зміна складу кишкової флори. 

Перша фаза захворювання: у "ка програмі" відзначається зниження біфідобактерій. Це проявляється, особливо у дітей першого року життя, зниженням апетиту, непереносимістю ряду харчових продуктів, тенденцією до зниження збільшення маси тіла, нестійкістю стільця. 

У комплексі лікування даної фази дисбактеріозу основну увагу приділяють збалансованої дієти за віком. Вона повинна містити овочі, фрукти і лікарські рослини, що сприяють відновленню хімічних процесів в кишечнику і ріс ту необхідних мікроорганізмів. До таких лікарських трав відносяться аїр болотний, полин гіркий, солодка гола, шипшина коричний, бузина чорна. Після відновлення нормальної мікрофлори призначають бактерійних препаратів.

Друга фаза дисбактеріозу характеризується відсутністю деяких мікроорганізмів і зростанням числа «шкідливих» для кишечника мікроорганізмів. Відзначається субфебрилітет, періодичне здуття живота, непостійна біль у животі, нестійкість стільця, відставання в масі тіла, збільшення печінки та селезінки, полігіповітаміноз, зниження імунітету.

У даній фазі необхідна збалансована дієта, що містить харчові продукти з протимікробною дією, лікарські трави звіробій продірявлений, календула лікарська, полин гіркий, чорна смородина, чебрець, шавлія лікарська, шипшина коричний у вигляді настоїв і відварів.

Можна скласти збір: квітки календули лікарської, листя евкаліпта, трава звіробою звичайного, плоди чорної смородини, плоди шипшини коричного (3:2:3:2:3). Одну столову ложку збору заливають 1 склянкою окропу, настоюють до охолодження, проціджують. Вживають по 1 / 2 склянки 2 рази на день протягом 6 - 8 тижнів.

Третя фаза дисбактеріозу характеризується появою мікрофлори в тканинах, органах і порожнинах, у яких вона звичайно не зустрічається. Одночасно різко зростає обсяг умовно-патогенної флори, що і визначає характер клінічних симптомів. У хворих у цій фазі погіршується загальний стан (до важкого), який поєднується з інтоксикацією. Відзначається різке зниження апетиту, біль у ділянці живота, здуття живота, послаблення стільця змінюється запором. Нерідкі лихоманка, збільшення печінки і селі баньки, різка втрата маси тіла.

У цій фазі проводять дезінтоксикаційну терапію з пості пінним виходом на збалансоване харчування, що включає харчові продукти і лікарські рослини, які надають протимікробну і в'яжучу дію: аїр болотний, аніс звичайний, валеріана лікарська, материнка звичайна, зверо бій продірявлений, календула лікарська, м'ята перцева, ромашка аптечна, кмин звичайний, деревій звичайний, хвощ польовий, супліддя вільхи сірої, евкаліпт, бадан товстолистий, подорожник великий. Фітотерапію обов'язково поєднують з призначенням бактеріофагів.

Для формування здорової мікрофлори рекомендують: нирки або листя берези бородавчастої, чорну смородину, чорницю, деревій звичайний, черемху звичайну, золототисячник зонтичний, фенхель звичайний і одночасно призначають ністатин. Ця рекомендація адресується тим, хто для лікування використовував антибіотики. Останні, на жаль, не тільки дають лікувальний ефект, але й можуть призвести до виникнення грибів роду Кандіда не тільки в слизовій оболонці кишечника, але і в слизовій оболонці інших органів і систем.

При всіх стадіях дисбактеріозу корисно використовувати мацоні - кисломолочний продукт, поширений в Закавказьких республіках. Закваску цього чудодійного продукту можна приготувати в домашніх умовах. Робити її необхідно в кілька прийомів. Перший: 0,5 л молока закип'ятити, дати охолонути до 60 ° С і додати 200 г сметани, добре перемішати, укутати в газети на 6 - 7 год Після цього суміш на 7 - 8 год поставити в холодильник. Другий етап: 0,5 л молока закип'ятити, додати, коли воно злегка охолоне, отримане кисле молоко. Перемішати і все виконати так, як в перший раз. Потім втретє проробляти ту ж саму процедуру. Таким чином отримаємо мацоні. Бажано приймати його 2 - 3 рази на день: натще, вдень, на ніч по 1 / 2 склянки. Не забувайте залишати щоразу закваску в кількості 200 г, яких достатньо для 2 л молока. Дітям у віці до 1 року слід давати по 1 / 2 чайної ложки 2 - 3 рази на день. Після 2 років - по 1 чайній ложці, з трирічного віку вже можна давати по 1 десертній ложці 2-3 рази на день. Застосування мацоні завжди дає поклади вальний ефект.

В Україні для лікування дисбактеріозу цілителі пропонують часник посівний: одну часточку вранці натщесерце. Приймають 19 - 21 день. При цьому роблять масаж області живота, де розташований кишечник (7 - 9 кіл), весь період лікування.

Категорія: Дієтологія | Додав: fitoterapia (11.01.2011)
Переглядів: 1402 | Теги: Лікування дисбактеріозу