Кашель
У «Російському народному лікарському пораднику» П.М. Куреннова пропонуються такі засоби від кашлю. 

Виснажлива кашель можна лікувати внутрішнім свинячим салом "сдор". Сдор топлять на дуже маленькому вогні. Розтоплений жир зливають і ставлять у холодне місце. Потім беруть 1 десертну ложку жиру на 1 склянку гарячого молока. П'ють у гарячому вигляді ковтками. 

Для зовнішнього застосування змішують зі скипидаром і втирають в груди насухо.

При тривалому кашлі сухий суконної ганчірочкою витирають груди, потім втирають досуха внутрішнє свиняче сало або топлене масло, перевагу віддають сала.

Навесні від кашлю, особливо застарілого, корисно пити березовий сік з молоком у співвідношенні 1:1.

Заспокоює, пом'якшує кашель, особливо задавнений, така суміш: лимон варять на повільному вогні 10 хв (він стає м'яким), потім з нього вичавлюють сік і зливають в склянку, додають 2 столові ложки очищеного гліцерину і все ретельно розмішують. Після цього додають 1 столову ложку меду.

Якщо кашель не сильний, то приймають по 1 чайній ложці на ніч. Суміш ставлять біля ліжка і беруть 1 чайну ложку вночі (при пробудженні) або рано вранці, натщесерце. При сильному кашлі п'ють 1 чайну ложку вранці, до обіду, після вечері і на ніч. У міру ослаблення кашлю кількість прийомів скорочують. Суміш зберігають у прохолодному місці, перед вживанням збовтують.

Самий сильний кашель добре піддається лікуванню соком з чорної редьки. Верхівку плоду зрізають, вибирають середину, засипають цукром або медом. Сік, отриманий таким чином, дуже ефективний. Приймають по 1 чайній ложці кожну годину, поки кашель не припиниться.

аніс звичайний. Одну частину анісу заливають 5 частинами 70% етилового спирту, наполягають 7 днів. П'ють по 15 - 17 крапель 6 - 8 разів на день через кожні годину-півтори. Це один з кращих засобів, використовуваних при кашлі.

Знаменита Ванга радить лікувати кашель у дітей сумішшю: 100 г меду, 100 г вершкового масла, трохи ванільного цукру. Все добре перемішують. Приймають по 1 чайній ложці 4 - 6 разів на день.

При затяжному кашлі у дітей можна використовувати суміш: 1 картоплина, 1 головка цибулі ріпчастої, 1 яблуко. Всі подрібнюють, заливають 1 л води і варять на маленькому вогні, поки вода не википить наполовину. Дають дитині по 1 чайній ложці 3 - 5 разів на день через 40 хв після прийому їжі.

Якщо при кашлі погано відходить мокрота, можна приготувати чай з 1 столової ложки кропу і 1 / 2 чайної ложки цукру. Це рецепт земського лікаря С.М. Аренського. П'ють по 1 столовій ложці протягом дня кожен годину-півтори.

При сильному кашлі народні цілителі радять приготувати суміш: топлене вершкове масло розтопити на водяній бані і додати 30 г прополісу. Приймають по 1 чайній ложці багаторазово протягом дня.

Дуже дієве старовинне українське засіб лікування сильного затяжного кашлю: 3 / 4 обсягу каструлі заповнюють сухим вівсом посівним, 1 / 3 об'єму каструлі заливають молоком, зверху кладуть шар свинячого сала товщиною в палець. Томлять в духовці не менше 4 ч. П'ють, починаючи з 1 столової ложки, 3 - 4 рази на день, доводячи дозу до 1 / 3 склянки. Курс лікування - 18 - 20 днів.

При сильному кашлі можна використовувати свіжий сік моркви посівної або сік чорної редьки посівної навпіл з медом. П'ють по 1 столовій ложці не менше 7 разів на день.

Народні цілителі широко практикують «вогняне молоко». Нарізують 10 цибулин, подрібнюють головку часнику і проварюють у молоці (0,5 л до м'якості. Додають по 1 столовій ложці м'яти перцевої, липового цвіту, настоюють протягом 1 год, проціджують. Приймають по 1 столовій ложці багато кратно на день. Цей засіб можна використовувати і при коклюші.

Кашлюк: 5 зубчиків часнику середнього розміру розминають і кип'ятять в 1 склянці не пастеризованого молока. Дають пити дитині по 1 / 2 чайної ложки кілька разів на день.

Сухий і хронічний кашель можна лікувати лободою розкидистою. У народній медицині рослину використовують як розріджує мокротиння, відхаркувальний. Настій: 1 столову ложку трави заливають 1 склянкою окропу, настоюють 2 години в термосі, проціджують, дають охолонути. П'ють по 1 - 2 столові ложки в теплому вигляді декілька разів на день.

Відвар: 2 невеликі цибулини варять з шкіркою 15 хв в 1 л води. Додають 1 / 2 склянки цукру. П'ють часто, в теплому вигляді протягом дня.

При починається кашлі можна використовувати настій: дрібно нарізають кілька цибулин, кладуть в глиняну (скляний або емальований) посуд. Густо посипають цукровим піском, дають настоятися. Сік, що утворився п'ють по 1 столовій ложці 5 - 6 разів на день.

Цибуля сприяє відділенню мокротиння. Для цього використовують натерту цибулю з медом у рівних частинах або:

500 г подрібненої цибулі, 50 г меду, 400 г цукру затоки ють 1 л води і варять на слабкому вогні 1 - 1ч2 год, дають охолонути, переливають в щільно закривається банку. Приймають суміш по 1 столовій ложці 5 - 6 разів на день.

Слід пам'ятати, що цибуля містить ефірні масла, подразнюють слизову оболонку шлунка, а також клітини печінки, нирок, тому його не слід приймати при підвищеній секреторній функції шлунка, а також при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки.

Збір: листя мати-й-мачухи звичайної, подорожника великого, триколірної фіалки в співвідношенні 2:2:1:1. Одну столову ложку суміші заливають 1 склянкою окропу, щільно закривають і настоюють 30 хв на водяній бані на повільному вогні, проціджують, віджимання ють. П'ють по 1 / 3 склянки 5 - 6 разів на день.

Плоди горобини звичайної і листя кропиви дводомної у співвідношенні 10:2. Дві столові ложки суміші затоки ють 2 склянками окропу, на повільному вогні кип'ятять 10 хв, настоюють 3 - 4 год, проціджують. П'ють по 1 / 2 склянки 3 - 4 рази на день.

До 1 столовій ложці вершкового масла додають 20 крапель 5% розчину йоду спиртового. Добре перемішують. Втирають в шкіру вздовж хребта, починаючи з нижнього кута лопаток. Якщо засіб готують дітям, в олію додають 10 крапель на стійки.

У старовинному травнику пропонується: «Хто страждає сильним кашлем, зітреш три зубки часнику, поклади в посудину, залий медом, вари трохи, щоб кипіло. Остуди і після пий, кашель виженеш ».

Або: «зітреш часнику з, сіллю, вичави з оного сік, додай у нього мед, покладеш усе в горщик, замажь тестом, постав в піч після хлібів. На ніч і вранці пий як можна більше. Бог допоможе, і кашель пройде ».

Піч, остигаючу після спечений хліб, можна замінити духовкою, в якій на дуже слабкому вогні за 2 - 4 год можна приготувати таке ж засіб.

Відомо, що парений часник «чистить і старий кашель ви ганяє».

Для грудних дітей народні цілителі пропонують таку рецептуру: до 1 чайній ложці меду додати 2 столові ложки плодів анісу звичайного, щіпку солі. Усі заливають 1 склянкою окропу, доводять до кипіння, проціджують. Дають дитині по 1 чайній ложці кожні 2 ч.

Одну неповну столову ложку цукрового піску тримають на вогні, поки він не стане темно-коричневим і поміщають в блюдце з молоком. Отриману «цукерочку» тримають у роті до повно го розсмоктування. Застосовують при сухому кашлі.

1-3 столові ложки шкірки мандарина заливають 1 склянки окропу, настоюють до охолодження. Перед вживанням підігрівають. Полощуть горло і п'ють по кілька ковтків багато разів на день.

При осиплости голосі, неспокійному кашлі можна використовувати: капустяне листя, які добре миють і варять у 10 водах наступним чином. Як тільки перша порція води закипить (наливають її потроху), додають другу і так надходять до 10 разів. З капусти вичавлюють сік, проціджують, підсолоджують медом. П'ють по 1 столовій ложці багаторазово протягом дня. На ніч випивають ще 1 / 2 склянки Голос досить швидко стає чистим, ясним. Цю старовинну рецептуру використовують співаки.

овес посівної чи ячмінь звичайний з молоком. У чавунну каструлю насипають 2 / 3 об'єму вівса або ячменю, заповнюють молоком і не доливають 2 см до країв. Закривають кришкою, ставлять у духовку на маленький вогонь. Доливають молоко у міру википання, поки овес не розвариться, протирають, проціджують. П'ють рідину, що утворилася по 2 - 3 столові ложки кілька разів на день.

Народні цілителі пропонують при коклюші використовувати листя подорожника великого, зібрані в день Івана Купала. Заварюють як чай. П'ють по 1 - 2 чайні ложки кілька разів на день. У кімнаті в вазу ставлять гілки з хвойних, смолянистих порід дерева.

Настоянка з анісу звичайного: 1 частина анісу заливають 5 частинами 70% етилового спирту, наполягають 7 днів. Приймають по 15 - 20 крапель 6 - 8 разів на день.


Категорія: Дієтологія | Додав: fitoterapia (21.01.2011)
Переглядів: 2194 | Теги: кашель