Глисти
Народні засоби: 

1. Плоди актинідії гострої або коломікта (кишмиш) приймають всередину як противо глистове засіб. З'їдають 1-2 склянки плодів натщесерце. 

2. Насіння кавуна столового (при відсутності гарбузових) використовують як противо глистове засіб. 
Приймають насіння кавуна приблизно так, як насіння гарбуза (див. нижче).

3. Кору молодих гілок гранатового дерева у вигляді настою використовують для вигнання глистів, зокрема бичачого ціп'яка.
Настій або відвар: 50 гр. кори настоюють 6 годин в 2 склянках води, потім кип'ятять до тих пір, поки рідина не упарітся до половини, після проціджують і охолоджують. Приймають 200 мл. цього відвару невеликими ковтками протягом години, через 30 хвилин після прийому призначають фітослабітельне (настій з листя касії або кори крушини), а у відсутності їх - сольові проносні, глауберову чи іншу сіль 20-30 р. 

4. Насіння (насіння) гарбуза їдальні в свіжому вигляді або у вигляді настою приймають всередину для вигнання глистів всяких, навіть солітера.
Прийняті всередину насіння повинні бути сухими (обсмаженими), що зберігаються не більше двох років. Їх очищають від шкаралупи, але зберігають внутрішню сіро-зелену шкірку і призначають приймати відповідно до віку: 3-4 роки - 75 г, 5-6 років - 100 г, 10 років і старше - 150-200 г, дорослим - до 3 склянок на день, розділених на 3 порції і прийнятих за годину до їжі. Після прийому останньої порції насіння через 2 години дають проносне з коштів фітотерапії (див. розділ «Запор»), але не касторку! 
Настій: 500 г не очищених від шкаралупи насіння подрібнюють у м'ясорубці разом зі шкаралупою, заливають їх п'ятьма склянками теплої кип'яченої води і випаровують без кипіння на слабкому вогні або в духовці майже до половини рідини, потім знімають з поверхні ложечкою непотрібний шар масла, проціджують через марлю і приймають в залежності від віку в дозах, рекомендованих вище.
Порошок з шкірки з м'якоттю гарбуза - готовий препарат, цілком замінює насіння. Дорослим дають по 60-80 г, дітям - по 30-40, змішуючи з теплою кип'яченою водою до густоти сметани і даючи повільно, протягом 15-20 хвилин, 2-3 рази на день до їди.

5. Насіння моркви дикої у вигляді порошку приймають всередину як проносне і противоглистное засіб, по 1-3 г порошку 3-5 разів на день до їжі, запиваючи теплою кип'яченою водою.

6. Цибуля ріпчаста у вигляді екстракту, приготованого з подрібненою в кашку цибулини, заливають склянкою теплої кип'яченої води. Наполягають ніч і випивають всі натщесерце - так протягом 3-4 днів при глистів.

7.Траву живокости польовий у вигляді настою приймають всередину від глистів, при розладі діяльності шлунково-кишкового тракту і запорах.
Настій: 2 ст. ложки трави настоюють 1-2 ст. ложки або по 1 / 3 склянки теплого настою 3-5 раз на день до їжі. 

8. Трава кислиці звичайної у вигляді настою приймають всередину при глистах, гарячі у роті, гіпоцідних гастритах і ін розладах шлункова-кишкового тракту. 
Настій: 2-3 чайні ложки трави настоюють 2 години в склянці окропу і приймають по 2-3 ст. ложки настою 3-5 раз на день до їжі. Слід пам'ятати, що тривале вживання кислиці може викликати подразнення нирок і сечовивідних шляхів. 

9. Свіжо приготований сік з коренеплоду моркви культурної по 100-200 мл. дорослим натщесерце і по 1-2 ст. ложки дітям, дають вранці і ввечері як легке послаблювальний засіб, а також при аскаридозі. 
Для цих цілей використовують і порошок з насіння цієї моркви або настою з них при глистах, посиленому бродінням і освіті газів в кишечнику.
Настій: 1 ст. ложка подрібненого насіння настоюють 2 години в склянці окропу і приймають по 1-1 ст. ложки настою через кожні 2-3 години до їжі.

10. Околоплодника і листя горіха волоського у вигляді настою приймають всередину як в'яжучи та глистогінний засіб. 
Зрілі ядра горіха наполягають у вині і вживають для вигнання глистів.
Настій: 2 ст. ложки листя настоюють 2 години в 0,5 л. окропу і п'ють по 1 / 2 склянки теплого настою 3-5 раз на день до їжі. 
Настій: 1 ст. ложку подрібнених околоплодников настоюють 1-2 години в склянці окропу, фільтрують, додають за смаком мед і приймають по 1-2 ст. ложки настою 3-5 раз на день до їди.
Настоянка: 1 ст. ложку подрібнених ядер наполягають 10-20 днів в стакані виноградного вина і приймають по 1-3 ст. ложки настою 3-5 раз на день до їжі.


Категорія: Дієтологія | Додав: fitoterapia (08.03.2011)
Переглядів: 2085 | Теги: Глисти