Дієта при гіпертонічній хворобі
Це хронічне захворювання, що характеризується постійним або майже постійним підвищенням артеріального тиску. При цьому спостерігаються головний біль, нудота, запаморочення, слабкість, набряки на обличчі, в кистях. Однак не поспішайте пити знижують тиск препарати. Серед нижче запропонованих лікарських рослин знайдіть прийнятні для вас. 

Якщо артеріальний тиск не перевищує 180/110, С. Тальма рекомендує лавровий лист: 4 листки заливають 1 склянкою окропу, настоюють ніч. П'ють вранці по 1 / 2 склянки і ввечері до їди. Якщо тиск вищий, то до лавровим листям додають 1 чайну ложку сухого кропу.

Одну столову ложку очищених волоських горіхів затоки ють 1 склянкою окропу, настоюють у термосі 12 годин, проціджують, додають 1 чайну ложку меду. П'ють по 1 / 3 склянки протягом дня між прийомами їжі.

Одну столову ложку перегородок волоських горіхів наполягають в 0,5 л горілки. П'ють по 30 крапель двічі на день за 20 хв до їди. Курс лікування - 15 днів.

Ооблепіха крушиновидна. Використовують ягоди в якості засобу, стабілізуючого тиск. Вони знижують підвищений тиск і підвищують знижене. Ягоди додають в чай і в овочеві салати.

Знижує тиск і «покращує» кров сік моркви посів ної і сік редьки чорної посівної в співвідношенні 1:1.

Суміш зливають в пляшку з темного скла, закочують її в тес те, кілька годин томлять на маленькому вогні в духовці або в печі. П'ють по 10 - 15 крапель 3 - 5 разів на день через 30 хв після їди.

Добре знижує тиск томатний сік, але без солі.

Відвар квіток і плоди калини звичайної м'яко знижують артеріальний тиск: 1 столову ложку квіток або 20 - 25 ягід заливають 1 склянкою окропу. П'ють по кілька ковтків протягом дня в проміжках між прийомами їжі.

Сік картоплі володіє гіпотензивним властивістю. Добре поєднувати сік картоплі з буряковим соком, який містить бетанін, який надає судинорозширювальну дію. У рівних частинах (1:1) п'ють по 1 / 4 склянки вранці натщесерце, вдень за 20 хв до їди, а також на ніч.

Квітки, листя, плоди малини звичайною: дуже добре допомагає відвар при атеросклерозі в поєднанні з гіпертонічною хворобою. Влітку потрібно більше їсти ягід малини, а на зиму насушити квіток і листя. Малина добре піддається сушінню. 1 столову ложку сухих ягід і листя заливають 1 склянкою окропу П'ють по 1 / 4 склянки протягом дня через 20 - 30 хв після їди.

Гіпертонічну хворобу I - II стадії добре лікувати чорно плодной горобиною. Роблять настоянку, компот. Ягоди можна додавати в салат, вінегрет.

При гіпертонічній хворобі 1 стадії (не так ефективно при І) бажано щодня протягом 2 тижнів пити сік чорно плодной горобини по 1 столовій ложці 4 - 5 разів на день.

Не пропустіть сезон злив для лікування гіпертонічної хвороби, особливо якщо є набряки. Чорнослив можна додавати в салати, вінегрет, каші, запіканки, сир.

Знижує артеріальний тиск настій з квіток і листя барвінку малого: 5 г сировини заливають 1 склянкою окропу п'ють по 1 чайній ложці 6 - 8 разів на день через 20 - 30 хв після їди.

Надземну частину материнки звичайної зривають на початку цвітіння (липень-серпень), висушують. Настій готують з 1 столової ложки сухої материнки і 2 склянок окропу. Настоюють до охолодження. П'ють по 1 / 3 склянки 5 - 7 разів на день, бажано після їжі.

Кориця добре знижує тиск, тому її необхідно використовувати у всіх блюдах, в яких використовують цукор, виключивши останній.

Календула лікарська добре знижує артеріальний (верхнє) значення, покращує серцевий ритм, посилює роботу серця. Молоді соковиті листя календули можна додавати в салати. Зберігають листя, загорнувши у фольгу і поклавши в морозильник. Їх не можна розморожувати, так як при цьому пропадає лікувальний ефект. Календула має омолоджують властивості ми, це одна з "молодильні» коштів. На Сході у всі салати та м'ясні страви додають календулу. У Болгарії з календули виготовлений спеціальний лікувальний препарат для тих, кому за тридцять.

Лікувальний ефект календули проявляється, якщо використовувати настій (1 частина квіток, 10 частин води). Його можна додавати в чай. Він добре поєднується з соком калини і медом: 1 склянка води, 1 стакан соку калини, 7 - 8 столових ложок календули, 1 / 3 склянки меду. Вживають напій у співвідношенні 1 частина суміші і 10 частин води.

Здавна на Русі користувався популярністю буряковий квас. Він, як і маринована буряк, добре знижує артеріальний тиск.

Сік буряка, моркви і редьки в рівних кількостях зливали в пляшку з темного скла закатували у тісто і кілька годин томили в печі або духовці на невеликому вогні. Приймають по 1 столовій ложці кілька разів на день у проміжках між прийомами їжі.

Часник посівної. Знижує артеріальний тиск, збільшує амплітуду між верхнім і нижнім показниками тиску, уповільнює ритм серцевої діяльності, розширює периферичні і коронарні судини серця. Бажано часник вживати з невеликим шматочком сала і житнього хліба.

Морська капуста містить стерини, які запобігають жировій інфільтрації коронарних і печінкових судин, в результаті чого знижується артеріальний тиск за рахунок розширення периферичних судин.

Висушені освостікі від кавуна звичайного попередньо подрібнюють. 1 столову ложку сировини заливають 1 склянкою окропу, варять 10 хв на дуже маленькому вогні. П'ють по 1 / 4 склянки 3 - 4 рази на день через 30 хв після їди.

Насіння кропу (гіпертонічна хвороба, стенокардія, хронічна коронарна недостатність, безсоння): 1 чайну лож ку насіння заливають 2 склянками води, доводять до кипіння, наполягають, поки не охолоне, проціджують. П'ють по 1 / 3 склянки 5 - 6 разів на день за 20 хв до їди.

Суміш: корінь валеріани лікарської, квітки і плоди глоду криваво-червоного, деревій звичайний, корінь ЛЯ / М болотного, барвінок - все в рівних кількостях. Можна суміш готувати з 4 трав, вони усі взаємозамінні; 1 столову ложку суміші заливають 2 склянками окропу, настоюють під кришкою всю ніч. Вранці підігрівають, проціджують. П'ють по 1 склянці 2 рази на день за 15 - 20 хв до їди.

Ягоди, листя, кора коріння барбарису звичайного зі тримають алкалоїд берберин, який чудово знижує артеріальний тиск. 1 столову ложку сировини (сухого, свіжого) заливають

2 склянками окропу, настоюють, укутавши в газети, рушник, приблизно на 30 хв, проціджують. П'ють по 1 / 3 - 1 / 2 склянки 2 -

3 рази на день у проміжках між їжею. Зберігають у холодильнику.

Серед сирих соків особливо цінний цитрусовий і чорної смородини, які містять, окрім вітаміну С, також велика кількість Р-фактора, який робить судини непроникні ми (зміцнює їх).

Такими ж властивостями володіють виноград, шпинат, слад кий перець - їх соки запобігають «розрив» судин.

Свіжий сік червоного буряка і мед (1:1). Приймають по 1 столовій ложці 7 разів на день.

Особам, що страждають на гіпертонічну хворобу, радимо на зиму насушити буряків. Якщо сильно тисне в скронях, слід зробити відвар з сушених груш і сушеної буряків (5:7) і використовувати його у вигляді примочок на лоб на 1 - 2 ч. Обв'язати лоб сухою ганчіркою і спокійно полежати.

Німецька народна медицина радить пити в день по 1 - 2 склянки холодного настою деревію звичайного. П'ють маленькими ковточками протягом дня.

Настій: 1 столову ложку листя і квіток деревію заливають 1Ч. - 2 склянками окропу, перед прийомом проціджують.

Квітки білої акації, заварені як чай, здатні знижувати артеріальний тиск, надаючи на організм людини дію, близьке до дії резерпіну. Доза індивідуальна.

Часник посівної знижує артеріальний тиск, збільшує силу скорочень м'яза серця розширює коронарні судини: 40 г дрібно посіченої часнику 10 днів настоюють у закритій посудині в 100 мл етилового спирту або 200 мл горілки. Тримають у темному місці. Для поліпшення смаку і запаху можна додати кілька (1 - 3) м'ятних крапель. Приймають по 10 крапель 2 - 3 рази на день за 30 хв до їди.

Аналогічним властивістю має суміш: подрібнена головка часнику посівного, сік лимона, 2 чайні ложки меду, 1 / 2 склянки соку червоного буряка. П'ють по 1 столовій ложці 5 - 6 разів на день.

Авіценна запропонував склад: сік часнику посівного, сік граната, зелень кінзи у співвідношенні 2:2:0,5. Приймають по 1 чайній ложці 5 - 7 разів на день у проміжках між прийомами їжі.

Плоди інжиру. Можна використовувати відвар трави і листя для зниження високого артеріального тиску. Плід є з медом.

Відвар: 1 столову ложку сировини заливають 1 склянкою окропу. На маленькому вогні проварюють рівно 1 хв. Перед вживанням проціджують. П'ють по 1 столовій ложці 5 - 7 разів на день.

Одну столову ложку натертого лимона і журавлини, 1 / 2 чай ної ложки свежеобмолоченного на кавомолці шипшини коричного, 1 склянку меду. Все змішують. Приймають по 1 столовій ложці вранці і ввечері при склерозі судин головного мозку при всіх захворюваннях серцево-судинної системи.

Один стакан соку білого ріпчастої цибулі, 1 склянка травневого меду перемішують. В отриману суміш додають 50 г пропущеної через м'ясорубку шкірки лимона звичайного. Зберігають у холодному місці, щільно закривши. Приймають по 1 чайній ложці 3 рази на день за 1 год до їди або через 2 - 3 години після прийому їжі. Курс лікування - 2 міс. Це засіб корисно і при склерозі судин головного мозку

помідори їстівні можна використовувати для профілактики гіпертонічної хвороби. Помідори обдають окропом, очищають від шкірочки. Ріжуть на дрібні шматочки, додають трохи цукру, помірно охолоджують. Приймають по 1 - 2 столові ложки кілька разів на день.

огірки посівні м'яко знижують невисока артеріальний тиск, добре допомагають при початкових формах гіпертонічної хвороби, знижують рівень холестерину в крові.

При гіпертонічній хворобі рекомендуємо щодня випивати по 1 / 4 склянки морквяного соку 1 раз на день. Через 1 міс. прийому на 1 міс. зробити перерву.

Народні цілителі радять вживати у великій кількості пастернак посівний, топінамбур, додаючи їх у всі салати, можна в перші чи другі страви.

грейпфрут. Бажано 1 - 2 рази на день за 30 хв до і після прийому їжі пити по 1 / 2 склянки соку. Особливо це корисно при гіпертонічній хворобі в клімактеричний період, як у чоловіків, так і у жінок.

Набір необхідних мікроелементів і вітамінів роблять шпинат городній незамінним у лікуванні гіпертонічної хвороби. При всіх захворюваннях серцево-судинної системи, особливо при ураженні капілярів, шпинат дає капилляро-зміцнюючий ефект.

фіалка триколірна добре знижує артеріальний тиск. Відвар: 2 столові ложки сировини заливають 1 склянкою окропу. Настоюють 2 години в темному місці, перед вживанням проце проживають. Приймають по 1 / 3 склянки за 30 хв до їди 3 рази в день.

чорниця володіє вираженим гіпотензивним властивістю. У сезон слід з'їдати по 1 / 2 - 2 / 3 склянки ягід щодня.

Настій листя маслини: 100 штук листя прівялівают, подрібнюють. Заварюють в 1,5 літра окропу, настояти 1 год, проціджують. П'ють по 1 / 3 склянки 3 рази на день за 30 хв до їди. Курс лікування - 2 - 3 тижні.

Одну частину подрібненого листя маслини заливають двома частинами окропу і залишають у термосі на ніч, проціджують. П'ють по 1 / 3 склянки 3 рази на день за 30 хв до їди. Припиняють прийом при стабілізації артеріального тиску.

Прийом настою багна болотного сприяє розширенню венозних судин, м'яко знижує артеріальний тиск, покращує циркуляцію крові.

Одну столову ложку сировини заливають 1 склянкою окропу, настоюють до охолодження, проціджують. П'ють по 1 / 4 склянки 3 - 4 рази а день, бажано через 30 - 40 хв після прийому їжі.

Особам, що страждають на гіпертонічну хворобу, корисно весь сезон дозрівання фейхоа використовувати її в їжу.

хурма дуже корисна при гіпертонічній хворобі, недокрів'ї, стенокардії.

калина звичайна: 4 пучки розтирають з 1 / 2 л меду або 4 склянками цукру. Все змішують. Витримують 2 тижнів в тим ном місці. Приймають по 1 столовій ложці 3 рази на день за 20 - 30 хвилин до їжі.

1 / 2 склянки кефіру з 1 / 4 чайної ложки кориці. Приймають 3 рази на день за 20 - 30 хв до їди.

омела біла знижує артеріальний тиск при гіпертонічній хворобі I і II стадії. Професор С. А. Томілін рекомендує при гіпертонічній хворобі застосовувати холодну витяжку омели білої. Готують її так: 5 г подрібнених гілочок і листя настоюють ніч в 1 склянці холодної води. На наступний день випивають її в 3 прийоми в проміжках між прийомами їжі.

Магнієва дієта

Використовується при гіпертонічній хворобі, що поєднується з затримкою жовчі в жовчному міхурі, печінці і жовчних шляхах на стадії загострення, що супроводжується хронічним запором і надлишковою масою тіла. Особам, які перенесли інфаркт міокарда, цю дієту добре повторювати через 2 міс.

1-й день

1-й сніданок - гречана каша, 200 р. Відвар шипшини, 1 стакан.

2-й сніданок - терта морква, 150 - 200 г, з рослинною олією.

1-й обід - пісний червоний борщ, одна порція.

2-й обід - каша пшенична з чорносливом і калиною, 200 р.

Полудень - відвар шипшини, 2 / 3 склянки.

Вечеря - сир, 150 г, бажано додати кріп.

На ніч - 1 / 2 склянки відвару шипшини.

2-й день

1-й сніданок - каша з «Геркулеса», додати кілька платівок дрібно порізаних сухих яблук, 200 р.

2-й сніданок - 50 - 70 г чорносливу розмочити в 1 склянці води або з'їсти 250 г свіжих слив.

1-й обід - борщ, капусняк, овочевий суп, не на м'ясному бульйоні, спасерувати на олії цибулю, моркву, коріння петрушки.

2-й обід - тушкований буряк з морквою та цибулею, 200 г. Полудень - салат зі свіжих яблук і морської капусти, цибуля, зелень, 150 - 200 р.

Вечеря - сир, 200 р.

На ніч - сік з моркви або 1 / 2 склянки відвару шипшини. 3-й день

1-й сніданок - терта морква, 200 г, з горіхами і рослинним маслом.

2-й сніданок - пшенична каша з чорносливом або розм'якшеними сухими яблуками, калиною, 200 р.

1-й обід - суп з «Геркулесом» і овочами, пісний, багато зелені.

2-й обід - капустяні котлети, 2 - 3 штуки.

Полудень - 2 - 3 печених яблука або 1 стакан компоту з сухо фруктів.

Вечеря - сир, 150 г, з одного тертою морквою.

Після 3 днів магнієвої (підготовчої) дієти можна перейти на дванадцятиденні дієту (див. «Дієта для профілактики і лікування захворювань серцево-судинної системи»). Повторити два-три рази на рік (літо, осінь, зима).

Калієва дієта

Використовують при гіпертонічній хворобі з недостатністю кровообігу.

1-й день

1-й сніданок -1 - 2 печених картоплини. Картопля ретельно миють, обсушують, змащують рослинним маслом і запікають у духовці. Їдять з шкіркою.

2-й сніданок - сік зі свіжої капусти, в нього можна додати сік моркви та яблук, 1 стакан.

1-й обід - суп-пюре з картоплі, цибуля, морква, коріння петрушки і селери спасерувати на олії.

2-й обід - морквяне пюре, 150 - 200 г, із зеленню і рослинним маслом.

Полудень - відвар шипшини, 1 / 2 склянки.

Вечеря - ікра з буряка, 200 г (морква, цибуля).

2-й день

1-й сніданок - спекти 1 - 2 картоплини і 5 - 7 г сала до кожної картоплині.

2-й сніданок - пшенична каша, 200 г, додати до неї кріп.

1-й обід - супі зеленим горошком або горохом, багато кропу, картопля, морква, цибуля.

2-й обід - фруктовий або овочевий плов; рис, моркву, цибулю, чорнослив, родзинки, сухофрукти.

Полудень - відвар шипшини або компот із сухофруктів, 100 г.

Вечеря - капустяні котлети, 2 - 3 штуки.

3-й день

1-й сніданок - відварна буряк, 200 г, рослинна олія, 3 - 5 штук волоських горіхів.

2-й сніданок - спекти 2 картоплини і 5 - 7 г сала до кожної картоплині.

1-й обід - суп вегетаріанський, можна з будь-крупою. 2-й обід - котлети бурякові, морквяні, гарбузові, 2 - 3 штуки.

Полудень - 2 - 3 яблука, краще спекти їх до м'якості. Вечеря - відварна риба, 50 - 60 г, або м'ясо відварне, 40 - 50 г, картопляне пюре, 200 г, багато кропу.

На ніч - кефір, 1 / 2 склянки, кисле молоко, 100 г.

4-й день

1-й сніданок - салат зі свіжих овочів або вінегрет, 200 р.

2-й сніданок - розпарені сухофрукти, 50 - 70 р.

1-й обід - суп картопляний, цибуля, морква, додати кріп, петрушку, селеру.

2-й обід - плов овочевої: рис, морква, цибуля, коріння петрушки і селери, рослинне масло, 200 р.

Полудень - компот, кисіль, 1 стакан.

Вечеря - гречана каша 200 р.

Після 4 днів цієї дієти можна перейти на дванадцятиденні дієту. При лікуванні запропонованими дієтами потрібно обмежити вживання хліба до 70 - 100 г на день, відмовитися повністю від вершкового масла жирних сортів риби і м'яса, копченостей, консервів, м'ясних і рибних бульйонів. З пшоняної, пшеничної, гречаної і вівсяної крупи можна робити не тільки рідкі і в'язкі рости тільні каші, але і котлети, млинці, биточки, запіканки, пудинги.

Категорія: Дієтологія | Додав: fitoterapia (16.01.2011)
Переглядів: 2740 | Теги: Дієта при гіпертонічній хворобі